Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που πήγες ρε παλουκάρε?

γιατι μας αφησες?

δε θα μας πεις τελικά, ποιοι εισαστε, που βρήκατε τα λεφτα, ποιος ειναι πρόεδρας?

θα μας αφήσεις με την αγωνία?

ή ο σοφέρ σας, το κανει οπως εκανε και με οτν προεδρο του παο?

2 μήνες,για να καταλήξη στην επιλογή του φύκου/κωνσταντόπουλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προβλέπω δύσκολες καταστάσεις στην άμυνα τού Παναθηναϊκού.Νομίζω ότι ο Τζίγκερ και το φερέφωνο Γκότζος σύντομα θα λογοδοτήσουν που δεν πήραμε τον Γκαλάς. Είναι η άποψή μου και συνήθως δεν πέφτω έξω.Στις άλλες γραμμές έχουμε δυνατό ανταγωνισμό παιχτών ειδικά στη κεντρική γραμμή. Γιά κάποια χιλιάρικα εβρώ ο Τζίγκερ και το νοικοκύρεμά του βάλθηκαν να μας πείσουν ότι ο κίλερ είναι ο Μπουμσόνγκ. Ε δεν είναι κίλερ με τίποτα το παιδί.Σώνει και καλά να τον κάνεουν ηγέτη της άμυνας τη στιγμή που ο ίδιος απαρνείται αυτό τό ρόλο. Έπειτα γνωρίζαμε ήδη ότι ο Ζαν Αλέν είναι γκαφατζής και όχι τόσο αέρινος στα κοντρόλ του. Ας τα λουστούν τώρα όσοι αποφάσισαν αυτό, ακόμη και ο Νίκος ο Νιόπλιας ο οποίος απλά πείστηκε και συμβιβάστηκε. Το χρόνιο πρόβλημα της άμυνας παραμένει δυστυχώς και δεν βλέπω κάτι διαφορετικό από πέρυσι πέρα από την προσθήκη του γκαφατζή Μπουμ.

Αναρωτιέμαι δεν υπάρχει ένας άνθρωπος να πεί το εξής απλό στον Γάλλο.

"Κυκλοφοράνε στο διαδίκτυο βιντεάκια που σε εμφανίζουν μέγιστο γκαφατζή. Φρόντισε με πιό προσεχτικό παιχνίδι να τούς διαψεύσεις".Νομίζω ότι κάτι τέτοιο κεντρίζει τον εγωϊσμό ενός παίχτη.

Να υποθέσουμε ότι δεν τα ξέρει αυτά τα βίντεο ο Ζαν Αλέν?

 

Και μιά απορία. Το να παίρνεις εσύ τον Μπουμσόνγκ που η Λιόν τον έχει γιά ...τέταρτη επιλογή και να τον χρίζεις ηγέτη στην άμυνα, όταν θα παίξεις με τη Λιόν τι περιμένεις να γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποσπασματα δηλωσεων προπονητη ομαδας βολλευ, Σ. Καζαζη στην sportday:

 

Πώς βιώνεις αυτές τις καταστάσεις όλο αυτό το διάστημα;

«Οι τελευταίοι 3 μήνες ήταν πολύ πιο κουραστικοί ψυχικά σε σχέση με τη δύσκολη χρονιά που πέρασα με την πίεση των αγώνων. Αλλαζαν τα δεδομένα συνεχώς προς το χειρότερο. Την ώρα που από τον Μάιο έκανα ένα πλάνο για μια ομάδα με υψηλά στάνταρ και χαμηλά οικονομικά δεδομένα, πάντα σε σχέση με το παρελθόν, στην πορεία όλα ανατράπηκαν. Δυστυχώς είμαστε στα μέσα Αυγούστου και νιώθω σαν να μου κάνουν συνεχείς πατητές στο νερό, χωρίς να μπορώ να πάρω ανάσα»!

 

Ποιο θα ήταν το ρεαλιστικό πλάνο από εδώ και πέρα;

«Εμείς κάνουμε σχέδια και ο Θεός γελάει. Αν αναλογιστούμε ότι πρόπερσι η ομάδα είχε μπάτζετ 2.700.000 και δεν πήρε τίποτα, πέρυσι 1.600.000 και πήρε Κύπελλο και ατύχησε στο πρωτάθλημα, ενώ φέτος ξεκινάει με 150.000 χιλιάδες! Μπορούμε να μιλάμε ρεαλιστικά; Καλύτερα να μη μιλάμε καθόλου»

 

 

Πιστεύεις ότι η δύναμη του Παναθηναϊκού δεν υφίσταται πια και οι μάνατζερ τον κάνουν ότι θέλουν;

«Έχω ως αρχή ότι ο καθένας κάνει τη δουλειά του. Ζούμε σε μια ελεύθερη αγορά. Υπάρχει προσφορά και ζήτηση, οπότε πολλές φορές ο τρόπος λειτουργίας πολλών μάνατζερ μπορεί μεν να μην με ικανοποιεί αλλά έχω πάντα στην άκρη του μυαλού μου ότι και αυτοί κοιτάζουν το συμφέρον τους και του πελάτη τους.

Στην περίπτωσή μας ισχύει το "Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξηλεύεται", δηλαδή "όταν πέσει η βελανιδιά, τότε ο καθένας μπορεί να κόψει ξύλα"! Το θέμα είναι ότι υπάρχουν κάποιοι που αυτοχρίζονται μελλοντικοί πρόεδροι και κάνουν τηλέφωνα σε μάνατζερ του εξωτερικού για να κλείσουν συμβόλαια.

Αυτό το δίμηνο τα έχω δει και τα έχω ακούσει όλα! Αναγνωρίζω το καλό της πρόθεσής τους, αλλά έτσι δεν μπορεί να γίνει σοβαρή δουλειά. Όταν μιλάω με μάνατζερ του εξωτερικού έχουν έναν τιμοκατάλογο στα χέρια τους και άλλους παίκτες από αυτούς που μ' ενδιαφέρουν. Θα ήταν πολύ πιο σοφό να βγουν μπροστά και να ξεκαθαρίσουν επιτέλους τι θέλουν από την ομάδα και ποια είναι η θέση τους»

 

Πόσο θα αντέξεις ακόμα;

«Στη δεδομένη στιγμή αυτή η ομάδα δεν έχει ανάγκη από πρόσωπα, αλλά ελπίδα. Πέρυσι είχα πει πως επιστρέφω στην ομάδα της καρδιάς μου. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. Είμαι εδώ και παλεύω με τα κύματα. Σ' αυτή την ομάδα μεγάλωσα και καταξιώθηκα ως παίκτης. Δύο χρονιές που είχα την τύχη να είμαι προπονητής της πήρα πρωτάθλημα και Κύπελλο. Ισως, λοιπόν, μέσα μου να νιώθω ότι της χρωστάω κάτι».

 

Πηγη prasinanea.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μην το γράψω αλλά βαρέθηκα να διαβάζω ότι χάσαμε γκαλάς για ψείρες.

 

Γκαλάς και Γκοβού ήταν κλεισμένοι από Αντωνίου πολύ καιρό πριν.Κάπου Ιανουάριο Φεβρουάριο.Ο ένας δέχτηκε το γελοίο συμβόλαιο και ήρθε λόγο Σισέ.Ο άλλος παρότι ήθελε να έρθει (έστειλε και τον μάνατζερ) του κάναμε γελοία προσφορά για να μην δεχθεί.Γι αυτό και έφυγε ο άνθρωπος έξαλλος από την Ελλάδα.Φυσικά όλα αυτά έγιναν αβαβα από τους αυλικούς.

 

 

Ο Μπουμσόνγκ ήταν να φύγει με τις κλωτσιές από την Λυων και να του πληρώσουν τον τελευταίο χρόνο συμβολαίου να τους αδειάσει την γωνιά.Μέχρι μου εμφανίστηκε ο γκουρού και έδωσε 700.000 ευρώ για να τον πάρει.Προσωπική εκτίμηση?αυτά τα λεφτά δεν πήγαν ποτέ στην Λυών.Πήγαν σε τσέπη/ες.

 

 

Κλείστε τα ΜΜΕ και ανοίξτε τα μάτια.

 

 

υγ. κάποιος θα πει τώρα έλα ρε αδερφέ τι μαλακίες μας λες.όντως μπορεί να είναι.Αν εγώ λέω μαλακίες χωρίς να έχω κέρδος σκεφτείτε τι μαλακίες τρώμε κάθε μέρα από αυτούς που έχουν κέρδος.

 

 

 

υγ2 ανανεώνει ο λουκάς.νταξ τέλος η μπάλα.

 

υγ3 τέλος και το μπάσκετ για όσα έκαναν οι κοντοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάιζερ μπορεί να έχεις δίκιο αλλά βαρέθηκα.

 

 

Δεν μπορεί εγώ να στηρίζω και να βγαίνει να λέει ο άλλος με εμετικά πρωτοσέλιδα ο κόσμος βλέπει και μας στηρίζει.

 

για αυτό τέλος.Δεν θα γκαρίζουμε 100-200 άτομα για τους άνιωθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johny δεν είναι το θέμα αν χάσαμε τον Γκαλάς γιά ψείρες ή γιά πολλά λεφτά. Σημασία έχει ότι τον χάσαμε γιά ένα ποσό που σαφώς δεν ήταν απαγορευτικό γιά τον Παναθηναϊκό(που ήξεραν ότι θα βάλουν συν πέντε μύρια λόγω ΠΑΟΚ στο σακούλι).

Τώρα διαβάζω ότι ο ...διευθυντής της άμυνας Μπουμσόνγκ που οι Γκόλτζηδες μας παρουσιάζουν γιά διαστημάνθρωπο, χρειάζεται καθοδήγηση! Και ο Νιόπλιας θα του βάλει μπροστά του τον Κατσουράνη να τον καθοδηγεί. Ποιόν? Μα τον ..κίλερ της άμυνας τον παμέγιστο εμπειρότατο διεθνές Γαλλικό κρέας Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ.

Είπα και πιό πίσω ότι προβλέπω κάτι παρτάκια στην άμυνά μας φέτος και η ευθύνη θα είναι όλη τού Τζίγκερ.Αποκελιστικά. Παρ ότι θα έπρεπε να αλλάξει όλη την άμυνα φέτος στην ουσία πρόσθεσαν μόνο τον μεγάλο γκαφατζή. Μην ελπίζετε να κρατάμε φέτος το μηδέν. Σε κάθε ματς θα γράφει γκολάκια.Αν τώρα ο ο Σισσέ μπροστά μπορέσει να βάζει περίσσότερα απ όσα θα τρώμε πίσω έχει καλώς.

Με τον Νιόπλια μόνο απορώ πόσο συμβιβάζεται.

Α και κάτι ακόμη. Τρέχουν να κρατήσουν αιώνια τον Λουκά να τού ανανεώσουν πριν λήξει το συμβόλαιό του μη τυχόν και χάσουν το κελεπούρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johny δεν είναι το θέμα αν χάσαμε τον Γκαλάς γιά ψείρες ή γιά πολλά λεφτά. Σημασία έχει ότι τον χάσαμε γιά ένα ποσό που σαφώς δεν ήταν απαγορευτικό γιά τον Παναθηναϊκό. Τώρα διαβάζω ότι ο ...διευθυντής της άμυνας Μπουμσόνγκ που οι Γκόλτζηδες μας παρουσιάζουν γιά διαστημάνθρωπο, χρειάζεται καθοδήγηση! Και ο Νιόπλιας θα του βάλει μπροστά του τον Κατσουράνη να τον καθοδηγεί. Ποιόν? Μα τον ..κίλερ της άμυνας τον παμέγιστο εμπειρότατο διεθνές Γαλλικό κρέας Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ.

Είπα και πιό πίσω ότι προβλέπω κάτι παρτάκια στην άμυνά μας φέτος και η ευθύνη θα είναι όλη τού Τζίγκερ.Αποκελιστικά. Παρ ότι θα έπρεπε να αλλάξει όλη την άμυνα φέτος στην ουσία πρόσθεσαν μόνο τον μεγάλο γκαφατζή. Μην ελπίζετε να κρατάμε φέτος το μηδέν. Σε κάθε ματς θα γράφει γκολάκια.Αν τώρα ο ο Σισσέ μπροστά μπορέσει να βάζει περίσσότερα απ όσα θα τρώμε πίσω έχει καλώς.

Με τον Νιόπλια μόνο απορώ πόσο συμβιβάζεται.

Α και κάτι ακόμη. Τρέχουν να κρατήσουν αιώνια τον Λουκά να υττού ανανεώσουν πριν λήξει το συμβόλαιό του νη τυχόν και χάσουν το κελεπούρι.

 

Εγώ πάλι δεν απορώ καθόλου.

 

Ο Νιόπλιας φάνηκε ότι θα συμβιβάζεται από τη στιγμή που δέχθηκε τους όρους στο συμβόλαιό του από τον ραλάκια. Και αν συμβούν δύσκολες στιγμές στην ομάδα πιστεύω ότι θα φύγει νύχτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geovard αυτό σου εξηγώ.δεν χάθηκε για τα λεφτά η μεταγραφή.

 

Ο Νόμπλιας καλά έκανε και δέχθηκε γιατί αν δεν δεχόταν θα τον πολεμούσαν απίστευτα.Θα του έσερναν τα χίλια δυο.

 

Επίσης μπορεί να δέχθηκε αλλά λέει δημόσια τι παίχτη θέλει και τι όχι.Φυσικά θα τον πολεμήσουν κάποια στιγμή και αυτόν.

 

Το μόνο θετικό είναι που δεν αντιδρά ο φορέας.Το θέμα είναι πολύ λεπτό και το χειρίζονται άψογα.Αν έκραζαν θα έδιναν πατήματα στους αυλικούς ενώ τώρα τους το βούλωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υγ3 τέλος και το μπάσκετ για όσα έκαναν οι κοντοί.

 

Τελικα ο Τζιγγερ ειναι πολυ μεγαλυτερος καρκινος απο οσο μπορει να φανταζομουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τζίγγερ έγιναν 3.

 

Αυτα τα ξερετε εσεις οι ποδοσφαιρικοι. Στο μπασκετ παλι την αφροκρεμα της Ευρωπης πηρα σε μεταγραφες και δεν εχω κανενα παραπονο. Αρα δε μπορω να μιλησω περι Τζιγγερ στο μπασκετ. Τα παρασκηνιακα και οι μιρλες για το αν οι Γιαννακοπουλοι τα εχουν πλακακια με το Τζιγγερ ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο, και δεν εχουν σχεση με το μπασκετ.

 

Στηριζω Γιαννακοπουλους για το τιμονι της ΚΑΕ για οσο θα εχουν σκοπο να κρατανε τον ΠΑΟ στο επιπεδο που ειναι εδω και 13 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά ο ΠΑΟ είναι ένας.στο μπάσκετ δεν θα κράξω δεν θα μιλάω αλλά σταματάω και να ασχολούμαι.

 

Γιαυτο ειπα οτι δεν ειχα φανταστει ποσο μεγαλος καρκινος μπορει ναναι ο Τζιγγερ για τον Παναθηναικο. Το πιο υγιες και το πιο δοξασμενο τμημα στην ιστορια της ομαδας (για να μην πω στην Ευρωπη) αντιμετωπιζει τα σπασμενα του Τζιγγερ.

 

Ο Ζοτς κανει εκκλησεις για να πηγαινει κοσμος στο ΟΑΚΑ, κι εμεις του απανταμε οτι δεν ασχολουμαστε με το μπασκετ, επειδη οι Γιαννακοπουλοι κανανε πλατες στον Τζιγκερ με 1-2-10 πρωτοσελιδα μεσω της φυλλαδας του υιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνανε αυτό.Αν ήταν αυτό μόνο.Και δεν φταίει ο τζίγγερ που αυτοί πήγαν σε λάθος πλευρά.οι ίδιοι φταίνε.

 

Δεν κάνανε πλάτες μέσω της φυλλάδας.

 

Ψήφισαν υπέρ φίκου.

Ψήφισαν υπέρ σοκοφρέτα.

Ψήφισαν υπέρ Πόντικα.

Ψήφισαν υπέρ δάνειο από τράπεζα.

 

με απλά ελληνικά συμμάχησαν με τον τζίγγερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...