Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκτυπωτή(;)


1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν παλιό εκτυπωτή -HP Deskjet 840C- και ενώ εκτυπώνω τη δοκιμαστική σελίδα από τα properties και η οποία εκτυπώνεται τέλεια, δεν μπορώ με τίποτα να τυπώσω από το word -έχω τα microsoft office 2007.

 

Από το word δεν φαίνεται τίποτα, λες και δεν έχει μελάνη καθόλου -ενώ τα μελάνια είναι καινούργια.

 

Πως γίνεται η δοκιμαστική σελίδα να τυπώνεται μια χαρά και το έγγραφο από το word καθόλου;

 

Το έχω δοκιμάσει και σε XP και σε Vista και αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:24 ----------

 

Παιδιά, κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες από άλλο πρόγραμμα εκτός του Word, όπως π.χ. κάποιο pdf αρχείο; Αν αυτό τυπώνεται κανονικά, το μόνο λογικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κάτι τρέχει με το Word. Μήπως έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις εκτύπωσης του Word;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα excel πάλι μου τυπώνει χάλια, αλλά .pdf που μου είπες, μια χαρά!

 

Το office δεν το έχω πειράξει καθόλου. Όπως εγκαταστάθηκε, έτσι το άφησα.

 

Έχω το Microsoft Office Enterprise 2007. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω παντος σε ενα hp παλιο που ειχα κατι ελεγε για καλιμπραρισμα μεσα απο την εφαρμογη της hp...επισης δοκιμασε να σβησεις τους drivers να κανεις επανεκκινηση και να τους ξαναβαλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή τον εκτυπωτή τον συνέδεσα πρόσφατα, δεν χρειάστηκε να περάσω drivers, έγινε μόνη της η εγκατάσταση. Μετά κι απ' αυτό, χρειάζεται να κάνω την παραπάνω διαδιακασία;

Ρωτάω γιατί προφανώς πάλι αυτόματα δεν θα γίνει η εγκατάσταση; Έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να έχω ακόμα κάπου το cd του εκτυπωτή και έχω την εντύπωση ότι δύσκολα θα βρω τους drivers ενός τόσο παλιού εκτυπωτή στο ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...