Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εγω γουσταρω να τον βλεπω να τρεχει και να σκιλιαζει να πφτει κατω να σκιζεται . γιατι ετσι τον βλεπω εγω τον καραγκουνη σαν παιχτη

 

Μπορείς κάλλιστα να πας να δεις beach volley τότενες :-)

 

Τα καραγκιοζιλίκια του ξεφτιλίζουν την ομάδα. Τον κοιτάνε οι ξένοι και γελάνε μαζί του. Τον κοιτάνε οι συμπαίκτες του στην Εθνική και τον κράζουν... Και το χειρότερο είναι ότι έχει παρασύρει και τον Νίνη σε παρόμοιο τρόπο παιχνιδιού και αν δεν τον σώσει κάποιος θα πάει χαμένος γιατί άλλη μαϊμού δεν πρόκειται να ξανά-υπάρξει...

Άκου και ένα καλό...

Στον γάμο του Καραγκούνη όταν τον πάτησε η Νύφη έπεσε κάτω και ζητούσε πέναλντυ!!! :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφιερωμενο στο geovard ...

 

 

Φουλ για το Τσάμπιονς Λιγκ...

 

ΑΝ η ΑΕΚ κερδίζοντας Μπλάκμπερν και Ρέιντζερς πάει για το νταμπλ, ο Παναθηναϊκός που νίκησε την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ιντερ για τι πάει; Φουλ για το Τσάμπιονς Λιγκ και βλέπουμε. Για κανένα ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ δηλαδή ή έστω το Διηπειρωτικό. Οσο για τον Ολυμπιακό ας καθαρίσει απόψε πρώτα με τη Μακάμπι και μετά βλέπουμε. Ο οποίος Παναθηναϊκός, ειρήσθω εν παρόδω, που λέει και ο Βασίλης Σκουντής, έβαλε τρία τεμάχια στην Ιντερ χωρίς να έχει στην ενδεκάδα δύο από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές του: τον Μπουμσόνγκ και τον μουντιαλικό Ζιλμπέρτο.

 

Και με την ομάδα μάλιστα να είναι ακόμα εμφανώς ανέτοιμη. Τέσσερις αλλαγές έκανε ο Νιόπλιας στο 61' βάζοντας μέσα ισάριθμες ρεζέρβες: Σεϊταρίδη, Μπιάρσμιρ, Καραγκούνη και Μαρίνο. Μέχρι κι ο Δημούτσος πήρε χρόνο συμμετοχής. Σκεφτείτε δηλαδή τι έχει να γίνει όταν ο Παναθηναϊκός θα παίξει κομπλέ και θα είναι έτοιμος 100%. Κι όχι για μια ώρα που είναι τώρα. Είναι γεγονός ότι η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα στην Ευρώπη που όλοι ασχολούνται με τα φιλικά παιχνίδια και τα παίρνουν στα σοβαρά. Οχι μόνο δημοσιογράφοι και οπαδοί. Ακόμα και οι παράγοντες. Με βάση τα φιλικά σφουγγάρισε ο Ζαγοράκης τον Μπερέτα. Γενεσιουργός αιτία, βέβαια, είναι ο Τύπος. Ντάλα καλοκαίρι πώς θα πουλήσουνε δέκα αθλητικές εφημερίδες; Με τις μεταγραφές και τα φιλικά. Δεν θέλει και πολύ ο κόσμος να κολλήσει το μικρόβιο κι έρχεται το γλυκό και δένει.

 

 

Φιλικα παντα ....

Μεγαλη νικη αλλα ενα φιλικο ηταν που θα ξεχαστει σε πολυ λιγο καιρο .....

 

Edit

Eπισης για αποφυγη παρεξηγησεων να σου πω πως δε προσπαθω να μειωσω την ομαδα που εχετε φτιαξει ...

Το αντιθετο μαλιστα ....

Η τετραδα μπροστα ( Νινης , Γκοβου , Λετο , Σισε ) ειναι ακρως επιθετικη και θα τη ζηλευα ακομα και εγω που ειμαι Ολυμπιακος ....

Και με το σκυλο το Σιμαο πισω να κανει παπαδες δε συμαζευεται ....

 

kourkouti-pao-simao.jpg kourkouti-pao-sparta-simao-carpet.jpg

:lol::lol::lol:

 

 

 

 

 

Απλα μη βγαζουμε συμπερασματα απο τα φιλικα ....

Κι ο Ολυμπιακος επι Σολιντ γαμαγε στα φιλικα αλλα ηρθε ενας ωραιος αποκλεισμος και μια ωραιοτατη τελευταια θεση στο Τσ. Λ. απο τη Ροζεμποργκ παρακαλω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ότι σημασία τι λέει ο κάθε αρδ αλλά τεσπα.

 

μόνο και μόνο που γράφει αυτό αρκεί

 

χωρίς να έχει στην ενδεκάδα δύο από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές του: τον Μπουμσόνγκ και τον μουντιαλικό Ζιλμπέρτο.

 

 

ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.Κάτσε ρε μεγάλε να τον δεις και μετά γράψε.σε κόβω σε ένα 2μηνο να κάνεις τούμπα.

 

 

ο Μπουμσονγκ δεν είναι αυτό που ψάχναμε.είναι ένας ακόμα μέτριος παίχτης.ηγέτης ούτε ήταν ούτε θα γίνει.Και δεν στρίβει ούτε με τάμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί ρε Αλέξη, δεν ήταν καθοριστικής σημασίας το φιλικό με την πλήρη, πανέτοιμη, πανίσχυρη και πάντα αξιόμαχη Ίντερ; Διακυβεύονταν τόσα σε αυτό το ματς, το έγραψε και η Πράσινη... μάλλον! Ζηλεύεις γιατί εκεί που έχουν πάει αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύεις γιατί εκεί που έχουν πάει αυτοί...

Ε, αληθεια ειναι αυτο εδω που τα λεμε

Τι εχετε στον επομενο γυρο μετα την Μακαμπι?

Καχα Λαμποραλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ότι σημασία τι λέει ο κάθε αρδ αλλά τεσπα.

 

μόνο και μόνο που γράφει αυτό αρκεί

 

 

 

 

ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.Κάτσε ρε μεγάλε να τον δεις και μετά γράψε.σε κόβω σε ένα 2μηνο να κάνεις τούμπα.

 

 

ο Μπουμσονγκ δεν είναι αυτό που ψάχναμε.είναι ένας ακόμα μέτριος παίχτης.ηγέτης ούτε ήταν ούτε θα γίνει.Και δεν στρίβει ούτε με τάμα.

 

Mαλον δε καταλαβες οτι το λεει ειρωνικα για αυτα που λενε οι αλλοι ...

Δλδ αν ειχε και αυτους που τι θα εκανε ... ??

Δε το λεει με ποδοσφαιρικα κριτηρια με τπτ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί ρε Αλέξη, δεν ήταν καθοριστικής σημασίας το φιλικό με την πλήρη, πανέτοιμη, πανίσχυρη και πάντα αξιόμαχη Ίντερ; Διακυβεύονταν τόσα σε αυτό το ματς, το έγραψε και η Πράσινη... μάλλον! Ζηλεύεις γιατί εκεί που έχουν πάει αυτοί...

 

Mια ερωτηση γιατι απο την ωρα που εληξε το ματς με την Ιντερ εχω βαρεθει να σε βλεπω να τρολλαρεις, προσπαθωντας να ειρωνευτεις ανεπιτυχως, μιας και οτι ειρωνευεσαι δεν υφισταται ως κατασταση.

 

Ναι η Ιντερ ηταν ανετοιμη μη αξιομαχη μη ισχυρη κλπ κλπ κλπ.

Ο ΠΑΟ ηταν ετοιμος, πληρης, αξιομαχος και ισχυρος?

 

Συνεχισε να βγαζεις μονος σου και χωρις λογο παραπανω πικρια, απτην λογικη ικανοποιηση των Παναθηναικων. Ευτυχως που δεν εισαι ΠΑΟ, γιατι θα μας ειχες ρεζιλεψει με τους πανηγυρισμους σου μετα απο ενα φιλικο παιχνιδι, αν κρινω απο το ποσο μπορει να σου εχει στοιχησει 3 μερες τωρα ενα ανουσιο παιχνιδι μας. Αντε καλη επιτυχια με την Μακαμπι, παληκαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι όλο μετανιώνιουν (και καλά) που πετάγονται να πουν την κακιούλα τους, και όλο συνεχίζουν να τρολάρουν....

 

Μου φαίνεται ότι περισσότερη προσπάθεια κάνετε εσείς να μειώσετε την νίκη, παρα εμείς να περηφανευτούμε για αυτή.

 

Μας κουράσατε :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW, γιατί η φυλλάδα του φυγόστρατου ασχολείται με τον ΟΣΦΠ καθημερινά;

Γιατί το τονίζετε αυτό συνεχώς? Μακάρι να μην είχα πάει κι εγώ φαντάρος.Τόσος χαμένος χρόνος επειδή δηλαδή έχω το μπαμπούλα απέναντι και να ποσά στους εξοπλισμούς και να χρεωκοία τού κράτος!

Στα πολιτισμένα κράτη δεν είναι υποχρεωτικός ο στρατός. Και δεν έγινα περισσότερο άντρας όπως λέει η μάνα μου επειδή πήγα στρατό. Είμαι αντιμιλιταριστής.

ΟΙ λέξεις και οι έννοιες έχουν χάσει το νόημά τους στις μέρες μας.Όταν ακούς την υπουργό Μπιρμπίλη σε ερώτηση δημοσιογράφου να λέει ότι είναι τίτλος τιμής της που είναι ανύπαντρη μητέρα!

Οι ήρωες μας τελείωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν θέλω να πάω στρατό, αλλά αφού είναι υποχρεωτικό δεν θα κάτσω να γίνω ανυπότακτος. Δεν είναι εκεί το θέμα μας. (Στην Γερμανία, Ελβετία, Φιλανδία και σε μερικά ακόμα κράτη είναι ακόμα υποχρεωτικός).

 

Το θέμα είναι γιατί η μίζερη φυλλάδα του ασχολείται καθημερινά με τον ΟΣΦΠ, και μάλιστα με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς προς παίκτες, φιλάθλους, προπονητές. Να κλείσει αυτό το έκτρωμα αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιου είδους φυλλάδες θα πρέπει να τιμωρηθούν από τις αρχές (εφόσον βρίθουν ανυπόστατων χαρακτηρισμών) ή ακόμα καλύτερα να απαξιωθούν εντελώς από τους αναγνώστες.

 

Θεωρώ ότι η τακτική της συγκεκριμένης φυλλάδας αυτή την περίοδο στοχεύει στην "συσπείρωση" των οπαδών του παο απέναντι στον υποτιθέμενο "εχθρό", έτσι ώστε να αποπροσανατολιστεί ο κόσμος από τα διοικητικά.

 

Ίδια τακτική βεβαίως χρησιμοποιούν κατά καιρούς και οι "αντίπαλες" οπαδικές εφημερίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΦΩΣ δεν ασχολείται με τον ΠΑΟ. Ίσα-ίσα που σε κάθε Ευρωπαική του νίκη τον έχει στο πρωτοσέλιδο.

 

Ο Πρωταθλητής άντε να πετάξει καμιά σπόντα ανα διαστήματα.

 

Αυτό που γίνεται με την Πράσινη όμως δεν έχει προηγούμενο. ΚΑΘΕ μέρα θα έχει το καθιερωμένο "κόκκινο πλαίσιο" όπου θα απαξιώνει τον ΟΣΦΠ. Είτε αγωνιστικά, είτε οπαδικά, είτε εναντίων ορισμένων παικτών.

 

Ενδεικτικά το σημερινό. Κάτω-κάτω:

post-126796-129063110439_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω. Συνήθως το φως δεν γράφει εναντίον του παο αλλά όχι πάντα. Ο πρωταθλητής έχει γράψει πάμπολλα. Για τον γαύρο (τι όνομα κι αυτό) δεν έχω αποψη ακόμα ..

 

το συγκεκριμένο πρωτοσέλιδο της φυλλάδας που παραθέτεις είναι για μένα εμετικό και ως προς την περιγραφή του φιλικού με την ίντερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...