Προς το περιεχόμενο

avant window navigator


sonor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μπαρα avant window navigator εχει κολισει στην μεση τησ οθονησ στα linux μου τα εχω δοκιμασει ολα ποια τι αλλο να κανω? ριξτε καμοια ιδεα δεν την παλευω αλλο!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:16 ----------

 

τωρα τελευταια εχω ενεργοποιηση/αλλαξη ρυθμησησ απο το stacks applet for avant window navigator φταιει αυτο μηπως>?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:08 ----------

 

Ενταξη εκανα format και εφυγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τακτικη windows εφαρμοσες!

 

Οταν κατι δεν δουλευει οπως θελουμε, κανουμε format?

Σαφως και οχι!

Αρχικα κανουμε ενα "killall onoma_efarmoghs" και μετα σβηνουμε τις ρυθμισεις της εκαστοτε εφαρμογης μεσα απο το /home μας που ειναι σε φακελο με ονομα .onoma_efarmoghs ή σε απλο αρχειο κειμενου με ονομα .onoma_efarmoghsrc ή κατι αναλογο οπως .onoma_efarmoghs.

 

Και μονο που σκεφτομαι το χρονο που θελω για να κανω φορματ, να ξαναεγκαταστησω το καθετι και να το ρυθμισω στα μετρα μου, ψυχοπλακωνομαι! Απορω πως μπορειτε εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αν δεν θέλεις μέσω κονσόλας τότε:

α)Ctrl+Alt+Esc και κλικ στο σημείο που τρέχει το πρόγραμμα.

β)Alt+F2 και γράφεις xkill και κάνεις το ίδιο με το α).

 

Αν θέλεις πραγματικά να μάθεις linux τότε θα σε συμβούλευα να μην ξανακάνεις format με το παραμικρό.:P

 

Αρχικα κανουμε ενα "killall onoma_efarmoghs"

ok εδώ συμφωνώ!

και μετα σβηνουμε τις ρυθμισεις της εκαστοτε εφαρμογης μεσα απο το /home μας που ειναι σε φακελο με ονομα .onoma_efarmoghs ή σε απλο αρχειο κειμενου με ονομα .onoma_efarmoghsrc ή κατι αναλογο οπως .onoma_efarmoghs.
γιατί να σβήσει τα αρχεία ρυθμίσεων, εγώ πιστεύω πως αρκεί ένα kill.

Και μονο που σκεφτομαι το χρονο που θελω για να κανω φορματ, να ξαναεγκαταστησω το καθετι και να το ρυθμισω στα μετρα μου, ψυχοπλακωνομαι! Απορω πως μπορειτε εσεις?

Ουφ, ίδρωσα!!:-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μα εάν είναι κάποια εφαρμογή στην οποία έχεις κάνει πολλές σημαντικές για σένα ρυθμίσεις (δεν μιλάω γι' αυτό το πρόγραμμα).

Θα μου πεις ή ξανακάντες ή κράτα σε backup το /home σου ώστε να αντιγράψεις τον φάκελο αν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...