Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα δεν τραβαει τα φυλλα HP.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα πολυμηχανημα της HP 1210. Λιγο παλιο σαν μοντελο αλλα πολυ καλο, δεν μου δημιουργησε ποτε προβλημα.

Το εχω αρκετους μηνες σε ανενεργια διοτι χρησιμοποιω ενα αλλο πολυμηχανημα της EPSON λογω ΦΑΞ.

 

Ξαφνικα εχθες που ειπα να το χρησιμοποιησω ξαφνικα δεν τραβαει καμια σελιδα. Ακουγεται ο ηχος που ξεκινα η διαδικασια να τραβηξει το φυλλο αλλα ματαια.

 

Εχει τυχει σε κανεναν απο εσας αυτο εδω ετσι ξαφνικα σε HP; Ερωτουμε διοτι εγινε ξαφνικα, δεν μου μπλοκαρε δηλ. καποιο φυλλο μεσα και να πω οτι κατεστρεψα τον μηχανισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάτι κυλινδράκια τα οποία έχουν ένα λάστιχο επάνω τους. Αυτά 'πιάνουν' το χαρτί και το προοθούνε. Αν μείνει καιρό σε αχρηστία ή σκονίζονται ή σκίζονται με αποτέλεσμα το χαρτί να γλιστράει. Κάντα ένα καλό καθαρισμό και δοκίμασε ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάτι κυλινδράκια τα οποία έχουν ένα λάστιχο επάνω τους. Αυτά 'πιάνουν' το χαρτί και το προοθούνε. Αν μείνει καιρό σε αχρηστία ή σκονίζονται ή σκίζονται με αποτέλεσμα το χαρτί να γλιστράει. Κάντα ένα καλό καθαρισμό και δοκίμασε ξανά.

 

Σε πρωτη φαση τα καθαρισα, οσο χωροουσε το χερι μου δηλ. καθαρισα και κατι πολυ λεπτα μεταλλικα κυλινδρακια που ακουμπουν επανω στα λαστιχενια.

 

Το αποτελεσμα ειναι οτι δεν το τραβαει το χαρτι. Πολυ παραξενο μου φαινεται.

 

o_magazatoras οχι δεν ειναι γυαλιστερο το χαρτι. Ειναι το κλασσικο χαρτι που χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο.

 

Τελος παντων μαλλον χαλασε το ολο συστημα που ανασηκωνει και τραβα το χαρτι προς τα μεσα.

 

Περαστικα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...