Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν συμφωνώ, πρώτη φορά(από Σίσκα) έχεις τριάρι αθλητικό, με καλό σουτ που μαζεύει ριμπαουντ και μπορεί να μαρκάρει οποιοδήποτε άλλο τριάρι.

Πρώτη φορά (αν πήραμε Μαριτς) έχεις βάθος στους ψηλούς ώστε αν έχεις τραυματισμό να μην μείνεις με Περπέ στο 4.

Έχεις έναν Τέπιτς, έναν Καλάθη που έχουν ήδη μια χρονιά εξοικείωσης (όλοι ακόμα και ο Νίκολας από τον 2ο χρόνο παίζουν).

+bonus που πάμε απευθείας για τελικό με Μπάρτσα αν φέρουν έναν περιφερειακό κλάσσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάρουμε 1-2 τότε δεν είμαστε για φ4.16 και πολύ μας είναι.

 

Υπερβολες.

 

Να ξαναπω οτι με Καλαιτζη βασικο πλει μεικερ σαρωναμε τιτλους, οταν μαλιστα το Ευρωπαικο μπασκετ ηταν σε πολυ υψηλοτερο επιπεδο αποτι ειναι σημερα?

 

Να ξαναπω οτι ολες οι μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες εχουν τρυπες στο ροστερ τους? Και μιλαμε για ΤΡΥΠΕΣ, οχι σαν αυτη που βλεπετε (μαζι με τους γαυρους που εχουν βαλθει να σας πεισουν οτι εχουμε προβλημα) στο 1-2 μας, οπου ετσι κι αλλιως εχουμε τον καλυτερο ασσο στην Ευρωπη και ενα απτα καλυτερα 2ρια της Ευρωπης.

 

Αρα προφανως δεν γκρινιαζετε για τον Μητσο και το Ντρου αλλα για τον παγκο μας. Οπου κι εκει ακομα υπαρχουν επιλογες, τυπου Σαρας (αν δεν ανανεωσει τοτε ναι να φερουμε γκαρντ), τυπου Τεπιτς κλπ.

 

Επειδη λοιπον στο 1 εχουμε ΔΔ-Σαρας και στο 2 εχουμε Ντρου Νικολας-Τεπιτς και στο 3 Σατο, θεωρεις οτι η δυναμη του ΠΑΟ εφετος θα ειναι αντιστοιχη με αυτες τις ομαδες:

Παρτιζαν, Μαρουσι, Μακαμπι, Σιενα, Προκομ, Ζαλγκιρις, Κιμκι και Τσιμπονα (αυτες ηταν στο τοπ16).

 

Μην τσιμπατε σε οσα σας λενε οι γαυροι επειδη ακομα τα ματακια τους βλεπουν Σπανουληδες...

 

ΥΓ. Δε μπορω να φανταστω οτι η περιφερεια μας θα ειναι χειροτερη απτην περσυνη για κανενα λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι θα είμαστε στο να μας βγει ξανά βιονικός ο μήτσος γιατί αν τραυματιστεί θα παίζουμε χωρίς pg.το ίδιο φυσικά και για τον Ντρού που θα παίζουμε χωρίς σουτέρ.

 

Το μπάσκετ παίζετε με 10-12 παίχτες και όχι με 5.Με καλαιτζή είχες μποντιρόγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι θα είμαστε στο να μας βγει ξανά βιονικός ο μήτσος γιατί αν τραυματιστεί θα παίζουμε χωρίς pg.το ίδιο φυσικά και για τον Ντρού που θα παίζουμε χωρίς σουτέρ.

 

Το μπάσκετ παίζετε με 10-12 παίχτες και όχι με 5.Με καλαιτζή είχες μποντιρόγκα.

 

Πίσω από ΔΔ θα έχεις Σάρας και Καλάθη. Αν δεν ξαναέρθει ο Σάρας (πολύ δύκολο) θα πάρεις άλλον. Αυτό έχω καταλάβει εγώ μέχρι τώρα.

Δυάρι έχεις και Τέπιτς και Σάτο εν ανάγκη και μένει στο 3 Καιμακόγλου και Περπε.

 

---------- Προσθήκη στις 10:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:56 ----------

 

Βάζει λεφτά ο Πατέρας???

 

Μάλιστα...

 

Κίνηση παγίδα. Δεν θα χρειαστεί να τα βάλει. Εκτός αν τα δεχτεί ο Τζίγγερ σημαίνει ότι ήρθε η ώρα να πουλήσει και επιτέλους το κατάλαβε και αυτός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω από ΔΔ θα έχεις Σάρας και Καλάθη. Αν δεν ξαναέρθει ο Σάρας (πολύ δύκολο) θα πάρεις άλλον. Αυτό έχω καταλάβει εγώ μέχρι τώρα.

Δυάρι έχεις και Τέπιτς και Σάτο εν ανάγκη και μένει στο 3 Καιμακόγλου και Περπε.

 

δεν μπορείς να πας Ευρωλίγκα με καλάθη και τέπιτς.πρέπει να πάνε 200% πάνω σε σχέση με πέρσι.

 

 

Το μόνο που με κάνει να πιστεύω ακόμα είναι ο Ζοτς.Ίδωμεν.

 

 

Είμαι περίεργος να δω την απάντηση των αυλικών στην πρόταση Πατέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζει λεφτά ο Πατέρας???

Μάλιστα...

Δυο πράγματα μου έρχονται στο μυαλό:

Να δεχτεί ο Βαρδινογιάννης τα λεφτά του Πατέρα μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο(εως αδιανόητο).Ομως με αυτη την κίνηση ασκεί πιεση στον Τζιγγερ ωστε να βάλει τα χρήματα που χρειάζονται για την συγκεκριμένη μεταγραφή. Αν δεν τα βάλει(στον Τζιγγερ αναφέρομαι) τότε ο Πατέρας τον ξεβρακώνει με ατάκες του στυλ ορίστε κυριοι ποιοι αγαπαν έμπρακτα τον Παναθηναϊκο και ποιοι οχι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μεταγραφή θα την κάνει ο τσίνκερ με λεφτά από δάνειο.

 

Αυτό μόνο παίζει.Και δεν θα τα δεχθεί και δεν θα τα βάλει από την τσέπη του και ρόμπα δεν θα γίνει και θα τον αποθεώσουν τα παπαγαλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι θα είμαστε στο να μας βγει ξανά βιονικός ο μήτσος γιατί αν τραυματιστεί θα παίζουμε χωρίς pg.το ίδιο φυσικά και για τον Ντρού που θα παίζουμε χωρίς σουτέρ.

 

Το μπάσκετ παίζετε με 10-12 παίχτες και όχι με 5.Με καλαιτζή είχες μποντιρόγκα.

Στη τελευταια σου προταση βλεπεις πιστευω ποσο αντιφατικος εισαι. Απτη μια λες οτι οταν επαιζα με βασικο Καλαιτζη ειχα τον Ντεγιαν, και απτην αλλη μου λες οτι το μπασκετ παιζεται με 12 παικτες.

 

Ε και τωρα με βασικο τον Καλαθη αν παιξω, εχω Ντρου, εχω Σατο, εχω Μπατιστ-Μαριτς. Δε θα βουλιαξει ολοκληρη ομαδα επειδη σε 1 θεση δεν εχω την ΥΠΕΡκλαση. Ποσο μαλλον "και πολυ μας ειναι το τοπ16"... Υπερβολικα πραγματα.

 

Επειδη λοιπον εγω συμφωνω με τη γνωμη οτι το μπασκετ παιζεται με 12 παικτες, σου ξαναλεω οτι το ροστερ μου ειναι πληρεστερο απο περυσι, γιαυτο και ειμαι αισιοδοξος.

 

Στο 1-2 εχω -1 παικτη (και περυσι ηταν σαν να μην τον εχω, αλλα ειναι αλλο θεμα αυτο), αλλα εχω 3 παικτες που συγκεντρωνουν ολοι τους πολλες πιθανοτητες να ειναι καλυτεροι απο περυσι. Τον Σαρας, τον Τεπιτς και τον Καλαθη. Παραλληλα εχω και τον Σατο, οταν μεχρι περυσι την εβγαζα με τον Περπε.

 

Τωρα αν το παμε με τραυματισμους δε βγαζουμε ακρη. Με την ιδια λογικη θελουμε και 4ρι γιατι αν τραυματιστει ο Φωτσης θα την βγαζουμε με Τσαρτσαρη, θελουμε και 3ρι γιατι αν τραυματιστει ο Σατο θα τη βγαζουμε με τον Περπε. Ασε που περυσι τραυματιστηκε ο Μητσος για καποιο διαστημα και ειχα πισω του ανυπαρτκο Σαρας, ανυπαρκτο Σπανουλη, ανυπαρκτο Καλαθη και ανυπαρκτο Τεπιτς. Ε του φουστη φετος δε μπορει και οι 3 να ειναι τοσο χαλια, και παραλληλα να ξαναεχω τραυματια τον ΔΔ.

 

*hint: Αν μεινει ο Σαρας δεν γινεται να εχουμε χειροτερη περιφερεια απτην περσυνη. Δεν χρειαζομαστε αλλο 1-2, τουλαχιστον για πρωταγωνιστικο ρολο. Για ρολιστα τυπου Χατζηβρεττα δλδ να δινει ανασες σφραγιζοντας παραλληλα την αμυνα, καλοδεχουμενο.

 

 

δεν μπορείς να πας Ευρωλίγκα με καλάθη και τέπιτς.πρέπει να πάνε 200% πάνω σε σχέση με πέρσι.

 

 

Το μόνο που με κάνει να πιστεύω ακόμα είναι ο Ζοτς.Ίδωμεν.

 

Μα ρε man και η Μπαρτσελονα αν δεις καποιους παιχτες που εχει παγκο, αντιστοιχοι του Τεπιτς και του Καλαθη ειναι. Και εμεις οταν παιρναμε τα τριπλ ειχαμε παντα τετοιους παικτες. Δε γινεται να εχεις 12 παικτες πρωτης κλασης. Στο 1 εχουμε 2 πρωτοκλασατους παικτες, στο 2 εχουμε εναν πρωτοκλασατο και στο 3 αλλο εναν. Δηλαδη 4 περιφερειακοι-αφροκρεμα της Ευρωπης, μαζεμενοι στην ιδια ομαδα, και να εχω παραπονο? Και πισω απο αυτους εχεις ταλεντακια που ψηνονται. Τι αλλο να ζητησω απτην περιφερεια μου...

 

Εγω επιμενω οτι εχετε φαει πλυση εγκεφαλου απτα ΜΜΕ και τους γαυρους οτι σωνει και καλα δεν εχουμε περιφερεια, επειδη εφυγε ο Σπανυολης και πηγε σε αυτους.

 

ΥΓ. Στη μπαλα τα εκ ευρω που εχει ο καθενας λες και ειναι στραγαλια. Παρε 1.5εκ ευρω να λεει ο Πατερας στον Τζιγκερ, σου αγοραζω την ΠΑΕ να λεει ο Βγενο στον Τζιγκερ... Κοιτα να δεις χρημα που ρεει σε δυσκολες εποχες...Και παραλληλα με τοσο χρημα που κυκλοφορει στην ΠΑΕ παλι με Βυντρα και Σαριεγκι θα ειμαι. Θα μου πεις αν διοικουσε αλλος μπορει να μην ημουν ετσι. Μα αυτο ειναι το ειρωνικο, υπαρχει αφθονο χρημα, και ακομα η ομαδα εχει ανικανους παικτες επειδη ειναι ανικανοι οι διοικουντες (δεν εξεταζω ποιος φταει παραπανω, για μενα ενα ματσο καραγκιοζηδες ειναι ολοι τους ανεξαιρετως, με τον Τζιγκερ να μην κατεχει τοσο πολυ το επικοινωνιακο οσο οι αλλοι 2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, μην τρελενεστε οτι δεν παμε πουθενα και μεχρι Τοπ16 ειμαστε και χαζομαρες

Αυτη τη στιγμη εχουν φυγει Πεκο,Σπανουλης, Σαρας

Εχουν ερθει Καιμακογλου,Βουγιουκας, Σατο

Ειναι σχεδον κλεισμενος ο Μαριτς

Αν μεινει και ο Σαρας εχουμε ομαδα για Φ4 αν δειτε τι εναλλακτικες υπαρχουν

 

1. Μπαρτσελονα.Οκ

2.ΤΣΣΚΑ. 6 καλοι παικτες ολοι κι ολοι και μαλιστα οχι τιποτα πιτσιρικια, μεγαλωσαν ενα χρονο

3. Ολυμπιακος στα χαρτια. Αν αυτη τη στιγμη πεις στον Ολυμπιακο να κατεβασει 5αδα εχω αποροια τι θα κατεβαζε στο 3 και το 4. Μπορει να φερει και 5 τρελους παικταραδες, μεχρι να τους φερει αναμενουμε

 

Αποκει και περα?

Παρτιζαν?Χανει τον Ρομπερτς και τον Μαριτς και εχασε Βουγιοσεβιτς.

Ρεαλ?Ανανεωσε τον σακατη Γκαρμπαχοθα και πηρε καποιον Τακερ, που μπροστα του ο Χαρις του Κολοσσου(ή στον Πανελληνιο επαιζε) ειναι Κομπε

Καχα? Σπλιτερ γιοκ, Καχα γιοκ

Μαλαγα?Αυτοι δωσανε 1.3 για ΜακΙνταιρ και δεν εχουν λεφτα ουτε για τον Πριντεζη

Εφες και Φενερ?Δεν βαρεθηκαν ακομα να προσπαθουν με γκαφες μεταγραφικες?

 

Γενικα ποιος ειναι αυτος που σε πεταει εξω απο το Φ4 αν εισαι εσυ καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μη τα δεχτεί τα λεφτά ο τζιγκερ? επειδή θα ξεβρακωθεί? Έχει ξεβρακωθεί πολλές φορές χωρίς να τον τσούξει καθόλου, τώρα θα τον πειράξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεϊκή κίνηση του Πατέρα.

 

Ενδεχόμενα:

 

1)Ο Γκαλάς υπογράφει χωρίς να χρειαστεί η οικονομική συνδρομή του Πατέρα. Έτσι ενισχύεται η ομάδα.

 

2)Ο Γκαλάς υπογράφει με την οικονομική ενίσχυση του Πατέρα. Ενισχύεται η ομάδα αλλά επίσης ξεκαθαρίζει και ποιος αγαπάει την ομάδα η όχι και ποιός έχει διάθεση να βάλει λεφτά.

3)Δεν δέχονται την πρόταση του Πατέρα και ταυτόχρονα ο Γάλλος δεν υπογράφει. Εκεί θα δούν οι τυφλοί και θα ακούσουν οι κουφοί. Θα έρθει τσουνάμι.

 

Βγενό-Πατέρα, κάντε τα κόλπα σας και απαλλάξτε μας από τους καρκίνους. Ο κόσμος είναι μαζί σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...