Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα ως 60ευρω


kflabouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αφου πηρα ενα λαπτοπ για το σπιτι ηρθε η ωρα για ενα πολυμηχανημα τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 60ευρω....(δεν υπαρχει περιπτωση να βρω και με φαξ σε αυτα τα χρηματα ετσι?).θελω οτι καλυτερο παιζει κυριως σε αναλυση σε αυτα τα χρηματα και ειδικα απο μεγαλο καταστημα για να παω και να το παρω κατευθειαν...

 

Η διαφορα που θα δωσω στα χρηματα αναμεσα σε καποιο απο αυτο που κανει 40 και αυτο με τα 60 για παραδειγμα πρεπει να αξιζει..δεν με ενδιαφερει να ειναι μικρη η διαφορα...

 

Τελος καλο οχι και τελειως απαραιτητο θα ηταν να μπορει το πολυμηχανημα να λειτουργησει μονο του και χωρις pc...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:35 ----------

 

βρηκα αυτα εδω μεταξυ πρωτου και δευτερου δεν βλεπω διαφορα παρα μονο στην τιμη

επισης τι λεει ο hp ειναι καλυτερος απο τον epson?βασικα μου φενοντε μεγαλες οι διαφορες στην τιμη των μελανιων..

1

2

3

 

αλλες καλυτερες λυσεις ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με fax μια εναλλακτική πρόταση είναι κι αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450713

 

Τελος καλο οχι και τελειως απαραιτητο θα ηταν να μπορει το πολυμηχανημα να λειτουργησει μονο του και χωρις pc...

 

Αυτό όλα τα πολυμηχανήματα το κάνουν. Ως copier βέβαια μόνο (και ως fax).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αναλυση του ομως ειναι κατωτερη απο τα αλλα....απο την αλλη δεν μπορω να τα εχω και ολα...λοιπον ας αφησω το φαξ....απο τα αλλα που εχω δειξει μπορω να βρω κατι καλυτερο???η παω για το 1 η το 3???και πιο απο τα 2....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν καίγεσαι για το fax, πάρε αυτό που σου προτείνει ο eSata. Την ονομαστική ανάλυση του εκτυπωτή μην την λαμβάνεις καθόλου υπόψη σου. Ελάχιστη σχέση έχει με την ποιότητα εκτύπωσης και απέχει πάρα πολύ από την πραγματική ανάλυση εκτύπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω ομως πως υπαρχει τρελη διαφορα στην τιμη των μελανιων....να μην παρω δηλαδη η το 1 η το 2??η διαφορα του 1 και δευτερου ειναι μονο η οθονη που εχει??

 

Ειμαι λιγο μπερδεμενος...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω ομως πως υπαρχει τρελη διαφορα στην τιμη των μελανιων....να μην παρω δηλαδη η το 1 η το 2??η διαφορα του 1 και δευτερου ειναι μονο η οθονη που εχει??

 

Ειμαι λιγο μπερδεμενος...:(

 

Η τιμή από μόνη της δεν λέει τίποτα. Σημαντικό ρόλο παίζει και η ποσότητα στην τιμή που πληρώνεις. Σκέψου ότι για τα 3 χρώματα, που στον Epson περιέχουν 3χ6 = 18 ml μελάνης χρειάζεσαι 3 x 6,2 = 18,6 ευρώ, ενώ στον Canon που έχει 1 τρίχρωμο δοχείο και περιέχει 3x13= 39 ml χρειάζεσαι 20 ευρώ! Ομοίως το μαύρο του Epson κοστίζει 8,15 ευρώ και περιέχει 6ml μελάνης ενώ του Canon κοστίζει 16,50 ευρώ και περιέχει 13 ml.

 

Βασικά να μην πάρεις Epson...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΜΧ300 το έχω περίπου 1.5 -2 χρόνια. Έχω κάνει τρελές εκτυπώσεις σε αυτόν. Η απόδοσή του σε αποτέλεσμα εκτύπωσης είναι εξαιρετική (κείμενο και φωτο).

 

Το αρνητικό του είναι ότι έχει ακριβά αναλώσιμα (μελάνη).

Προσωπικά εάν ήταν να αγοράσω πολυμηχάνημα αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα ένα με ακριβότερη τιμή συσκευής και οικονομικότερα μελάνια (Canon). Επίσης καλό θα ήταν να σκεφτείς και μηχανήματα με ενσωματωμένες κεφαλές στη μελάνη τους όπως τα HP για να ξαναγεμίζεις με άνεση τα μελάνια σου, χωρίς να φοβάσαι μη χαλάσεις τη κεφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ φίλε μου πήρα αυτόν όταν τον είχε προσφορα 40.00euro στα e-shop!!! Τώρα τον έχει στα 54.00 euro!Είναι καλός άμα δεν έχεις αγοράσει ακόμα εκτυπωτή θα σου πρότεινα να αγοράσεις αυτόν για τα λεφτά του είναι καλός μέσα έχει και δύο μελάνια ενα έγχρωμο και ένα ασπρόμαυρο.Επίσης τα e-shop τώρα έχουν και προσφορα για μελάνια αυθεντικά hp με 45.00 euro μελάνια σου κάνουν έκπτωση 15.00 euro γαμάτο εγώ παράγγειλα μελάνια σήμερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αυτό. Ίσως ό,τι πιό τίμιο και αξιόπιστο στα κλεφτά του. Είχα το MP150, το έδωσα στην φίλη μου, και τώρα λιώνω στη δουλειά το MP210. Και τα δύο ε'ιναι δίδυμα αδέρφια αυτού που σου προτείνω. Και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς τίποτε άλλο, εκτός αν θέλεις φαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ πήρα το παρακάτω και είναι super για τα λεφτά του... Και πολύ φθηνά τα μελάνια του...

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=5EF6DFE75B15D74E9117B6A6120460FA&pa=95FDF9F8D470E64BA3F6845FEDD23A43

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις ομως ετσι εχω μπερδευτει....

εχει βγαλει προσφορα το you τον EPSON SX100 στα 40ευρω(νταξει οχι κ τρελη προσφορα σε συγκριση με αλλα μαγαζια..μικρη διαφορα) αξιζει?αν οχι τι να παρω ρε παιδια γιατι μου εχετε πει τοσα μοντελα που εχω μπερδευτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πριν λιγο καιρο κοιτουσα στο πλαισιο για αγορα πολυμηχανηματος και το πιο οικονονομικο ηταν ο epson bx300f. 243 σελιδες με 10,95€ το μελανι(μαυρο).εχει 72€ και ειναι κ φαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα καλό είναι να κοιτάς τα αναλώσιμα γιατί κάποια στιγμή θα χρειαστούν και αυτά αλλά το επαναγέμισμα μελανιών πιστεύω είναι must. Μια στο τόσο αγοράζεις και ένα καινούργιο (έτσι στα Hp αλλάζεις και κεφαλή). Να σου δώσω ένα τέτοιο που το έχω και κάθεται τόσο καιρό :)

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SupportTaskIndex.jsp?lang=en&cc=us&taskId=125&prodSeriesId=3221641&prodTypeId=18972

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...