Προς το περιεχόμενο

Μερικα προβλήματα με την εγκατασταση το mandriva 2009!!!


TrObAs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια έχω τα παρακάτω προβλήματα

 

Την καρτα γραφικών μου το linux την βλέπει σαν "unsupported hardware" ειναι μια ati 3870 x2 τι πρεπει να κάνω κατέβασα κατι οδηγους απο το site της εταιριας αλλά δεν εχω ιδεα πως γίνεται η εκατασταση.

 

Ακομη έχω τρεις σκληρούς στον υπολογιστή αλλά τον έναν δεν με αφήνει να μπω στα περιεχομενα του ntfs ειναι και οι δυο με την μονη διαφορά οτι τον εναν τον ειχα αποσυνδέσει κατα την εγκατασταση του linux τι πρεπει να κάνω για να το δει?

 

Τελος δεν μπορώ να εγκαταστησω το combiz fuzion μου λεει οτι δεν βρήσκει το αρχειο

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρινιση μονο...

 

Mandriva 2009 ή 2009.1? Γιατι εχουν καποιες βασικες διαφορες μεταξυ τους.

 

Αυτο που κατεβασες απο την ati σου εινια πρακτικα αχρηστο, σβηστο.

 

Για τους σκληρους, βεβαιωσου οτι εχεις εγκατεστημενο το ntfs-3g και οτι εγινε σε αυτους κανονικα τερματισμος οσο ηταν στα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εγινε κανονικα τερματισμος ενω ησουν σε παραθυρα τοτε ανοιγεις mandriva control center πηγαινεις στην κσρτελα των δισκων τον βρισκεις και τον κανεις mount σε μια τοποθεσια του τυπου /mnt/hdd3 πατας αποθηκευση των αλλαγων και θα σε ρωτησει αν θελεις να περασεις τις αλλαγες στο fstab

ξανα ναι και ειναι ετοιμο

για το compiz εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ και πηγαινεις παλι mandriva control center και στην καρτελα 3d effects επιλεγεις compiz και απλα κανεις τα 2 βηματα που θα σου πει

για την ΑΤΙ θα σου πουν οι εχοντες ποιος ειναι ο καλυτερος οδηγος παντως στην καρτελα configure x του mandriva control center αν πατησεις αλλαγη θα σου προτεινει αυτοματα τον υποτιθεμενα καλυτερο και θα τον περασει

 

* αλλα πριν κανεις το οτιδηποτε οσο αναφορα το κομπιζ και την ΑΤΙ πηγαινεις στο easyurpmi.zarb.org kai κανεις προσθηκη νεων μεσων PLF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...