Προς το περιεχόμενο

Προβληματάκι με το flash player στο ubuntu 9.04


nickT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.

Πριν λίγες μέρες έβαλα την καινούργια έκδοση του ubuntu.

Μόλις έγινε η εγκατάσταση,πείρα την απόφαση να παίξω λίγο bowling στο facebook,και με μεγάλη μου λύπη κατάλαβα πως το παιχνίδι(που είναι flash game) δεν άρχιζε.

Μετά από λίγο ψάξιμο ακολούθησα μερικές οδηγίες και απεγκατέστησα το shockwave και εγκατέστησα το flashplayer ως εξής:

>sudo apt-get remove flashplugin-* --purge
sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Το παιχνίδι παίζει κανονικά,αλλά τρέχει με την διπλάσια ταχύτητα απ'ότι πρέπει,κάτι που δεν σημβαίνει και με τα βιντεάκια του youtube,τα οποία παίζουν κανονικά!!!

Έχετε καμία λύση για το πρόβλημά μου,γιατί εγώ όσο κι αν γούγλισα,δεν βρίκα καμιά λύση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο game γιατί χλωμό το βλέπω να είναι θέμα του flash. για δώσε και ένα link από το game να το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε.Τόσο καιρό που το παίζω τρέχει κανονικά.Κάτι τρέχει με το flash player!!!

Αν μπεις στο facebook,ψάξε για το Bowling buddies!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες εφαρμογες του facebook ειναι τοσο κακογραμμενες που ειτε δεν παιζουν καλα με το τελευταιο flash, ειτε σταματανε ξαφνικα να παιζουν μετα απο update της εφαρμογης.

 

Επισης ειναι τοσο κακογραμμενες που μετα απο 5 λεπτα χρησης μιας οποιασδηποτε εφαρμογης, η χρηση της cpu ανεβαινει κατακορυφα, η θερμοκρασια του επεξεργαστη χτυπαει κοκκινα και καταναλωση της μνημης αυξανεται.

 

Ολα τα παραπανω ειναι φαινομενα που παρατηρουνται ακομα και σε windows με το τελευταιο flash.

 

Ενδεικτικα αναφερω πως μετα απο μιαμιση ωρα ταβλι στο zoo.gr (ιστοσελιδα φτιαγμενη εξ' ολοκληρου σε flash), η θερμοκρασια του επεξεργαστη (Ε4500) ανεβηκε το πολυ 3 βαθμους, ενω σε εφαρμογες του facebook οπως το yoville και το poker ανεβαινει μεχρι +10 βαθμους σε πολυ λιγοτερο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...