Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν συνεχίζω άστο να πάει στο διάολο.Δεν θα βγάλω άκρη.

 

 

όπως έγραψα και παλιότερα αυτός ο ΠΑΟ αξίζει σε κάποιους.

 

---------- Προσθήκη στις 15:17 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:15 ----------

 

Γενικά ρε παίδες, έχει καταλάβει κανείς γιατί καίγεται να βάλει τον Κανελλόπουλο ο Πατέρας? Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει εκεί...

 

δεν καίγεται να τον βάλει.το είπε ο ίδιος ότι τον έφερε σαν παράδειγμα.Οι αυλικοί το παρουσίασαν έτσι.Ο Κανελόπουλος είναι κολλητός του Α/Α.

 

 

Και από την άλλη αν δεν τον πάρεις εσύ θα πάει απέναντι.όπως και πήγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνεχίζω άστο να πάει στο διάολο.Δεν θα βγάλω άκρη.

 

 

όπως έγραψα και παλιότερα αυτός ο ΠΑΟ αξίζει σε κάποιους.

 

haha πραγματικα θεωρεις οτι οι διαφορες στα διοικητικα οποιασδηποτε ομαδας-επιχειρησης λυνονται με τετοιο τροπο (υπο το φως της δημοσιοτητας μαλιστα)?

 

Κι αν καποιος -πχ εγω- δεν αισθανεται υπερηφανος για ολα αυτα που συμβαινουν, του αξιζει αυτος ο ΠΑΟ? Σε ενα ποστ ακομα γινεσαι υπερβολικος, οπως σε εκεινο που ελεγες οτι ο φετινος μπασκετικος ΠΑΟ ειναι για τοπ16 με το ζορι. Μαλλον πρεπει να μετριασεις τις αντιδρασεις σου, την ομαδα ολοι την αγαπαμε εξαλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τους νεκρους εννοουσε...

 

ελεος

ελεος

ελεος

ΕΛΕΟΣ

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι ναι, τους νεκρούς έδειξε... και χαμογελούσε ενώ τον έβριζαν.

"Κότερα ρε πστη..." (0:42)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πατερας τιποτα. Προσπαθει απλα να ξεφτυλισει τον Τζιγκερ. Βεβαια για μενα το ιδιο ξεφτυλας ειναι και αυτος που κανει αυτα τα καραγκιοζιλικια στο ονομα του ΠΑΟ. Γιατι αν το δεις σφαιρικα, χωρις συμπαθειες και αντιπαθειες προς συγκεκριμενα προσωπα, εχουν στησει 4 τυποι ενα πανηγυρακι γυρω απτην ομαδα που λεγεται ΠΑΟ. Και ο ενας προσπαθει να κανει την καλυτερη κινηση εντυπωσιασμου απτον αλλον με σκοπο να βγει μαγκας και να ξεφτυλισει τον αλλον.

 

Αλλα νταξει σαν φιλαθλος που ειμαι, αν ειναι να ενισχυθει η ομαδα δε βαριεσαι...Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα, οποτε ας κανουν αυτοι τις κατινες για νιοστη φορα, και ας ερθει ο Γκαλας τουλαχιστον. Η λαλακια θα ναι να μην ερθει μετα απο ενα ακομα ομαδικο τους ξεμπροστιασμα.

 

Ομως, ειτε ο Γκαλας ερθει ειτε οχι, ξερω οτι η διοικηση μου ειναι ενα καζανι που βραζει και οπου ναναι θα ερθει και το επομενο ξεφτυλικι...Με αφορμη κατι αλλο.

 

Όταν θα κατανοήσεις πως το ίδιο ρόστερ αλλιώς αποδίδει αγωνιστικά όταν έχει την μία διοίκηση και αλλιώς την άλλη τότε θα μπορούμε να το κουβεντιάσουμε.

 

Είδες πως έτρεξε το μαγαζί η οικογένεια επί 30 χρόνια ,είδες και τον Πατέρα για άλλα δύο και τους βάζεις στο ίδιο καζάνι. Τι να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου πεις οτι με τις κινησεις αυτες ισως δωθει εναυσμα στον κοσμο να ξυπνησει και να ξεσηκωθει, αλλα και παλι διαφωνω με την τακτικη.

Συνήθως συμφωνώ μαζί σου αλλά μήπως έχεις πονοκέφαλο σήμερα?

Όπως και να το δείς η κίνηση αυτή ταράζει τα λιμνάζοντα νερά. Και βέβαια δεν εννοεί ο Πατέρας ότι έφτειαξε ομαδάρα ο Παναθηναϊκός με το να πάρει τον Γκαλάς.Εξ άλλου τώρα άλλοι έχουν τη τύχη της ομάδας στα χέρια τους. Πες μου, έχει ή δεν έχει δικαίωμα ο οποιοσδήποτε οπαδός της ομάδας φτάνει να φουσκώνει η τσέπη του να κάνει δώρο ένα παίχτη στην ομάδα που αγαπά? Έχουμε ακούσει κατά καιρούς ότι ο τάδε παίχτης είναι προσφορά τού τάδε παράγοντα. Εξ άλλου δεν ήταν υποχρεωμένος να μοιράσει από τη τσέπη του το εκατομμύριο στους παίχτες μετά τη φιέστα. Αλλά τους το είχε υποσχεθεί από την αρχή της χρονιάς.Σε θέματα απλοχεριάς φαίνεται ότι ο Πατέρας δεν κάνει εκπτώσεις.

Ναι δεν αμφιβάλω κι εγώ ότι απώτερος στόχος του Πατέρα είναι να στριμώξει στα σχοινιά τον Τζίγκερ.Αλλά αυτό δεν ακυρώνει τις καλές προθέσεις του.Γιατί αγαπά την ομάδα και θέλει να βλέπει να συνεχιστεί αυτό που ξεκίνησε αυτός. Είδε δηλαδή την ευκαιρία και την άρπαξε απο τα μαλλιά!

Αμφιβάλλει κανείς ότι θα πληρώσει αυτά τα λεφτά γιά να έρθει ο Γκαλάς? Εγώ δεν αμφιβάλω καθόλου. Και εμάς τι μας ενδιαφέρει αν το αποτέλεσμα είναι να έρθει ο παίχτης? Θα κάτσουμε τώρα να μιλαμε γιά την ηθική πλευρά του θέματος?

Μου θυμίζετε σήμερα το γνωστό "γάιδαρο τού χαρίζανε, τον κοίταζε στα δόντια"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haha πραγματικα θεωρεις οτι οι διαφορες στα διοικητικα οποιασδηποτε ομαδας-επιχειρησης λυνονται με τετοιο τροπο (υπο το φως της δημοσιοτητας μαλιστα)?

 

Κι αν καποιος -πχ εγω- δεν αισθανεται υπερηφανος για ολα αυτα που συμβαινουν, του αξιζει αυτος ο ΠΑΟ?

 

ρε άνθρωπε η φυλλάδα του Α/Α δεν κάνει πόλεμο όλη την χρονιά στον πατέρα?Ποιος βγήκε στα ΜΜΕ και ποιος συνεχίζει να πολεμά από εκεί?έχουν φυλλάδες οι άλλοι?Και οι άλλοι κάποια στιγμή θα απαντήσουν όταν τους προκαλούν.άνθρωποι είναι όχι μαλάκες.

 

και εσύ μας λες ότι όλοι είναι για τον φούτσο.Εσύ και 1-2 ακόμα τσουβαλιάζετε τους πάντες.Να τους διώξουμε όλους δηλαδή και να μην μείνει κανείς.Η πάρε κάποιου την πλευρά η σταμάτα το το παραμύθι.Δεν είναι λύση το τσουβάλιασμα.Η τέλος πάντων εκτός από το να κράζεις και τους 4-5 έχεις να προτείνεις κάτι?Και μην μου πεις να κάτσουν να τα βρουν γιατί με τον Α/Α δεν μπορεί κανείς να συμβιβαστεί.

 

Το πρόβλημα είναι ο Α/Α και οι προδότες και η λύση να πουλήσουν.

 

 

όσο τους τσουβαλιάζεις αυτός ο ΠΑΟ θα σου αξίζει.εσένα και μερικών ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πατέρας με μία κίνηση ξεφτίλησε και τους τρεις!!!

1. Jigger

2. Κωνσταντόπουλο (πρόεδρος σου λέει ο άλλος)

3. Γιώργο Βαρδινογιάννη (τι ήθελε και μίλησε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα κατανοήσεις πως το ίδιο ρόστερ αλλιώς αποδίδει αγωνιστικά όταν έχει την μία διοίκηση και αλλιώς την άλλη τότε θα μπορούμε να το κουβεντιάσουμε.

 

Είδες πως έτρεξε το μαγαζί η οικογένεια επί 30 χρόνια ,είδες και τον Πατέρα για άλλα δύο και τους βάζεις στο ίδιο καζάνι. Τι να σου πω...

Ξαναλεω. Ιδανικη διοικηση για τον ΠΑΟ θα ηταν με τον Πατερα. ΥΠΕΡ του Πατερα ειμαι και κατα του Τζιγκερ. Αυτο που κρινω ειναι οσα συμβαινουν μετα την κατακτηση του νταμπλ, και δεν τιμα ουτε εμενα ουτε εσενα ουτε τον συλλογο. Και σε ολα αυτα ως κερασακι ερχεται η σημερινη κινηση Πατερα. Ειχαν προηγηθει τα του Βγενοπουλου (η προταση του δεκτη, τα οσα επακολουθησαν μεταξυ Τζιγκερ-Βγενο ομως ηταν ξεκατινιασμα για νιοστη φορα).

 

Συνήθως συμφωνώ μαζί σου αλλά μήπως έχεις πονοκέφαλο σήμερα?

Όπως και να το δείς η κίνηση αυτή ταράζει τα λιμνάζοντα νερά. Και βέβαια δεν εννοεί ο Πατέρας ότι έφτειαξε ο μαδάρα ο Παναθηναϊκός με το να πάρει τον Γκαλάς.Εξ άλλου τώρα άλλη έχουν τη τύχη της ομάδας στα χέρια τους. Πες μου έχει ή δεν έχει διακίωμα ο οποιοσδήποτε οπαδός της ομάδας γτάνει να φουσκώνει η τσέπη του να κάνει δώρο ένα παίχτη στην ομάδα που αγαπά.έχουμε ακούσει κατά καιρούς ότο ο τάδε παίχτης είναι ¨προσφορά" τού τάδε παράγοντα.

Ναι δεν αμφιβάλω κι εγώ ότι απώτερος στόχος του Πατέρα είναι να στριμ΄βξειο στο καναβάτσο τον Τζίγκερ.Αλλά αυτό δεν ακυρώνει τις καλές προθέσεις του.Γιατί αγαπά την ομάδα και θέλει να βλέπει να συνεχιστεί αυτό που ξεκίνησε αυτός.

Αμφιβάλλει κανείς ότι θα πληρώσει αυτά τα λεφτά γιά να έρθει ο Γκαλάς?Εγώ δεν αμφιβάλω καθόλου. Και εμάς τι μας ενδιαφέρει αν το αποτέλεσμα είναι να έρθει ο παίχτης? Θα κάτσουμε τώρα να μιλαμε γιά την ηθική πλευρά του θέματος?

 

Δεν ειπα κατι απο οσα λες. Ο Γκαλας αν αποκτηθει -οπως αποκτηθει- θα μας ενισχυσει αγωνιστικα. Το παρασκηνιο της μεταγραφης σχολιαζω. Ο Πατερας λοιπον αυτην την κινηση την κανει σε συνεχεια των κινησεων Βγενοπουλου θεωρω. Προφανως ειναι συμβολικη, δηλαδη σκοπο εχει να ξεμπροστιασει τον Τζιγκερ.

 

Εδω λοιπον διαφωνω, στο οτι οι διαφορες δεν λυνονται και δε θα λυθουν ποτε με το να προσπαθει ο ενας να ρεζιλεψει τον αλλο στα ματια του κοσμου. Αυτο που ισως καταφερει ειναι να ξεμπροστιασει τον Τζιγκερ, να συσπειρωσει τον κοσμο εναντιον του, και υπο την ενοια αυτη να φερει σε δυσκολη θεση τον Τζιγκερ. Εχει ουσια ομως ως κινηση? Η απλα ειναι μια κινηση τυπου "οκ σε ξεφτυλισα νια νια νια"? Θεωρω λοιπον οτι δεν εχει ουσια αφου ο καρκινος δεν εχει σκοπο να πουλησει. Και δε νομιζω οτι θα αλλαξει γνωμη ουτε με το συμβολικο 1.5κ εκ ευρω για Γκαλας, ουτε με την ενδεχομενη ενταση της πιεσης απτον κοσμο. Το πολυ πολυ να μας οδηγησει σε μια νεα σαπουνοπερα επιστολων τυπου Βγενο-Τζιγκερ.

 

ρε άνθρωπε η φυλλάδα του Α/Α δεν κάνει πόλεμο όλη την χρονιά στον πατέρα?Ποιος βγήκε στα ΜΜΕ και ποιος συνεχίζει να πολεμά από εκεί?έχουν φυλλάδες οι άλλοι?Και οι άλλοι κάποια στιγμή θα απαντήσουν όταν τους προκαλούν.άνθρωποι είναι όχι μαλάκες.

 

και εσύ μας λες ότι όλοι είναι για τον φούτσο.Εσύ και 1-2 ακόμα τσουβαλιάζετε τους πάντες.Να τους διώξουμε όλους δηλαδή και να μην μείνει κανείς.Η πάρε κάποιου την πλευρά η σταμάτα το το παραμύθι.Δεν είναι λύση το τσουβάλιασμα.Η τέλος πάντων εκτός από το να κράζεις και τους 4-5 έχεις να προτείνεις κάτι?Και μην μου πεις να κάτσουν να τα βρουν γιατί με τον Α/Α δεν μπορεί κανείς να συμβιβαστεί.

 

Το πρόβλημα είναι ο Α/Α και οι προδότες και η λύση να πουλήσουν.

 

 

όσο τους τσουβαλιάζεις αυτός ο ΠΑΟ θα σου αξίζει.εσένα και μερικών ακόμα.

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει λυση κατ'εμε. Ο Τζιγκερ ΔΕΝ θελει να πουλησει και λογικα δεν θα πουλησει. Η λυση σε αυτη την περιπτωση ειναι μαζευεσαι-αποσυρεσαι ως Πατερας και περιμενεις οταν οι συνθηκες θα σε ευνοουν και επανερχεσαι. Τωρα το ποτε και αν θα υπαρξουν αυτες ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. Αλλα το βδομαδα-παρα βδομαδα ξεσηκωνω θυελλα στα διοικητικα σιγουρα δεν ειναι λυση, καθως ακομα κι ετσι το αποτελεσμα ενα και το αυτο θα ειναι. Ο Τζιγκερ να μην πουλησει για οσο δε θα θελει.

Το να καθεσαι να προκαλεις καταστασεις με σκοπο να ξεφτυλισεις τον ηδη ξεφτυλα, δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει. Να του ασκησει πιεση να πουλησει? Δε νομιζω...

 

ΥΓ. Δεν τσουβαλιαζω στα ποστ μου τον Τζιγκερ με τον Πατερα θεωρω.

ΥΓ2. Ειναι σαφες ποιανου το μερος παιρνω μιας και ρωτησες.

ΥΓ3. Το point μου ειναι οτι εχει δημιουργηθει μια κατασταση ΕΞΑΙΤΙΑΣ του Τζιγκερ η οποια δεν τιμα τον ΠΑΟ. Αλλα σε αυτη τη κατασταση συμπρωταγωνιστες ειναι ο Βγενο και ο Πατερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που εμείς οι Παναθηναϊκοί έχουμε την αίσθηση και δεν κάνουμε λάθος ότι ο Παναθηναϊκός είναι αιχμάλωτος και πρέπει να απελεθερωθεί, κάθε άλλη συζήτηση ίσως περισσεύει.

Έτσι δεν είναι? Δεν μοιάζει με τη Γερμανική κατοχή (πάντα κατ αναλογία κλίμακας βέβαια) αυτό που συμβάνει στον Παναθηναϊκό?

Είπαμε ότι κάθε φορά που είναι να ανοίξει τα φτερά η ομάδα και να πετάξει ξεφεύγοντας πολύ μακριά από τους υπόλοιπους, τότε πατάει φρένο ο driver ώστε να μη μείνει πολύ πίσω ο Ολυμπιακός γιατί το μπινελίκι τιο τραβάει το αίμα τού ανθρώπου.Είναι μαζόχας και αμφιβάλλω αν είναι καν Παναθηναϊκός.

Μιλάμε ότι κάτι παθιασμένοι οπαδοί κυρίως μικρής ηλικίας έχουν αρρωστήσει με αυτά που βλέπουν την τελευταία δεκαετία.Οι παλιότεροι πρόλαβαν και κάποιες χαρές και καλό ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει λυση κατ'εμε. Ο Τζιγκερ ΔΕΝ θελει να πουλησει και ΔΕΝ θα πουλησει. Η λυση σε αυτη την περιπτωση ειναι μαζευεσαι-αποσυρεσαι ως Πατερας και περιμενεις οταν οι συνθηκες θα σε ευνοουν και επανερχεσαι. Το βδομαδα-παρα βδομαδα ξεσηκωνω θυελλα στα διοικητικα σιγουρα δεν ειναι λυση, καθως ακομα κι ετσι το αποτελεσμα ενα και το αυτο θα ειναι. Ο συλλογος θα παραμεινει στα χερια του Τζιγκερ γιατι ετσι θελει.

Το να καθεσαι να προκαλεις καταστασεις με σκοπο να ξεφτυλισεις τον ηδη ξεφτυλα, δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει.

 

ΥΓ. Δεν τσουβαλιαζω στα ποστ μου τον Τζιγκερ με τον Πατερα θεωρω.

ΥΓ2. Ειναι σαφες ποιανου το μερος παιρνω μιας και ρωτησες.

ΥΓ3. Το point μου ειναι οτι εχει δημιουργηθει μια κατασταση ΕΞΑΙΤΙΑΣ του Τζιγκερ η οποια δεν τιμα τον ΠΑΟ. Αλλα σε αυτη τη κατασταση συμπρωταγωνιστες ειναι ο Βγενο και ο Πατερας.

 

 

Δηλαδή θα κάτσουμε να τον περιμένουμε πότε θα πουλήσει?με τίποτα.όπως μας πολεμούν 30 χρόνια θα τους πολεμήσουμε.

 

Το να προσφέρει αυτά τα λεφτά επειδή γουστάρει την ομάδα δεν σου περνά από το μυαλό ε?

 

ας του κάνουν πόλεμο.ας ξεκατινιάζονται κάθε μέρα.ας πάμε και στην Β αν είναι να πουλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα κάτσουμε να τον περιμένουμε πότε θα πουλήσει?με τίποτα.όπως μας πολεμούν 30 χρόνια θα τους πολεμήσουμε.

 

ας του κάνουν πόλεμο.ας ξεκατινιάζονται κάθε μέρα.ας πάμε και στην Β αν είναι να πουλήσει.

Το θεμα ειναι, θα πουλησει? Εγω δεν τον βλεπω να ψηνεται μεχρις οτου παψει να εχει οικονομικα συμφεροντα απτο συλλογο.

 

Το να προσφέρει αυτά τα λεφτά επειδή γουστάρει την ομάδα δεν σου περνά από το μυαλό ε?

Μου φαινεται too good to be true, να λεει στον Τζιγκερ (υπο αυτες τις συνθηκες που ισχυουν στην ΠΑΕ σημερα) σου δινω 1.5εκ ευρω για να παρεις τον Γκαλας, απλα και μονο επειδη γουσταρει την ομαδα. Η πρωτη σκεψη που κανει κανεις στο ακουσμα της ειδησης ειναι οτι προκειται περι συμβολικης κινησης απεναντι στον Τζιγκερ.

 

Αν το εκανε μονο απο την αγαπη του για την ομαδα, τοτε ας βαλουμε ενα ακυρο σε ολα τα ποστ που εχουν γινει απο ολους μας παραπανω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι, θα πουλησει? Εγω δεν τον βλεπω να ψηνεται.

 

 

Μου φαινεται too good to be true, να λεει στον Τζιγκερ (υπο αυτες τις συνθηκες που ισχυουν στην ΠΑΕ σημερα) σου δινω 1.5εκ ευρω για να παρεις τον Γκαλας, απλα και μονο επειδη γουσταρει την ομαδα. Η πρωτη σκεψη που κανει κανεις στο ακουσμα της ειδησης ειναι οτι προκειται περι συμβολικης κινησης απεναντι στον Τζιγκερ.

 

Αν το εκανε μονο απο την αγαπη του για την ομαδα, τοτε ας βαλουμε ενα ακυρο σε ολα τα ποστ που εχουν γινει απο ολους μας παραπανω :D

 

θα τον κάνουμε να πουλήσει.θέλει δεν θέλει.

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που βάζει από την τσέπη του λεφτά.είχε δώσει έξτρα πριμ στους παίχτες από την τσέπη του.

 

οπότε η κίνηση αυτή έχει πολλά οφέλη.και ενίσχυση και ξεβράκωμα.

 

 

είπε πουλάω και είπαν αγοράζουμε.Αυτά έχουν σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...