Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση: Ο Παναθηναϊκός αμυντικό και επιθετικό δεν θελει?

Μπορει ο παίκτης αυτος να ειναι παιχτουρα και να πετάει, αλλα αλλου δεν εχει κενα ο Παναθηναϊκός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ερώτηση: Ο Παναθηναϊκός αμυντικό και επιθετικό δεν θελει?

Μπορει ο παίκτης αυτος να ειναι παιχτουρα και να πετάει, αλλα αλλου δεν εχει κενα ο Παναθηναϊκός?

 

για αυτό φωνάζουμε κάποιοι και λέμε πως ο σχεδιασμός είναι του κώλου.θέλαμε 2 -3 παίχτες και πήραμε 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας εκ των Καντέ ή Βύντρα είναι απαραίτητοι στο δίδυμο. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αργοί και κακοί (πλην Κατσουράνη) στο παιγνίδι με την μπάλα κάτω.

Κανείς από τους δύο δεν κάνει γιά κεντρικός.Ο Βύντρα θα συναγωνίζεται με τον Μπουμσόνγκ ποιό θα κάνει τη μεγαλύτερη παπαριά ενώ γιά τον Καντέ δεν μπορώ να πω και πολλά πράγματα αφού πέρυσι ήταν σχεδόν υπό διωγμό και ήταν απογοητευτικός.Μιά μεγάλη ομάδα δεν μπορεί να έχει αυτούς τούς κεντρικούς αμυντικούς.Κανένα από τους υπάρχοντες δεν θα έβαζα αν ήταν στο χέρι μου στο κέντρο της άμυνας. Είναι όλοι τους παλτουδιές. Ξέχασες φαίνεται τη γκέλα του Βύντρα στο γκολ της Κορέας ως κεντρικός αμυντικός. Και είναι μιά από τις πολλές περιπτώσεις με τις γκάφες του. Φαντάζεσαι με τη Μπαρτσελόνα σε λίγες μέρες το Βύντρα κεντρικό αμυντικό να παλεύει τν Μέσσι? Ε ρε γλέντια!

Εγω ξέρω ότι έπεσαν στο τραπέζι κατά καιρούς ονόματα παιχταράδες (Μαρτσένα, Κρίς, Γκαλάς, Μπορντόν) και όμως ο Τζίγκερ ήταν ανίκανος να πάρει ένα τέτοιο παίχτη και προσπαθεί να τη βγάλει με μαγειρέματα και ελεύθρεους παίχτες δεύτερης και τρίτης ποιότητας. Καβουρογιάννης δεν είναι εξ άλλου?

Αν έπαιρνε ένα από τους παραπάνω παίχτες θα είχε λύσει το πρόβλημα στην άμυνα.Γιατί ένας έμπειρος αμυντικός καθοδηγεί και τους υπόλοιπους και τους κανει καλύτερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βύντρα είναι ο καλύτερος αμυντικός που έχουμε.Είναι θέμα χρόνου να πάρει φανέλα βασικού ξανά.

Λέω ότι δεν μπορείς να τον εμπιστευτείς γιά κεντρικό αμυντικό. Το παιδί μόνο δεξιά μπορεί να παίξει όπου οι όποιες γκάφες του μπορούν να διορθώνονται.Στο κέντρο τής άμυνας γκάφα= γκολ!

Κι εδώ που τα λέμε το Βύντρα τον χρειάζεσαι μόνο γιά την ενέργεια και τη δύναμη που έχει. Μιά σέντρα της προκοπής δεν τον είδα να βγάζει ποτέ.Είναι ένας άλλου τύπου Σιμάο. Σκυλιά αλλά δεν μπορείς να έχεις μόνο σκυλιά στην ομάδα. Γιατί θα γίνουμε σκυλολόι. Πρέπει να έχεις και ποιοτικούς παίχτες. Και η Μίλαν έχει σκυλί αλλά μόνο ένα. Τον Γκατούζο. Δεν χρειάζονται πολλοί.

 

Έπειτα θα συμφωνήσω με την άποψη πολλών ότι ο Γιούρκας με το που ήρθε ξανά στον Παναθηναϊκό, μόνο προβλήματα θα μας δημιουργήσει. Θα φάει τη θέση τού Βύντρα, και γνώμη μου είναι ότι ο τωρινός Γιούρκας δεν είναι καλύτερος από τον τωρινό Βύντρα και έτσι η κλίκα καλά κρατεί στην ομάδα.Είναι κι αυτός του ..κόμματος Καραγκούνη, Κατσουράνη.

 

Αυτή τη στιγμή ο πιό σοβαρός αμυντικός παραμένει ο Σαριέγκι που όμως δεν θα είναι φέτος βασικός. Ε άμα ο καλύτερός σου παίχτης είναι ο Σαριέγκι τότε φαντάσου τι άμυνα διαθέτεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και διάθεση για σπρώξιμο ρευστού καταλήγουμε σε αυτό?

 

Σταματα, με σκοτωνεις:lol:

 

---------- Προσθήκη στις 13:04 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:03 ----------

 

για αυτό φωνάζουμε κάποιοι και λέμε πως ο σχεδιασμός είναι του κώλου.

 

Ο σχεδιασμος ειναι της τσεπης, οχι του κωλου

Είτε για να μην βγουν απο τη δικια μας και να πανε αποκει που πρεπει είτε να βγουν και να πανε "εκει που πρεπει"

Βασιλης Τσαρτας, μια νεα Παναθηναικη προσωπικοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σχεδιασμός ειναι του προπονητή! Αυτος εισηγείται, αυτος βλέπει και επιλέγει.

 

Αυτό θα ήταν το σωστό αλλά εδώ είναι Παναθηναϊκός!

Ειλικρινά πιστεύεις ότι κρέμονται από το στόμα του Νιόπλια όπως κάνει ο Μαρινάκης με τον Βαλβέρδε? Τότε γιατί δεν του έφεραν Γκαλάς ή Μπορντόν που ήταν η μεγάλη του καψούρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις δεν παίζεστε!!! Ψάχναμε για φορ φωνάζατε για την άμυνα, παίρνουμε αμυντικό φωνάζετε για φορ... Τα γεροντάκια του mapet show μου θυμίζετε :lol:

Στο κοσμο του Marbloro ετσι?

Ποτε ψαχνανε για φορ και εμεις φωναζαμε για αμυντικο? Εγινε αυτο το καλοκαιρι αυτο που λες?

Ποτε πηραμε αμυντικο ? Ο Μπουμσονγκ ηταν ο αμυντικος για τον οποιο φωναζαν ολοι ΟΧΙ.

Και ποτε πηραμε φορ?

 

Αυτες τις καραμελες σας λεει ο γαυρος να πιπιλατε τωρα, ενω η ομαδα ειχε ουσιαστικα 1 (μια) προσθηκη ολο το καλοκαιρι (Γκοβου)?

Πως λες "Μπίσκαν περίπτωση" όταν υπάρχουν ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ διαφορές μεταξύ τους σε όλα τα πεδία (αγωνιστικά, πολιτογραφικά, ηλικιακά κτλ)??

Τον παρακολουθεις τον παιχτη απο τα γεννοφασκια του και ξερεις τι ρολο βαρα αγωνιστικα ε? Επειδη μεχρι χθες δεν τον ηξερες (οπως δεν τον ηξερε σχεδον κανεις, ουτε και οι ανθρωποι της ομαδας μας), και δεν ηξερες να απαντησεις ουτε σε ποια θεση αγωνιζεται αν σου ελεγαν το ονομα του, πες οτι διαβασες στο sport24.gr πως εχει καλη τεχνικη να ξεμπερδευουμε και ασε τις ιστοριες περι αγωνιστικης ταυτοτητας κλπ, μεταξυ μας ειμαστε...

ΕΙΝΑΙ Μπισκαν περιπτωση και το εγραψα στο ποστ μου γιατι: Νεαρος παικτης της Λιβερπουλ που δεν επιασε κ τον σουταρουν σε καμια μικροτερη ομαδα. Με λιγα λογια ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ψωνισαμε απτον καδο αχρηστων της Λιβερπουλ, ακριβως αυτο γινεται και τωρα.

 

Γελαω με το "πολιτογραφικα" που ανεφερες ως επιχειρημα υπερ του παικτη :lol:

 

 

Η προπαγάνδα καλά κρατεί!!!

Ε πεστο οτι εισαι fan της οικογενειας, καθομαι και γραφω ολοκληρο ποστ ffs.

 

Τέλος να σου θυμίσω ότι η μεταγραφική περίοδος λήγει σήμερα το βράδυ οπότε κράτα λίγο μπάστα μπας και ξαφνιαστείς πάλι :-)

Αυτο το "μπας και ξαφνιαστεις παλι" μου αρεσε. Μιας που ξαφνιαστηκα πολλες φορες εφετος το καλοκαιρι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω πως ο Κατσουρ ειναι ο καταλληλος που ταιριαζει να παιξει με τον Μπομσονγκ...

 

Μωρέ και εγώ αυτό πιστεύω, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι και η βέλτιστη λύση. Ακόμα δεν τελείωσε η μεταγραφική περίοδος και εμείς συζητάμε για το αν θα παίζει άμυνα ο Κατσούρ.

 

Όχι ρε πούστη μου, να τα σκάσεις και να πάρεις αμυντικό κλάσης, και αν σου περισσεύει ο Κατσούρ βάλτου πωλητηριο.Δεν θα παίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geovard, περιμένω να μου πεις πότε έκανε π@παριά τελευταία φορά ο Βύντρα με τον Παναθηναϊκό. Θα πας τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω. Ειδικά πέρυσι ήταν στην καλύτερη πεντάδα των πρωταθλητών. Χαλαρά και φέτος θα είναι η καλύτερη επιλογή για όλες τις θέσεις της άμυνας, πλην ίσως του δεξιού μπακ αν όντως αναστηθεί ο Γιούρκας. Ακόμα και αριστερά από Σπυρόπουλο καλύτερα ο Λουκάς.

 

Όσον αφορά τον Πλεσίς, γνώμη μου είναι πως ένας ακόμα για τα χαφ χρειαζόταν. Αν θυμάστε στην αρχή του καλοκαιριού η ομάδα έψαχνε για παίκτη box to box και λέγανε για Σεϊρού και Κάλστρομ. Φυσικά σιγά μην έσκαγαν λεφτά για να φέρουν τέτοιους παίκτες. Ο Κατσουράνης δεν θα την παλέψει και φέτος να βγάλει τόσα παιγνίδια όσα πέρυσι και ίσως είναι καλύτερα να καθιερωθεί σαν μπακ. Αυτό σημαίνει Σιμάο (ή Καραγκούνης) βασικούρα και ευχόμαστε ο Πλεσίς να αποτελέσει μια φερέλπιδα παλτουδιά.

 

Από σχεδιασμό πάντως δεν κάνουμε τίποτα. Πολλοί παίκτες ήρθαν και έφυγαν τελευταία στιγμή. Στο τέλος του Σεπτέμβρη αρχίζει πρόγραμμα φωτιά και θα χρειαστούμε αξιόπιστες εναλλακτικές. Πούντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geovard, περιμένω να μου πεις πότε έκανε π@παριά τελευταία φορά ο Βύντρα με τον Παναθηναϊκό. Θα πας τουλάχιστον 2 χρόνια πίσω. Ειδικά πέρυσι ήταν στην καλύτερη πεντάδα των πρωταθλητών. Χαλαρά και φέτος θα είναι η καλύτερη επιλογή για όλες τις θέσεις της άμυνας, πλην ίσως του δεξιού μπακ αν όντως αναστηθεί ο Γιούρκας.

 

Πολυ καλό :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι ο Πλεσίς δεν θα είναι μιά άλλη περίπτωση Μπίσκαν. Αισιοδοξώ δηλαδή ότι δεν θα είναι. Το ύψος του μπορεί να είναι μειονέκτημα.Κόβει από την ταχύτητα του παίχτη. Ποντάρω στο ότι παίζουν πολλοί Γάλλοι στην ομάδα και θα έχει καλή ψυχολογία.

Με την ποιότητα των Μπουμσόνγκ, Καντέ και Πλεσίς εκεί κόντα στην αμυντική γραμμή μάλλον θα μοιάζουμε με καμιά Οσέρ αν και η Οσερ είδα ότι είναι δυνατή αμυντικά.

Μάλλον με καμιά Μομπελιέ ια μοιάζουμε.

 

edit:

 

Ελπίζω ο Νιόπλιας να μαθαίνει γρήγορα από τους κορυφαίους.

http://www.novasports.gr/default.asp?aid=220849

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ποιότητα των Μπουμσόνγκ, Καντέ και Πλεσίς εκεί κόντα στην αμυντική γραμμή μάλλον θα μοιάζουμε με καμιά Οσέρ αν και η Οσερ είδα ότι είναι δυνατή αμυντικά.

Μάλλον με καμιά Μομπελιέ ια μοιάζουμε.

 

Ξέχασες το emoticon :rolleyes:

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...