Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ΥΓ. Επειδη σιγουρα θα βγαλουμε τρελα γουστα, για πες ποιους παικτες του Παναθηναικου γουσταρεις

 

...τον Λέτο...

 

---------- Προσθήκη στις 17:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:47 ----------

 

οπότε βλέπεις λάθος πρωτάθλημα.

 

...σιγά μη βλέπω...

 

...δεν κατάλαβες ρε φίλε;;;

 

...σου είπα απαιτητικός...

 

---------- Προσθήκη στις 17:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:49 ----------

 

...στο τσού λού τούς είδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και στα τέτοια μου + οι απαιτήσεις των προπονητών και οι σκοπιμότητές τους...

...εγώ θέλω να βλέπω γρήγορο ποδόσφαιρο...

 

2010 εχουμε ομως.

 

Υποψιν οτι ειμαι κι εγω ενας απο οσους κριτικαραν καποτε τον Σιλβα, κυριως μετα την πρωτη του σεζον στον ΠΑΟ (μιας και ηταν προσφατες οι περιπτωσεις Κονσεισαο, Σοουζα, Γκαμπριελ κλπ συμπατριωτων του), αλλα περυσι καλως η κακως ηταν ογκολιθος στο χωρο του κεντρου.

 

Επισης καθε 11δα πρεπει να εχει παικτες με ρολους. Δε μπορει να εχεις 11 τρεχαντηρια να σου παιζουν γρηγορο και επιθετικο ποδοσφαιρο και να σου σκανε ντριμπλιτσες. Καποιος πρεπει να ηρεμει το ρυθμο (και την ομαδα), καποιος να καταστρεφει το παιχνιδι του αντιπαλου, καποιος να ριχνει βρωμοξυλο, καποιος να δημιουργει και καποιος να βαζει γκολ.

 

Ε ο Σιλβα εχει αχαρο ρολο για εναν φιλο του θεαματος, πλην ομως ουσιαστικοτατο για καθε σοβαρη ομαδα. Οταν ηρεμει η ομαδα και εχει μια σιγουρια στο χωρο των χαφ τοτε και ο Λετο θα σου δημιουργησει και ο Κατσουρανης θα βγει λιγο πιο μπροστα και ο Σισε θα τροφοδοτειται πιο συχνα για να κανει ευκαιριες, ωστε να μην εκνευριζεται κωλοβαροντας ολο το 90λεπτο. Γενικα η επιροη του Σιλβα ειναι σε ολη την ομαδα πολυ σημαντικη, κι αυτο φαινεται στα παιχνιδια που δεν αγωνιζεται.

 

ΥΓ. Οκ στην εθνικη Βραζιλιας παιζει με μεσον. Στην Αρσεναλ του Βενγκερ με μεσον επαιζε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το βρωμόξυλο, και η καταστροφή του παιχνιδιού του αντιπάλου δεν έχουν θέση στο σύγχρονο ευρωπαϊκό ποδοσφαιρο των προηγμένων χωρών...

...δείτε πως παίζουν όλες οι γερμανικές ομάδες + θα καταλάβετε γιατί ξαναγύρισε ολος ο κόσμος στην εξέδρα + τιγκάρουν όλα τους τα γήπεδα...

 

---------- Προσθήκη στις 18:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:05 ----------

 

...φίλε μου δες το ρεαλιστικά... ...ωμά... ...κυνικά...

...το ποδόσφαιρο είναι show business και τίποτε άλλο...

...εσείς ασχολείστε κυρίως με την ίντριγκα + το παρασκήνιο και έχετε χάσει την ουσία...

 

---------- Προσθήκη στις 18:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:11 ----------

 

...ούτε ηγετική προσωπικότητα έχει, διότι δεν τον έχω δει ποτέ να παίρνει κανενός είδους πρωτοβουλίες αλλά ούτε και να ρισκάρει...

...ηγέτης ήταν ο Πάουλο Σόουζα...

...το καταλάβαινες ακόμα και όταν καθόταν πάγκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου αρέσει το γρήγορο ποδόσφαιρο, άντε δίπλα να κράξεις τον Μαρέσκα και τον Ντουντού.

 

Στο κάτω κάτω ο γαύρος έχει τα επιθετικά τα γονίδια.

 

Ο Παναθηναϊκός πάντα τσούκου τσούκου παίζει, όπως πέρυσι, γιαυτό γουστάρουμε 11 Ζιλμπέρτους στην 11άδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όποιος λέει ότι δεν του αρέσει το γρήγορο ποδόσφαιρο ψεύδεται...

...απλά εσύ μπορείς + παρακολουθείς αυτή τη χοντρομαλακία, το κάτς, το κλωτσοσκούφι, το-κάποιο-άλλο-πράμα-αλλά-όχι-ποδόσφαιρο, που σου σερβίρει ο γάβρος + ο βάζελος ( + ο μπάοκ φυσικά)-ο χανούμης μάλλον όχι, λόγω Μπάγεβιτς- κάτι που εγώ δεν αντέχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όποιος λέει ότι δεν του αρέσει το γρήγορο ποδόσφαιρο ψεύδεται...

...απλά εσύ μπορείς + παρακολουθείς αυτή τη χοντρομαλακία, το κάτς, το κλωτσοσκούφι, το-κάποιο-άλλο-πράμα-αλλά-όχι-ποδόσφαιρο, που σου σερβίρει ο γάβρος + ο βάζελος ( + ο μπάοκ φυσικά)-ο χανούμης μάλλον όχι, λόγω Μπάγεβιτς- κάτι που εγώ δεν αντέχω...

Και αφού σού αρέσει το καλό ποδόσφαιρο γιατί προσπαθείς να το βρείς στην Ελλάδα?

Είπες πιό πριν γιά προηγμένες ποδοσφαιρικά χώρες.Μήπως συμπεριλαμβάνεις σ' αυτές και την Ελλάδα? Τού Μπέου, τού Ψωμιάδη, τού Κοκότη, τού Θωμά? Στις προηγμένες ποδοσφαιρικά χώρες δουλεύει και ο νόμος που τιμωρεί και δεν διστάζει να ρίξει στη Β' Εθνική ομάδες σαν τη Γιουβέντους τη Μίλαν κ.λ.π

Δεν μου λέτε κατάλαβε κανείς γιατί δεν έπεσε ο Ηρακλής φέτος? Μήπως επειδή κατεβήκανε μερικές χιλιάδες οπαδοί στους δρόμους? Μήπως σε αυτή τη χώρα βασιλεύει το μέσον, η παντοσδυναμία (και ατιμωρησία) τού πολιτικού κόσμου? Μήπως η χώρα που λένε ότι ανακάλυψε τη δημοκτρατία δεν λειτουργεί με δημοκρατικούς θεσμούς?

Δεν νοιώθετε άραγε ποτέ ντροπή γιά τη κατάντια του νεοέλληνα? Πού κατηγορεί τον κλέφτη πολιτικό αλλά δεν θα είχε κανένα ενδοιασμό αν ήταν στη θέση του?

Τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλοι μου.Την Ελλάδα δεν θα την αλλάξουν οι πολιτικοί και οι παράγοντες. Θα την αλλάξουμε εμείς οι απλοί πολίτες.Και όσο σκεφτόμαστε και βολευόμαστε σαν τους πολιτικούς τόσο η Ελλάδα θα είναι ο περίγελος σε όλους τους τομείς. Αλήθεια γιατί απεργούν οι φορτηγατζήδες? Νομίζετε ότι έχουν δίκιο?

Γιατί έβγαλα αυτό το λογίδριο? Μα γιατί αθλητισμός και κοινωνία έχουν τον ίδιο ομφάλιο λώρο.

 

Υ/Γ

Αν ένας παίχτης έχει καθαρό μυαλό μέσα στο παιχνίδι αυτός είναι Ζιλμπέρτο.Τον οποίο κατηγορείς τόσο πολύ γιατί δεν κάνει κατοστάρια. Πόσους Βραζιλιάνους εξ άλλου ξέρεις να είναι γρήγοροι? Οι τύποι αυτοί παίζουν άλλου είδους ποδόσφαιρο. Οι Άγγλοι π.χ μιά ζωή τρέχουν. Ε και τι έχουν κερδίσει?

Γιά την Ελλάδα μας πέφτει σίγουρα πολύς, μάς κάνει χάρη που παίζει εδώ, και δεν ήταν αυτός που έκαψε τη Βραζιλία στο πρόσφατο μουντιάλ. Κάτι Μέλο και κάτι Ζουάν ήταν που έκαναν τις παπαριές και η ευθύνη βαραίνει σίγουρα τον Ντούγκα που τους επέλεξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε κάνει και το λες αυτό?

 

Απλά μία εκτίμηση κάνω.

 

Στις 8 σημερα λεει εχει συνεντευξη τυπου του Σιλβα ...

Ή που αποχαιρεταει ή που κοβει μαχαιρι ολες τις φημες ....

 

Αν δεν υπάρχει συναίνεση από την ομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jazzu4ia μάλλον μπέρδεψες τα threads

 

---------- Προσθήκη στις 19:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:13 ----------

 

Υ/Γ

Πόσους Βραζιλιάνους εξ άλλου ξέρεις να είναι γρήγοροι? Οι τύποι αυτοί παίζουν άλλου είδους ποδόσφαιρο. Οι Άγγλοι π.χ μιά ζωή τρέχουν. Ε και τι έχουν κερδίσει?

 

:lol::lol:

 

Εσείς προκειμένου να υπερασπιστείτε τον Σίλβα, θα μας πείτε οτι ο Κακά και ο Ρομπίνιο είναι αργοί. Οπαδισμός στο φούλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσείς προκειμένου να υπερασπιστείτε τον Σίλβα, θα μας πείτε οτι ο Κακά και ο Ρομπίνιο είναι αργοί. Οπαδισμός στο φούλ.

 

Φυσικά και ο Κακά ειναι αργός.Αλλά τι σχέση έχει η λέξη οπαδισμός που λες? Χρειάζεσαι μαθήματα Ελληνικών. Δεν κολλάει η λέξη όταν σχολιάζεις ένα ποδοισφαιριστή που αύριο θα είναι παρελθόν. Δεν είμαι εξ άλλου οπαδός.Είμαι φίλαθλος τού ποδοσφαίρου. Ο οπαδός αγοράζει οπαδικές εφημερίδες κι εγώ δεν αγοράζω καν εφημερίδα.

Ο Ρομπίνο ναι είναι γρήγορος.Αλλά γι' αυτό υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.Απλά γιά να επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...