Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα ή απλος εκτυπωτής


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένους πως δεν θελω να δωσω λευτα για lazer εκτυπωτη καθοτι δεν εκτυπωνω αβερτα ουτε βιαζομαι ιδιεταιρα, σκεφτομουνα μια καλη φθηνη λυση για ink jet.

Mου εριξε η δικια μου μια ιδεα "Γιατι δεν παιρνουμε ενα πολυμηχανημα"?

Η αληθεια ειναι οτι που και που, 2-3 φορες τον χρονο δηλαδη ενα σκανερ και λιγο πιο συχνα ενα φαξ και ενα φωτοτυπικο θα τα χρειαζομαστε. Οχι ομως οτι θα πεθαιναμε χωρις αυτα(ενω ο εκτυπωτης οντως μου ειναι απαραιτητος)

 

Αξιζει τον κοπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένους πως δεν θελω να δωσω λευτα για lazer εκτυπωτη καθοτι δεν εκτυπωνω αβερτα ουτε βιαζομαι ιδιεταιρα, σκεφτομουνα μια καλη φθηνη λυση για ink jet.

Mου εριξε η δικια μου μια ιδεα "Γιατι δεν παιρνουμε ενα πολυμηχανημα"?

Η αληθεια ειναι οτι που και που, 2-3 φορες τον χρονο δηλαδη ενα σκανερ και λιγο πιο συχνα ενα φαξ και ενα φωτοτυπικο θα τα χρειαζομαστε. Οχι ομως οτι θα πεθαιναμε χωρις αυτα(ενω ο εκτυπωτης οντως μου ειναι απαραιτητος)

 

Αξιζει τον κοπο?

 

Εννοείται, οι τιμες ειναι πολυ χαμηλες για να το σκεφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αξίζει το πολυμηχάνημα. Επειδή είναι λίγο ακριβότερο, αλλά πολύ πιο εύχρηστο.

 

Εκτός αν υπάρχει πρόβλημα χώρου, καθ' ότι τα πολυμηχανήματα είναι κάπως πιο ογκώδη, μπορώ να πω πως στις μέρες μας επιβάλλεται να πάρεις πολυμηχάνημα αντί για εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη προσοχή μόνο κατά την επιλογή του πολυμηχανήματος γιατί η hp στα μικρά μοντέλα έχει πάρα μα πάρα πολύ μικρά μελάνια και η χρήση του είναι ασύμφορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω γω, με κανα 100+ ευρω παιρνουμε τιποτα η να ανεβω?

 

Mονο ενα μηχανημα παιζει σε αυτα τα χρηματα:HP Officejet Pro L7590

Τα υπολοιπα μονο για τσιχλοφουσκες("και φωτογραφικες εκτυπωσεις") πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονο ενα μηχανημα παιζει σε αυτα τα χρηματα:HP Officejet Pro L7590

Τα υπολοιπα μονο για τσιχλοφουσκες("και φωτογραφικες εκτυπωσεις") πλεον...

To hp που εδωσε ο firewalker?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένους πως δεν θελω να δωσω λευτα για lazer εκτυπωτη καθοτι δεν εκτυπωνω αβερτα ουτε βιαζομαι ιδιεταιρα, σκεφτομουνα μια καλη φθηνη λυση για ink jet.

Mου εριξε η δικια μου μια ιδεα "Γιατι δεν παιρνουμε ενα πολυμηχανημα"?

Η αληθεια ειναι οτι που και που, 2-3 φορες τον χρονο δηλαδη ενα σκανερ και λιγο πιο συχνα ενα φαξ και ενα φωτοτυπικο θα τα χρειαζομαστε. Οχι ομως οτι θα πεθαιναμε χωρις αυτα(ενω ο εκτυπωτης οντως μου ειναι απαραιτητος)

 

Αξιζει τον κοπο?

 

Το πες μονος σου.. "δεν εκτυπωνω αβερτα".

 

Τα πολυμηχανηματα πλέον έχουν εξελιχθει τοσο πολύ απο πλευράς εκτυπωτικής ποιότητας και ταχύτητας που για τον μέσω χρήστη υπερκαλύπτουν όλες τις ανάγκες του.

 

Μονο αν θες κατι εξειδικευμενο αξιζει να παρεις καθαρο εκτυπωτη.

 

Τωρα για τα ΗP εχω ακουσει οτι ειναι μεγαλη μουφα και σε 3 φιλους μου εχουν χαλασει (τα συγχρονα μοντελα που κατεντησαν μιση τιμη σε σχεση με των αλλων εταριών, μην τα μπερδευεται με τα παλια. εχω εναν 5150 printer απ το 2004 και δεν εχει παθει τιποτα)

 

Η σειρα ποιοτητας παει Epson->Canon εγω πήρα ενα canon Pixma 630 στα 180 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...