Προς το περιεχόμενο

Canon Pixma iP4600 ή HP PhotoSmart D7260;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω έναν εκτυπωτή για να τυπώνω φωτογραφίες υψηλής ποιότητας, αλλά ταυτόχρονα και ασπρόμαυρα έγγραφα. Με ενδιαφέρει τόσο η ποιότητα εκτύπωσης, όσο και το κόστος ανά σελλίδα (για τα ασπρόμαυρα έγγραφα)...

Μέχρι σήμερα ήμουν κάτοχος ενός Canon Pixma iP3000, το οποίο θα αλλάξω γιατί παρουσίασε ένα προβληματάκι...

 

Ποιόν από τους δύο θα μου προτείνατε και γιατί;

 

α) Canon Pixma iP4600

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.407268

 

β) HP PhotoSmart D7260

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.402500

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα αναλωσιμα του HP βγαινουν λιγο ακριβά ή μου φαινεται?

 

Παντως ο iP4600 σε γυαλιστερο φωτογραφικο χαρτι κανει θαυματα ;)

Δε ξερω αν κανει πιο μεγαλα απο του HP, αλλα τα 90- ευρω του τα αξιζει μεχρι τελευταιας δεκαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ με τον 3000 μου πριν κανένα μήνα. Εφόσον ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος δεν άλλαξα εταιρία και πήγα στον 4600. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Το μόνο πρόβλημα που έχω αυτή την στιγμή είναι ότι δεν έχω βρει αναλώσιμα εκτός canon.

Αλήθεια τί πρόβλημα παρουσίασε ο 3000; Εμένα κεφαλή. Αν είναι κάτι άλλο σε εσένα θα μπορούσες να μου δώσεις την κεφαλή (θα τα βρούμε στην τιμή);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι στην κεφαλή, από όσο ξέρω, αν και δεν έχω λάβει την έγγραφη διάγνωση της Canon. Το σίγουρο είναι πως προκλήθηκε από ανακατασκευασμένα μελάνια. Αν πάντως η κεφαλή δεν έχει τελικά πρόβλημα, θα χαρώ να σε βοηθήσω!!

 

Να σε ρωτήσω: Ανάμεσα στον 3000 και τον 4600 παρατήρησες διαφορά; Είναι η ποιότητα των εκτυπώσεων ανώτερη; Η κατανάλωση μελανιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω τον IP4200 (μηχανικα ιδιος με ολη τη σειρα 4000, παιρνει και τα ιδια μελανια).

Απο το 2006 εως τωρα με ξαναγεμισμενα ειμαι, και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα. Περαν οτι εχω χασει την εγγυηση...(αλλα ετσι κι αλλιως θα ειχε τελειωσει μεχρι τωρα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι στην κεφαλή, από όσο ξέρω, αν και δεν έχω λάβει την έγγραφη διάγνωση της Canon. Το σίγουρο είναι πως προκλήθηκε από ανακατασκευασμένα μελάνια. Αν πάντως η κεφαλή δεν έχει τελικά πρόβλημα, θα χαρώ να σε βοηθήσω!!

 

Να σε ρωτήσω: Ανάμεσα στον 3000 και τον 4600 παρατήρησες διαφορά; Είναι η ποιότητα των εκτυπώσεων ανώτερη; Η κατανάλωση μελανιού;

 

Νομίζω πως η ποιότητα είναι ελαφρώς καλύτερη. Για την κατανάλωση μου φαίνεται ίδια, αν και στον 3000 έβαζα μελάνια άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...