Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε οχι ρ εμίντι...

το μπάσκετ δεν χρησιμοποιήσε ως "μέσο" ο παύλος και ο τράκης για να μπουν στη μπάλα?

Εκεί δεν ακουγόταν ΧΡΟΝΙΑ το παυλο θεε παρε την παε, το οποίο ουδόλως επηρρέασε ποτέ την μπασκετική ομάδα?

Ε και τώρα, (Αν και δε το βλεπω), μακάρι να ακουστεί εένα παρόμοιο σύνθημα (πχ, παύλο θεε, φύγε απο την παε, που λεει ο λόγος), το οποίο και πάλι, δε θα επηρρεάσει ΚΑΝΕΝΑΝ παίχτη.

Ο παύλος εκανε ΕΓΚΛΗΜΑ, το οποίο ναι μεν δεν εχει σχέση με το μπασκετικό τμήμα που συνεχίζει και είναι αστέρι, αλλά πρόδωσε όσους τόσα χρόνια αποθέωναν ΕΚΕΙΝΟΝ (και αυτός....γελούσε μεχρι τα αυτιά)!

 

Αν ο κόσμος συμπεριφερθεί σα να μην τρέχει τίποτα, γαβροποιείται επικινδύνως.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ε οχι ρ εμίντι...

το μπάσκετ δεν χρησιμοποιήσε ως "μέσο" ο παύλος και ο τράκης για να μπουν στη μπάλα?

Εκεί δεν ακουγόταν ΧΡΟΝΙΑ το παυλο θεε παρε την παε, το οποίο ουδόλως επηρρέασε ποτέ την μπασκετική ομάδα?

Καταρχην ας ξεκινησουμε τη συζητηση με ενα αξιωμα. Ας μην μπλεκουμε Τρακη, με Θαναση και Παυλο. Οταν το μπασκετ το παρει ο Τρακης, τοτε δε θα εχουμε ουτε Ομπραντοβιτς πια, ουτε ΔΔ και γενικα θα ακολουθησουμε πιθανοτατα την πορεια του ποδοσφαιρικου τμηματος. Μεχρι τοτε ας μην τον υπολογιζουμε παραπανω απ'οσο του αξιζει. Δοξα τω θεω ακομα ο ρολος του ειναι δευτερευων και ας ειναι καλα ο κοσμος που τον εχει αναγει σε δευτερευων, ριχνοντας στην πυρα τις ενεργειες του, οπως και τη φυλλαδα του.

 

Απο κει και περα.

Το παυλο θεε παρε την ΠΑΕ, ακουγοταν (ανεξαρτητα αν το θεωρουσα παντα λαθος). ΑΛΛΑ ως συνθημα δεν ειχε γκρινια, δεν ειχε καχυποψια και δεν ειχε δηλητηριο για καποιον μεσα στο χωρο του μπασκετ. Καμια σχεση με μια κατασταση που τεινει να δημιουργηθει αυτη τη στιγμη.

 

Ε και τώρα, (Αν και δε το βλεπω), μακάρι να ακουστεί εένα παρόμοιο σύνθημα (πχ, παύλο θεε, φύγε απο την παε, που λεει ο λόγος), το οποίο και πάλι, δε θα επηρρεάσει ΚΑΝΕΝΑΝ παίχτη.

Ο παύλος εκανε ΕΓΚΛΗΜΑ, το οποίο ναι μεν δεν εχει σχέση με το μπασκετικό τμήμα που συνεχίζει και είναι αστέρι, αλλά πρόδωσε όσους τόσα χρόνια αποθέωναν ΕΚΕΙΝΟΝ (και αυτός....γελούσε μεχρι τα αυτιά)!

 

Αν ο κόσμος συμπεριφερθεί σα να μην τρέχει τίποτα, γαβροποιείται επικινδύνως.............

Πεφτετε σε ενα λαθος. Νιωθετε την αναγκη να βαλετε "τιμωρια" τον Παυλο για το θανασιμο αμαρτημα να ταχθει με τον εχθρο και θεωρειτε οτι το καλυτερο ειναι να μην πηγαινετε μπασκετ.

 

Ομως το μπασκετ εχει ανθρωπους μεσα, σαν τον Ομπραντοβιτς που ζητανε επιμονα και καθε χρονο τη συμπαρασταση και τη βοηθεια του κοσμου. Δεν μπορω εγω να παραβλεψω την επιθυμια του Ζοτς για να βαλω "τιμωρια" τον Παυλο. Για οσο ο Ζοτς θα βρισκεται στην ομαδα μας, θα τον τιμω, γιατι με τιμα αυτος καταρχην. Το ιδιο και τους παιχτες. Οταν αυτη η φουρνια ανθρωπων που με "αγγιζουν" ως φιλαθλο του ΠΑΟ, φυγει, και ΑΝ ο Παυλος και ο καθε Παυλος συνεχισουν το ιδιο τροπαριο μεχρι τοτε, τοτε το ξανασυζηταμε για το αν θα αναθεωρησω τη σταση μου απεναντι στο μπασκετικο τμημα.

 

Πανω απο τον Ζοτς και τους παικτες δεν υπαρχει κανεις. Μη μπλεκετε την κατασταση με το ποδοσφαιρο που υπαρχει ο πρωτα ο προεδρος και μετα η ομαδα. Το μπασκετ ειναι πρωτα προπονητης, μετα βοηθος προπονητη και μετα παικτες. Οι προεδροι ειναι πισω απο αυτους.

 

Θα μου πειτε ποιος βαζει τα λεφτα στο μπασκετ και ποιος διοικει. Θα σας απαντουσα οτι αν ο Ζοτς εφετος δεν κατεβαινε Αθηνα απτο Βελιγραδι μια Πεμπτη του Ιουνη, για να τους βαλει χερι να μην κανουν την ομαδα μπουρδ***, θα βλεπαμε τι θα συνεβαινε αν κανανε κουμαντο τα αδερφια.

 

Ο Ζοτς κανει κουμαντο στα παντα, ακομα και στην τσεπη των Γιαννακοπουλων. Θα το διαπιστωσετε οταν ερθει η κουφια ωρα που θα μας αποχαιρετησει δοξασμενος απτο συνολο ττων φιλαθλων της χωρας. Και οσο κανει κουμαντο αυτος θα ειμαι/ειμαστε κοντα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην,το αξίωμά σου είναι ΛΑΘΟΣ.

δεν πρέπει να μπερδεύουμε τον τράκη και τον παύλο, με τον θανασάρα.

Ο παύλος εκανε πόλεμο στον πατέρα, συντάχθηκε (οπως και ο τράκης και η κίτρινη) με τον διάολο, και αφήνει τον σοφέρ να τα κανει παλι ολα ρδολεμπου.

Κανείς παίχτης (ΔΔ, ζοτς,μάικ,σατο κλπ) δε θα "χαλαστεί" αν μετά την αποθέωση, ακουστεί για 2 λεπτά, κράξιμο στον σοφέρ και τον παύλο!

Το ίδιο και στη μπάλα! (εκτός από γκούνη κ κατσουρ)!!!

Φυσικα και ΠΡΕΠΕΙ να τιμωρηθεί ο παύλος. Για να καταλάβει, πριν να συνεχίσει την κατηφόρα, ότι αποκαθηλώνεται, και κυρίως, χάνει το λαικό έρισμα που τόσα χρόνια επιζητούσε.

Οταν λοιπόν κατσεις στην κερκίδα όπως...καθόσουν πέρυσι, εμμεσως, ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ Αυτό που γίνεται, και το ξέρεις.

Πρεπει να κάνεις κάτι διαφορετικό από πέρυσι.

Τι θα είναι αυτό?

3-4 συνθήματα, 1-2 πανιά, αποχή, όλα μαζί, ή ενα απο αυτα...

Το σίγουρο είναι ότι μη κάνοντας κανένα από αυτά, είσαι "συνένοχος" στο ποδοσφαιρικό έγκλημα του παύλου (γιατί από τον σοφέρ, δεν περιμένω κάτι καλύτερο)!

 

ΥΓ: τόσα χρόνια, ο παύλος ζητούσε, με τον τρόπο του , το παύλο θεε...Εμείς του το δίναμε, για όλα τα καλά που έχει προσφέρει στο σύλλογο....Καταλαβαινεις ποσο λάθος αντιμετώπιση θα έχει ο οπαδός, όταν και πάλι ο παύλος, ζητάει με τον τρόπο του, επιβεβαιωση της στάσης του στα διοικητικά, και ε΄συ πας και του τη δώσεις? Είναι εγκλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ οι αποψεις μας διαφερουν πολυ συμφωνα με το τελευταιο σου ποστ, οποτε δεν θα σου αλλαξω γνωμη με το ζορι, ουτε και εσυ σε εμενα. Ο καθενας επιλεγει να κανει αυτο που νομιζει σωστο, εγω απλα ελπιζω να μη μπει η ποδοσφαιρικη κακομοιρια στο μπασκετ.

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα οταν αρχισει να μπουρδε***ποιειται το μπασκετ κατ'αυτον τον τροπο, τοτε ο πρωτος που θα φυγει θα ειναι ο Ζοτς. Και τοτε το κακο θα ειναι διπλο γιατι και τον Τζιγκερ θα εχεις στην μπαλα και την κατω βολτα θα παρει το μπασκετ, και μια τρυπα στο νερο θα εχουν κανει ολοι με αυτες τις τακτικες "παω γηπεδο για να αποθεωσω παικτκες και Ζοτς αλλα και για να αποδοκιμασω τον Παυλο".

 

Anyway.

 

ΥΓ. Εσυ θεωρεις ενοχο εμενα επειδη θα πηγαινω ανελλειπως μπασκετ, εγω παλι μπορω να σου πω οτι δεν προκειται να με πεισει κανεις οτι κανω κακο να στηριζω Ζοτς Ιτουδη παικτες. Αν παλι ψαχνετε για ενοχους σωνει και καλα ναι τοτε εγω και οι υπολοιποι 3000 που παμε στο μπασκετ, θα φταιμε για ολους τους καραγκιοζηδες που εχουν μπλεξει στα διοικητικα του ποδοσφαιρικου τμηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,σωστά...

ενώ αν κάνω ότι ΔΕΝ βλέπω ότι ο τράκης αγοράζει του χρόνου τη μπάλα, θα γλυτώσω ενα χρόνο?

και ετσι, του χρόνου, ή του παραχρόνου, θα διαλυθούν 2 τμήματα? μπάλα και μπάσκετ?

 

ΥΓ: πραγματικά πιστεύεις οτι αν σε ΚΑΘΕ παιχνίδι, υπήρχε ενα πανί στην κερκίδα, "εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη", και ακουγόταν 2-3 λεπτά το "εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη", ο ζοτς θα....χαλιόταν? ή ότι η ομάδα δε το επαιρνε περπατητό όπως θα το πάρει?

ή νομίζεις, ότι θα χαλάσει το σισέ και τον γκοβού αν βρίζουμε τη μαριάννα και τον βαρδή,αφού φωνάξουμε το όνομά του?

 

(αποκορύφωμα της προδοσίας των αδερφών, ήταν η υπογραφή για τον φύκο ετσι? ούτε αυτοί είχαν τα αντερα να βγουν μπροστα, ούτε ο σοφερ...Απλά, ισα ισα να πετάξουν εκτός ομάδας τους...επικινδυνους, τους αγαπητούς στον κόσμο)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,σωστά...

ενώ αν κάνω ότι ΔΕΝ βλέπω ότι ο τράκης αγοράζει του χρόνου τη μπάλα, θα γλυτώσω ενα χρόνο?

και ετσι, του χρόνου, ή του παραχρόνου, θα διαλυθούν 2 τμήματα? μπάλα και μπάσκετ?

Ωραια και μιας που το βλεπεις οτι θα γινει ετσι και ειναι ολα κανονισμενα και fixed, με το να μην πατατε μπασκετ, θα αλλαξει το ρου της ιστοριας ε? H με την αποδοκιμασια προς Παυλο θα κολωσει ο Δημητρακης να παρει τη μπαλα στα χερια του? Τον εχεις για τετοιον ε? Εγω παλι πιστευω οτι του Δημητρακη (και του Παυλου εφοσον τον βαζεις στο ιδιο καζανι) δε θα τους καει καρφακι ειτε το γηπεδο μπασκετ ειναι αδειο, ειτε γεματο.

 

ΥΓ: πραγματικά πιστεύεις οτι αν σε ΚΑΘΕ παιχνίδι, υπήρχε ενα πανί στην κερκίδα, "εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη", και ακουγόταν 2-3 λεπτά το "εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη", ο ζοτς θα....χαλιόταν? ή ότι η ομάδα δε το επαιρνε περπατητό όπως θα το πάρει?

Kατηγορηματικα ΝΑΙ. Λιγο να παρακολουθουσες κατα καιρους δηλωσεις του, δε θα ειχες τετοιες αποριες.

(οι τιτλοι που αναφερεις δεν με ενδιαφερουν τοσο, οσο ο Ζοτς να παραμενει ικανοποιημενος απο τον κοσμο, τη διοικηση και το γενικοτερο κλιμα).

 

ή νομίζεις, ότι θα χαλάσει το σισέ και τον γκοβού αν βρίζουμε τη μαριάννα και τον βαρδή,αφού φωνάξουμε το όνομά του?

Αν σου πω οτι δεν μου καιγεται καρφακι για την διαθεση του Σισσε, του Γκοβου κλπ θα φανω προκλητικος?

 

Ας μη συγκρινουμε ομως τον Σισε με τον Ζοτς και τις αντιληψεις/αισθηματα του καθενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

midi, ο παύλος αν δε φοβόταν τον κόσμο, θα είχε πάρει την προεδρία ήδη..

ο τράκης, θα είχε σουτάρει τον ζοτς ήδη...

οι γιαν/πουλοι, τον κόσμο τον φοβούνται, δεν ειναι βαρδινογιαννηδες.

Είναι η 1η φορά, που δεν ασχολήθηκαν να αφουγκραστούν τον κόσμο, εξαιτίας των προσωπικών τους φιλοδοξιών...

 

και φυσικά...αν χαλαστεί ο ζοτς απο το "εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη", τότε, γιατι δεν χαλιόταν απο το "φούστη τζίγγερ μας τα πήρες κ αυτά"? συγκεκριμένες βρισιές εναντίον του κύκλου της οικογενειας θα τον χαλάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Αντρεα πες μου δλδ γιατι δεν μπορεις να πας στην μπαλα, να βριζεις 90' τον Παυλο αλλα για 40' στο μπασκετ να στηριζεις την ομαδα

 

κανένα από τα 2 τμήματα, δεν πρέπει να το διαλύσουμε.

That means, στη μπάλα, κράζεις τον σοφέρ χωρίς υπερβολές, γιατί δε σου φταίει σε τίποτα η ομάδα, και στο μπασκετ κράζεις τον παύλο κ τον τράκη, χωρίς υπερβολές, γιατί δε σου φταίει σε τίποτα η ομάδα!

Το είπα και πιο πριν...

Ο παύλος, χρησιμοποιεισαι το μπάσκετ τόσα χρόνια, για να μπει στη μπάλα, και για να ικανοποιήσει την αυταρέσκειά του (παυλο θεε, κλπ)!

Ε, τώρα, πάλι στο μπάσκετ πρέπει να του "μειώσεις" το ίματζ του, για να καταλάβει ότι ειναι ΤΟΣΟ φάουλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να τα λεμε ολα, παιχνιδι με το χρονο των συνθηματων και νορμες "ελα μωρε 2' θα βρισουμε μονο" σε κερκιδα που στο μπασκετ πολλες φορες τραγουδαει για τον γαυρο ενω χανουμε αντι να κανει "ου" δεν μπορεις να κανεις. Οσο φοβερη βοηθεια λογω παθους εχει δειξει η κερκιδα στο μπασκετ, αλλες τοσες φορες εγω προσωπικα εχω διακρινει οτι το πεταλο που στην ουσια δινει τον παλμο λειτουργει για την καυλαντα του, για την μαγκια και για την φιγουρα χωρις να βλεπει τι γινεται στο παρκε

 

επομενως ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα ξεφυγει και θα γαμηθουν ολα οσο εισαι εσυ οτι ο τρακης θα παρει τη μπαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τον Αντρέα αν και εγώ είπα να τα γράψω όλα στα @@ μου και να μην συμμετέχω σε τίποτα.Και το κάνω γιατί το 70% του κόσμου κοιμούνται όρθιοι.Έτσι θέλουν την ομάδα έτσι θα την έχουν.Μερικοί (στον έξω κόσμο) ζορίστηκαν βέβαια που τα έγραψα όλα ενώ πριν ασχολούμουν 24/7 αλλά έτσι είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επομενως ειμαι τοσο σιγουρος οτι θα ξεφυγει και θα γαμηθουν ολα οσο εισαι εσυ οτι ο τρακης θα παρει τη μπαλα

 

σε περίπτωση καταρχήν που επιβεβαιωθούν οι σιγουριές μας (αρα...ρδολεμπου στο μπασκετ=η δικη΄σου σιγουριά, αγορα παε απο τρακη=η δική μου), τότε, πρέπει να γίνει....διπλό ρδολεμπου στο μπασκετ, και 4πλο στη μπαλα, μπας και το αποσοβήσουμε.

 

Και, αν ο παύλος παρεξηγηθεί όταν φωνάξουμε "εξω οι τσάτσοι του καρκίνου"....Του εχω μια μαγική λύση...

Ας σταματήσει να είναι τσατσος του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί οι 2 (προδότης + Α/Α) έχουν τα media και παραμυθιάζουν τον πολύ κόσμο.Οπότε ότι και να γίνει θα τα κουκουλώνουν.10 χρονάκια το έκανε ο τουλούμπας αυτό.τώρα θα το κάνουν μαζί και θα φάμε άλλη μια 10ετια μέχρι να πάρει γραμμή ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΟ: Δώρο Πατέρα οι Αφρουδάκηδες!

 

Πακέτο τους αδελφούς Αφρουδάκη θέλει να προσφέρει στον ερασιτέχνη Παναθηναϊκό ο πρώην πρόεδρος της ΠΑΕ Νικόλας Πατέρας! Ο μέτοχος της πράσινης ΠΑΕ επιθυμεί να προσφέρει δώρο στον ερασιτέχνη που είναι σε τραγική κατάσταση τόσο τον Γιώργο όσο και τον Ζάχο Αφρουδάκη.

 

 

 

Ο Γιώργος Αφρουδάκης ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό έχει απαντήσει αρνητικά στις προτάσεις τόσο της Χίου όσο και της Βουλιαγμένης και περιμένει να ολοκληρωθεί η συμφωνία με τον Παναθηναϊκό αφού έχει πάρει εγγυήσεις. Ο πρώην αρχηγός της εθνικής ομάδας έχει φλερτάρει και στο παρελθόν με τον σύλλογο της Αθήνας αλλά δεν είχε καταλήξει ποτέ σε συμφωνία.

 

Ο Ζάχος Αφρουδάκης από την άλλη έφυγε από το Παλαιό Φάληρο το οποίο δεν έχει χρήματα και χάνει τον έναν παίκτη μετά από τον άλλο και έχει μείνει χωρίς ομάδα και αυτός.

 

 

έτσι για την κουλτούρα.Αν και κατά 99% είναι μπαρούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα που να το γράψω...

 

Μερικοί αναρωτιούνται ώρες ώρες, τι το ενδιαφέρον έχει μία μπάλα με 22 μαντράχαλους να την κλωτσάνε, μερικοί αναρωτιούνται γιατί μας αρέσει το ποδόσφαιρο, μερικοί αναρωτιούνται γιατί το προτιμούμε από την Κορομηλά, την Λαμπίρη, την Τρέμη, το big brother 1 και 2, το fame story 1 και 2 και 3 και 4, την farma, τους Ψίθυρους Καρδιάς.

 

 

Γιατί στιγμές όπως αυτές κύριοι και κυρίες θα μας συνοδεύουν για πάντα. Θα είναι πάντα χαραγμένες στην μνήμη μας. Μας έχουν στιγματίσει, πως το λένε!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...