Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης ο Νιλσεν ο ακυρος και μετριοτατος ειναι eurocup final4 mvp..

 

Ενω οι Τσαρτσαρης/Περπερογλου/Καλαθης ειναι παικτες πρωτης γραμμης..

 

Δεν βγηκε mvp του final4 του eurocup, αλλα στην καλυτερη 5δα, μαζι με τους εξης 4:

De colo, McElroy, Devin Smith, Marko Banic.

Να σημειωσουμε οτι οι ομαδες που συμετειχαν σε αυτο το final4 ειναι οι εξης:

Αlba βερολινου, Valencia, Bilbao, Πανελληνιος.

(τα παραπανω απτο google τα βρηκα, μιας και δεν ειχα ιδεα για τη διοργανωση).

 

Αρα μπορουμε να πουμε οτι ηταν μια σημαντικη διακριση αυτη για την οποια λες (δεν).

Τεσπα, βλεποντας τα στατιστικα του, και χωρις παρεξηγηση γιατι σαν παιχτη δεν τον ξερω, διαπιστωνω οτι εχει πανω κατω ιδια με αυτα που ειχε ο Γκολεματς. Υποψιν οτι η ηλικια του ειναι μεγαλυτερη του Γκολεματς (παταει τα 33). btw μιας και καναμε κουβεντα για τους ξενους σας, θεση μη κοινοτικου θα πιανει ο Νιλσεν. Αρα εχετε περιθωριο για 1 η 2 Αμερικανους (δεν γνωριζω τον κανονισμο που θα ισχυσει εφετος).

 

Τελος, Καλαθης δεν ηταν ποτε παικτης πρωτη γραμμη, τρυπα ειναι, το εχω ξαναπει προσφατα.

Ο Περπε ομοιως, γιαυτο φωναζαμε οτι χρειαζομαστε βασικο 3ρι. Αν και τον αερα του ΟΣΦΠ τον ειχε παρει για τα καλα και εχει καθαρισει αρκετα σημαντικα μεταξυ μας παιχνιδια. Για παγκιτης παρεα με τον Καιμακο δε με χαλαει ομως.

Ο Τσαρτσαρης ειναι ενα εξαιρετικο τεσσαρι, πλην ομως καταπονημενος απο τραυματισμους, αρα ουτε αυτον τον λογιζω ως πρωτη γραμμη πλεον, αλλα σιγουρα ως εναν ποιοτικο παγκιτη 10λεπτου και βαλε, πισω απο τον εξαιρετικο Φωτση που εχω για βασικο.

 

Σιγουρα ο Περπε δε συγκρινεται με το Βασιλοπουλο και σιγουρα ο Τσαρτσαρης δε συγκρινεται με τον Μαυροκεφαλο (και θα βιαστω να πω και τον Νιλσεν, εκτος αν μας εκπληξει ευχαριστα στη δυση της καριερας του και τα παει σε υψηλο επιπεδο καλυτερα αποτι στη Βαλενθια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επισης ο Νιλσεν ο ακυρος και μετριοτατος ειναι eurocup final4 mvp..

Ρε αγορινα, σορρυ κιολας, ενταξει, καποιοι ειναι ποδοσφαιρικοι.

Δεν τον ειδαμε νεοτοερο στον ΠΑΟΚ?Στα 32 του περιμενουμε να τον δουμε?

Ενταξει, πρωτος σκορερ της Ευρολιγκα στην Α φαση ηταν ο Γουολς, παρτε τον Γουολς αμα ειναι

Ενω οι Τσαρτσαρης/Περπερογλου/Καλαθης ειναι παικτες πρωτης γραμμης..

Aυτο με τον Τσαρτσαρη να το ξαναπιασουμε με τον Παπαλουκα αν ειναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ο Νιλσεν ο ακυρος και μετριοτατος ειναι eurocup final4 mvp..

 

 

O Διαμαντίδης έχει βγει ποτέ eurocup final4 mvp? Ο Σάρας? Ο Μπατίστ? Μήπως τελικά δεν αξίζουν να παίζουν στην Πανάθα? :fear:

 

Αυτα ειναι, επιχειρηματα... Οταν ρε παιδι μου μιλανε ΕΝΗΛΙΚΕΣ με σωστη επιχειρηματολογια, το χαιρεσαι...

 

 

 

Oh, wait........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγηκε mvp του final4 του eurocup, αλλα στην καλυτερη 5δα, μαζι με τους εξης 4:

De colo, McElroy, Devin Smith, Marko Banic.

Matt Nielsen, Eurocup Finals MVP..

http://www.eurocupbasketball.com/ulebcup/home/news/interviews/i/70973/3729/matt-nielsen-eurocup-finals-mvp

 

---------- Προσθήκη στις 22:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:34 ----------

 

Αυτα ειναι, επιχειρηματα... Οταν ρε παιδι μου μιλανε ΕΝΗΛΙΚΕΣ με σωστη επιχειρηματολογια, το χαιρεσαι...

 

 

 

Oh, wait........

 

Oταν δηλαδη καποιος σου λεει για εναν παικτη οτι ειναι ακυρος και μετριοτατος, δεν ειναι επιχειρημα να του πεις οτι πριν 2 μηνες βγηκε mvp της ομαδας που κατεκτησε το eurocup? Αν δεν ειναι, διαφωτισε μας και δωσε μας εναν ορισμο του επιχειρηματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιούρκας, η Lamborghini κι ο τσαμπουκάς με γυναίκα

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=17064&subid=2&pubid=30916682

 

ελεος ρε σε φαναρι παιζεις τα φωτα γιατι για να μη σου χαλαει τη θεα??

θα το φαει μια μερα το κεφαλι του κι απλα ελπιζω να μη τη πληρωσουν κι αλλοι

 

Στείλτε τον από κει που ρθε. Αρκετά έβγαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oταν δηλαδη καποιος σου λεει για εναν παικτη οτι ειναι ακυρος και μετριοτατος, δεν ειναι επιχειρημα να του πεις οτι πριν 2 μηνες βγηκε mvp της ομαδας που κατεκτησε το eurocup? Αν δεν ειναι, διαφωτισε μας και δωσε μας εναν ορισμο του επιχειρηματος..

 

Οταν καποιος σου λεει τετοια πραγματα, απλα περιμενεις να παιξει...

 

Ολη αυτη η λογικη του παραλογου χωρις ουτε καν να εχουν ξεκινησει οι προπονησεις, ειναι το λιγοτερο αστειες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος σου λεει τετοια πραγματα, απλα περιμενεις να παιξει...

 

Ωραιο επιχειρημα θα το χρησιμοποιω αλλη φορα...:lol:

 

Υ.Γ. Μιντι, απλα περιμενε να παιξει!! Η ΠΡοηγουμενη χρονια δεν μετραει σαν επιχειρημα ΕΝΗΛΙΚΩΝ, το παιρνω πισω! Επισης περιμενε να παιξει και ο Μπατιστ, να δουμε αν ειναι τελικα καλυτερος του Γλυνιαδακη, γιατι ουτε σ αυτον μετραει η καριερα του μεχρι περυσι! Ε ρε τι ακουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Κρις, να μας τα πεις αυτα για τον Μπιελιτσα ναι, για τον Νιλσεν ρε φιλε?Για τον Νιλσεν?

Δηλαδη οποιος δει Μαυροειδη περσυ με Μαρουσι πρεπει να τον στειλει στο Τοροντο για αντιΜπος να πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Κρις, να μας τα πεις αυτα για τον Μπιελιτσα ναι, για τον Νιλσεν ρε φιλε?Για τον Νιλσεν?

Δηλαδη οποιος δει Μαυροειδη περσυ με Μαρουσι πρεπει να τον στειλει στο Τοροντο για αντιΜπος να πουμε

 

Κρις τι λέει αυτός ο παίκτης; Τρίποντο έχει;

 

Στον Παοκ ηταν ξυλοκοπος. Στην Λιετουβος βελτιωθηκε αρκετα, ενω φετος με τη Βαλενθια που τον ειδα σε 2-3 ματς στην ACB φαινοταν οτι εχει δουλεψει πολυ. Aθορυβος παικτης, εγκεφαλικος, δεν θα παιξει για για τον εαυτο του, θα κανει τις χαμαλοδουλειες, θα σπρωξει, θα σταματησει το ρυθμο, θα ποσταρει, θα βαλει το σουτακι απο μεση αποσταση και θα μαζεψει αρκετα ριμπαουντς. Τριποντο δεν εχει αλλα μπορει να πασαρει με σχετικη ευκολια ενω μπορει να παιξει και ως 5 σε ελαφρα σχηματα. Δεν ειναι ιδιαιτερα γρηγορος στα πλαγια βηματα, αλλα δεν αποτελει και τρυπα σε αμυνα στα π&ρ. Μπορει να αντιμετωπισει δυνατοτερους αντιπαλους, παρότι το σουλουπι του ξεγελα. Αν θα επρεπε να τον χαρακτηρισω με μια λεξη, θα ελεγα, σταθεροτητα.

 

Τωρα για περισσοτερα, θα πρεπει να τον δουμε. Κυριως για να διαπιστωσουμε την κατασταση του, αλλα πολυ περισσοτερο για να δουμε τον ρολο που θα εχει στον ΟΣΦΠ.

 

Εμενα η μεταγραφη αυτη μου εδειξε κατι που μας ελειπε τα προηγουμενα χρονια-ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ στις κινησεις μας. ΓΙατι περυσι περαν του ''οποτε εχω ορεξη παιζω, οποτε δεν εχω κανω μπουρδελο την ομαδα''-Κλειζα, και του σοφτ Μαυροκεφ, δεν ειχαμε εναν ψηλο ο οποιος βρεξει-χιονισει θα κανει 5 πραγματα σωστα για την ομαδα, χωρις να εχει μεταπτωσεις στην αποδοση του (οπως π.χ. ηταν ο Τσιλς στους γκαρντ).

 

Απο ταλεντο φυσικα, δεν ειναι το πρωτο ονομα. Αλλα γ αυτα που τον θελουμε, ειναι ο καταλληλοτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο επιχειρημα θα το χρησιμοποιω αλλη φορα...:lol:

 

Υ.Γ. Μιντι, απλα περιμενε να παιξει!! Η ΠΡοηγουμενη χρονια δεν μετραει σαν επιχειρημα ΕΝΗΛΙΚΩΝ, το παιρνω πισω! Επισης περιμενε να παιξει και ο Μπατιστ, να δουμε αν ειναι τελικα καλυτερος του Γλυνιαδακη, γιατι ουτε σ αυτον μετραει η καριερα του μεχρι περυσι! Ε ρε τι ακουμε...

 

ενω φετος με τη Βαλενθια που τον ειδα σε 2-3 ματς στην ACB

 

-273 που λεει και ενας φιλος μου.. Το καλο ειναι οτι εισαι ειδικος στο να αξιολογεις εναν παικτη... Γιατι αν με 2-3 παιχνιδια (που τα ειδες ΣΙΓΟΥΡΑ για scouting του συγκεκριμενου παικτη και οχι γενικα για να δεις μπασκετ) καταλαβες τοσα πραγματα, τοτε χαραμιζεσε φιλε μου..

 

Οσο για το παραδειγμα του μπατιστ, τι να πρωτο πω... Epic, με κολλησες στον τοιχο, δεν ξερω τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-273 που λεει και ενας φιλος μου.. Το καλο ειναι οτι εισαι ειδικος στο να αξιολογεις εναν παικτη... Γιατι αν με 2-3 παιχνιδια (που τα ειδες ΣΙΓΟΥΡΑ για scouting του συγκεκριμενου παικτη και οχι γενικα για να δεις μπασκετ) καταλαβες τοσα πραγματα, τοτε χαραμιζεσε φιλε μου..

 

Οσο για το παραδειγμα του μπατιστ, τι να πρωτο πω... Epic, με κολλησες στον τοιχο, δεν ξερω τι να πω...

 

Aντε ρε φιλε τωρα, ψαξε βρες κανεναν που να τρωγεται για flame σαν εσενα και ασε τις ειρωνιες βραδιατικα.. Ανοιξε και καλου κακου κ κανα βιβλιο Εκφρασης-Εκθεσης 1η Λυκειου για να δεις τι ειναι επιχειρημα και τι οχι, και μην ξαναquotareis δικο μου ποστ για να πεις γελοιοτητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε ρε φιλε τωρα, ψαξε βρες κανεναν που να τρωγεται για flame σαν εσενα και ασε τις ειρωνιες βραδιατικα.. Ανοιξε και καλου κακου κ κανα βιβλιο Εκφρασης-Εκθεσης 1η Λυκειου για να δεις τι ειναι επιχειρημα και τι οχι, και μην ξαναquotareis δικο μου ποστ για να πεις γελοιοτητες..

 

Παλι καλα που τις γελοιοτητες τις λεω εγω..

 

Καταρχην "φιλε" quote εκανα και στους 2, οι οποιοι με ηλιθια επιχειρηματα προσπαθειτε να πεισετε ο ενας τον αλλον για κατι το οποιο απλα δεν το ξερουμε..

 

Εσυ, που ξερεις μπασκετ, πας και αραδιαζεις σαν ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ οτι ο αλλος βγηκε mvp του eurocup.. Σαν να σου λεω λοιπον οτι αν παρει ο ολυμπιακος τον.. MIke Harris ειναι παιχταρας, και αν μου πεις εσυ ποιος ειναι, θα σου πω εγω οτι ειναι mvp του... NBDL... Ετσι και αλλιως ιδια σημασια εχουν..

 

Γαργαρα φυσικα τα υπολοιπα που τον εχεις δει κλπκλπ.. Δεν περιμενα και διαφορετικα..

 

Δεν εχω καμια ορεξη για flame.. Ορεξη για κουβεντα ναι.. Αλλα την ξεφτιλα μου, οταν λετε κατι, ξεροντας 2 πραγματα για την πορτοκαλη η την ασπρομαυρη μπαλα, μην λετε μπαρουφες... Ειμαστε και σε ηλικια εμφραγματος..

 

Υ.Γ. Θα ακολουθουσα την συμβουλη σου για την επαναληψη σε βιβλιο Εκφρασης-Εκθεσης 1η Λυκειου. Αλλα να περνω συμβουλες απο καποιον που χρησιμοποιει την λεξη "ξαναquotareis" το βρισκω λιγο... ειρωνικο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...