Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντέστρεψε μία τα οσφπ-ΠΑΟ και δες πως φωτογραφίζεται αυτός για τον οποίο πανηγυρίζετε.

 

Εμείς να πανηγυρίσουμε για τον μπιφτέκα, αποκλείεται.

 

Με τη μόνη διαφορά οτι ο Σπανούλης είναι μεγάλος παίκτης. Ο Σόφο είναι ενα μηδενικό και προσπαθεί να πείσει οτι στα 26 του ξέρει μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τριπλα δεν εχει, οχι διεισδυση.

 

Επισης αμυντικα ειναι αρκετα καλος, κατεβαζει ριμπαουντς και θα βοηθησει με τα αθλητικα του προσοντα σιγουρα.

 

Η δικη μου ενσταση ειναι μονο για το εαν αυτα τα 1-2-3-4 εκατομμυρια θα επρεπε να επενδυθουν σε παικτη που παιζει σε αλλη θεση.

 

Υ.Γ. Ελπιζω να ειναι επιλογη Ομπραντοβιτς αυτος ο παικτης. ΓΙατι οι περισσοτεροι αμερικανοι που ηρθαν στην ομαδα, και βασιζονταν περισσοτερο στα αθλητικα τους προσοντα παρα σε τεχνικη καταρτηση/σουτ/μπασκετικο iq, φυγαν βραδυ.

Αφρικανος ειναι. Και εχει αξιοπιστο σουτ. Ειναι παιχτης στο στυλ του ΔΔ, δηλαδη πολυεργαλειο, χωρις κανενα εξαιρετικο ταλεντο. Το αν θα πιασει αλλου παπα ευαγελιο, παντως απτη στιγμη που εχω Ντρου, πιστευω πως ενα τετοιο στυλ 3ριου ηθελα, γιατι με δευτερο bomber στην ιδια 5δα θα υπηρχε προβλημα.

 

Σου απάντησε η Μαργαριτα.

 

Εγω προβλημα δεν εχω με τον παικτη, ας παει οπου θελει. Ομως πρεπει να σεβαστει οτι (κυριολεκτικα) χρωσταει στον ΟΣΦΠ την καριερα του. Αν δεν τον στηριζαν τοσο οι Αγγελοπουλοι, στην καλυτερη θα επαιζε σε κανα Κολοσσο, και στην χειροτερη θα ειχε σταματησει το μπασκετ.

 

Στον ΟΣΦΠ εμαθε να σκεφτεται σαν αθλητης, ωριμασε σαν ανθρωπος και εφτασε σε ενα επιπεδο να δοκιμαζεται για το ΝΒΑ.

 

1ον. Στον ΟΣΦΠ δεν εγινε ποτε αθλητης. Σταθερα κακος ηταν, χωρις καμια προοδο (εκτος απο αυτη που βλεπανε σε ονειρο οι δημοσιογραφοι).

2ον. Οτι εμεινε στο αθλητικο προσκηνιο τοσα χρονια ενω θα πρεπε να ειναι στα αζητητα της Α2, δε το οφειλει στους Αγγελοπουλους αλλα στην προπονητικη ανυπαρξια και ανικανοτητα του Γιαννακη. Οπως επισης και στα ΜΜΕ.

3ον. Αν ο χοντρος οφειλει σεβασμο στους Αγγελοπουλους, τοτε ο Σπανουλης πρεπει να κανει αγαλμα στους Γιαννακοπουλους και μουσειο στον Ζοτς. Οχι απλα δεν εκανε, αλλα προλαβε να μιλησει ηδη με κολακευτικα λογια για τη διοικηση του....Ολυμπιακου, αφηνοντας υπονοουμενα για τη δικη μας.

4ον. Επειδη δεν καταλαβα. Τι επιλειψιμο θα κανει ο χοντρος αν (ω μη γενειτο) υπογραψει στον ΠΑΟ?

 

 

Τελος αν δεν απατωμαι για το θεμα των ξενων εχουμε περιθωριο 1 ξενου ακομα σε περιπτωση που μεινει ο Σαρας. Ο Σερμαντινι θα φυγει.

Αρα ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Φευγει Σαρας, εχουμε περιθωριο για ξενο σεντερ+γκαρντ. Μενει ο Σαρας, δεν χρειαζομαστε γκαρντ και χτυπαμε και ξενο σεντερ.

btw χαιρομαι ιδιαιτερα που εχω ΔΔ-Καλαθη-Περπε-Καιμακογλου-Φωτση-Τσαρτσαρη-Βουγιουκα-Βεργινη-Μπογρη (7 βασικους+2 πιτσιρικια Ελληνες) στο ροστερ μου. Φανταζομαι πως ουτε οι μικρες Ελληνικες ομαδες δεν εχουν τοσους.

 

Η ομαδα που θα εχει προβλημα με ξενους αποτι τα υπολογιζαμε με ενα φιλο θα ειστε εσεις. Και ιδιαιτερα με μη κοινοτικους-Αμερικανους, γιατι οι κοινοτικοι γιοκ σιγα σιγα. Δηλαδη σε φαση οπως υπολογιζαμε το ροστερ σας να μη βγαινουν ολες οι θεσεις σας λογω ελλειψης Ελληνων απτο ροστερ σας. Η πατε για αγορα κοινοτικων/Ελληνων -οτι βρειτε προχειρο στην πιατσα, ανεξαρτητως ποιοτητας, βλεπε Νιλσεν- ή μενετε με αποδυναμωμενο στο ροστερ, σε σχεση με περυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, έχω δηλώσει ότι τον πάω τον baby-shaq :P αλλά είμαι ο μοναδικός που πιστεύει ότι αν ο Ζοτς αποφασίσει να τον φέρει κάτι θα ξέρει παραπάνω??

 

Και τέλος πάντων, μην ακούω για σεβασμό και τέτοιες π!π€ς... Ο Σπανούλης δηλαδή τι χρωστάει στους Γιαννακόπουλους? Τι να πω?

1. Πόσα φράγκα έβγαλε στον Παναθηναικό

2. Τι αναγνώριση απέκτησε μέσω Παναθηναικού

3. Τι εξέλιξη είχε ως αθλητής δίπλα στον Ομπραντοβιτς

4. Πόσους τίτλους κατέκτησε στον Παναθηναικό

5. ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕ ΠΙΣΩ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΜΑΔΑ

6. Και βασικότερο. Τι λατρεία του είχε ο κόσμος του Παναθηναικού...

 

Αν λοιπόν ο Σχορτσιανίτης χρωστάει στους Αγγελόπουλους, ο Σπανούλης τι κάνει στους Γιαννακόπουλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο χοντρος οφειλει σεβασμο στους Αγγελοπουλους, τοτε ο Σπανουλης πρεπει να κανει αγαλμα στους Γιαννακοπουλους και μουσειο στον Ζοτς. Οχι απλα δεν εκανε, αλλα προλαβε να μιλησει ηδη με κολακευτικα λογια για τη διοικηση του....Ολυμπιακου, αφηνοντας υπονοουμενα για τη δικη μας.

4ον. Επειδη δεν καταλαβα. Τι επιλειψιμο θα κανει ο χοντρος αν (ω μη γενειτο) υπογραψει στον ΠΑΟ?

 

O Σόφο οφείλει σεβασμό γιατί σε περιόδους που ήταν τόσο υπέρβαρος που δεν μπορούσε να παίξει ούτε 2λεπτο, η ομάδα του όχι μόνο τον πλήρωνε και τον χάιδευε, αλλά τον έστειλε και σε ειδικό κέντρο και τον στήριξε και ψυχολογικά, ώστε να επανέλθει σε αξιοπρεπή κατάσταση. Και τα περί Α2 είναι λίγο υπερβολικά, έτσι; Ο άνθρωπος κέρδισε μόνος του μικρό τελικό Ευρωμπάσκετ και ομάδα του ΝΒΑ τον κάλεσε να τον δοκιμάσει. Δεν μπορεί να είναι όλοι τυφλοί. Ασταθέστατος, ναι, κατώτερος των προσδοκιών, ναι, αλλά μην τα μηδενίζουμε και όλα.

Ο Σπανούλης από την άλλη, γιατί να κάνει άγαλμα στον ΠΑΟ; Προφανώς τον βοήθησε να εξελιχθεί ως παίκτης, τον βοήθησε να επιστρέψει από το ΝΒΑ που δεν του άρεσε, αλλά ως εκεί. Κι αν δεν ήταν ο ΠΑΟ, θα έβρισκε ομάδα και λεφτά να του δώσει και τίτλους να διεκδικήσει. Ενώ ο Σόφο πιθανώς να ήταν πρώην αθλητής, κυριολεκτικά.

 

Πέρα από αυτό, έχει κάθε δικαίωμα να πάει στον ΠΑΟ, όπως και ο Σπανούλης στον ΟΣΦΠ. ΤΟ θέμα είναι να δίνει ευκαιρία στην ομάδα του να συζητήσουν, πριν αποφασίσει να φύγει. Ο Σπανούλης το έκανε, λογικά και ο Σόφο θα πρέπει να το κάνει.

 

Η ομαδα που θα εχει προβλημα με ξενους αποτι τα υπολογιζαμε με ενα φιλο θα ειστε εσεις. Και ιδιαιτερα με μη κοινοτικους-Αμερικανους, γιατι οι κοινοτικοι γιοκ σιγα σιγα. Δηλαδη σε φαση οπως υπολογιζαμε το ροστερ σας να μη βγαινουν ολες οι θεσεις σας λογω ελλειψης Ελληνων απτο ροστερ σας. Η πατε για αγορα κοινοτικων/Ελληνων -οτι βρειτε προχειρο στην πιατσα, ανεξαρτητως ποιοτητας, βλεπε Νιλσεν- ή μενετε με αποδυναμωμενο στο ροστερ, σε σχεση με περυσι.

 

Γιατί αποδυναμωμένο; Από Έλληνες, φαίνεται να φεύγει μόνο ο Σόφο (και αν), ενώ έχει έρθει ο Σπανούλης. Άρα, από αριθμό Ελλήνων δεν αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα, με βάση την αστάθεια του Σόφο, μάλλον πιο ενισχυμένος είναι ο ελληνικός κορμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Σόφο οφείλει σεβασμό γιατί σε περιόδους που ήταν τόσο υπέρβαρος που δεν μπορούσε να παίξει ούτε 2λεπτο, η ομάδα του όχι μόνο τον πλήρωνε και τον χάιδευε, αλλά τον έστειλε και σε ειδικό κέντρο και τον στήριξε και ψυχολογικά, ώστε να επανέλθει σε αξιοπρεπή κατάσταση. Και τα περί Α2 είναι λίγο υπερβολικά, έτσι; Ο άνθρωπος κέρδισε μόνος του μικρό τελικό Ευρωμπάσκετ και ομάδα του ΝΒΑ τον κάλεσε να τον δοκιμάσει. Δεν μπορεί να είναι όλοι τυφλοί. Ασταθέστατος, ναι, κατώτερος των προσδοκιών, ναι, αλλά μην τα μηδενίζουμε και όλα.

 

Παιχτης που στις ηλικιες 20-25 δεν αντεχει πανω απο 5λπετο ναι δεν εχει θεση στην Α1. Και σε αυτο το 5λεπτο δεν εκανε δα και μαγικα κολπα στο παρκε για να πω οτι αξιζει να αγωνιζεται σε σοβαρη ομαδα. Επειδη επαιξε απο τα 18 του ως τα 25 του 2 μεγαλα ματς δε σημαινει οτι ειναι και παιχταρας. Και εναν 45ρη βετερανο να χρησιμοποιεις σε ολες τις διοργανωσεις σε ολα τα ματς, σε καποια ματς θα βγαλει ματια, so?

 

Ανθρωπος που δεν εχει διαθεση να δουλεψει (και που ποτε του δεν δουλεψε επαγγελματικα), δεν εχει θεση σε υψηλο επιπεδο.

 

Ο Σπανούλης από την άλλη, γιατί να κάνει άγαλμα στον ΠΑΟ; Προφανώς τον βοήθησε να εξελιχθεί ως παίκτης, τον βοήθησε να επιστρέψει από το ΝΒΑ που δεν του άρεσε, αλλά ως εκεί. Κι αν δεν ήταν ο ΠΑΟ, θα έβρισκε ομάδα και λεφτά να του δώσει και τίτλους να διεκδικήσει. Ενώ ο Σόφο πιθανώς να ήταν πρώην αθλητής, κυριολεκτικά.

 

Με προλαβαν και σου απαντησαν πιο πανω. Να προσθεσω:

 

Ο Σπανουλης δεσμευοταν με συμβολαιο και καμια ομαδα δε μπορουσε να τον φερει πισω ουτε και θα ενδιαφεροταν να φερει με τοσα πολλα λεφτα εναν μπασκετμπολιστα που ειναι σε 1 χρονο πληρους αγωνιστικης απραξιας. Υπηρχαν πιο "βατες" επιλογες. Θα τον αφηνανε να μεινει ελευθερος απτο Χιουστον την επομενη χρονια και θα τον παιρνανε τοτε (αν δεν τον ειχανε ηδη ξεχασει οτι υπαρχει σαν μπασκετμπολιστας). Μονο ο Ζοτς και ο ΠΑΟ τον ακουσαν, τον ενιωσαν ποσο ασχημα περναει στο Αμερικα και κυριως τον πιστεψαν οτι μπορει να αναγενηθει και να παιξει ξανα μπασκετ.

 

Ο Σοφο δικαιουται να μην θελει να διαπραγματευτει με εσας, με τη εννοια οτι στο λιμανι απετυχε ως παικτης, δεν εξελιχθηκε, δεν προσαρμοστηκε ποτε, αρα ισως να ψαχνει την αλλαγη που θα του δωσει μια 2η ευκαιρια να αλλαξει καταρχην τον τροπο ζωης του και δευτερευοντως την καριερα του.

 

Ο Σπανουλης δεν δικαιουται να αφηνει υπονοουμενα για τη διοικηση, τον προπονητη και τον κοσμο που τον στηριξαν οσο κανεναν αλλον παιχτη τοσα χρονια. Σε αλλη ομαδα ας παει, δικαιωμα του. Αν και εδω εχω τις ενστασεις μου σχετικα με τον τροπο "διαπραγματευσεων" που επελεξε.

 

Παντως ενα οφειλω να παραδεχθω. Αυτος ο Ραζνατοβιτς για ολους τους πελατες του πετυχε εξαιρετικα εως διαστημικα συμβολαια: Ιβκοβιτς, Σπανουλης, Πεκοβιτς, Σατο.

 

Γιατί αποδυναμωμένο; Από Έλληνες, φαίνεται να φεύγει μόνο ο Σόφο (και αν), ενώ έχει έρθει ο Σπανούλης. Άρα, από αριθμό Ελλήνων δεν αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα, με βάση την αστάθεια του Σόφο, μάλλον πιο ενισχυμένος είναι ο ελληνικός κορμός.

Ο ενισχυμενος ελληνικος σου κορμος ξερεις ποιος ειναι? Θα σου πω:

Παπαλουκας, Μαυροκεφαλος, Μπουρουσης, Σπανουλης (Παπαλουκας 5λεπτου πλεον να σημειωσουμε, με ρολο να δινει ανασες στον Σερβο, κατι αντιστοιχο του Σαρας δηλαδη).

 

και αν θες να υπολογισουμε και αυτους αν και κανεις τους δεν επαιρνε πανω απο 1 λεπτο συμμετοχης/αγωνα:

Σλουκας, Παπανικολαου, Γλυνιαδακης, Βασιλοπουλος.

 

Χωρις υπερβολη 2 5δατους Ελληνες εχεις ολους κι ολους και 3 παγκιτες. Οι αλλοι 3 ειναι μεταξυ παγκου και εξεδρας.

 

Στο ροστερ σου λοιπον εχεις Μπεβερλι, Τεοντοσιτς, Νιλσεν, Πεν(?), Ερτσεγκ(?) και πρεπει να παρεις αμεσα 2ρι, 3ρι (πενταδατο), 4ρι (πενταδατο), 5ρι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Να σημειωσουμε οτι στην Α1 επιτρεπονται 2ξενοι+4κοινοτικοι.

 

Αρα θα εχεις προβλημα με τους μη Ελληνες η εισαι κομπλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι μαλλον ο Ντουντα δε τον γουσταρει, καθως διαβαζω/ζα οτι δε του εχουμε κανει καν προταση

Εγω θα χαλαστω αν ερθει σε σας αλλα αν οντως ο κοουτς δε τον θελει, θα τον εμπιστευτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μόνη διαφορά οτι ο Σπανούλης είναι μεγάλος παίκτης. Ο Σόφο είναι ενα μηδενικό και προσπαθεί να πείσει οτι στα 26 του ξέρει μπάσκετ.

 

Χεχε, αρχισαμε...:lol:

 

Τελικα μεγαλο σχολειο ο αθλητισμος.Σου δειχνει ποσο ρευστα ειναι ολα στη ζωη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια μη λέτε οτι να 'ναι για Σπανουλη ή Σοφο... Κυριως για Σπανούλη.. Δηλαδή αυτος ο μηδενισμός με τρελαίνει..

 

Από που και ως που χρωστάει την καριέρα του ο Σπανούλης στον ΠΑΟ; Ηρθε με 16π. και 4ασ. μ.ο. από το Μαρουσι για ενα μετριότατο συμβόλαιο την 1η του χρόνια.. Δεν μπήκε ο ΠΑΟ εμπόδιο για να πάει στο ΝΒΑ. Οταν ο Σπανούλης στο Χιούστον φυσούσε με το χνώτο του στα τζάμια και έγραφε Μommy i miss u τον ήθελε η μισή Ευρώπη ή μήπως δεν είναι έτσι; Οταν το 2008 κ 2009 (κακώς το 2008) του εδιναν τα κλειδια της Εθνικής ο Σπανούλης τί ηταν; Ενας παιχτης που του εκανε τη χάρη ο ΠΑΟ και ο Ομπραντόβιτς να τον παρουν στην ομάδα γιατί είναι καλοί ανθρωποι;

Ο Σπανούλης με τα οποια αγωνιστικά πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα βοήθησε αφανταστα τον ΠΑΟ και κατέκτησε τίτλους, οι λόγοι που έφυγε εξηγούνται με εξαιρετικό τρόπο στο greekhoopz http://greekhoopz.blogspot.com/2010/06/blog-post_6808.html

 

Για τον Σόφο πάνω κάτω ισχύουν τα ίδια. Ο Σόφο αν χρωστάει σε κάποιον είναι ο εαυτός του και κανείς αλλος, δείτε πως ήταν στα 18-19 και θα καταλάβετε, σωστός howard. Ο Ολυμπιακος δεν στήριξε τον Σοφο γιατί οι Αγγελόπουλοι είναι πονόψυχοι άνθρωποι αλλά γιατι ο αυτός ο παίχτης είχε τεράστια περιθώρια βελτίωσης και φυσικά γιατί δεν ηθελαν να τον χάσουν και να πάει αλλου.

 

Αφήστε καλύτερα την οπαδική μα..ια ειλικρινά έχει κουράσει και δεν οδηγεί πουθενά.

 

Όσο για τον Σατο τον θεωρώ εξαιρετική επιλογή που μάλλον θα κοστίσει λίγο πιο ακριβά από ότι αξίζει αλλά αν τα χώνουν οι πρόεδροι who cares? Το θεμα είναι οτι με τον Σάτο θα πρέπει να διαφοροποιηθούν καπως οι ρόλοι στον ΠΑΟ αλλά μεχρι το Μαρτιο αυτό ειναι ευκολο να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Midi-Miliz

Εσύ μίλησες συγκριτικά με πέρσι. Δες εδώ:

 

Δηλαδη σε φαση οπως υπολογιζαμε το ροστερ σας να μη βγαινουν ολες οι θεσεις σας λογω ελλειψης Ελληνων απτο ροστερ σας. Η πατε για αγορα κοινοτικων/Ελληνων -οτι βρειτε προχειρο στην πιατσα, ανεξαρτητως ποιοτητας, βλεπε Νιλσεν- ή μενετε με αποδυναμωμενο στο ροστερ, σε σχεση με περυσι.

 

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι ως προς τους Έλληνες, διαφορά προς το χειρότερο δε βλέπω, άρα θα εξαρτηθεί από τους ξένους αν θα είμαστε καλύτεροι ή χειρότεροι από πέρυσι. Το πόσο καλούς θεωρείς τους Έλληνες της ομάδας, είναι προφανώς άλλο θέμα.

 

Α, επίσης, νομίζω ότι οι ξένοι-κοινοτικοί είναι 3+3, όχι 2+4, άρα πρέπει να κανακάνεις τους υπολογισμούς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Midi-Miliz

Αυτό που λέω εγώ είναι ότι ως προς τους Έλληνες, διαφορά προς το χειρότερο δε βλέπω, άρα θα εξαρτηθεί από τους ξένους αν θα είμαστε καλύτεροι ή χειρότεροι από πέρυσι. Το πόσο καλούς θεωρείς τους Έλληνες της ομάδας, είναι προφανώς άλλο θέμα.

Ο ελληνικος σου κορμος ειναι αποδυναμωμενος σε σχεση με περυσι γιατι:

Α. Εισαι -1 Ελληνα παιχτη που επαιρνε σεβαστο χρονο συμμετοχης και κυριως καλυπτε κενα σε μια θεση που αυτη τη στιγμη δεν βγαινεις ουτε καν αριθμητικα.

Β. Ο βασικοτερος των Ελληνων Παπαλουκας δεν τραβαει εδω και 2 χρονια σχεδον λογω ηλικιας/τραυματισμων κλπ. Και θεωρητικα αν δεν τραβαγε στα 31 του και στα 32 του, δε θα κανει την υπερβαση μεγαλωνωντας κι αλλο.

 

Επισης στο ποστ μου δε σου ειπα αν θεωρω καλους τους Ελληνες παικτες σας. Σου ειπα το ρολο που ειχανε-θα εχουν στην ομαδα σου. Ιδου:

Μπουρουσης, Σπανουλης οι 2 πενταδατοι Ελληνες.

Παπαλουκας, Μαυροκεφαλος, Βασιλοπουλος οι 3 παγκιτες Ελληνες.

Σλουκας, Παπανικολαου, Γλυνιαδακης οι 3 μεταξυ παγκου και εξεδρας Ελληνες.

Διαφωνεις σε κατι?

 

Αρα για φετος πας αναγκαστικα με: Μπουρουση, Σπανουλη, Παπαλουκα, Μαυροκεφαλο (!), Βασιλοπουλο (!) και εναν εκ των Σλουκα/Παπανικολαου/Γλυνιαδακη (!) για Ελληνες και ψαχνεις τους 6 ξενους που θα πρωτοβαλεις μεσα για να συμπληρωσουν τις τρυπες οσων εχουν θαυμαστικο, ισως και αυτη του Παπαλουκα. Εκτος αν πιστευεις οτι με αυτους χτυπας Ομπραντοβιτς.

 

By the way και απο ξενους εναν Τεοντοσιτς εχεις, οι υπολοιποι ειναι επιπεδου Μαυροκεφαλιδη και κατω.

 

Α, επίσης, νομίζω ότι οι ξένοι-κοινοτικοί είναι 3+3, όχι 2+4, άρα πρέπει να κανακάνεις τους υπολογισμούς σου.

Ειτε 3+3 ειναι, ειτε 2+4 το αθροισμα κανει 6. Με το 6 εχεις το προβλημα, οχι με τον αριθμο των Αμερικανων.

Βεβαια, αν ειναι 3+3 τοτε εχεις ακομα μεγαλυτερο προβλημα διοτι εχεις ηδη Τεοντοσιτς, Νιλσεν, Ερτσεγκ/Μπεβερλυ(εχει διαβατηριο νομιζω) να σου εχουν καπαρωσει τις 3 και σκεψου ποσες θεσεις θες ακομα. Μονο Αμερικανους θα φερεις για ολες αυτες τις θεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Α1 και μονο-στην ΕΛ δεν παιζει θεμα-μπορεις να εχεις 6 ξενους εκ των οποιων το πολυ οι 3 να ειναι μη κοινοτικοι

 

Θες 5 ξενους?Κανενα προβλημα

Θες 6 Ολλανδους?Κανενα προβλημα

Θες 2 Αμερικανους, 2 Γαλλους και 2 Αφρικανους?Προβλημα, γιατι θα εχεις 4 μη κοινοτικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ελληνικος σου κορμος ειναι αποδυναμωμενος σε σχεση με περυσι γιατι:

Α. Εισαι -1 Ελληνα παιχτη που επαιρνε σεβαστο χρονο συμμετοχης και κυριως καλυπτε κενα σε μια θεση που αυτη τη στιγμη δεν βγαινεις ουτε καν αριθμητικα.

 

Αποφασισε τί εκανε τελικα ο ΣΟφο σε μας. Επαιζε 3λεπτα, ή επαιρνε σεβαστο χρονο συμμετοχης?

 

Επισης στο ποστ μου δε σου ειπα αν θεωρω καλους τους Ελληνες παικτες σας. Σου ειπα το ρολο που ειχανε-θα εχουν στην ομαδα σου. Ιδου:

Μπουρουσης, Σπανουλης οι 2 πενταδατοι Ελληνες.

Παπαλουκας, Μαυροκεφαλος, Βασιλοπουλος οι 3 παγκιτες Ελληνες.

Σλουκας, Παπανικολαου, Γλυνιαδακης οι 3 μεταξυ παγκου και εξεδρας Ελληνες.

Διαφωνεις σε κατι?

Διαφωνω που λογιζεις τον Βασιλοπουλο ακομα ως παικτη.

 

Ειτε 3+3 ειναι, ειτε 2+4 το αθροισμα κανει 6. Με το 6 εχεις το προβλημα, οχι με τον αριθμο των Αμερικανων.

Βεβαια, αν ειναι 3+3 τοτε εχεις ακομα μεγαλυτερο προβλημα διοτι εχεις ηδη Τεοντοσιτς, Νιλσεν, Ερτσεγκ/Μπεβερλυ(εχει διαβατηριο νομιζω) να σου εχουν καπαρωσει τις 3 και σκεψου ποσες θεσεις θες ακομα. Μονο Αμερικανους θα φερεις για ολες αυτες τις θεσεις?

Γενικα χωρις να θελω να κανω τον μαντη, το ροστερ σας αυτη τη στιγμη δεν βγαινει με το θεμα των ξενων. Οσο σοφη η κινηση του ΠΑΟ να τσιμπησει Καιμακογλου-Βουγιουκα, τοσο μεγαλο λαθος του ΟΣΦΠ να μην εχει ασχοληθει ολο το καλοκαιρι με μεταγραφη καποιου Ελληνα.

 

Θετεις διαφορετικα ζητηματα. Θα ηθελα τον Βουγιουκα σαν 3ο σεντερ. Απορω γιατι δεν κινηθηκαμε γ αυτον (οχι βεβαια οτι ειναι η σουπερ ταλενταρα που μας παρουσιαζετε). Τον καιμακογλου προσωπικα ποτε δεν τον συμπαθησα ωστε να θελω να κοψει χρονο απο τον μικρο. Ισως ειμαι εμπαθης, οποτε η γνωμη μου δνε ειναι απολυτως αντικειμενικη για τον συγκεκριμενο.

 

Τωρα το 3+3 μπορει να ειναι κ 4+2 (3 ειναι ο μαξιμουμ αριθμος αμερικανων)

 

Εχω λοιπον Τεοντοσιτς/Νιλσεν σιγουρους.

Μπιελιτσα απ οτι φαινεται ερχεται. αρα 2+1

 

και 3 κενες θεσεις (2αμερικανων-1 κοινοτικου) για τις υπολοιπες τρυπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισε τί εκανε τελικα ο ΣΟφο σε μας. Επαιζε 3λεπτα, ή επαιρνε σεβαστο χρονο συμμετοχης?

Ειπα ξεκαθαρα τι εκανε. Ηταν μια κακη επιλογη που εκλεινε παρεα με τον Βουισιτς το 5 σου (ανεπιτυχως φυσικα). Επαιρνε 5λεπτο+ ανα αγωνα, αρα ειχε εναν ρολο για τον οποιο τωρα δεν εχεις καν παικτη και μαλλον θα πρεπει να βρεις ξενο να τον παιζει. Εκτος αν προτιμηθει ο Γλυνιαδακης ως αντιΣοφο...

 

Διαφωνω που λογιζεις τον Βασιλοπουλο ακομα ως παικτη.

Ναι γιατι αν πω οτι ειναι εξεδριτης ο Βασιλο, θα μου την πεσουν μαζικα οτι ειμαι βαζελος οπαδος κολημενος, μυρωδιας, πρασινογυαλακιας κλπ... Οποτε τον βαζω για να μη προκαλεσω το "κοινο αισθημα" του Ολυμπιακου που θεωρει οτι ο Βασιλο εχει να προσφερει ακομα στο μπασκετ.

 

Θετεις διαφορετικα ζητηματα. Θα ηθελα τον Βουγιουκα σαν 3ο σεντερ. Απορω γιατι δεν κινηθηκαμε γ αυτον (οχι βεβαια οτι ειναι η σουπερ ταλενταρα που μας παρουσιαζετε). Τον καιμακογλου προσωπικα ποτε δεν τον συμπαθησα ωστε να θελω να κοψει χρονο απο τον μικρο. Ισως ειμαι εμπαθης, οποτε η γνωμη μου δνε ειναι απολυτως αντικειμενικη για τον συγκεκριμενο.

 

Τωρα το 3+3 μπορει να ειναι κ 4+2 (3 ειναι ο μαξιμουμ αριθμος αμερικανων)

 

Εχω λοιπον Τεοντοσιτς/Νιλσεν σιγουρους.

Μπιελιτσα απ οτι φαινεται ερχεται. αρα 2+1

 

και 3 κενες θεσεις (2αμερικανων-1 κοινοτικου) για τις υπολοιπες τρυπες

Οι οποιες τρυπες ειναι 3 βασικες (3ρι,4ρι,5ρι) και ενας σουτερ η εστω μπακαπ του Σπανουλη στο 2.

Αρα καταληγουμε οτι δεν βγαινεις γιατι εχεις 3 θεσεις για 4 ελλειψεις, εκτος αν προχωρησεις σε Ελληνες. Αλλα ποιους?

 

Υποψιν οτι προσωπικα θεωρω τρυπες και τους Μαυρακεφαλο/Βασιλο/Γλυνιαδακη/Σλουκα/Παπανικολαου ισως και Παπαλουκα. Τουλαχιστον για να αντιμετωπισεις ομαδες τυπου ΠΑΟ/Ρεαλ/Μπαρτσα, γιατι για Ελλαδα δεν ειναι ασχημοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...