Προς το περιεχόμενο

Πως αλλαζω το SNR/M χωρις DMT tool


100 010 00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε thomson tg585 v7 , μου βγαζει unknown command οταν παω να βαλω adsl start --snr [νουμερο] , το ιδιο και αν προσπαθησω με xadsl ...καμια ιδεα? ή  δεν υποστηριζει ν πειραξω το snr ?
παραθετω κ τα στατιστικα μου , αν δεν αξιζει ν πειραξω το snr να πιασω λιγο παραπανω πειτε μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατεβασα μια εφαρμογη που  μπορεις να αλλαξεις το SNR απο το router μου λεει να γραψω την ip του router ειναι 192.168.2.1 διπλα μου λεει να γραψω το port αλλα δεν ξερω τι να γραψω στο port μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μαλλον κατεβασες το dmt .σου ζηταει το port 23 Που ειναι το telnet.αμα δεν εχει telnet το ρουτερ ή αμα δεν υποστηριζεται το ρουτερ σου απο dmt δεν θα παιξει ποτε.Λιγα ρουτερ υποστηριζουν Dmt.σε καποια αλλα αλλαζεις εσυ το margin μεσα απο το cli tou router.ποιο ρουτερ εχεις?


Σε thomson tg585 v7 , μου βγαζει unknown command οταν παω να βαλω adsl start --snr [νουμερο] , το ιδιο και αν προσπαθησω με xadsl ...καμια ιδεα? ή  δεν υποστηριζει ν πειραξω το snr ?
παραθετω κ τα στατιστικα μου , αν δεν αξιζει ν πειραξω το snr να πιασω λιγο παραπανω πειτε μου ...

attachicon.gifΚαταγραφή.PNG

παλιο Post αλλα α.ζητας 6 margin σε Interleave για να παρεις τα μεγιστα.επειδη κιολας εισαι σε alcatel dslam = broadcom chipset= bdcm Που γραφει στο vendor ζητας free no rfi συγκεκριμενα.το dmt παιζει με το thomson v7 μονο αμα εχεις οσο ξερω εκδοση 7.x.x.x firmware.Με την εκδοση 8.χ .χ.χ δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

μπορει να ειναι και κλειδωμενο το telnet Οποτε δες στην huawei τι γραφει για αυτο το μοντελο.οχι οτι ειναι τιποτα σοβαρο σαν ρουτερ αλλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους .

 

Εχω το Archer vr400 tp-link ξερει κάποιος να μου πει ποια εντολη βαζω για να ριξω το snr. 

η adsl start --snr 130 ή adsl config  --snr 130 δεν τις αναγνωριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...