Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όχι οτι είμαι ΠΑΟ βέβαια, άλλα ένας subscriber μου στο Youtube έχει ανεβάσει εκτεταμέγμα στιγμιότυπα απο το Μάνστεστερ-ΠΑΟ. Σκέφτηκα οτι πολλοί φίλοι βάζελοι θα θέλατε να το ξαναδείτε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο η Πανάθα!! :-)

 

Όχι οτι είμαι ΠΑΟ βέβαια, άλλα ένας subscriber μου στο Youtube έχει ανεβάσει εκτεταμέγμα στιγμιότυπα απο το Μάνστεστερ-ΠΑΟ. Σκέφτηκα οτι πολλοί φίλοι βάζελοι θα θέλατε να το ξαναδείτε :P

 

 

 

Ωραίος.

 

Είχα βρει κάποτε, κάποια site με ολόκληρους αγώνες, και εκτεταμένα στιγμιότυπα, αλλά έχασα τα bookmark σε κάποιο format.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος.

 

Είχα βρει κάποτε, κάποια site με ολόκληρους αγώνες, και εκτεταμένα στιγμιότυπα, αλλά έχασα τα bookmark σε κάποιο format.....

 

Δες εδώ, έχει τρομερό υλικό:

 

http://www.youtube.com/user/mieleszynczak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτές ήταν δυό πολύ καλές νίκες και φαίνεται να τις ξεχνάτε.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=x63Z0j7jmL4[/ame]

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=_aO4pTUls4A[/ame]

 

 

Tilemaxx σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αφού δεν έχεις εσύ να επιδείξεις ανάλογες επιτυχίες, σου επιτρέπουμε εν είδει ψυχοθεραπείας σου να ασχολείσαι με τις άτυχες στιγμές μας.Ουδέν πρόβλημα παρά μόνο κόψε αυτό το βάζελοι και βάζελοι που ακούω συνέχεια να λέει το ανηψάκι μου, που έχει την ατυχία να έχει μπαμπά Ολυμπιακό.Μη φτάσουμε και στα επίπεδα των παιδιών. Πιστεύω ότι πέρασες την εφηβεία έ?

Πάντως εγώ νοιώθω μιά πληρότητα ως Ευρωπαίος και δεν έχω ανάγκη να σου δείχνω τα βιντεάκια με κάτι εφτάρες πεντάρες τεσσάρες κατραπακιές.

 

Πάντως η Ευρώπη ήταν που με έκανε να είμαι Παναθηναϊκός.Δεν θυμάμαι, αλλά μπορεί να ήταν και το πρώτο ματς που έβλεπα ποτέ στην τηλεόραση αυτό στο βίντεο.Παράλληλα ήταν και η εποχή του Γουέμπλεϋ.Ε δεν θέλει και πολύ μυαλό γιά να αποφασίσει ένα παιδάκι(νήπιο αλλά έξυπνο) ποιά ομάδα θα υποστηρίζει έκτοτε.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=uA4ojMAv6bQ[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αμστερνταμ ο Ουζουνιδης γυρω στο 80', εκει που εχουμε την πολιορκια του Χελμς Ντιπ στα καρε του Βαντσικ εχει παρει το ριμπαουντ και εχει σκασει τριπλιδι μεσα στη μικρη μας περιοχη σε φαση "Μπεκενμπαουερ και @@"

 

Απο τις βραδιες που ολα σου βγαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι οτι είμαι ΠΑΟ βέβαια, άλλα ένας subscriber μου στο Youtube έχει ανεβάσει εκτεταμέγμα στιγμιότυπα απο το Μάνστεστερ-ΠΑΟ. Σκέφτηκα οτι πολλοί φίλοι βάζελοι θα θέλατε να το ξαναδείτε :P

 

 

Βλέποντας αυτά τα στιγμιότυπα (και πολλά άλλα εκείνης της περιόδου) πραγματικά αναρωτιέμαι πόσο κόμπλεξ πρέπει να κουβαλάει κάποιος για να πει αυτό το ποδόσφαιρο "τσούκου τσούκου μπολ"... 5-6 κλασικές ευκαιρίες (τετ-α-τετ) μέσα στο Ολντ Τράφορντ μόνο στο 1ο ημίχρονο... Όπως αντίστοιχα θυμάμαι εκείνο το τεράστιο παιχνίδι επί Αναστασιάδη στην Άρσεναλ. Και η λίστα τελειωμό δεν έχει. Και κάποιος γαύρος που δε μπορούσε να το χωνέψει το βάφτισε τσούκου τσούκου μπολ. Και το αστείο είναι ότι οι ίδιοι που λέγανε αυτό τσούκου τσούκου μπολ δοξάζανε τον Ρεχάγκελ μετά... Παράνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την τύχη και ήμουν μέσα σε αυτό το ματς στο Old Trafford. Απίστευτο παιχνίδι απο την ομάδα και ίσως η καλύτερη Ευρωπαϊκή κερκίδα του Παναθηναϊκού.

 

Μετά το τέλος του ματς, πήγαμε 4 άτομα στην Ιρλανδική pub της Whitworth Str, όπως ήμασταν, με τις φανέλες της ομάδας. Το τι έγινε εκεί μέσα είναι απερίγραπτο, έρχονταν οι Άγγλοι, οι οποίοι πιο πριν έβλεπαν το ματς στην οθόνη της pub, και μας έδιναν συγχαρητήρια, τέτοιο παιχνίδι δεν είχαν ξαναδεί απο ομάδα μέσα στο Old Trafford κτλ. O barman μας κερνούσε (!) τα pints με τις Guiness, στις οποίες έφτιαχνε ένα άψογο τριφυλλάκι με τον αφρό. Απίστευτη βραδιά. Απίστευτο συναίσθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο όρος "τσούκου τσούκου μπολ" είναι δόκιμος και σημαίνει κάτι συγκεκριμένο; Και αυτό το κάτι είναι κατ' ανάγκη προσβλητικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο όρος "τσούκου τσούκου μπολ" είναι δόκιμος και σημαίνει κάτι συγκεκριμένο; Και αυτό το κάτι είναι κατ' ανάγκη προσβλητικό;

Λαικη εκφραση ειναι. Αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι και κοπλιμεντο να κανεις τεραστιες εμφανισεις απεναντι σε τεραστιους συλλογους και το σχολιο να ειναι "τσουκου τσουκου μπολ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...