Προς το περιεχόμενο

εμπλοκή χαρτιού σε HP Officejet 6210


A453

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαφνικά και σε σχεδόν αχρησιμοποίητο HP Officejet 6210 εμφανίζει μήνυμα "εμπλοκή χαρτιού". Έχω βολτομετρήσει το αισθητήριο που βρίσκεται στο μέσο του άξονα και βρίσκω τις σωστές τιμές (0 / 3,25V). Έχω δοκιμάσει και hard reset (3 + #) και το πρόβλημα παραμένει. Δοκίμασα ακόμη και με αποσυνδεδεμένο αισθητήριο, αλλά τίποτα.

 

Καμία ιδέα κανείς;

 

ΥΓ Παρότι ο εκτυπωτής είναι αχρησιμοποίητος είναι εκτός εγγυήσεως και η HP Hellas ζητά 150Ε για επισκευή :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Υπάρχει τελικά λύση σε αυτό το πρόβλημα??

Αντιμετωπίζω την ίδια περίπτωση... μόνο που εγώ έβγαλα το χαρτί αλλά το μήνυμά σφάλματος επιμένει χωρίς να μ αφίξει να εκτυπωσω τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ο αισθητηρας χαρτιου να ειναι σκονισμενος,μπορει να εχει φυγει απο την θεση του απο βιαιη κινηση,μπορει ακομα και to board να εχει προβλημα και να μην παιρνει εντολη απο τον αισθητηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τελικά λύση σε αυτό το πρόβλημα??

Αντιμετωπίζω την ίδια περίπτωση... μόνο που εγώ έβγαλα το χαρτί αλλά το μήνυμά σφάλματος επιμένει χωρίς να μ αφίξει να εκτυπωσω τίποτα..

 

δες μήπως έχει μήνη κανένα μικρό κομματάκι χαρτιού το είχα πάθει και εγώ

 

 

και αυτο που λεει ο φιλος απο πανω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες μήπως έχει μήνη κανένα μικρό κομματάκι χαρτιού το είχα πάθει και εγώ

 

 

και αυτο που λεει ο φιλος απο πανω

 

Το βρήκα το βρήκα!!! Δεν θα το πιστέψετε βρήκα ένα μικρό κομματάκι που δεν φαινόταν τόσο εύκολα εκεί που είχε κολλήσει.

 

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τίς συμβουλές σας.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...