Προς το περιεχόμενο

WD Passport Essential 500GB


antonis_wrx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να πάρω τον εξής εξωτερικό σκληρό δίσκο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303974

 

Τον έχεις δοκιμάσει κάνεις σε linux; Δουλεύει κανονικά;

 

Ευχαρίστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ακόμη ερώτηση.. επειδή τραβάει ρεύμα από την usb.. υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το να χρησιμοποιήσω σε κάποιο laptop? να προτιμήσω κάτι με δική του τροφοδοσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε δικε μου λες να υπηρχε περιπτωση να μη δουλευει κομπλε και να το κυκλοφορουσαν??

Στο λαπτοπι το ειχα και ειναι αθορυβος κρυος και γενικα τελειος.. Α ! Κ πανω απολα WD !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγώ έτσι λέω αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό που διάβασα εδώ : http://www.linux-archive.org/fedora-user/21730-fedora-8-wd-passport.html και είπα να ρωτήσω!

First, the drive does not have its own power supply and draws (when

starting) about 650 mA from the USB port. That may prevent it from

working on some notebooks if they allow only 500 mA current, as

guaranteed by USB standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης τι filesystem του έχετε; ext3 ή ntfs? προς ext3 προσανατολίζομαι.. αλλά σκέφτομαι ότι ίσως χρειαστεί σε κάποια φάση συμβατότητα με win (τον ext3 driver για win τον θεωρώ αναξιόπιστο έχω χάσει πράγμα έτσι..).. ίσως κάνω κανένα μικρό part ntfs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ακόμη ερώτηση.. επειδή τραβάει ρεύμα από την usb.. υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το να χρησιμοποιήσω σε κάποιο laptop? να προτιμήσω κάτι με δική του τροφοδοσία;

 

Κανένα πρόβλημα. Δουλεύει άψογα!!!

 

Η χρήση δίσκου με εξωτερική τροφοδοσία δε συνιστάται ειδικά για laptop που on-the-go θες το μικρότερο δυνατό βάρος και καθόλου καλώδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...