Προς το περιεχόμενο

GD 67


lyckos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα

μολις πηρα το gd67 με 27 ευρω τιμη(πολυ καλη τιμη!) και ειμαι ακομα στη διαδικασια εκμαθησης

φυσικα και εχω καποιες αποριες

π.χ. οταν στελνω ενα μυνημα πριν κανω το τελευταιο κλικ με βγαζει σε μια επιλογη οπου εχω να επιλεξω αναμεσα σε ακυρωση και να στειλω το μυνημα στο ονομα που εχω επιλεξει. Διπλα ομως απο το ονομα μου βγαζει και εναν αριθμο μεσα σε παρενθεση. Συνηθως ειναι το (1) αλλα καποιες φορες ειναι και (2) ή (3). Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο?Μηπως στελνει 2 φορες το ιδιο μυνημα γιατι το εχει κανει και αυτο, αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ο αριθμος στην παρενθεση εκφραΖΕΙ αυτο το πραγμα.

Επισης παρατηρησα οτι δυστυχως δεν μπορεις να εισαγεις νεες λεξεις στο ομολογουμενως καταπληκτικο Τ9. Μεγαλη π****α διοτι σιγουρα υπαρχουν λεξεις που δεν τις εχει το Τ9. Ξερει κανεις αν μπορει να αναβαθμιστει το κινητο και να εμπεριεχει αυτη τη λειτουργεια??

Και τελος πως μπορω να απενεργοποιησω την αυξανομενη ενταση οταν με καλουν αλλα και οταν ερχεται μυνημα?

και παρεπιπτοντως το μεγαλυτερο που μου εχει κρατησει η μπαταρια ειναι 2,5 μερες ητοι 62 ωρες....πολυ μετρια επιδοση αν αναλογιστει κανεις οτι το Τ28 που ειχα πριν μου πεσει στη χεστρα και εθεωρειτο απτα χειροτερα στον τομεα αυτο ειχε 62 ωρες!! βεβαια θα μου πεις δεν ειχε εγχρωμη οθονη

Αυτα και περιμενω εντυπωσεις και απαντησεις και βοηθεια

See YQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την προσθήκη λέξεων στο Τ9 του Panasonic GD75 (πιστεύω ότι και στο 67 ισχύουν τα ίδια) έχω γράψει σε άλλο ελληνικό forum τα εξής:

___________________________________________________________

Ποιος σας είπε ότι στο Panasonic GD75 δεν μπορείτε να προσθέσετε λέξεις στο λεξικό του;

Εε λοιπόν μπορείτε. Απλά δεν το καταλαβαίνετε. Και εξηγούμαι.

Ενεργοποιήστε το Τ9 σε ένα νέο μήνυμα και προσπαθήστε να γράψετε τη λέξη "σκουληκομυρμηγκότρυπα".

Φυσικά δεν υπάρχει στο λεξικό. Το κινητό θα γράψει μέχρι το "σκουληκ" και θα δέχεται μόνο το "ι", αφού έχει στο λεξικό του μόνο τη λέξη "σκουλήκι". Μην πατάτε το "ι". Πατήστε το κενό (#). Επιστρέπτε μια θέση πίσω. Γράψτε "ο". Κενό. Μια θέση πίσω. Γράψτε "μυρμηγκ". Κενό, μια θέση πίσω. Γράψτε "ο", κενό, μια θέση πίσω. Γράψτε "τρυπα". Κενό.

Τώρα θα πρέπει να διαβάζετε τη λέξη "σκουληκομυρμηγκότρυπα". Αποθηκεύστε το μήνυμα.

Και τώρα ξαναγράψτε σε νέο μήνυμα την ίδια λέξη "σκουληκομυρμηγκότρυπα".

Τώρα υπάρχει η λέξη στο λεξικό και προτείνεται από το κινητό.

Αν δεν αποθηκεύσετε το αρχικό μήνυμα, η λέξη δεν θα αποθηκευτεί στο λεξικό. Αν τώρα διαγράψετε το αρχικό μήνυμα, η λέξη παραμένει στο λεξικό.

___________________________________________________________

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι γίνεται; Δεν μπορώ να κάνω edit; Κάτι με expired μου λέει.

Λοιπόν, δοκίμασε αυτό που λέω στο από πάνω post.

Κάπου αλλού διάβασα από χρήστες του 67 ότι δεν δέχεται νέες λέξεις.

Δεν το έχω και δεν ξέρω.

Αν δεν δέχεται, μ@λ@κία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...