Προς το περιεχόμενο

Ποιος εκανε το gui του transmission ετσι;;;;!!!


Αδμιν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι συνταρακτικό σε ενόχλησε; και γιατί χρησιμοποιείς transmission;

 

Αντιπαρερχομαι το 2ο ερωτημα σου (ακου ερωτηση, "γιατί χρησιμοποιείς transmission;") και απαντω στο πρωτο.

 

Πριν βαλουν τα icons στο πλαι, το παραθυρο του Transmission καταλαμβανεακριβως το 1/3 της οθονης (καθετως) και φαινονταν ολα τα labels (connecterd peers, up/down speed, ETA, Ratio) χωρις να "κοβονται" λογω χωρου. Με τα icon στο πλαι, για να εχω το ιδιο αποτελεσμα πρεπει να δωσω τη μιση οθονη (και κατι). Συγγνωμη κιολας, αλλα σε λιγο θα μας πουν οτι οι torrent client πρεπει να τρεχουν maximized.

 

Για τα icons κατω, με ενοχλουν και αυτα. Αφηνουν τοσο κενο χωρο με το label στα αριστερα.

 

Το νεο GUI προσβαλλει την αισθητικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιασα, το γιατί transmission δεν πήγαινε ειρωνικα. Δεν εχώ ιδέα ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω και γιατί. Γι' αυτό: για ποιο λόγο transmission;

 

Από την άλλη το αθεράπευτο troll, που παραμένει τιμητικά πράσινο, έχει ένα δίκιο. Aν μας κάνει τη χάρη να μας πει ή να μας παραπέμψει σε κάνα δυο απαραίτητα configs κολπάκια για να κάνουμε τη δουλειά μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιασα, το γιατί transmission δεν πήγαινε ειρωνικα. Δεν εχώ ιδέα ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω και γιατί. Γι' αυτό: για ποιο λόγο transmission;

ΟΚ, my bad. Απαντηση:

Γιατι ηταν ενας torrent client που ειχε μονο τις απαραιτητες λειτουργιες και λιτο gui. Δεν μπορω να δωσω μη-συναισθηματικη απαντηση.

 

Οσο σκαλιζω τη νεα εκδοση, ολο βρησκω features που δεν ξερω σε ποιον χρειαζονται. Speed Limit Mode με schedule, seed until ratio reaches X.YY. wtf? Νομιζουν οτι ειμαι ηλιθιος και δεν μπορω να σταματω ενα torrent οταν θελω εγω; Αυτοι οι αυτοματισμοι θα μας φανε.

Τριπλασιαστηκαν και τα checkboxes στο properties dialog.

 

Τα νευρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Οσο σκαλιζω τη νεα εκδοση, ολο βρησκω features που δεν ξερω σε ποιον χρειαζονται. Speed Limit Mode με schedule, seed until ratio reaches X.YY. wtf? Νομιζουν οτι ειμαι ηλιθιος και δεν μπορω να σταματω ενα torrent οταν θελω εγω; Αυτοι οι αυτοματισμοι θα μας φανε.

...

 

Για τους αυτοματισμούς μόνο θέλω να πω ότι μερικοί δεν είναι άχρηστοι, ειδικά όταν λείπεις αρκετές ώρες από τον υπολογιστή που ασχολείται με τα torrents.

 

π.χ εάν το torrent έχει >5 seeders και έχει φτάσει σε ratio 2 σταμάτα. Χρήσιμο σε private trackers για να βοηθήσεις κι τον υπόλοιπο κόσμο να φτάσει σε ένα αξιόλογο ratio.

Το speed limit mode με schedule δεν είναι άσχημο εάν χρησιμοποιείς τη γραμμή σου κάποιες standard ώρες για άλλα πράγματα.

 

Θα μου πεις ότι όλα αυτά μπορείς να τα κάνεις και χειροκίνητα ... θα συμφωνήσω ... δεν είναι όμως άχρηστα μερικά τέτοια features!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι fedorakias. Οι Πραγματικοί Debianάνθρωποι χρησιμοποιούν rtorrent σε screen :P

 

poser, poser, poser... :P:p:p

 

Έτσι, έτσι... Κάνεις και ένα ssh και με το καταπληκτικό screen τα έχεις όλα στο πιάτο σου. Τι web interfaces και @@.

 

You fell tired and sleepy...

 

60454-Debian_Rotate.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...