Προς το περιεχόμενο

Σωστος ηχος και win δικτυο σπιτιου στη Fedora 11


jannos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια παρατηρω οτι σε βιντεο που ανοιγα με xine , vlc , mplayer... δεν ειχα συνεχη ηχο και με real player δεν εχω καθολου ηχο!

 

Απεγκατεστησα το Pulse audio αλλα και παλι δεν εχω ηχο στον Real player.

 

Τι μπορει να γινει?

 

Με το δικτυο του σπιτιου παλι δεν βλεπω φως. Σε Ubuntu ηταν αμεση υποθεση αλλα εδω δεν βλεπω πως να το στησω...

Αν υπαρχει καποια γενικη συμβουλη θα βοηθουσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η ερώτησή σου είναι σε σχέση με τη fedora 11, γιατί επιμένεις να αγνοείς το θέμα για αυτήν στην πρώτη σελίδα του forum;

 

http://insomnia.gr/forum/showthread.php?t=319284

 

Διοτι ο τιτλος δεν με αντιπροσωπευει. Αν κανεις τον κοπο να απαντας σε ποσταρισματα προσπαθησε να μενεις στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι ο τιτλος δεν με αντιπροσωπευει. Αν κανεις τον κοπο να απαντας σε ποσταρισματα προσπαθησε να μενεις στο θεμα.

 

Ο τίτλος του είναι γενικός. Γι' αυτό λέω εάν, ώστε αν δεν είναι θέμα συγκεκριμένο και είναι γενικά πιθανό πρόβλημα στη fedora, καλό είναι να είναι τακτοποιημένα με άλλα αντίστοιχα στο θέμα της fedora.

 

Πράγματι είμαι ο κλασσικός τύπος που γκρινιάζει σε χρήστες για τον τρόπο που χρησιμοποιούν το forum. Έλα όμως που δεν το κάνω από μισανθρωπιά, για πρακτικούς λόγους το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim ευχαριστω για τη συμβουλη.. Τελικα η λυση ειναι ο realplayer 11! Εκαι δουλευει ο ηχος...

Τον Samba τον εχω αλλα απ το φορητο μου (xp) δεν βλεπω το Desktop και αντιστροφα... Με το Firewall στο on η off .

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:00 ----------

 

Ο τίτλος του είναι γενικός. Γι' αυτό λέω εάν, ώστε αν δεν είναι θέμα συγκεκριμένο και είναι γενικά πιθανό πρόβλημα στη fedora, καλό είναι να είναι τακτοποιημένα με άλλα αντίστοιχα στο θέμα της fedora.

 

Πράγματι είμαι ο κλασσικός τύπος που γκρινιάζει σε χρήστες για τον τρόπο που χρησιμοποιούν το forum. Έλα όμως που δεν το κάνω από μισανθρωπιά, για πρακτικούς λόγους το κάνω.

 

Τελος καλο ολα καλα! Κι εγω αρπαζομαι ευκολα καμια φορα αλλα δεν ημουν σιγουρος οτι θα διαβαστει αν μπει σε μια γενικη συζητηση...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...