Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκλεισε με 5εκ ευρω για 3 χρονια, δηλαδη 1.3εκ ευρω/χρονο.

 

Οριστε? 3 * 1,3 = 3,9εκ

 

Ακουγεται οτι εκλεισε με 5,5εκ / 3 = 1,9εκ τον χρονο. Δηλαδη οσα και ο ΔΔ και περισσοτερα απο Μπατιστ/Νικολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ενα έχω να πω...ανυπομονώ να αρχίσει η σεζόν στο μπάσκετ!!!

Και η ACB επίσης!

 

Δεν έχετε ιδέα τι θα δούμε με τους νέους κανονισμούς!

Μέσο οροι επάνω +10 στην επίθεση για κάθε ομάδα αλλά και +10 στην άμυνα.

 

Οι αποστάσεις σκεφτείτε ότι θα είναι ανάλογες όπως όταν παίζουμε 4 - 4 διπλό στο σημερινό γήπεδο.

 

Όσο για την ομάδα, νομίζω οτι ο Ιτούδης που πηγαίνει κάθε χρόνο στο καμπ των Detroit Pistons δεν είναι τυχαίο. Θα έχει μελετήσει πολύ γήπεδο με μεγαλύτερες διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε? 3 * 1,3 = 3,9εκ

 

Ακουγεται οτι εκλεισε με 5,5εκ / 3 = 1,9εκ τον χρονο. Δηλαδη οσα και ο ΔΔ και περισσοτερα απο Μπατιστ/Νικολας.

 

Ναι καπου τοσα ειναι πραγματι, αφηρημαδα λογω των υπολοιπων που εγραφα. 1.8εκ ευρω περιπου θα παιρνει το χρονο, κατα συνεπεια το ανωτερο επιχειρημα που ειπα για τους καλοθελητες που κανανε συγκρισεις με συμβολαια Σπανουλη κλπ δεν παυει να ισχυει ;p Για μενα επροκειτο για την καλυτερη περιπτωση 3ριου που κυκλοφορουσε εφετος στην Ευρωπη χωρις συμβολαιο.

 

@jim3pap: Το λεω απο τοτε που εφαρμοσαν τα 24 δευτερολεπτα στην Ευρωπη. Για να βαλεις κανονισμους like NBA, πρεπει να εχεις και παικτες επιπεδου ΝΒΑ. Φυσικα καποιοι απτους κανονισμους βελτιωνουν την ποιοτητα του θεαματος, οπως πχ αυτος με τα 24, αλλα γενικοτερα θεωρω λαθος τη λογικη να προσανατολιζουν και να προσαρμοζουν ολους τους κανονισμους σε αυτους του ΝΒΑ, γιατι οι παιχτες στην Ευρωπη ειναι καλως η κακως μια κλαση πιο κατω.

Δηλαδη εκει εχεις Howard, εδω εχεις Πεκοβιτς. Εκει εχεις Bosh, εδω εχεις Μπατιστ. Ανοιγωντας τις αποστασεις, ευνοεις τους γρηγορους παικτες και τους δινεις τη δυνατοτητα να προσφερουν θεαμα. Μονο που οι γρηγοροι παικτες και ειδικοτερα οι γρηγοροι ψηλοι, σπανιζουν στην Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα τον ηθελα τον Σατο στην ομαδα μας αλλα θα περιμενω να δω τι θα φερουμε κ εμεις...

 

Οσο για τον Σοφο ναι δεν ενδιαφερομαστε και μπορει να ρθει σε σας αν ξεχασει τις ρατσιστικες κραυγες, τον Σκλαβενιτη και το οτι οταν εφτασε να ζυγιζει 205 κιλα και να κινδυνευει απο καρδια, του εσωσαν τη ζωη στην ουσια. Για καριερα δε το ξαναγραφω το χουμε πει

 

Αφου δε τον θελουμε ναι δε μπορει να παρακαλεσει αλλα ας παει σε αλλη ομαδα εκτος του παο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα τον ηθελα τον Σατο στην ομαδα μας αλλα θα περιμενω να δω τι θα φερουμε κ εμεις...

 

Οσο για τον Σοφο ναι δεν ενδιαφερομαστε και μπορει να ρθει σε σας αν ξεχασει τις ρατσιστικες κραυγες, τον Σκλαβενιτη και το οτι οταν εφτασε να ζυγιζει 205 κιλα και να κινδυνευει απο καρδια, του εσωσαν τη ζωη στην ουσια. Για καριερα δε το ξαναγραφω το χουμε πει

 

Αφου δε τον θελουμε ναι δε μπορει να παρακαλεσει αλλα ας παει σε αλλη ομαδα εκτος του παο

 

Ε κι εσας ο Σπανουλης ηταν το πιο "αγαπημενο" σας παιδι απτους παιχτες του ΠΑΟ, αλλα ηρθε σε σας, σας πουλησε και λιγο οπαδιλικι και τα ξεχασατε ολα και γινατε μια αγαπημενη οικογενεια.

 

Προσωπικα δε θελω το χοντρο στην ομαδα μου, οχι για οπαδικους, αλλα για αγωνιστικους λογους. Το οτι τον λεω χοντρο η του εβγαζα σακουλες του Σκλαβενιτη, δε σημαινει οτι θα αποτελεσει εμποδιο στην καριερα του, αν αυτος θεωρει οτι ειναι για καλο του η μετακινηση στον ΠΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε δν ειναι το ιδιο, θελω να πω οτι τον Σπαν δε τον ειχαμε στοχοποιησει οπως εσεις τον Σοφο

 

Τεσπα εννοειται αν ερθει σε σας κ δε θα τον βριζετε και θα παιξει χωρις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, περί Σπανούλη, Σόφο κτλ, τα επιχειρήματα "ξέχασε ότι τον έβριζαν και πάει να παίξει τώρα γι' αυτούς" μου φαίνεται εντελώς άστοχα.

Στην πραγματικότητα, εγώ θα το διασκέδαζα πολύ, αν ήμουν παίκτης, να βλέπω αυτούς που με έβριζαν μέχρι πριν λίγο καιρό, να με αποθεώνουν και να φωνάζουν το όνομά μου. Η ξεφτίλα είναι των καφρο-οπαδών, όχι των παικτών. Οι παίκτες δεν παίζουν για τους οπαδούς που βρίζουν, αλλά για τα εκατομμύρια που παίρνουν. Εξάλλου, και οι ίδιοι οι οπαδοί της ομάδας στην οποία αγωνίζονται τους βρίζουν κατά καιρούς. Ακόμα μεγαλύτερη πλάκα, δε, θα είχε αν με έβριζαν οι ιδιοκτήτες μιας ομάδας (πχ Γιαννακόπουλοι με Γιαννάκη) και μετά να πήγαινα και να τους ανάγκαζα να με χρυσοπληρώσουν.

 

Πέρα από αυτό, ούτε ο Σόφο ούτε ο Σπανούλης πούλησαν ποτέ οπαδιλίκι, αν θυμάμαι καλά. Η συμπεριφορά τους ήταν κατά κανόνα μετριοπαθής. Ξεφτίλα είναι για κάποιους άλλους που δήλωναν "για πάντα Παναθηναϊκοί", ότι "δε θα έπαιζαν ποτέ στον ΠΑΟ" και διάφορα τέτοια και τελικά αυτο-διαψεύστηκαν πανηγυρικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναθηναϊκός

Συμφωνία με Φερνάντες http://www.sport24.gr/html/ent/140/ent.376140.asp

 

Δεν είναι κακός ο Φερνάντεζ για δεύτερος.

 

Η μόνη μου ένσταση είναι πως αποτελεί ένα από τα πουλέν του Τουλούμπα. Επίσης είναι γεγονός πως ο Τουλούμπας θα ρίξει λάσπη στον Τζόρβα με την πρώτη ευκαιρία γιατί τον τσούζει ο επόμενος Αρχηγός του ΠΑΟ να είναι Παναθηναϊκός με cojones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως μια μεταγραφη του Σχορτσιανιτη στον ΠΑΟ να του κανει καλο - στον Ολυμπιακο ηταν παντα το κακομαθημενο ταλεντο (25 χρονων!) που ολες οι μλκιες του συγχωρουνταν. Ποτε δεν ενοιωσε επαγγελματιας γιατι ποτε δεν αντιμετωπιστηκε ως τετοιος απο την ομαδα του και τα ΜΜΕ.

 

Σε πιο αυστηρο περιβαλλον ισως να εχει μια ελπιδα να συνελθει- αν και κρινοντας απο το πως αντιμετωπιζει το θεμα του συμβολαιου στο ΝΒΑ δεν το πολυπιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...