Προς το περιεχόμενο

Ubuntu Linux Logo - 3D Model (Download - Free)


vag3d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, κάθησα και έφτιαξα ένα 3D Model (στο Blender) του Logo για την διανομή Linux "Ubuntu".

 

attachment.php?attachmentid=2388&d=1243455667

 

attachment.php?attachmentid=2390&d=1243456482

 

Διαθέτω λοιπόν το (*.blend) 3D Αρχείο (τον "κώδικα" θα λέγαμε του 3D Model κατα κάποιον τρόπο..χιχι) δωρεάν για όλους τους φίλους της διανομής του Linux προκειμένου να το κάνουν ό,τι θέλουν, ή να το εξελίξουν σε κάτι καλύτερο ή να φτιάξουν ό,τι θέλουν με αυτό (Συνδυασμούς με άλλες εικόνες, τις υπογραφές σας, Wallpapers, Animation,...ό,τι μπορείτε να φανταστείτε). Η δημιουργία έγινε στο Open Source πρόγραμμα για δημιουργία 3D Κόσμων ονόματι "Blender" (http://www.blender.org).

 

(αν φτιάξετε τίποτα όμορφο, κάντε το post σε αυτό το Thread για να το δούμε) :-) :-D

 

Vag_Madseeds_Ubuntu_Linux_Logo_007.blend.rar (65.8 KB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια παιδιά. :-)

Ναι, το λατρεύω το Blender. Πολύ δυνατό πρόγραμμα και όσο πάει γίνεται ακόμα καλύτερο.

Twiner, ασχολείσαι και εσύ με το blender? (διότι και εγώ χαίρομαι να βλέπω χρήστες του Blender) χιχιχ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twiner, ασχολείσαι και εσύ με το blender? (διότι και εγώ χαίρομαι να βλέπω χρήστες του Blender) χιχιχ :-)

 

δυστυχώς έχω καιρό να ασχοληθώ, τώρα το καλοκαίρι όμως θα του δώσω να καταλάβει.:-D

btw το avatar μου είναι από τα πρώτα "έργα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαίνεται καλά επειδή είναι μικρό - δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Δεν έχεις κανένα link με πιό μεγάλη εικόνα το avatar σου?

 

Εγώ ασχολούμαι συνέχεια...!!!

Ρίξε μια ματιά στις εικόνες απο το post μου #29 που βρίσκεται στο παρακάτω thread για να πάρεις μια μικρή γεύση...!!! ιχχιιχ :-D

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=316253&page=3

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:48 ----------

 

Δες και ένα βιντεάκι που είχα φτιάξει πρίν λίγο καιρό...:-)

(Επεξεργασία ήχου / Δημιουργία ήχου έγινε σε Studio)

 

 

αλλά και Special Effects με το Blender...(αρκετά παλιό το παρακάτω βίντεο - είναι απο τα πρώτα βίντεο που έφτιαξα με το Blender..χιχιχι)

 

 

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:52 ----------

 

Έφτιαξα ένα Wallpaper με το 3D Logo στα γρήγορα...:D

 

attachment.php?attachmentid=2410&d=1243989951

 

Πως σας φαίνεται? χιχι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...