Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα συμφωνησω μονο για τους γριφους που δεν ειναι οσοι θα πρεπε , κατα τα αλλα ενα old school tomb raider αυτη τη στιγμη δε ξερω αν θα σου αρεσε εξισου με τοτε να το παιζεις (και δε μιλαω φυσικα για τα γραφικα, αλλα για το παντα αδιαφορο combat system , το προβληματικο για τα σημερινα δεδομενα platforming .. ) 

 

προφανως και προσπαθουν να πιασουν ενα πιο μεγαλο κοινο και ειδικα αυτους που τους αρεσει και το uncharted , ποιους να πιασει; αυτους που το '96 πηγαιναμε σχολειο και παιζαμε το πρωτο tr? οι περισσοτεροι το εχουν παρατησει το σπορ και ελαχιστοι νομιζω οτι συνεχισαν να παρακολουθουν τη σειρα τα προηγουμενα χρονια..

 

οποτε πλεον θα προσαρμοστει σε νεοτερα δεδομενα , με τα οποια εγω προσωπικα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα 

ενα επιτυχημενο tr ειναι παντα κατι καλο γιατι αφηνει ελπιδες να υπαρξουν και αλλα παιχνιδια στα οποια το πιθανοτερο ειναι να  υπαρξουν βελτιωσεις (προς τη σωστη παντα κατευθυνση θελω να πιστευω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

που γινεται το πρωτο save? με το που το ξεκινησα το εφτασα εκει που λεει οτι πρεπει να βρω ενα τοξο ειναι αφου δειξει το βιντεο με την καμερα και μετα βγηκα απο το παιχνιδι αλλα οταν μπηκα το continue game ηταν απενεργοποιημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω μονο για τους γριφους που δεν ειναι οσοι θα πρεπε , κατα τα αλλα ενα old school tomb raider αυτη τη στιγμη δε ξερω αν θα σου αρεσε εξισου με τοτε να το παιζεις (και δε μιλαω φυσικα για τα γραφικα, αλλα για το παντα αδιαφορο combat system , το προβληματικο για τα σημερινα δεδομενα platforming .. ) 

 

προφανως και προσπαθουν να πιασουν ενα πιο μεγαλο κοινο και ειδικα αυτους που τους αρεσει και το uncharted , ποιους να πιασει; αυτους που το '96 πηγαιναμε σχολειο και παιζαμε το πρωτο tr? οι περισσοτεροι το εχουν παρατησει το σπορ και ελαχιστοι νομιζω οτι συνεχισαν να παρακολουθουν τη σειρα τα προηγουμενα χρονια..

 

οποτε πλεον θα προσαρμοστει σε νεοτερα δεδομενα , με τα οποια εγω προσωπικα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα 

ενα επιτυχημενο tr ειναι παντα κατι καλο γιατι αφηνει ελπιδες να υπαρξουν και αλλα παιχνιδια στα οποια το πιθανοτερο ειναι να  υπαρξουν βελτιωσεις (προς τη σωστη παντα κατευθυνση θελω να πιστευω)

 

Αυτο ακριβως συμβαινει. Απο εκει και περα οπως ειπα ειναι καθαρα υποκειμενικο αν το θεωρεις πετυχημενο σαν tomb raider-reboot-συνεχεια της σειρας ή αν απλα το θεωρεις ενα πολυ ωραιο παιχνιδι που ομως δεν ειναι αυτο που αγαπησες. Εδω ειναι αυτο που ειπα πριν, where do you draw the line.. Συμβαινει με εμας τους "παππουδες" σε πολλα πραγματα και φυσικα οχι μονο στο gaming.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως συμβαινει. Απο εκει και περα οπως ειπα ειναι καθαρα υποκειμενικο αν το θεωρεις πετυχημενο σαν tomb raider-reboot-συνεχεια της σειρας ή αν απλα το θεωρεις ενα πολυ ωραιο παιχνιδι που ομως δεν ειναι αυτο που αγαπησες. Εδω ειναι αυτο που ειπα πριν, where do you draw the line.. Συμβαινει με εμας τους "παππουδες" σε πολλα πραγματα και φυσικα οχι μονο στο gaming.. ;)

εγω ειμαι ανεκτικος παππους, ειμαι κοντα στη νεολαια :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως τα προηγούμενα tomb raider δε μ αρεσαν καθόλου.Αλλά αυτό το φετινό μου φαίνεται φοβερό. μακάρι να βγάλουν και συνεχεια που να έχει το ίδιο στυλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως τα προηγούμενα tomb raider δε μ αρεσαν καθόλου.Αλλά αυτό το φετινό μου φαίνεται φοβερό. μακάρι να βγάλουν και συνεχεια που να έχει το ίδιο στυλ

ασε τους αλλους τους γεροστριμμενους να γκρινιαζουν.. δε τα κανουν οπως παλια και κουραφεξαλα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε τους αλλους τους γεροστριμμενους να γκρινιαζουν.. δε τα κανουν οπως παλια και κουραφεξαλα :P

 

Ου ρε παω να βαλω το psx να παιξω το πρωτο να ησυχασω, με εσας την νεολερα.. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκινησα και εγω σιγα σιγα.

 

Περι επιδοσεων,δεν ξερω τι ελεγε το bench που ειχα τρεξει το πρωι,αλλα in game πεφτουν αρκετα τα frame.Πανω απο 30 αλλα και παλι φαινεται οτι κολλαει.Τεσπα,εκλεισα το loreal paris του παιχνιδιου,που χαριζει μεταξενια μαλλια χωρις πυτιριδα,αλλα γονατιζει κυριολεκτικα το game(ασε που δεν μου αρεσει) και πλεον με ολα τα αλλα στο τερμα(με fxaa) εχω 60 frame καρφωτο με μερικα σημεια να πεφτει λιγο παρακατω,αλλα σιγουρα ειναι πληρως playable οποτε εκλεισα και το fraps και πλεον το απολαμβανω.Οι καρτουλες βαρανε 85-90+ % και οι δυο,ενω αμα κλεισω το vsync(double buffered) 100αριζουν.Δοκιμασα με και με μια καρτα στα ιδια setting,αλλα η κακομοιρα δεν.....

 

Κατα τα αλλα,το παιχνιδακι μεχρι στιγμης τα σπαει,ενω εχει πολυ ωραια γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συνεχίζω και έχω την εντύπωση ότι δε γίνεται να κλείσεις το vsync και ας επιλέξεις το συγκεκριμένο setting , μου φαίνεται ότι πάντα υπάρχει και τα frames είναι τα ίδια

 

της κάρτας πάντως της δίνει και καταλαβαίνει σε αντίθεση με cpu που αραααααααζει , όπως επίσης και η ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα ένα μισάωρο περίπου θα το ξεκινήσω το βράδυ κανονικά .

με fxaa (δεν βλέπω διαφορά στο μάτι και πέφτουν πολύ τα fps με ssaa) και tressfx κλειστό (τα μαλλιά φαίνεται να επιπλέουν στους ώμους της Lara ) κρατάει τα fps στα 60  και 1-2 φορές πήγαν στα 55 σύμφωνα με το afterburner .

 

όμορφο φαίνεται μέχρι στιγμής :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...