Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην τρωγεστε για τον Νιλσεν. Εγω ειπα ενα πολυ απλο πραγμα, η αν θελετε καποια γεγονοτα που κανεις δε τα αλλαζει.

1. Ο Νιλσεν ειναι 33 ετων? Ειναι.

2. Επαιζε περυσι (και σε ολη του τη καριερα) σε χαμηλο επιπεδο? Ναι.

3. Κανει το μεγαλο αλμα της καριερας του στο υψηλο επιπεδο στα 33 του? Ναι.

4. Τα στατιστικα του τη φετινη σεζον που ηταν και η καλη του, ηταν σχεδον ιδια με αυτα του Γκολεματς πριν ερθει στον ΠΑΟ? Ηταν.

5. Πιανει θεση μη κοινοτικου (aka Αμερικανου)? Ναι, με οτι συνεπαγεται για το ροστερ.

6. Μπορει να λογιζεται ως βασικο 4ρι στον ΟΣΦΠ που θελει να χτυπησει ΠΑΟ και Ευρωλιγκα κλπ? Με βαση τα παραπανω ουτε καν...

 

Εγω τα παραπανω ΓΕΓΟΝΟΤΑ παρεθεσα.

Και διερωτομαι. Αφου θα ναι που θα ναι ρολιστας (για κανα φαουλ θα μπαινει κλπ), σας χαλαγε ενας Ελληνας οποιοσδηποτε, ωστε να ελευθερωνατε και θεση ξενου? Ακομα και ο Ερτσεγκ στη χειροτερη? Δε μπορω να καταλαβω με ποια λογικη πονταρουν στο χτισιμο του νεου ΟΣΦΠ του Ντουντα κλπ σε τετοιους 33χρονους μη κοινοτικους. Να πω οτι ηταν ενας 24ρης αμπαλος με προοπτικες να σου κανει ενα μπαμ ή εστω με προοπτικες βελτιωσης, παει στο διαολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μην τρωγεστε για τον Νιλσεν. Εγω ειπα ενα πολυ απλο πραγμα, η αν θελετε καποια γεγονοτα που κανεις δε τα αλλαζει.

1. Ο Νιλσεν ειναι 33 ετων? Ειναι.

2. Επαιζε περυσι (και σε ολη του τη καριερα) σε χαμηλο επιπεδο? Ναι.

3. Κανει το μεγαλο αλμα της καριερας του στο υψηλο επιπεδο στα 33 του? Ναι.

4. Τα στατιστικα του τη φετινη σεζον που ηταν και η καλη του, ηταν σχεδον ιδια με αυτα του Γκολεματς πριν ερθει στον ΠΑΟ? Ηταν.

5. Πιανει θεση μη κοινοτικου (aka Αμερικανου)? Ναι, με οτι συνεπαγεται για το ροστερ.

6. Μπορει να λογιζεται ως βασικο 4ρι στον ΟΣΦΠ που θελει να χτυπησει ΠΑΟ και Ευρωλιγκα κλπ? Με βαση τα παραπανω ουτε καν...

 

Εγω τα παραπανω ΓΕΓΟΝΟΤΑ παρεθεσα.

Και διερωτομαι. Αφου θα ναι που θα ναι ρολιστας (για κανα φαουλ θα μπαινει κλπ), σας χαλαγε ενας Ελληνας οποιοσδηποτε, ωστε να ελευθερωνατε και θεση ξενου? Ακομα και ο Ερτσεγκ στη χειροτερη? Δε μπορω να καταλαβω με ποια λογικη πονταρουν στο χτισιμο του νεου ΟΣΦΠ του Ντουντα κλπ σε τετοιους 33χρονους μη κοινοτικους. Να πω οτι ηταν ενας 24ρης αμπαλος με προοπτικες να σου κανει ενα μπαμ ή εστω με προοπτικες βελτιωσης, παει στο διαολο.

 

Eιδαμε και περυσι που ειχαμε το καλυτερο 4αρι της Ευρωλιγκας τι καταφεραμε.. Ξαναλεω οι ομαδες χρειαζονται παικτες που θα μπουν μεσα και θα παιξουν ξυλο, θα μαζεψουν ριμπαουντς και θα σφιξουν την αμυνα.. Παικτες που θα ματωσουν για την Ομαδα. Ο Νιλσεν ειναι τετοιος παικτης, ο Ερτσεγκ ειναι?

 

Υ.Γ. Τη Βαλενθια δεν την λες ''χαμηλο επιπεδο''.

 

@vlachaquito συνεχισε το παραληρημα, ειλικρινα δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω αλλο μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδαμε και περυσι που ειχαμε το καλυτερο 4αρι της Ευρωλιγκας τι καταφεραμε.. Ξαναλεω οι ομαδες χρειαζονται παικτες που θα μπουν μεσα και θα παιξουν ξυλο, θα μαζεψουν ριμπαουντς και θα σφιξουν την αμυνα.. Παικτες που θα ματωσουν για την Ομαδα. Ο Νιλσεν ειναι τετοιος παικτης, ο Ερτσεγκ ειναι?
Ε ναι ρε μαν αλλα εσυ πηγες να μας πεις οτι ανακαλύψατε τον Κριαπα στα 18 του.

Τωρα τα λες καλα, πριν πηγες να μας τρελανεις

Υ.Γ. Τη Βαλενθια δεν την λες ''χαμηλο επιπεδο''.

Ε τι την λες?Ομαδα Φ4?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τους προηγουμενους και ειδικα τον μιντι... Μου μυριζει γκολεματς η κατασταση, και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν επενδυσανε σε καποιον πιο νεαρο.. οκ ο ερτσεγκ ως τωρα ειναι πολυ σοφτ, αλλα απο εκει και περα ολο και κατι θα εβρισκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε μαν αλλα εσυ πηγες να μας πεις οτι ανακαλύψατε τον Κριαπα στα 18 του.

Τωρα τα λες καλα, πριν πηγες να μας τρελανεις

Ε τι την λες?Ομαδα Φ4?

 

Γιατι τι διαβασες συγκεκριμενα και πηγα να σε τρελανω? Ειπα πουθενα οτι ειναι ο αντι-Κλειζα ή ο Αντερσεν?

 

Θεωρω την Βαλενθια ομαδα επιπεδου ευρωλιγκας. Αυτο ειναι το χαμηλο επιπεδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θεωρω την Βαλενθια ομαδα επιπεδου ευρωλιγκας. Αυτο ειναι το χαμηλο επιπεδο?

 

Αν θεωρεις την ομαδα σου "επιπεδου Ευρολιγκας"

 

Και η Σιενα ειναι επιπεδου Ευρολιγκας και καλη μαλιστα μεχρι περσυ, αυτο κανει παικταραδες τον Εζε και τον Στονρουρκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν συμφωνειτε αλλα ενας λογος που δεν θελω να πηγαινω γηπεδο ειναι επειδη μας δουλευουν . ειναι δυνατον να μας το λενε απο το 2008 και να μην εχουν ξεκινήσει ουτε τα εργα ? το γηπεδο ειναι το σπιτι του παο και του καθε παο. πολυ απλα μας δουλευουν. γηπεδο εδω και τωρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/283746

Η πολυαναμενόμενη νέα εμφάνιση των Πρωταθλητών Ελλάδας είναι ήδη διαθέσιμη
Ρε σεις τι λένε αυτοί?? Έχασα κανένα επεισόδιο?? :lol:

 

edit:

 

http://prasinanea.gr/basket/article418611.ece

 

Ανακοινώθηκε ο Σατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/283746

Ρε σεις τι λένε αυτοί?? Έχασα κανένα επεισόδιο?? :lol:

 

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του Θρύλου από νωρίς αυτ

 

Πολλά :lol:

 

Το δημοφιλέστερο όνομα παίκτη για την εμφάνιση, στις προτιμήσεις των φίλων του Ολυμπιακού, είναι αυτό του Ντιόγο, και ακολουθούν ο Ντούντου κι ο Μέλμπεργκ.

 

Μετά από τέτοια χρονιά, είναι απόλυτα λογικό. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://sport24.gr/html/ent/107/ent.376107.asp

 

Δικος σας ο σατο...

 

Νομίζω ότι είναι μια καλή επιλογή. Σίγουρα επιλογή Ζέλικο.

Γενικά νομίζω ότι Βουγιούκας,Καιμακόγλου,Σάτο και η πιθανολογούμενη/μπαρουφική;; προσθήκη του Σοφο είναι καθαρά επιλογή του προπονητή και έχει σχέση με τους νέους κανονισμούς. Πχ 5αρι σαν τον Πεκοβιτς φέτος θα ηταν μεγάλη τρύπα στην άμυνα λόγω αργών ποδιών. Όπως και ο Μάριτς. Φέτος θα επιβιώσουν οι ομάδες με γρήγορα πόδια.

 

Δυστυχώς για εμάς η Μπαρτσελόνα το έκανε αυτό και πέρσι και το έχει μελετήσει το θέμα.

 

Στα γκάρντ τι γίνετε; Εκτός αν σκάσει μύτη ο Μιλένκο στο ΟΑΚΑ και πάθουμε κανα μπλακ αουτ με αυτά που θα κάνει, το ίδιο και με Νικ, νομίζω οτι ενα γκαρντ τον θέλουμε.

(Για να πώ την μαύρη αλήθεια..παντα ήθελα να δώ δίδυμο ΔΔ-Ναβάρο, δεν ξέρω γιατί είναι κόλλημα 4ετίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πιθανο ειναι παντως να δεις διδυμο ΔΔ-Chris_85! Καλη μεταγραφη, καλοριζικος!

 

Για τον Σοφο απ οτι διαβαζω δεν εχουμε ενδιαφερθει στο ελαχιστο.. και εχει να κανει με πειθαρχικα παραπτωματα του παικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αποκτηση Σατο η ποιοτητα στο ροστερ ανεβαινει σημαντικα. Παιχτης για ολες τις δουλειες, πραγματικο πολυεργαλειο, καλυπτει το 3 που ποναγαμε απο τοτε που εφυγε ο Σισκα. Εξαιρετικος στην αμυνα, αλτικος, πηδαει στα ριμπαουντ, αξιοπιστο 3ποντο και σε καλη ηλικια. Υστερει σε δημιουργια και διεισδυση (σε σχεση με τον Περπερογλου δεν υστερει ουτε σε αυτα, γενικα μιλαμε παντα). Επισης ηταν ο MVP του φετινου ιταλικου πρωταθληματος.

 

Κατα τη γνωμη μου, με ενα δυνατο 5ρι σαν τον Μαριτς, κλεινουμε καλυτερο ροστερ απο περυσι. Α και για να μη ξεχνιομαστε. Η ανανεωνει ο Σαρας η χρειαζομαστε κι αλλη μεταγραφη στο 1.

 

Και προς αποκατασταση της αληθειας. Για οσους <καλοθελητες> εχουν εμονη να ασχολουνται με τα οικονομικα μας και βγαινανε και μας λεγανε οτι μας επιασε κωτσους ο Σατο και θα του δινουμε οσα δινετε εσεις στον Σπανουλη και δεν αξιζει για τοσα πολλα λεφτα κλπ:

Εκλεισε με 5εκ ευρω για 3 χρονια, δηλαδη 1.3εκ ευρω/χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...