Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ αν εσυ ειδες παιχτη Κατσουρανη απο Νοεμβριο και μετα ο οποιος μαζι με τον Καραγκουνη θυμιζαν τροχονομους και οχι ποδοσφαιριστες δινοντας οδηγιες σε ολους τους υπολοιπους ενω αυτοι ζήτημα ηταν να κινουνται 5 μετρα πανω 5 μετρα κατω εμενα δεν μου πεφτει λογος.....

ειναι σαν να μου λες "ειναι δυνατον να εχεις Σαριεγκι μεσα οταν εχεις Νινη παγκο?

Μονο σου τα λες δεν τα λεω εγω.Ο Σιμαο να τρεχει και να μαρκαρει,ο Ζιλμπερτο να ειναι ο πρωτος παιχτης που θα παιρνει την μπαλα απο την αμυνα,Ο Νινης σε δημιουργικό ρόλο αριστερα Λετο δεξια Σαλπι (για περυσι αναφέρομαι)...

Αλλα οι πειρατικοί πρεπει να παίζουν βρεξει χιονίσει.....

Δεν το συνεχίζω απλα θυμησου τον Κατσουράνη απο Νοεμβριο και μετά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Tilemaxx, 5 πόστ πιο πάνω ειρωνεύεσαι τον Κατσουράνη και τον Καραγκούνη και μετά μας μιλάς για "παίκτες" Αβράαμ και Τοροσίδη. Γελάει ο κόσμος.

 

Και ναι, εννοείται πως προτιμώ Λουκά Βύντρα των τελευταίων 2 ετών από αυτούς τους δύο.

 

Έχουμε και λέμε: Ο Τοροσίδης κατ'αρχήν είναι καμμένος-σάπιος. 3 παιγνίδια παίζει 3 είναι τραυματίας. Επίσης είναι η επιτομή του βρώμικου παίκτη. Πρώτος στην βουτιά, πρώτος στην αγκωνιά, πρώτος στην κλανιά-μαγκιά. Τέτοιο παίκτη στον Παναθηναϊκό δεν τον θέλω.

 

Για τον Αβράαμ δεν χρειάζεται να πω πολλά. Υπερεκτιμημένο παλτό. Χαίρομαι που τον θεωρείτε άξιο βασικό για την ομάδα σας.

 

Από την άλλη ο Βύντρα είναι ένας παίκτης που πλέον 9 στους 10 αγώνες παίζει αυτό που μπορεί. Είναι αξιόπιστη εναλλακτική για όλες τις θέσεις στην άμυνα και πραγματικά παίζει για την ομάδα και όχι για την πάρτη του χωρίς καραγκιοζιλίκια.

 

Φέτος πάντως δεν έκανε καμία γκέλα. Ενώ ο ...Μέλμπεργκ χάρισε 2-3 γκολάκια.:X

 

alexis333, από τον Τοροσίδη τον προτιμώ τον Βύντρα, όχι από τον ...Μαϊκόν. Εσένα μπορεί να σου φαίνεται περίεργο βέβαια.:P

 

Δεν μου απάντησες όμως γιατί όλος ο ποδοσφαιρικός κόσμος κράζει τον Βύντρα με διάφορες κατάρες και όχι τους "άμπαλους" Τοροσίδη-Αβραάμ. Σου θέτω άλλο ερώτημα. Αν βάλεις τον Βύντρα στα χαφ (κάτι στο οποίο δοκιμάστηκε απόλυτα πετυχημένα ο Τοροσίδης) ποιό νομίζεις οτι θα είναι το αποτέλεσμα;

 

Τώρα θα ακούσουμε οτι ο Βύντρα είναι περισσότερο τεχνίτης απο Τόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις τον Βύντρα στα χαφ (κάτι στο οποίο δοκιμάστηκε απόλυτα πετυχημένα ο Τοροσίδης) ποιό νομίζεις οτι θα είναι το αποτέλεσμα;

Θα περάσει τη μισή ομάδα και θα κρεμάσει το τέρμα απο τα 30 μέτρα όπως ο Τόρο στο ματς με την ΑΕΚ!!! Και ο Αβραάμ το ίδιο. Γιατί και οι τρεις είναι πάνω κάτω το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει Johny με αυτα που γραφεις γελαει και το παρδαλο κατσικι ....

Τον Αβρααμ δε τον θεωρω καμια παιχταρα και το ειχα γραψει σε εκεινο το μνμ παλαιοτερα κι ολας απλα εσυ δε διαβαζεις καλα .....

 

Αλλα το να θεωρεις τον Βυντρα καλυτερο του Τοροσιδη ε αυτο ξεπερναει καθε προηγουμενο .... :lol:

Και το αλλο που θεωρεις τον Μελμπεργκ ασχετο επειδη εκανε 1-2 γκελες ολη τη χρονια και αυτο ειναι για να γελαει ο κοσμος πραγματικα ...

Αν ετσι κρινεις τη συνολικη αποδοση ενος παιχτη τοτε πραγματικα ή δεν εχεις ιδεα απο μπαλα ή το κανεις επειδη εισαι Παναθηναικος ή απλα δεν εχεις δει ματς του Ολυμπιακου ....

 

 

Απλα βγαλε τα ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΑ γυαλια σου και δες πιο καθαρα .... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλυσα ενδελεχώς τους λόγους για τους οποίους προτιμώ έναν παίκτη σαν τον Βύντρα και όχι τον Τοροσίδη αλλά φαίνεται πως μιλάω σε τοίχο.

 

Ο Βύντρα είναι συνεπής τόσο σε παρουσίες όσο και στο ίδιο το παιγνίδι του και δεν είναι καραγκιόζης. Δεν είπα ο,τι ξέρει καλύτερη μπάλα. Η τεχνική ενός παίκτη πολλές φορές κρύβει την αλήθεια. Και ο Μάντζιος έχει top class τεχνική για σέντερ φορ αλλά εκ του αποτελέσματος είναι πουθενάς. So?

 

Ο Τοροσίδης είναι υπερεκτιμημένος από τις γαυροεφημερίδες γιατί είναι ο μοναδικός μή ανύπαρκτος Έλληνας παίκτης του οσφπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου φαινεται μπερδευεις επιτηδες τα καραγκιοζιλικια με την παιχτικη αξια καποιου .... :rolleyes:

 

 

Ενταξει ο Βυντρα ειναι τιμιο αγορι ..

Να του δωσουμε ενα παρασημο αλλα μη μου λες πως ειναι και καλυτερος του Τοροσιδη ...

 

Και εν τελη για να μη το συνεχισουμε αλλο εσυ δεν μπορεις να πεις ενα καλο λογο για κανενα παιχτη του Ολυμπιακου ακομα κι αν ειναι καταφανερο ...

Το πιασαμε το νοημα .... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου φαινεται μπερδευεις επιτηδες τα καραγκιοζιλικια με την παιχτικη αξια καποιου .... :rolleyes:

 

 

Ενταξει ο Βυντρα ειναι τιμιο αγορι ..

Να του δωσουμε ενα παρασημο αλλα μη μου λες πως ειναι και καλυτερος του Τοροσιδη ...

 

Και εν τελη για να μη το συνεχισουμε αλλο εσυ δεν μπορεις να πεις ενα καλο λογο για κανενα παιχτη του Ολυμπιακου ακομα κι αν ειναι καταφανερο ...

Το πιασαμε το νοημα .... :o

Νωρίς το κατάλαβες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι γαύροι πρέπει να καταλάβετε κάτι. Στη συνείδηση του κόσμου ο Τοροσίδης βρίσκεται στο ίδιο σημείο με τον Καραγκούνη. Και δεν αναφέρομαι σε αξία. Απλά και τους δυο τους γουστάρουν ΜΟΝΟ οι οπαδοί των ομάδων τους. Είναι και οι δυο παιχταράδες αλλά ΚΑΙ μεγάλοι, τεράστιοι καραγκιόζηδες. Οπότε μην πέφτετε από τα σύννεφα που σας λέει ότι ο Τοροσίδης είναι αντιπαθητικός. Έτσι είναι, αντιπαθέστατο τον θεωρούν όλοι εκτός από εσάς. Λογικό δεν είναι? Και αυτό που τον κάνει ακόμα χειρότερο του Καραγκούνη είναι πως είναι και βρώμικος παίκτης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι γαύροι πρέπει να καταλάβετε κάτι. Στη συνείδηση του κόσμου ο Τοροσίδης βρίσκεται στο ίδιο σημείο με τον Καραγκούνη. Και δεν αναφέρομαι σε αξία. Απλά και τους δυο τους γουστάρουν ΜΟΝΟ οι οπαδοί των ομάδων τους. Είναι και οι δυο παιχταράδες αλλά ΚΑΙ μεγάλοι, τεράστιοι καραγκιόζηδες. Οπότε μην πέφτετε από τα σύννεφα που σας λέει ότι ο Τοροσίδης είναι αντιπαθητικός. Έτσι είναι, αντιπαθέστατο τον θεωρούν όλοι εκτός από εσάς. Λογικό δεν είναι? Και αυτό που τον κάνει ακόμα χειρότερο του Καραγκούνη είναι πως είναι και βρώμικος παίκτης...

Σωστά, αφού και ο Μητσικώστας τον Τόρο σατιρίζει συνέχεια για τα καραγκιοζιλίκια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μη μπερδευετε τα καραγκιοζιλικια με την παιχτικη αξια ...

Ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα ....

 

Οταν συγκρινουμε παιχτες δε βαζουμε μεσα τα καραγκιοζιλιακια που δεν αρεσουν σε καποιους ...

Μιλαμε καθαρα αγωνιστικα...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, αφού και ο Μητσικώστας τον Τόρο σατυρίζει συνέχεια για τα καραγκιοζιλίκια του...

 

Το επιχείρημα σου μου έκλεισε το στόμα

 

---------- Προσθήκη στις 11:55 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:53 ----------

 

Παιδια μη μπερδευετε τα καραγκιοζιλικια με την παιχτικη αξια ...

Ειναι δυο εντελως διαφορετικα πραγματα ....

 

Οταν συγκρινουμε παιχτες δε βαζουμε μεσα τα καραγκιοζιλιακια που δεν αρεσουν σε καποιους ...

Μιλαμε καθαρα αγωνιστικα...:-)

 

Δεν τον αμφισβητώ αγωνιστικά. Απλά εξηγώ ότι είναι πολύ απλός ο λόγος που σου λέει ο εστια ότι δεν τον γουστάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το επιχείρημα σου μου έκλεισε το στόμα

Νομίζεις ότι χρειαζόταν να γράψει κανείς οτιδήποτε για να αντικρούσει την καταπράσινη ισοπεδωτική σου λογική που εξισώνει ως καραγκιόζηδες Καραγκούνη και Τοροσίδη με τον δεύτερο να είναι χειρότερος γιατί είναι βρώμικος ενώ πιο πριν διαβάσαμε ότι έχει ΚΑΙ μικρότερη συνεισφορά από τον ηγέτη-πρότυπο για κάθε αγνή πράσινη καρδιά Βύντρα; Τέτοιο παλτό ο Τόρο, μου ανοίξατε τα μάτια. Α, και στο Μουντιάλ δεν ήταν αυτός με τον Σαλπιγγίδη οι πολυτιμότεροι παίχτες. Γιατί; Μα επειδή δε φοράνε το τριφύλλι ρε κουτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις ότι χρειαζόταν να γράψει κανείς οτιδήποτε για να αντικρούσει την καταπράσινη ισοπεδωτική σου λογική που εξισώνει ως καραγκιόζηδες Καραγκούνη και Τοροσίδη με τον δεύτερο να είναι χειρότερος γιατί είναι βρώμικος ενώ πιο πριν διαβάσαμε ότι έχει ΚΑΙ μικρότερη συνεισφορά από τον ηγέτη-πρότυπο για κάθε αγνή πράσινη καρδιά Βύντρα; Τέτοιο παλτό ο Τόρο, μου ανοίξατε τα μάτια. Α, και στο Μουντιάλ δεν ήταν αυτός με τον Σαλπιγγίδη οι πολυτιμότεροι παίχτες. Γιατί; Μα επειδή δε φοράνε το τριφύλλι ρε κουτά!

 

Σε θαυμάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερετε ποσο πολυ χαιρομαι που εχω στην ομαδα μου τον αμπαλο και επισης κακο παιδι για εσας Τοροσιδη απο τον παιχταρα Βυντρα που ειναι και καλυτερος και απο Μελμπεργκ και απο Τοροσιδη μαζι ....

 

Δεν υπαρχει παιχτης σαν το Βυντρα λεμε αλλος στην Ελλαδα ...

Βυντρα >>>> all ..... :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...