Προς το περιεχόμενο

acer one 110 play avi


ageliko445

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Linpus ειναι βασισμενο στη Fedora r8, η οποια επαψε να υποστηριζεται εδω και μισο χρονο. Εχει ομως, απ´οτι καταλαβα, δικο της repo, ασυμβατο με αυτο της Fedora.

 

Τα διαφορα non-free πακετα για F8,9,10,Rawhide ειναι στο rpmfusion

http://rpmfusion.org/Configuration/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδια...κοιταξα παντου κ σε αλλα φορουμ,δεν εχω καταλαβει πως κανω φορματ,πως να περασω τα fedora 10 η ΧΡ εχω δοκιμασει τα παντα εκτος απι το να αγορασω εξωτερικο dvd.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:46 ----------

 

jimp τι εργραλειο εχεις εσυ κ τι του φορας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα desktop και ενα ψιλοπαλιο λαπτοπ με εναν K8 3000+, 512ΜΒ ram και μια χαλασμενη nvidia 5700. Και στα 2 φοραω debian testing.

 

Το unetbootin φαινεται μια χαρα λυση παντως. Θα περασεις το .iso οποιασδηποτε διανομης θες, μιας και υποστηριζει ενα σωρο, μεσω του unetbootin σε ενα φλασακι και μετα με αυτο θα κανεις boot στο netbook. Τα υπολοιπα ειναι απλα απο κει και περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις τι δουλεια σου ομως...μετα το reboot ξεκιναει κανονικα το linpus.

το ρυθμιζω απο τα ΒΙΟΣ αλλα τα ιδια ,παταω Φ12 τα ιδια ...

το φλασακι που εχω ειναι κ ΜΡ3 μαζι.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:24 ----------

 

το βαλα αυτο που λες.φορτονω το ΙΣΟ κ οταν τελιωνει μου λεει reboot .το παταω αλλα τπτ

εχεις facebook or hotmail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[/color]το βαλα αυτο που λες.φορτονω το ΙΣΟ κ οταν τελιωνει μου λεει reboot .το παταω αλλα τπτ

εχεις facebook or hotmail?

 

Αυτή την διαδικασία την έκανες από άλλο pc; Αφού τελειώσει το unetbootin απλά βαζεις το στικάκι στο acer, κάνεις boot από αυτό και εγκατάσταση (παρόμοια διαδικασία υπάρχει και για να βάλεις τα xp σε στικάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω ακομα μια φορα, γιατι οταν τα ελεγα πολλοι λεγανε "ολα τα φλασακια ιδια ειναι".

 

Το φλασακι, σαν hardware, δυναται να κανει boot απο usb? Ειμαι σιγουρος οτι κανενα απο τα mp3 players που εχω δεν μπορει να κανει κατι τετοιο, αλλα ενα απλο kingston του 1GB το κανει χαλαρα.

 

(θα σου στειλω σε pm το msn μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψιάζομαι πως το στικάκι δεν έχει καεί σαν iso και γι' αυτό δεν φορτώνει από εκεί.

 

Με fedora 10 πάντως το aceraki σκοτώνει κυριολεκτικά και δη με kde 4 έτσι?;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα fedora ειναι πολυ βαρια..τα εβγαλα αμεσως...ubuntu εχω τωρα ...μου αρεσουν με μια ματια που εριξα...κ εχει υποστιριξη σε applications

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:30 ----------

 

χρ δε καταφερα να βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...