Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για Laser εκτυπωτη


rodin002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας μπορειτε να μου προτείνετε εναν φθηνό ασπρομαυροεκτυπωτη; Τον χρειαζομαι για να εκτυπωσω σημειωσεις για την σχολη, οποτε χρειαζομαι και καλη οικονομια..

Και τελευταια πως ακριβως ξαναγεμιζονται αυτοι;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το παρακάτω τοπικ.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=312819

 

Προσωπικά είχα τότε (πριν μερικές ημέρες δηλαδή) τον ίδιο προβληματισμό.

 

Τελικά πήρα τον ΟΚΙ Β2200 και οφείλω να πω ότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Τόσο από την ποιότητα εκτύπωσης όσο και από το κόστος των αναλωσίμων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες εκτυπώσεις περίπου το μήνα; Και πόσα χρήματα διαθέτεις;

 

Κοιτα τον θελω τωρα για εξεταστικη να εκτυπωσω καμια σημειωση οποτε 500-1000 εκτυπωσεις σε αυτον τον μηνα ενω τους αλλους μηνες το πολυ 20.

 

---------- Post added at 16:28 ----------

 

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το παρακάτω τοπικ.

Τελικά πήρα τον ΟΚΙ Β2200 και οφείλω να πω ότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Τόσο από την ποιότητα εκτύπωσης όσο και από το κόστος των αναλωσίμων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Θα επερνα τον ΟΚΙ και εγω αφου διαβασα το θρεντ πριν μερικες μερες αλλα τελικα δεν με βολευει το πισω μερος του εκτυπωτη που ειναι σαν φαξ. Οποτε ειμαι αναμεσα στον Samsung ml-1640 και HP P1005. Ποιο προτεινεις εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κοιτάς σ'αυτά τα δύο μοντέλα. Με 50 ευρώ laser, πού φτάσαμε! Όποιο και να πάρεις την δουλειά σου την κάνεις μια χαρά. Το πρώτο toner κρατάει γύρω στις 700 σελίδες (αναλόγως πόσο γεμάτες είναι), οπότε το πολύ να το γεμίσεις μία φορά μέχρι την επόμενη εξεταστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επερνα τον ΟΚΙ και εγω αφου διαβασα το θρεντ πριν μερικες μερες αλλα τελικα δεν με βολευει το πισω μερος του εκτυπωτη που ειναι σαν φαξ. Οποτε ειμαι αναμεσα στον Samsung ml-1640 και HP P1005. Ποιο προτεινεις εσυ?

 

Και εγώ θα σου πρότεινα αυτούς τους δύο. Με μια μικρή τάση προς τον samsung λόγω καλύτερης ανάλυσης.

 

Αισθητικά είναι καλύτεροι από τον ΟΚΙ αλλά και να πληρώνεις 55ε το τόνερ και να σου δίνει 1500 σελίδες το πολύ μου φαίνεται λίγο κοροϊδία. Όταν ο ΟΚΙ σου δίνει 2000 σελίδες με 45ε.

Προσωπικά επέλεξα την οικονομία αφού αυτό ήταν το ζητούμενο σε εμένα.

Προσωπικά πλέων έχω ξεπατωθεί στην εκτύπωση. (σημειώσεις - εργασίες - άρθρα που τα είχα σε ηλεκτρονική μορφή και δεν μπορούσα να τα μελετήσω πάνω στην οθόνη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρε τον HP. Στο πλαίσιο έχει 49 € και απο μελάνη με μια αναζήτηση στο σκρουτζ θα βρείς αρκετά συμβατά σε απίστευετες τιμές. Για εμένα απλά ο απόλυτος laser αυτήν την στιγμή.¨ασε που το toner γεμίζει πανεύκολα. Κατηγορηματικά μόνο αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηρα τον Samsung λογω εμφανισης:rolleyes: Μεχρι στιγμης εχω μονο καλες εντυπωσεις. Εχω εκτυπώσει καμια 400αρα σελιδες και το τονερ ειναι στην μέση(είναι το αρχικο), πολυ ευκολα τα duplex, τις σελιδες τις βγαζει αρκετα γρηγορα και μια φορα εγινε paperjam αλλα εφταιγα εγω...

Οντως το τονερ ειναι πανακριβο αλλα εγω θα χρειαζομαι ενα το πολυ τον χρόνο... Το drum τι ακριβως ειναι, και καθε ποτε αλλάζεται?

 

Υ.Γ Οποιος μελλοντικος αγοραστης θέλει πληροφοριες κλπ ας γραψει ενα reply:-)

 

---------- Post added at 02:00 ----------

 

Φίλε πάρε τον HP. Στο πλαίσιο έχει 49 € και απο μελάνη με μια αναζήτηση στο σκρουτζ θα βρείς αρκετά συμβατά σε απίστευετες τιμές. Για εμένα απλά ο απόλυτος laser αυτήν την στιγμή.¨ασε που το toner γεμίζει πανεύκολα. Κατηγορηματικά μόνο αυτόν.

 

Διαβασα σε πολλα reviews οτι οταν εξαντληθει το χαρτι κολλαει κάπως ο HP και ηταν και αυτος ενας λογος που δεν τον προτιμησα αλλα οπως εγραψα πιο πάνω δεν νομιζω να χρειαζομαι παραπάνω απο ενα τονερ τον χρονο μιας και δεν το χρησιμοποιω βαρια... Ειχα δει ενα βιντεο που κάνουν refill τον HP και οντως είναι πολυ ευκολο, καμια σχεση με τον samsung. Ειναι αλήθεια οτι με τα refill χαλάει ο εκτυπωτης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα πιο πάνω τελικα πήρε τον samsung αλλά εχω ενα προβληματάκι, οταν πάω να εκτυπώσω ενα μεγάλο αρχειο pdf πχ 100 σελίδες μου βγάζει internal error- false και δεν τις εκτυπώνει όλες τις σελίδες...λύνεται αυτο το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...