Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φοραω asics gel (διαφορα μοντελα) ειμαι πολυ ευχαριστημενος τα ψοντενδ τα δοκιμασα σε μαγαζι μου φανηκαν λίγο πιο σκληρα το υλικα και πιο μαλακη η σολα :)

 

τα saucony τα 9 μαλλον τα cohesion τα εχει ενας φιλος και ειναι πολυ ενθουσιασμενος (πιο πολυ ως value for money επιλογη)

νεες τιμες εχουμε btw,

στα 45 τα asics @zakcret:

https://www.skroutz.gr/s/8129130/Asics-Gel-Contend-3-T5F4N-5042.html

 

στα 51 τα cohesion @yourshoe:

https://www.skroutz.gr/s/8350553/Saucony-Cohesion-9-S25262-2.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πάρω δώρο για την κοπέλα μου τα stan smith 999 (τα χρυσα), γνωρίζεται κάπου να μπορώ να τα βρώ? Ψάχνω παντού αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά, και αν τα έχουν τα έχουν σε μεγάλο νούμερο (εγω ψαχνω για 38) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα..

 

Ψάχνω για καινούργια αθλητικά και σήμερα πήγα από γνωστή αλυσίδα να δω τίποτις,τέσπα μου έδωσε το παλικάρι να δοκιμάσω Asics Kayano 23,ok μπορώ να πω ότι ερωτεύτηκα,με το ζόρι το έβγαλα από το πόδι μου,αλλά έχουν και 180+ ευρουλάκια!

 

Καταρχήν ερώτηση α)τα παλιότερα μοντέλα Kayano 21,22 κτλ είναι το ίδιο άνετα όπως τα καινούργια?έκανα χαζομάρα και δεν δοκίμασα παλιότερο

β)που θα μπορούσε να παίξει να τα έβρισκα ελαφρώς φθηνότερα?με ενδιαφέρουν τα μαύρα ή τα φούξια /μαύρο και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τώρα :P

 

Τα θέλω για ορθοστασία και σαφώς περπάτημα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώνω κι εγώ μέγας φαν της σειράς, έχω δυο ζευγάρια Kayano 20 και 21, μαζί με άλλα τρία Nimbus 17. Όλα αγορασμένα από Amazon.co.uk ή Sportsshoes.com. Το καλύτερα παπούτσια που έχω φορέσει για περπάτημα, τρέξιμο ή ακόμα και για καθημερινές δουλειές.

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν μεγάλες διαφορές από χρονιά σε χρονιά, οπότε και τα 22 να πάρεις πάλι ευχαριστημένη θα είσαι (ειδικά αφού θα είναι φθηνότερα από το φετινό μοντέλο, που πάντα "τσιμπάει" λίγο παραπάνω στην τιμή).

 

Αυτή τη στιγμή πάντως το Kayano 23 έχει γύρω στα 160 ευρώ στο Sportsshoes (τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι δωρεάν αν θυμάμαι καλά).

 

Ενδεικτικά τα 22 έχουν κάτι λιγότερο από 100 ευρώ (το συγκεκριμένο χρώμα το έχουν μόνο σε δυο νούμερα)..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φθηνοτερο 23 που εχω βρει Ελλαδα ειναι στα 158€ (σε μαυρο και 41.5) που θελω εγω,θα ριξω ομως μια ματια και στο sportsshoes που μου εστειλες,καθως και στα λιγο πιο παλια!

Παντως απιθανο παπουτσι,εβαλα τα παλια μου (nike air max) και ηταν λες και φορεσα τουβλα..πλακα επαθα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω και κάτι ακόμη...υπάρχει διαφορά μεταξύ γυναικείου και αντρικού?καθότι δοκίμασα αντρικό και το 41.5 ήταν perfect...αν ας πούμε πάω σε γυναικείο τι θα βάλω?43??  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω υπάρχει διαφορά περίπου 1 νούμερο, αλλά καλύτερα να το ψάξεις λίγο παραπάνω για να το σιγουρέψεις. Διαφορετικά πάρε ένα παρόμοιο με αυτό που βρήκες κι ας είναι αντρικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το φθηνότερο που θα βρεις ανάμεσα σε kinsei, kayano, nimbus. Δοκίμασε και τα cumulus, είναι λίγο υποδεέστερα, αλλά νομίζω παραμένουν εξαιρετικά. Δεν θα βρεις καμία διαφορά ανάμεσα στα τελευταία μοντέλα και στα παλιότερα. Για την χρήση που τα θέλεις, επίσης δεν θα δεις διαφορά ανάμεσα σε ανδρικά και γυναικεία μοντέλα.

Οι γνωστές αλυσίδες δεν υπάρχουν για εμένα, μόνο το εξωτερικό. Startfitness, 21run, milletsports.

H επόμενη αγορά μου θα είναι adidas boost από εγχώριο στοκατζίδικο, τελικά το hype με έψησε και θα τα δοκιμάσω, άλλωστε δύσκολα μπορώ πια να δώσω τα ~€120 που ζητάνε τα kinsei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :)

προσανατολίζομαι σε μαύρο χρώμα,αν τελικά πάρω τα kayano 23 (αντρικό)

θα πάω να δω και τα άλλα εντός των ημερών ώστε να σιγουρέψω νούμερο (αντρικό/γυναικείο) και την αγορά θα την ψάξω από τα μαγαζιά που μου προτείνεται!

 

ούτως ή άλλως είναι δύσκολοι οι καιροί έτσι και αλλιώς,αν και στο παπούτσι σίγουρα δεν πάνε πεταμένα,το πόδι παθαίνει μεγάλη ζημιά (και η μέση μαζί) όταν του φοράς το "λάθος" παπούτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μία χαρά . Βέβαια εγώ που έχω και τα one μου φαίνονται καλύτερα και ποιο όμορφα (υποκειμενικό).

Τσ two είναι καλά σε άνεση για κάθε μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πήγα σήμερα μια βόλτα από ένα μαγαζί,δοκίμασα το ένα,δοκίμασα το άλλο αντρικό και γυναικείο και μόλις γύρισα σπίτι έκανα παραγγελία στο sportsshoes Asics Kayano 23 μαύρα (αντρικά) σούπερ μιλάμε,μαζί με 3 ζευγάρια κάλτσες,όλα μαζί 156,95...ήμουν τυχερή καθότι παίζει κουπόνι και εννοείται πως το χρησιμοποίησα :D

 

Τώρα εν αναμονή,τα περιμένω πως και πως  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...