Προς το περιεχόμενο

Music Player for Ubuntu 9


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ανοίγω καινούριο θέμα διότι πραγματικά να βρω την απάντηση μέσα σε 20σέλιδα threads με link χωρίς την παραμικρή επεξήγηση για ορισμένα απλά δεν γίνεται...!

 

Ψάχνω έναν player για μουσική στο Ubuntu από mp3 ως cd ή οτιδήποτε.

Ως ώρας ακούω με το GStreamer που είναι προεγκατεστημένο (ναι οτιδήποτε άλλο δεν παίζει)

 

Εγκατέστησα το GNOME Mplayer αλλά η αναπαραγωγή σε cd πχ κόλλαγε (σταμάταγε σε σημεία) κάτι που δεν συνέβαινε για τον ίδιο δίσκο σε GStreamer.

 

Ψάχνω κάτι άλλο για την ευκολία του χειρισμού της playlist και γιατί για κάποιο λόγο τα cd πρέπει να τα ανοίγω μέσω του Open στο GStreamer επιλέγοντας ένα ένα wav files.

Αν πάλι επιλέξω να φορτώσει το cd από επιλογή στο GStreamer, μου βγάζει σφάλμα... ΜΟΝΟ αν τα ανοίξω ένα ένα όπως είπα παραπάνω παίζει.

Καμιά ιδέα/ πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rythmbox, vlc, amarok και πολλά άλλα....

Βασικά αν μπορείς εξήγησε λίγο καλύτερα τι πρόβλημα έχεις γιατί μπορεί να μην φταίει ο player...

 

οχι amarok σε gnome περιβαλον, μαζι με το προγραμμα εγκαθισταται και το μισο KDE

 

δοκιμασε το banshee ή το exaile (πολυ καλα και τα δυο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγω καινούριο θέμα διότι πραγματικά να βρω την απάντηση μέσα σε 20σέλιδα threads με link χωρίς την παραμικρή επεξήγηση για ορισμένα απλά δεν γίνεται...

 

ποιο σοκολάτα γάλακτος δεν γίνεται...

 

Με ποιο πρόγραμμα (insomnia wiki)

 

Μα και τα 20σέλιδα threads δεν είναι κλειδωμένα, μπορείς να ρωτήσεις εκ νέου εκεί

 

Δε λέω δεν έπρεπε να το ανοίξεις, ούτε report το κάνω, αλλά αυτό το "δε γίνεται" με βάρεσε λίγο στο μάτι.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:24 ----------

 

οχι amarok σε gnome περιβαλον, μαζι με το προγραμμα εγκαθισταται και το μισο KDE

 

δοκιμασε το banshee ή το exaile (πολυ καλα και τα δυο)

 

και γενικά για τον τελευταίο amarok ακούω πολλά παράπονα. Αλλιώς για οργάνωση συλλογής κιόλας, juK και Songbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rythmbox, vlc, amarok και πολλά άλλα....

Βασικά αν μπορείς εξήγησε λίγο καλύτερα τι πρόβλημα έχεις γιατί μπορεί να μην φταίει ο player...

 

Τι γίνεται, το rhythm box πχ παίζει μόνο cd όχι mp3 (λόγω αδειών, το ξέρω αυτό οκ)

Το GStreamer παίζει απ' όλα, αλλά στα cd όταν βάζω ένα πχ, δεν το ανοίγει αυτόματα (είτε το φορτώσω εγώ με επιλογή open, πρέπει να ανοίξω ένα ένα τα wav tracks)

Το Amarok το έβαλα, ενώ βλέπει κομμάτια ή ότιδήποτε, εάν πατήσω play δεν ξεκινάει τίποτα και αν δοκιμάσω άλλο κομμάτι μου έβγαλε error " Too many errors encountered in playlist. Playback stopped"

 

Όπως λέτε μάλλον δεν κάνει για εδώ, θα το βγάλω να δοκιμάσω και τα banshee, exailee.

>> Μόλις έβαλα το exaile, παίζει με όλα, αλλά έχει αρκετά χαμηλότερη ένταση στα mp3 σε σχέση με τον GStreamer, μου κάνει εντύπωση, παρ' αυτά είναι καλό. <<

 

Υ.Γ. Δε γίνεται να βρεις εύκολα την απάντηση σε αυτό που θες σε ένα 20σέλιδο thread, το οποίο αναλύει τα πάντα. Άσε που σε ήδη υπάρχοντα threads δεν τα ξανανοιγούν για να δουν γιατί το ξέθαψε κάποιος και μπορεί να ρωτάει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...