Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Canon Pixma ip4300


H+K=LFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον συγκεκριμένο εκτυπωτή και εδώ και μια εβδομάδα μου κάνει 'κόλπα'!!!

Στην αρχή αναβόσβηνε το πορτοκαλί φωτάκι χωρίς λόγο, πάταγα resume και εκτύπωνα...

Απο εχθές όμως δεν μπορώ ούτε να εκτυπώσω...

Ανασβοβήνει 5 φορές, σταματάει λίγο και μετά πάλι τα ίδια...!

Έψαξα λίγο στο internet και πιστεύω οτι μάλλον είναι το ink waste tank, το οποίο έχει γεμίσει. Ψάχνω έναν τρόπο να το βγάλω να το καθαρίσω ή ένα προγραμματάκι για να κάνω reset στον εκτυπωτή και να μην βλέπει το συγκεκριμένο θέμα μέχρι να το φτιάξω...!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις τυπώσει αρκετές χιλιάδες σελίδες, θεωρώ ότι μάλλον δεν έχει γεμίσει ο "κάδος", αλλά όντως είναι θέμα που λύνεται με reset.

 

Οι (πολύ καλές) πληροφορίες για reset είναι εδώ.

Αναφέρεται σε 4200, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει καμία διαφορά (σχεδόν το ίδιο μοντέλο είναι). Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε, η αλήθεια είναι πως έχω εκτυπώσει πάρα πολλές σελίδες!!!

Αρκετές πτυχιακές, και εργασίες για την αλήθεια. Δυστυχώς ο οδηγός δεν με βοήθησε.

Μέχρι το σημείο που λέει οτι θα ανάβει εναλλάξ μία το πορτοκαλί και μία το πράσινο.

Ευχαριστώ πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

έχω αρκετά στο ιντερνετ αλλά ακόμα τίποτα, μήπως υπάρχει τελικά κανένα προγραμματάκι που να κάνει reset στον εκτυπωτή...

Θεωρώ οτι αν το πάω σε κανένα service θα δώσω τσάμπα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ με εναν ip4300. 5 πορτοκαλί και δεν ξεκολάει με τίποτα με όσους τρόπους και αν βρήκα για reset. Διάβασα στο manual που έχει στο cd και γράφει ότι όταν αναβει 5 πορτοκαλί ή δεν μπήκε καλά η κεφαλή ή είναι χαλασμένη η κεφαλή. Τελικά το έλυσες το πρόβλημα H+K=LFE? Αν ναι πως.???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ με εναν ip4300. 5 πορτοκαλί και δεν ξεκολάει με τίποτα με όσους τρόπους και αν βρήκα για reset. Διάβασα στο manual που έχει στο cd και γράφει ότι όταν αναβει 5 πορτοκαλί ή δεν μπήκε καλά η κεφαλή ή είναι χαλασμένη η κεφαλή. Τελικά το έλυσες το πρόβλημα H+K=LFE? Αν ναι πως.???

 

Δεν το έχω λύσει ακόμα...

Τον έχω και πιάνει σκόνη....

Σκέφτομαι μήπως καταφέρω να τον ανοίξω και να μαστορέψω....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ άναβε 5 πορτοκαλί στον PIXMA 4200

Τελικά το έλυσα βγάζοντας την κεφαλή και καθαρίζοντας τις επαφές στο πίσω μέρος με καθαρό

οινόπνευμα . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...