Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ε απο γκελες ο Μελπμεργκ δεν εχει παραπονο, μια χαρα τα παει :-) Επειδη συζητατε για τις γκελες του Βυντρα ..

 

Κατι αλλο εκτος απο αυτο ..... ???

Για τα αγωνιστικα του προσοντα ας πουμε .. ???

 

Δε θα συζητησω για μια γκελα που εκανε με τον Αρη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι ο Melberg μη λέμε ό,τι θέλουμε. Είπαμε να απαξιώνουμε τον αντίπαλο αλλά όχι και έτσι. Όσο για Μπουμσονγκ, είχαμε ψηθεί όλοι για Γκαλάς το ξέρουμε. Ας περιμένουμε να τον δούμε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο εκτος απο αυτο ..... ???

Για τα αγωνιστικα του προσοντα ας πουμε .. ???

 

Δε θα συζητησω για μια γκελα που εκανε με τον Αρη ..

Ενταξει, μην το γαμαμε, και ο Μπουμσονγκ γιαυτο δεν εγινε βασικος σε καμια Αρσεναλ, γιατι εκανε γκελες, οχι γιατι δεν εχει καθολου προσοντα

 

Btw δεν γουσταραρα Μπουμσονγκ, βασικα δεν εχω καν ορεξη να συζητησω για μεταγραφες στη μπαλα με Τζιγγερ στη διοικηση. Αλλα δεν μιλατε σε ζωα. Ο Μελμπεργκ και ο Μπουμσονγκ στην Ευρωπη παρομοιες καριερες ειχαν και παρομοιο επιπεδο ειναι. Απλα ο ενας ηρθε απο το πουθενα και λεγανε ολοι "ωωωωω" και ο αλλος ερχεται ενω ακουγαμε Γκαλας και μας κακοφαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι ο Melberg μη λέμε ό,τι θέλουμε. Είπαμε να απαξιώνουμε τον αντίπαλο αλλά όχι και έτσι. Όσο για Μπουμσονγκ, είχαμε ψηθεί όλοι για Γκαλάς το ξέρουμε. Ας περιμένουμε να τον δούμε όμως.

 

Δε το λεω επειδη ειμαι Ολυμπιακος αλλα τετοιοι αμυντικοι δεν περνανε και πολλες φορες αποτα ελληνικα γηπεδα ...

Το μονο αρνητικο του ειναι οτι δεν παει τη μπαλα μπροστα δεν εχει δλδ την πασα μπροστα να οργανωσει το παιχνιδι απο την αμυνα ...

Και ειναι φανερο αυτο ....

Αλλα στα αμυντικα του καθηκοντα ειναι πληρης ...

Και απο κεφαλιες και απο μαν του μαν και κοψιματα και τακλιν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Αλέξη αν είχε την οργάνωση παιχνιδιού από την άμυνα προφανώς θα ήταν σε ομάδα μεγαλύτερη από τον Ολυμπιακό.

 

Ναι απλα απορω γιατι ας πουμε ο γελανε με τον Μελμπεργκ ο Johnyestia ...

Μερικα πραγματα προσεχουμε πως τα λεμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω γιατί τον Μέλμπεργκ μέσα στην περυσινή αγωνιστική σας ένδεια τον θεοποιήσατε.

 

Μόνος σου λες πως πως με την μπάλα στα πόδια δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Οπότε μένει η καθαρά ανασταλτική του ικανότητα. Ε,εκεί εγώ θα πω πως είναι τοπ στο ψηλό παιγνίδι, αλλά στο χαμηλό είναι χειρότερος και από τον Αβράαμ και από τον Βύντρα. Γιατί? Γιατί είναι αργός και δεν στρίβει με τίποτα. Αυτός είναι και ο λόγος που χάνει τα ατομικά μαρκαρίσματα και πέρυσι χαριστικά του δώθηκαν μόνο 1-2 πέναλτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο εκτος απο αυτο ..... ???

Για τα αγωνιστικα του προσοντα ας πουμε .. ???

Ο Χενρικσεν ξερεις για ποιο λογο ηταν ο καλυτερος αμυντικος στο Ελληνικο πρωταθλημα κατα γενικη ομολογια?

 

Παντως οχι για τα αθλητικα του προσοντα.

 

Το βασικοτερο προσον ενος αμυντικου ειναι να μην κανει γκελες, κατοπιν να εχει τοποθετησεις και στη συνεχεια να διαβαζει φασεις.

Επονται το μαρκαρισμα, τα αθλητικα προσοντα, το ψηλο παιχνιδι κλπ.

 

ΥΓ. Και ο Βυντρα απο αθλητικα προσοντα σκιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γελάω γιατί τον Μέλμπεργκ μέσα στην περυσινή αγωνιστική σας ένδεια τον θεοποιήσατε.

 

Μόνος σου λες πως πως με την μπάλα στα πόδια δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Οπότε μένει η καθαρά ανασταλτική του ικανότητα. Ε,εκεί εγώ θα πω πως είναι τοπ στο ψηλό παιγνίδι, αλλά στο χαμηλό είναι χειρότερος και από τον Αβράαμ και από τον Βύντρα. Γιατί? Γιατί είναι αργός και δεν στρίβει με τίποτα. Αυτός είναι και ο λόγος που χάνει τα ατομικά μαρκαρίσματα και πέρυσι χαριστικά του δώθηκαν μόνο 1-2 πέναλτι.

 

 

Eνταξει ενταξει με επεισες ....

Δε συνεχιζω αλλο γιατι ξερω οτι Ολυμπιακο δε παρακολουθεις αρα και αποψη δεν εχεις για τους παιχτες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει ενταξει με επεισες ....

Δε συνεχιζω αλλο γιατι ξερω οτι Ολυμπιακο δε παρακολουθεις αρα και αποψη δεν εχεις για τους παιχτες ...

 

Έχεις κολλήσει πως δεν έχω δει παιγνίδια του οσφπ ε? Επειδή δεν σου άρεσε αυτό που σου είπα για τον Μαρέσκα? Πέρυσι το καλοκαίρι για επιτελικό μέσο δεν τον πήρες? Γιατί εγώ αυτό έγραψα.

 

Πέρυσι είδα πάνω από 20 παιγνίδια του οσφπ οπότε μια χαρά είχα δείγμα για να κρίνω τον Μέλμπεργκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ελληνες φιλαθλοι το τελευταιο πραγμα που εχουν ειναι η αντικειμενικοτητα.Αν ο Μελμπεργκ ηταν αμυντικος μεγαλης κλασης δεν θα ερχοταν στο Ελληνικο πρωταθλημα σε οποιαδηποτε ομαδα.

 

Πανε οι ατζεντες των παικτων καθε χρονο και βασει ηλικιας του καθε παικτη και αποδοσης στο πρωταθλημα που επαιζε,''μυριζονται'' την αγορα.Βλεπουν την γνωμη που εχουν οι τεχνικοι υπευθυνοι των ομαδων για τον πελατη τους,τι προσφορες υπαρχουν και αναλογως συμβουλευουν τους παικτες τους που να μεταγραφουν.Εδω ουτε οι Ελληνες παικτες δεν θελουν το Ελληνικο πρωταθλημα ,θα το θελουν οι ξενοι?

 

Ο Μελμπεργκ ειναι ενας σοβαρος αμυντικος,που σπανια κανει σοβαρα λαθη και εχει καλα ανακλαστικα,σωστες τοποθετησεις και εμπειρια.Την σεζον που περασε εσωσε τον Ολυμπιακο απο πολλα γκολ και στο πρωταθλημα και σε Ευρωπη.Για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι πολυ καλος.

 

Ο Μπουμσονγκ ειναι ενας πολυ δυνατος,κοφτης.μπουλντογκ που σε εναν ενατιον ενος του εχει ολους χαλαρα,ενα μπουλντογκ της αμυνας και φιλοτιμος παικτης που τα δινει ολα στο γηπεδο.Αλλα δεν ειναι οργανωτης της αμυνας και σε υψηλο επιπεδο που υπαρχει αλλη πιεση,κανει γκαφες,αλλα δεν κανει σε καθε παιγνιδι οπως κοροιδευουν μερικοι γιατι τετοια λαθη δεν τα συγχωρει καμμια ομαδα ,ουτε Β Γαλλιας ,ποσο μαλλον η Λυων.

 

Μην εμπιστευεστε το χαμηλο Ελληνικο δημοσιαγραφικο επιπεδο σε θεμα ερευνας,περιοριζεται σε Youtube βιντεακια ειρωνικα για τον Μπουμσονγκ απο καποιους οπαδους αλλων ομαδων που δεν τον χωνευαν,αυτο ειναι το επιπεδο δαπεδο των Ελληνων δημοσιογραφων και το ''ευρος'' της δημοσιογραφικης τους ερευνας.

 

Η γνωμη μου γιατι παρακολουθω μεσω δορυφορικου συνδρομητικου καναλιου Γαλλικο πρωταθλημα ,επειδη παιζω και στοιχημα, ειναι πως ο Μπουμσονγκ σαν κοφτης ειναι αριστος,βραχος και δεν θα εχει προβλημα να παιξει καλα με οποιαδηποτε Ελληνικη ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπούμσονγκ για τα μικρά ματς μια χαρά είναι. Για τα ντέρμπυ όμως και την Ευρώπη θα είναι... Αυτοκτόνερ. Πιο αργός και απο ρηπλέι, άτεχνος, δεν στρίβει, δεν μπορεί να κατεβάσει και να κοντρολάρει τη μπάλα κτλ. Στοιχεία τα οποία ΕΙΧΕ ο Γκαλάς, που δεν πήρατε για μια διαφορά λίγων χιλιάδων €.

 

---------- Προσθήκη στις 16:58 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:37 ----------

 

Εγώ γελάω γιατί τον Μέλμπεργκ μέσα στην περυσινή αγωνιστική σας ένδεια τον θεοποιήσατε.

 

Μόνος σου λες πως πως με την μπάλα στα πόδια δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Οπότε μένει η καθαρά ανασταλτική του ικανότητα. Ε,εκεί εγώ θα πω πως είναι τοπ στο ψηλό παιγνίδι, αλλά στο χαμηλό είναι χειρότερος και από τον Αβράαμ και από τον Βύντρα. Γιατί? Γιατί είναι αργός και δεν στρίβει με τίποτα. Αυτός είναι και ο λόγος που χάνει τα ατομικά μαρκαρίσματα και πέρυσι χαριστικά του δώθηκαν μόνο 1-2 πέναλτι.

 

Ο Μέλμπεργκ έπαιζε χρόνια βασικός στην Πρέμιερ Λιγκ και ήταν αρχηγός και της Άστον Βίλλα και της Σουηδίας. Ο Μοντεστό μια από τα ίδια με την Μονακό. Ο Μπουμσόνγκ έφυγε νύχτα από Αγγλία, έπαιξε στην Β'εθνική με την Γιούβε και στην Λυόν από τότε που πήγε, δεν πήρε ούτε μπρίκι. Στο τέλος έβαλαν ένα αμυντικό χαφ να παίζει εκεί φέτος, για να πάρουν τουλάχιστον την δεύτερη θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τελευταίες σελίδες είναι μεγαλύτερο παραλήρημα από αυτό που κάνει ο τουλούμπας για να μας πείσει ότι φέρνει παιχταράδες ο τσινκερ.

 

 

και όπως λέω πάντα αυτός ο ΠΑΟ μας αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...