Προς το περιεχόμενο

Keraunos kai thlefono!


vagos789

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διασα εχθες στο www.athenswireless.net οτι κεραυνος χτυπησε κερεα τηλεςρασης, παραληλα, ανατιναχτηκε ενα access point, καθως και ενας σωληνας (!), ενω τηλεφωνα και τηλεωρασεις ητανε out...

 

παραθετω και το παρακατο κειμενο:

 

http://radio.isc.tuc.gr/vstoidis/forum/viewtopic.php?t=407

 

"Το Access Point 23 (Pasalimani - Papashark) χτυπήθηκε από κεραυνό σήμερα το απόγευμα στις 17:50

 

Ο κεραυνός χτύπησε την κεντρική κεραία τηλεόρασης της πολυκατοικίας (που την διέλυσε) λίγα μέτρα πιο μακρυά από την κεραία του ΑΡ. Η ταράτσα είναι γεμάτη κομάτια μπετόν από την βάση της κεραίας.....

 

Όμως το ρεύμα πέρασε από τον ενισχυτή της τηλεόρασης (που ανατινάχτηκε) στο τροφοδοτικό του 900+ (το οποίο με την σειρά του ανατινάχτηκε), από εκεί στο 900+ (το οποίο απλά (?) κάηκε), μετά στον Η/Υ μου όπου έκαψε την κάρτα δυκτίου.... Πιθανότατα να έχει καεί και το HUB, το δεύτερο 900+ που ήταν ενωμένο και αυτό πάνω στο HUB, δεν δουλεύει πλέον, και δεν έχω τσεκάρει ακόμα σε τι κατάσταση είναι το δεύτερο PC που ήταν ενωμένο επάνω στο HUB.....

 

Ακόμα οι τηλεοράσεις δεν παίζουν καλά (κάποιες άλλες στην πολυκατοικία δεν παίζουν καθόλου), κάποιο τηλέφωνο δεν παίζει, α και ένας σωλήνας νερού ανατινάχτηκε στο υπόγειο !!!

 

Ειρωνία είναι ότι είχα αγοράσει χθες ένα UPS με ethernet protection και το είχα αφήσει στην άκρη να φορτίζει.... "

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χωριό μου (ψηλά στο βουνό) έχω δει τηλέφωνική συσκευή να λιώνει μπροστά στα μάτια μου από κεραυνό!!!!

Χτύπησε τη διπλανή κολώνα της ΔΕΗ που είχε πάνω της και τη γραμμή που έφερνε τηλέφωνο σπίτι μας... RIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...