Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την εκτύπωση μετά από γέμισμα των μελανιών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα HP 2605dn έγχρωμο... Όλα καλά μέχρι που τελείωσαν τα μελάνια. είπα και εγώ αντί να δώσω 80 ευρω χ 4 =320 ευρώ να δώσω 55 χ4 = 220 ευρώ...

Βάζω τα ξαναγεμισμένα μελάνια ( από Cartridge world) στον εκτυπωτή και κάνω μια εκτύπωση... χάλια!! μου εμφάνιζε όλες τις εικόνες σε αποχρώσεις του μπλέ... όσες δοκιμές και αν έκανα το ίδιο.. τους το λέω μου λένε φέρε τα από εδώ να τα κοιτάξουμε.. ξαναπάω και μου δίνει μια εκτυπωμένη τέλεια σελίδα και μου λέει ότι την εκτύπωσε με τα toner μου στο δικό του εκτυπωτή(αυτό βέβαια δεν έγινε μπροστά στα μάτια μου) .... Επιστρέφω στον εκτυπωτή μου και πάλι τα ίδια!! βέβαια τώρα παρατήρησα ότι μου βγάζει το μπλέ και το μάυρο τόνερ ότι έχουν 10% ακόμα ενώ τα άλλα 2 έχουν 98%. Τι να κάνω έχω απογοητευτεί ... τόσα λεφτά άδικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να τους χαρίσεις τα λεφτά σου. πρέπει να ξαναπάς και να τους εξηγήσεις το πρόβλημα. αν σου αρχίσουν τα μα-μου πες τους:

1. είναι υποχρέωσή τους να αποκαταστήσουν το πρόβλημα, αυτό που διαφημίζουν ότι πουλάνε να το κάνουν σωστά

2. αν δεν μπορούν ας σου δώσουν γνήσια μελάνια

3. αν δεν το κάνουν ας σου δώσουν πίσω τα χρήματα

 

αν το παραχοντρύνουν πες ότι θα τους κάνεις ρόμπα σε όλα τα φορα στο internet, θα απευθυνθείς στην ένωση καταναλωτών, θα μιλήσεις με δικηγόρο για αγωγή κτλ.

 

μην κωλώσεις με τίποτα, είναι δικά σου λεφτά και μην τους χαρίζεις ούτε ένα λεπτό.

στην τελική πάρε και τον εκτυπωτή μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν τα πάω ξανά και εκτυπώσουν σε δικό τους εκτυπωτή μπροστά μου και είναι οκ η εκτύπωση δεν σημαίνει ότι φταίει το μηχάνημα μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπες ότι δεν είδες την εκτύπωση που έκαναν αυτοί, άρα δεν ξέρεις τι μελάνια έβαλαν.

 

και το μηχάνημα να φταίει, πάλι δικό τους είναι το θέμα, αφού πριν με τα γνήσια μελάνια δεν είχε κανένα πρόβλημα όπως λες.

ας ελέγξουν αυτοί την παραμετροποίηση.

 

αν στο απορύθμισαν και δεν δουλεύει ούτε με γνήσια τι θα κάνεις, θα το πετάξεις ?

 

κυνήγησέ το το ζήτημα, μην το αφήσεις να περάσει, αυτή είναι η άποψή μου.

 

γενικά στην ελλάδα έχουμε γεμίσει από διάφορους που τάζουν λαγούς με πετραχήλια και όταν τύχει η πρώτη στραβή κοιτάνε να βγάλουν την ευθύνη από πάνω τους. κάτι τέτοιους τους κυνηγάω με οποιδήποτε κόστος!

τους έχω άχτι, γιατί είναι άσχετοι από τους κομπιουτεράδες μέχρι τους μεγαλογιατρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το μηχάνημα να φταίει, πάλι δικό τους είναι το θέμα, αφού πριν με τα γνήσια μελάνια δεν είχε κανένα πρόβλημα όπως λες.

ας ελέγξουν αυτοί την παραμετροποίηση.

 

Μα τι λες? Είναι πρόβλημα της Cartridge world αν έχει ο εκτυπωτής πρόβλημα?

Σε ποια παραμετροποίηση αναφέρεσαι? Εκτυπωτής είναι δεν είναι scriptάκι.

Δεν είναι (σκληρο)πυρηνική, εκτυπωτής είναι, βγάζεις τα παλιά toner και βάζεις τα καινούρια, ούτε παραμετροποιήσεις (πέρα απο ένα αυτόματο calibration) ούτε τίποτα.

 

Στον φίλο με το πρόβλημα τώρα.

Φίλε μου, μου φαίνεται απίθανο να έτυχε το μαγαζί να έχει τον ίδιο εκτυπωτή με τον δικό σου (ωστε να δοκίμασε πράγματι τα toner). Ξαναπήγαινε εξήγησέ τους οτι το πρόβλημα παραμένει και ζήτα να δοκιμάσουν πάλι τα μελάνια ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.

Το να χάσεις λίγο στην ποιότητα της εκτύπωσης το καταλαβαίνω (όπως και κάθε άλλος που χρησιμοποιεί αναγομωμένα ή/και imitation μελάνια), το πρόβλημα που περιγράφεις δεν θα έπρεπε να το έχεις όμως. Όχι έχοντας πληρώσει 220 ευρώ (αντι για 320), να έδινες 30 ευρώ να πεις οκ. Με 220 όμως δεν θα πρέπει να το αφήσεις έτσι. Πήγαινε -άμεσα- και ζήτα να δοκιμαστούν μπροστά σου, αν αρνηθούν ζήτα και πάρε τα λεφτά σου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πώς δημιουργήθηκε το πρόβλημα ξαφνικά?

 

αλλεργία έχει ο εκτυπωτής στο ξαναγεμισμένο toner?

 

φυσικά και είναι δικό τους το θέμα.

 

αν δεν μπορούν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους πρέπει με κάποιο τρόπο να αποκαταστήσουν τη βλάβη. να μην πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, ειδάλλως να

είναι πιο επιφυλακτικοί και κυρίως πιο φθηνοί!

 

220 ευρώ είναι αυτά.

 

εσύ θα τους τα χάριζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη σειρα εκτυπωτών το έχει αυτό το πρόβλημα με τα τόνερ , είναι θέμα κακής και φθηνής κατασκευής τους.Το πρόβλημα μπορεί να το αντιμετωπίσεις και με τα γνήσια τόνερ αλλά είναι 90% σίγουρο οτι θα συμβεί με τα αναγεμισμενα.Ειναι θέμα κακού γεμίσματος της κασέτας.Πως το γέμισαν ? άνοιξαν τρύπα ? Αν δεν καταφέρουν να το φτιάξουν αγόρασε καινούργια απο αυτους και πλήρωσε την διαφορά από τα αναγεμισμένα.

 

Μανετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουω συνέχεια γνώμες.... Φιλε , το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πάρεις τον εκτυπωτη και να πας εκει και να τους το δείξεις. Εφοσον κανανε εκτυπωση και δεν ησουν μπροστα , μην εμπιστευεσαι κανεναν. Και αμα σου πουνε "μισο λεπτο να τον δοκιμασουμε στον δικο μας" , τοτε για να τους "ταπωσεις" πες τους να σου εκτυπωσουν την δοκιμαστικη σελιδα των windows (γιατι εκει φαινεται το μοντελο του εκτυπωτη που τύπωσε την σελίδα!!!!!!!! το εχω κανει εγω και τελικα δεν τυπωσανε τιποτα και μου δωσαν τα λεφτα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...