Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, liakjim είπε

Απαιτούνται και άλλα στοιχεία, αλλά μάλλον θα είναι οκ. Απλά θέλει λίγο προσοχή ώστε να μην προβείς σε λάθος αγορά.

Για πες...ε ναι δεν λέει να κάνω πατάτα με τόσα λεφτά.Κριμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο περίπου χρεώνουν το έξτρα μέτρο σωλήνα(πάνω από 3 μ) σε σύνδεση κλιματιστικού γιατί θέλει να βάλει ο αδερφός ένα σε απόσταση περίπου 7 μέτρων και είναι καλύτερα να έχουμε μια εικόνα μη μας πιάσουν  τον Κ..Ο

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mplevris είπε

Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο περίπου χρεώνουν το έξτρα μέτρο σωλήνα(πάνω από 3 μ) σε σύνδεση κλιματιστικού γιατί θέλει να βάλει ο αδερφός ένα σε απόσταση περίπου 7 μέτρων και είναι καλύτερα να έχουμε μια εικόνα μη μας πιάσουν  τον Κ..Ο

Ευχαριστώ

Έχω δει στα σχετικά σαιτ , από 15-20€ το μέτρο από τα δύο μέτρα και άνω. Θέλει ψάξιμο και συμφωνία από πριν.

29 λεπτά πριν, 26ska είπε

Για πες...ε ναι δεν λέει να κάνω πατάτα με τόσα λεφτά.Κριμα είναι.

Περίμενε λίγο να πει και ο @Dare-Devil

Είναι μηχανολόγος.

Θα βοηθούσε και ένα συμπληρωματικό ποστ από σένα με όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς και ίσως μια κάτοψη.

Υπόψη ότι το φόρουμ εδώ σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά τη σωστή διαδικασία ήτοι επιτόπια αυτοψία και μελέτη από σχετικό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, guzel είπε

9.000btu Toyotomi Kuro 

50 σελίδες το λέμε αυτό και όλα τα βίντεο που έχω ανεβάσει αφορούν αυτό το μοντέλο 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimostr είπε

50 σελίδες το λέμε αυτό και όλα τα βίντεο που έχω ανεβάσει αφορούν αυτό το μοντέλο 

Έχεις πολλά κλιματιστικά και ίσως μπερδευτεί κάνεις 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις 

αυτο που βλέπουμε στα βίντεο ΕΙΝΑΙ το τι κάνει το συγκεκριμένο μοντέλο στο ΔΙΚΟ μου σπίτι με τις ΣΥΝΘΗΚΕΣ που έχει το ΔΙΚΟ μου σπίτι 

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Έχεις πολλά κλιματιστικά και ίσως μπερδευτεί κάνεις 😜

Από το Shorai δεν ανεβάζω γιατί δεν έχω μετρητή πάνω του όποτε δε γίνεται το Samsung που είναι παλιό καθε5αι στα 360 watt θα κοιτάξω αν έχω βίντεο να ανεβάσω 

 

 

Άντε να σου βάλω και το shorai να σου φύγει ο καημος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimostr είπε

και κάτι άλλο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις 

αυτο που βλέπουμε στα βίντεο ΕΙΝΑΙ το τι κάνει το συγκεκριμένο μοντέλο στο ΔΙΚΟ μου σπίτι με τις ΣΥΝΘΗΚΕΣ που έχει το ΔΙΚΟ μου σπίτι 

Από το Shorai δεν ανεβάζω γιατί δεν έχω μετρητή πάνω του όποτε δε γίνεται το Samsung που είναι παλιό καθε5αι στα 360 watt θα κοιτάξω αν έχω βίντεο να ανεβάσω 

Πολύ χαμηλή κατανάλωση και το samsung αλλά όπως φαίνεται βρήκε ένα καλό ανταγωνιστή (kuro).

Τους άφησες να συνδέσουν απευθείας στην γραμμή το shorai ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, guzel είπε

Πολύ χαμηλή κατανάλωση και το samsung αλλά όπως φαίνεται βρήκε ένα καλό ανταγωνιστή (kuro).

Τους άφησες να συνδέσουν απευθείας στην γραμμή το shorai ? 

Έχει δίκη του γραμμή στο πίνακα με δίκη του ασφάλεια είναι τραβηγμένη για κλιματιστικό από 18.000 btu και πάνω 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dimostr είπε

Εξωτερική θερμοκρασία 11.9

Ρύθμιση στο ifeel με τον ανεμιστήρα στη 2η σκάλα 

Πολύ καλό το Kuro στα 9άρια Α+++,Α+++ αλλά υπάρχουν άλλα στα ίδια λεφτά , με μεγαλύτερα SEER, SCOP , με ίδιες δυνατότητες, με μεγαλύτερη εγγύηση.

Παράδειγμα :

https://www.skroutz.gr/s/9524229/Haier-AS09DCAHRA-1U09JEDFRA.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Πολύ καλό το Kuro στα 9άρια Α+++,Α+++ αλλά υπάρχουν άλλα στα ίδια λεφτά , με μεγαλύτερα SEER, SCOP , με ίδιες δυνατότητες, με μεγαλύτερη εγγύηση.

Παράδειγμα :

https://www.skroutz.gr/s/9524229/Haier-AS09DCAHRA-1U09JEDFRA.html

Εγώ το αγόρασαν από ένα μαγαζί που λέγεται airconenergy 489 ευρώ +14 ευρώ μεταφορικά 

οποτε το θεώρησα καλή ευκαιρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimostr είπε

Εγώ το αγόρασαν από ένα μαγαζί που λέγεται airconenergy 489 ευρώ +14 ευρώ μεταφορικά 

οποτε το θεώρησα καλή ευκαιρία 

Ναι , στα 500€ Είναι όντως καλή περίπτωση. Στα 600€ σίγουρα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://mpakis.gr/product/klimatistika/daewoo-dsb-f1873lhnv/

Τι θα λέγατε γι' αυτό; Η τιμή είναι άκρως δελεαστική. (Η παραγγελία που είχα κάνει από Κωτσο ακυρώθηκε οπότε είμαι πάλι στο ψάξιμο ;) )

 

Κι αυτό ακόμα... https://mpakis.gr/product/klimatistika/κλιματιστικό-cvmore-atmo-cvati-18-cvato-18-a-με-ιονιστή

Επεξ/σία από hpdra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...