Προς το περιεχόμενο

1.000.000 πωλήσεις για το iPhone 3GS


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@xolloth

Το οτι δεν σου αρεσει το iphone το χω καταλαβει,σεβαστο.Το οτι μπαινεις σε μπολικα θεματα περι iphone απο την εποχη του 2g αν θυμαμαι καλα και καθε φορα αναφερεις το x κινητο πως ειναι καλυτερο απο το iphone δεν καταλαβαινω.Εκστρατεια κατα του iphone?:lol:

 

σκεφτεσαι λαθος,γιατι και συ ξερεις οτι πραγματι υπαρχουν πολυ καλυτερα κινητα και τα οποια πιθανον να εχουν μηδενικες πωλησεις,ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ,το iphone πουλαει τοσο γιατι το πλασαρουν εξυπνα .

ποτε δεν ειδα τετοιο διαφημηστικο βομβαρδισμο για κανενα αλλο κινητο οσα χρονια ασχολουμαι με κινητα,ειναι πανεξυπνοι εκει στην apple.

η διαφορα μου με τις γνωμες των υποστηρικτων του iphone ειναι οτι οι τεραστιες πωλησεις δεν ειναι για το ποσο καλυτερο κινητο ειναι απο τα υπολοιπα,δεν πουλαει λοιπον βασει αξιας ,αλλα βασει παγκοσμιας συνεχους διαφημισης.

κατα τα αλλα ποτε δεν ειχα κατι εναντιον του iphone,αλλα προτιμω με αλλα κριτηρια αλλες συσκευες.

οποιος δεν προτιμα μια συσκευη,σημαινει οτι ειναι πολεμιος της;

και στο κατω -κατω ολες οι γνωμες πρεπει να ακουγονται,ειδ αλλως,ειναι ανιαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κανενα προβλημα να ακουγονται και οι αλλες αποψεις,καλο κανουν.Προσωπικα δεν μ απασχολει ποσο πουλησε/θα πουλησει η apple,δεν θα παρω δεκαρα απο αυτα.Και φυσικα το marketing της ξερει τι κανει.Φυσικα και υπαρχουν καλυτερα κινητα για τις δικες σου αναγκες/απαιτησεις.Και παλι ομως δεν αναφερθηκα εκει.

Την σταση σου σχολιαζω(συζητηση κανουμε,μην το παρεις στραβα)οπου σε βλεπω να προσπαθεις(?)να το θαψεις,ενω παραλληλα οπως εγραψα και στο edit,παρηγγειλες κλωνο του iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο αυτο,εχω παρει και το iphone 3G,στην κορη μου.

τον κλωνο τον κρατησα για δευτερο κινητο,εχω το 5800 της nokia και περιμενω το toshiba tg 01 η 02-03 οποιο ελθει απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
οχι μονο αυτο,εχω παρει και το iphone 3G,στην κορη μου.

τον κλωνο τον κρατησα για δευτερο κινητο,εχω το 5800 της nokia και περιμενω το toshiba tg 01 η 02-03 οποιο ελθει απο αυτα.

ΟΚ,i rest my case;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά θα μείνω με την αίσθηση του ανολοκλήρωτου εάν δεν δω απάντηση του 21century που να μας εξηγεί για μία ακόμη φορά πόσο πατάτα είναι το κινητό και πόσο έχει αποτύχει στο εξωτερικό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Προσωπικά θα μείνω με την αίσθηση του ανολοκλήρωτου εάν δεν δω απάντηση του 21century που να μας εξηγεί για μία ακόμη φορά πόσο πατάτα είναι το κινητό και πόσο έχει αποτύχει στο εξωτερικό. :P

 

πως τολμάς μικρέ απαίδευτε δημοσιογράφε να αμφισβητείς το τρισμέγιστο bot? (Maevius speaking)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
πως τολμάς μικρέ απαίδευτε δημοσιογράφε να αμφισβητείς το τρισμέγιστο bot? (Maevius speaking)

 

Σεβαστέ και λατρεμένε μου κ. Παχατουρίδη, έχετε δίκιο, είμαι ταπεινός κι ασήμαντος μπροστά στη γνώση και στην εμπειρία... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ζουμί στην υπόθεση ποιό είναι; Αν ένα κινητό έχει επιτυχία βάση των πωλήσεών του, ή βάση των δυνατοτήτων του; Στην προκειμένη περίπτωση, σίγουρα συμβαίνει το πρώτο (και για αρκετούς και το δεύτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα ότι θα κάνει πολύ υψηλές πωλήσεις, αλλά όχι κι έτσι! Έχω το iPhone 2G εδώ και 2 χρόνια και περιμένω να έρθει το 3GS στην Ελλάδα να αναβαθμιστώ :D

 

Εμένα πάντως μου φαίνεται απόλυτα λογικό το iPhone να ξεσκίζει. Περνάνε από τα χέρια μου σχεδόν όλες οι νέες συσκευές, από όλες τις μάρκες, αλλά την σιγουριά και την "αίσθηση" που σου δίνει το iPhone, δεν την προσφέρει καμία άλλη συσκευή.

Τώρα το ότι ένας μεγάλος αριθμός ατόμων το παίρνει για να κάνει μόστρα, είναι αλήθεια. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το κινητό είναι μάπα ή ότι δεν τους ικανοποιεί. Αντιθέτως, μαζί με την μόστρα παίρνεις και μια εξαιρετική συσκευή. 2 σε 1! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτεσαι λαθος,γιατι και συ ξερεις οτι πραγματι υπαρχουν πολυ καλυτερα κινητα και τα οποια πιθανον να εχουν μηδενικες πωλησεις,ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ,το iphone πουλαει τοσο γιατι το πλασαρουν εξυπνα .

ποτε δεν ειδα τετοιο διαφημηστικο βομβαρδισμο για κανενα αλλο κινητο οσα χρονια ασχολουμαι με κινητα,ειναι πανεξυπνοι εκει στην apple.

η διαφορα μου με τις γνωμες των υποστηρικτων του iphone ειναι οτι οι τεραστιες πωλησεις δεν ειναι για το ποσο καλυτερο κινητο ειναι απο τα υπολοιπα,δεν πουλαει λοιπον βασει αξιας ,αλλα βασει παγκοσμιας συνεχους διαφημισης.

κατα τα αλλα ποτε δεν ειχα κατι εναντιον του iphone,αλλα προτιμω με αλλα κριτηρια αλλες συσκευες.

οποιος δεν προτιμα μια συσκευη,σημαινει οτι ειναι πολεμιος της;

και στο κατω -κατω ολες οι γνωμες πρεπει να ακουγονται,ειδ αλλως,ειναι ανιαρο.

 

δεν τιθετε θεμα μονο μαρκετινγκ φιλε, και το κινητο δηλαδη? που χρησιμοποιο εδω και σχεδον 2 χρονια? Χωρις κατι να παει στραβο..οταν ολα τα υπολοιπα μου, παντα υπηρχε και καποιο προβλημα...ΝΟ φιλε, θα διαφωνησω καθετα...ναι εχει καλο μαρκετινκ ρολο η apple, αλλα τουλαχιστον It lives up to the hype. Και σαν κινητω, εξασφαλιζω το Investment που εκανα για το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί έχω την εντύπωση πως το iphone είναι κατά κύριο λόγο multimedia κινητό? επειδή το έχω εδώ και 1,5 χρόνο και επειδή ακούω πολύ μουσική με έχει "καταβολεψει",βολεύει η τεραστια οθόνη του σε σχέση με τα αλλα και με λίγα λόγια για μουσική σερφάρισμα στο internet(να δεις τα βασικά) και με κάποια καλούδια είναι παρα παρα πολύ καλο κινητό,κάμερα για τα βασικά είναι πολύ καλή,άμα θέλεις 50mpix πας σε slr μηχανή!και όχι να δώσεις 500 euro για να g@m@ει η κάμερα του κινητού σου!οποιος θέλει word excel και "ψιψιψονια" πάει σε άλλη κατηγορια κινητού,είναι ανάλογα τις ανάγκες του καθενός νομίζω.πάντως το ρεζουμέ από τα παραπάνω για εμενα είναι ότι για κινητό multimidia είναι με το παραπάνω καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
δηαδη εανπουλησε 1000000 το iphone,τό toshiba tg03 που ειναι κλασεις ανωτερο,πόσο πρέπει νά πουλήσει;

 

Το 1/10 θα πουλήσει γιατί ενώ η συσκευή είναι όμορφη και έχει super specs, "φοράει" Windows Mobile...

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο για λογους μαρκετινγκ, απο εκει και περα αν εχει βελτιωθει στα σημεια θα ειναι καλυτερο. Ομως επιμενω οτι ειναι πανακριβο και φυσικα κερδοφορο για την apple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε που ολοι κοιμοταν, η apple δουλεψε σκληρα, ξοδεψε παρα πολλα λευτα ωστε να αγορασει τεχνογνωσια που να επιτρεπει στον χρηστη να επικοινωνει με αυτο τον τροπο με το κινητο. Θα μπορυσε να μην ειχε πετυχει ολο το πραμα και να ειχε δυσκολιες τωρα. Πετυχε λοιπον και απολαμβανει τα κερδη της. Οι αλλοι ακομα βγαζουν κλωνους και κανενας δεν εχει ενθουσιασει κανεναν.

 

Και εγω θα ηθελα σε καποιους τομεις να ειναι καλυτερο αλλα ετσι δεν υπαρχει κερδος απο την πλευρα της. Αν ειχε απο την αρχη καποια πραγματα τωρα δεν θα μπορουσε να βγει το 3g και το 3gs. θα μου πειτε, θα μπορουσε να ειχε βγει κατι καλυτερο απο το 3gs. Ναι αλλα δεν ειναι παντα προσιτη η τεχνολογια για να μπει κατι αποτομα καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...