Προς το περιεχόμενο

mailgate.otenet.gr prob


lukes1960

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και τρεις ημέρες δεν μπορώ να συνδεθώ με τον mail server του ΟΤΕ. Μου βγάζει error:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'mailgate.otenet.gr', Server: 'mailgate.otenet.gr', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

Με το ίδιο account δούλευα συνεχώς χωρίς πρόβλημα, για να είμαι σίγουρος για κάποια τυχόν απορύθμιση το έφτιαξα ξανά και πάλι τίποτε. Εχετε προβλήματα με τον ίδο server?

Outg. mailgate.otenet.gr....incomg mailgate.otenet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εκανα αυτό το παράπονο πριν μισή ώρα και πρόβλημα λύθηκε χωρίς βοήθεια των μελλών χωρίς reply. Από μόνο του. Λες ο Big Brother, The Moderator να δουλεύει νυχτερινά στον ΟΤΕ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει τους εξής servers της Otenet για το email:

Incoming mail (POP3): mail.otenet.gr

Outgoing mail (SMTP): mailgate.otenet.gr

Και μέχρι τώρα δουλεύουν άψογα.

 

Τα λέμε.

 

<small>[ 20-09-2002, 02:13: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: andreaslfc ]</small>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη, 23 Ιουλίου 2002 16:18

 

Αγαπητοί συνδρομητές,

 

Η ΟΤΕnet στα πλαίσια αναβάθμισης των υπηρεσιών που προσφέρει και με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή σας,

έχει θέσει σε λειτουργία, ειδικά για τους πελάτες με VIRTUAL MAILBOX, ένα νέο Mail Server με το όνομα: virtmail.otenet.gr

 

Αυτό σημαίνει ότι το συντομότερο δυνατό θα πρέπει να αλλάξετε τον Διακομιστή Εξερχόμενης Αλληλογραφίας (SMTP) από mail.otenet.gr

σε virtmail.otenet.gr. Ο Διακομιστής Εισερχόμενης Αλληλογραφίας (POP3) θα πρέπει να μείνει ο ίδιος, δηλαδή mail.otenet.gr

 

Παρακαλούμε όπως προβείτε στις παραπάνω ρυθμίσεις το συντομότερο δυνατόν. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε

με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της OTEnet, NEXT2U (0801 11 35555), ή επισκεφθείτε το:

http://www.otenet.gr/hd/HTML/mail/virtual/virtual_mail.htm

 

Σας ευχαριστούμε για την ανταπόκρισή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...