Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όχι ρίγα στον Παναθηναϊκό ρε παιδιά! Μου φαίνεται εντελώς οπισθοδρομική! Γιακς!

 

Αφήστε την στους γαύρους τη ρίγα.

 

Οι φανελλες με ριγα που ειχαμε φετος στο μπασκετ εμενα μου αρεσαν τρελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε απίστευτα αυτή:

 

i1069670_home.jpg

 

Νομίζω σεζόν '98-'99.

 

Αν μπορούσα να βρω μιά παιδική μου φωτογραφία που φορούσα μιά πράσινη μπλούζα με μιά μακριά σαλιάρα όταν με τάιζε η μάνα μου. Ακριβώς ίδια:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρίγα στον Παναθηναϊκό ρε παιδιά! Μου φαίνεται εντελώς οπισθοδρομική! Γιακς!

 

Αφήστε την στους γαύρους τη ρίγα.

 

Οπισθοδρομικη σα να λεμε Ιντερ Μιλαν Μπαρτσελονα κλπ ε;

 

μια χαρα μοντερνες ριγες εχουν οι προαναφερθεισες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ρίγα δεν είναι κάτι το μοντέρνο. Είναι μιά κλασική συνταγή η οποία δεν ταιριάζει σε όλα τα χρώματα.

Στο μπλέ στο κόκκινο και στο μαύρο ταιριάζει. Στο πράσινο και στο κίτρινο όχι.

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πειραματίζονται οι ομάδες να παίξουν εκτός από το βασικό τους χρώμα να συνδυάσουν και άλλο ταιριαστό.Θα ήθελα να δω γιά παράδειγμα μιά φανέλα του Παναθηναϊκού με ρίγες αλλά όχι πράσινες άσπρες αλλά πράσινες με μπλέ. Κάτι σαν ο Παναθηναϊκός της Ελλάδας.Εξ άλλου το μπλέ πάει με όλα!

Οι φανέλες στις προπονήσεις μας είναι μπλέ, τα Ελληνικά χρώματα είναι μπλέ οπότε...

Είχα δεί κάτι παρόμοιο παλιά με τη Βόλφσμπουργκ και τη Βέρντερ που έχουν βασικό χρώμα το πράσινο.Αλλά το συνδυάζανε και με άλλα χρώματα και έδειχνε πιό γεμάτη φορεσιά.Δεν πρόκειται να αλλάξει η ταυτότητα της ομάδας αν βάλουν και μιά πινελιά άλλου χρώματος.

Επίσης μιά από την φορεσιές της Πανάθας πέρυσι ήταν η μαύρη με τις πράσινες ριγούλες στα μανίκια και ήταν αυτή που έκανε την περισσότερη εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way το βολλευ αποδεκατιζεται. Παμε για πετρινα χρονια.

 

Οι παναθες (βγενο-πατερας) που ειναι να βοηθησουν τον ερασιτεχνη? Οι υποσχεσεις τους για ενισχυση ερασιτεχνη καπου καπως καποτε ξεχαστηκαν ε ?

Με οσα "εδινε" ο Πατερας για τον Γκαλας, παιρνεις πρωταθλημα στο βολλει και ο συλλογος φετος παει απτο κακο στο χειροτερο. Μας παιρνουν τους καλυτερους παικτες κατι Καλαμαριες.

 

Ντροπη ολων (και του κοσμου που δε του καιγεται καρφακι). Οπως λεει και ενας συμφορουμιτης, αυτος ο ΠΑΟ μας αξιζει. Και δεν κανω διαχωρισμο σε βολλει-μπαλα-μπασκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα με χάλαγε ο γιακάς στις εμφανίσεις... Αλλά αν έχει τριφύλλι πάνω πάσο...

Και εννοείται ότι θα πρέπει κάποια στιγμή να ξαναφορέσουμε ρίγα.

Εμένα μια συγκεκριμένη φανέλα πάντα μου φέρνει στο μυαλό Μητσάρα πάντως...

sa2.jpg

 

Και τσουπ... Πετάχτηκε κι ο κοουτς :P

 

Ερώτηση: Γιατί ο ένας φοράει τη φανέλα με την πράσινη ρίγα και ο άλλος με την άσπρη ρίγα? Τόσο χύμα ήταν τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way το βολλευ αποδεκατιζεται.

 

Οι παναθες (βγενο-πατερας) που ειναι να βοηθησουν τον ερασιτεχνη? Οι υποσχεσεις τους για ενισχυση ερασιτεχνη καπου καπως καποτε ξεχαστηκαν ε ?

Με οσα "εδινε" ο Πατερας για τον Γκαλας, παιρνεις πρωταθλημα στο βολλει και ο συλλογος φετος παει απτο κακο στο χειροτερο. Μας παιρνουν τους καλυτερους παικτες κατι Καλαμαριες.

 

Ντροπη ολων (και του κοσμου που δε του καιγεται καρφακι).

 

 

ας τα βαλει ο Τζιγγερ τοτε που ειναι παναθας αυθεντικος.

 

και ο Γιαννακοπουλος που στο θεμα του ερασιτεχνη τα χει κανει να μην πω

 

Ερώτηση: Γιατί ο ένας φοράει τη φανέλα με την πράσινη ρίγα και ο άλλος με την άσπρη ρίγα? Τόσο χύμα ήταν τότε!

 

η ιδια φανελα ειναι ρε τρελε! η πρασινη ριγα του νιπλια δεν φαινεται γιατι ειναι κατω απο τις μασχαλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας τα βαλει ο Τζιγγερ τοτε που ειναι παναθας αυθεντικος.

 

και ο Γιαννακοπουλος που στο θεμα του ερασιτεχνη τα χει κανει να μην πω

 

Τα ιδια ισχυουν και για τον Τζιγκερ, απλα δεν τον αναφερω γιατι αυτος δεν βαζει στο ιδιο του τμημα, θα κατσει να ασχοληθει με τον ερασιτεχνη? Ο Τζιγκερ εξαλλου την ακουει την κριτικη του (και λιγα ακουει).

 

Εγω λεω για τους Παναθηναικαρες μεχρι το κοκκαλο, τους ολο υποσχεσεις κλπ κλπ. Πουντοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way το βολλευ αποδεκατιζεται. Παμε για πετρινα χρονια.

 

Οι παναθες (βγενο-πατερας) που ειναι να βοηθησουν τον ερασιτεχνη? Οι υποσχεσεις τους για ενισχυση ερασιτεχνη καπου καπως καποτε ξεχαστηκαν ε ?

Με οσα "εδινε" ο Πατερας για τον Γκαλας, παιρνεις πρωταθλημα στο βολλει και ο συλλογος φετος παει απτο κακο στο χειροτερο. Μας παιρνουν τους καλυτερους παικτες κατι Καλαμαριες.

 

Ντροπη ολων (και του κοσμου που δε του καιγεται καρφακι). Οπως λεει και ενας συμφορουμιτης, αυτος ο ΠΑΟ μας αξιζει. Και δεν κανω διαχωρισμο σε βολλει-μπαλα-μπασκετ.

Εντάξει και εμεις δεν είμαστε σε καλύτερη μοίρα. Αποδεκατισμένος επίσης ο ερασιτέχνης μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έδιωξε ο πατέρας με τον βγενό τον Βλάση.

 

 

έλος.να ξέρουμε και τι γράφουμε.Οι κοντοί είναι μεγαλύτερο πρόβλημα και από τον Α/Α.

ε,εντάξει, το εχεσες!

πραγματι τα αδερφια εδιωξαν τον βλασση.

οκ, ας σταματήσει όμως ο βλάσσης, να κινείται παρασκηνιακά, και να βγει και να πει αυτό που λέει στο παρασκήνιο:

"παίρνω αύριο το πρωί τον ερασιτεχνή, αρκέι να γίνουν τα Α, Β, Γ"!

2ον, για ενα πράγμα ειναι εκθετοι οι πεκιτες! τα λεφτα που εταξαν στον ερασιτεχνη, δεν μπήκαν ΠΟΤΕ!

τους κοντούς, δε μπορείς να τους κατηγορήσεις γιατι σταματησαν να αιμορραγούν οι τσέπες τους για τον ερασιτεχνη,μετά από τόσα χρόνια!

ΜΠορείς να τους κατηγορήσεις μόνο, γιατι με τις απαρχαιωμένες διαδικασίες, κρατάνε δέσμιο τον ερασίτεχνη!

οσο για τον σοφέρ....ελα, ελεος! εδώ δε ρίχνει στη μπάλα, και δανείζεται απο τη τράπεζα του ....σογιού, θα βαλει σε αλλο αθλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έδιωξε ο πατέρας με τον βγενό τον Βλάση.

 

 

έλος.να ξέρουμε και τι γράφουμε.Οι κοντοί είναι μεγαλύτερο πρόβλημα και από τον Α/Α.

 

Aυτο το διδυμο που το παιζουν Παναθηναικαρες ως το κοκκαλο (Βγενο-Πατερας) σε μια ακομα κριση Παναθηναικοφροσυνης (απο τις πολλες που παθαινουν γενικως) ειχαν υποσχεθει λεφτα για τον ερασιτεχνη καααααποτε. Για να μας αποδειξουν δηλαδη οτι οντως τα παιδια ειναι γενημενοι Παναθηναικοι και ετοιμοι να θυσιασουν τα παντα για το τριφυλλι.

Περασε καιρος απο τοτε, ο ερασιτεχνης πλεον βαραει διαλυση και αυτα τα λεφτα που φετος το καλοκαιρι χρειαζονται παραπανω απο ποτε, ακομα τα παιρνει ο ερασιτεχνης...Μονο για τον Γκαλας εχουμε 1,5 εκ ευρω (ε ναι γιατι εκει εχει ψωμι, εκει θα κανεις εντυπωση στον κοσμο, εκει θα το παιξεις ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΑΡΑΣ και εκει θα σε παιξουν τα ΜΜΕ, χωρια οτι εχεις και 1 στις 100 να αρπαξεις τον ελεγχο του ποδοσφαιρικου τμηματος στα χερια σου), ασχετα αν ειχαμε υποσχεθει και για τον ερασιτεχνη κατι ψιλα καποτε. Που με 1εκ ευρω στο βολλει σηκωνεις κουπες. Αλλα ποιος τον %$^$ τον ερασιτεχνη τωρα. εδω ψηνεται αγορα ολοκληρου ποδοσφαιρικου τμηματος, με ψιλους στα αχυρα θα ασχολουνται...?

 

 

Τα περι Βλαση και κοντων ειναι μια αλλη ιστορια, ξεχωριστη. Εξισου πονεμενη και αυτη, με λαθος κινησεις και απτις 2 πλευρες.

 

Και για να συνοψισουμε. Για την καταντια του ερασιτεχνη δε φταινε ουτε οι κοντοι απο μονοι τους, ουτε το διδυμο Πατερας-Βγενο, ουτε ο Βλασης, ουτε ο Τζιγκερ.

Φταινε ΟΛΟΙ για την αδιαφορια τους απο τον 1ο και καλυτερο προεδρο μεχρι τον μεσο φιλαθλο του Παναθηναικου που εχει γραμενες τις εξελιξεις στον ερασιτεχνη. Ο καημος του κοσμου ειναι να παρουμε τον Γκαλας, ασχετα αν την ιδια χρονικη στιγμη βαραει διαλυση ολοκληρο αθλητικο τμημα της ομαδας μας.

 

ΥΓ. Ναι να φυγει ο καρκινος απτην μπαλα, ναι να την παρει την ΠΑΕ ο Πατερας, αλλα στα χοντρα φαουλ δε θα εθελοτυφλουμε. Η κριτικη πρεπει να γινεται σε ολα τα κακως κειμενα, οχι μονο σε οσους εχουμε εμπαθεια. Μας δουλευαν οταν υποσχονταν λεφτα στον ερασιτεχνη? Οπως φανηκε ναι. Για ποιο λογο μας δουλευαν? Ας μου απαντησει καποιος. Στην τελικη αφου δεν ειχαν σκοπο να βαλουν λεφτα, ας μην υποσχονταν τιποτα και δε θα τους εκραζε κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...