Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μετριο παιχνιδι και απο τις 2 ομαδες με εξαιρεση το πρωτο 15λεπτο του 2ου ημιχρονου που παιξαμε εξαιρετικα εμεις, με 1 δοκαρι και 1 καθαρο γκολ που ωστοσο δεν μετρησε.

 

Σισσε Λετο Νινης Γκοβου παλι δειξανε καλα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίνης πιο ώριμος από ποτέ.

Ο Γιούρκας παραδόξως δεν είχε το μυαλό στους 4 τροχούς.

Σισέ τρομερός.

Λέτο πολύ μαχητικός, έχει στηρίξει πολλά πάνω του η ομάδα, και πιστεύω θα καταφέρει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις.

Άμυνα ένα κλικ σοβαρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αμυνα μας ηταν λουλουδια και παλι. Κι αυτο γιατι με τις μλκιες του καρκινου χασαμε τον Γκαλας μεσα απτα χερια μας, αλλιως θα ειχε τελειωσει κι αυτο το θεμα της αμυνας.

 

Αυτο που με εντυπωσιαζει μεχρι στιγμης ειναι πως ρολαρει η ομαδα απο το κεντρο και μπροστα.

Δηλαδη την μπαλα κατω, πλανο στο παιχνιδι και δημιουργια ειχα να τη δω χρονια. Απο εποχης μακαριτη Κυραστα.

Και ας βιαστω να πω κατι. Αλλα πιστευω οτι με το Γκοβου δεξια μπαινει ποιοτητα και συνεργασια με την υπολοιπη ομαδα. Γιατι καλος χρυσος ο Σαλπι, αλλα για τις πτερυγες δεν αρκουν μονο τα τρεξιματα και η πιεση, θελεις και μπουκα, θελεις και δημιουργια, θελεις να πλησιαζεις και τους συμπαικτες σου για να πασαρεις αντι να απομονωνεσαι πανω στη γραμμη του πλαγιου, κανοντας σεντρες απελπισιας.

 

Μακαρι να μην ειναι φωτοβολιδα η εικονα που βλεπουμε στα φιλικα. Ελπιζοντας παραλληλα σε βελτιωση της αμυνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γκολ γιατι σας το ακυρωσε;

Μπραβο σας παντως αν συνεχισει ετσι η ομαδα σας θα παιξει ωραιο ποδοσφαιρο.

Βεβαια θυμαμαι και εμας καποιες χρονιες που στα φιλικα πετουσαμε αλλα μετα.... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω βάσει αυτών που έχω διαβάσει (δεν είδα τα παιχνίδια) οπότε μπορεί να έχω λάθος εικόνα, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κέρδισε ο Παναθηναϊκός από αυτά τα φιλικά - έπαιξε με ομάδες που είναι ανέτοιμες οπότε δεν πιέστηκε να φανούν τα προβλήματα τώρα (ούτε ιδιαίτερο πρεσινγκ κάνανε, ούτε είχαν καλη κυκλοφορία αφού ήταν ασύνδετες), δοκιμές δεν έκανε αφού και στα 2 παιχνίδια έπαιξε η ίδια σχεδόν ενδεκάδα που έπαιζε όλη τη σεζον και πέρυσι - εκτός αν περίμενε αυτά τα παιχνίδια για να δει αν ξέρει μπάλα ο Γκοβου.

 

Ούτε άλλο σύστημα δοκίμασε (πχ 4-4-2 με στήριγμα σε Σισε), ούτε άλλαξε θέσεις σε κάποιους παίκτες να δει πως παίζουν, νομίζω πως το μόνο όφελος ήταν ψυχολογικό.

 

Ο Μπουμσονγκ πώς ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπουμσονκ έφαγε τρίπλα από τον Μποριέλο.Αυτό τα λέει όλα.

 

 

Με ανησυχεί που τρέχουμε έτσι.Κάτι μου λέει πως θα έχουμε θέμα μέσα στην χρονιά.Δεν είναι δυνατόν να τρέχεις έτσι στην προετοιμασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αμυνα του παο παλι δε με πειθει...Απτη μεση και μπροστα δε λεω,φωτια και λαβρα,μ'αρεσε πολυ η ομαδα σας.

Φετος ειδικα που θα δεσουν περισσοτερο,αν κοψει και τα ατομιστικα ο λετο προβλεπω πολλα γκολ.

Πισω ομως τι μπουμσονγκ και τσινκτσονγκ,προβλέπω να χετε θεμα...πάλι.

Βεβαια απ'οτι λενε πολλοι ο σειταριδης αρχιζει να θυμιζει τον παλιο καλο σειταριδη,ιδωμεν.

 

Υ.Γ. συμφωνω με τους ανωθεν στο θεμα τρεξιματος...πολυ υποπτο να τρεχεις ετσι στα φιλικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικά με Ίντερ και Μίλαν ήταν. Μπροστά σε διψασμένο κόσμο. Αγώνες που έφεραν έσοδα ήταν. Αν δεν τρέχαν τώρα... Στο κάτω κάτω ξεκούραστοι είναι. Στα άλλα φιλικά που δώσαμε μια χαρά περπατούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...