Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλά μην απαξιώνουμε και την αξία/προσφορά του, τώρα που έφυγε έτσι; ειδικά αν δεν αναπληρωθεί ισάξια

 

Όσοι τον σιχτηρίζαμε ενώ "προσέφερε", μπορούμε να το συνεχίσουμε και ενώ έφυγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στη μπαλα παντως, και διορθωστε με αν το καταλαβαινω λαθος, ο Τζιγγερ δειχνει πως μ αυτη του την κινηση δινει τα ρεστα του για το γηπεδικο.. Και απο τη στιγμη που σας κανει γηπεδο (κατι που ενδεχομενως θα καταστησει την Παε κερδοφορο) αντε να τον διωξετε..

 

ΚWSN_MEN για ασσο εσυ τι λες? Ειχαμε διαφωνησει προσφατα με τον Μιντι. Ποιον βλεπεις να παιρνετε? Η θεωρεις οτι δεν θα γινει μεταγραφη εκει?

 

Με τον Καιμακογλου δεν κλεινει το 3 σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Παρτιζάν έχει ήδη πέσει στα 800.000 για τον Μάριτς, ο ΠΑΟ της δίνει 500.000. Αν και εμένα δε με ενθουσιάζει ο παίκτης αυτός και το λέω από τώρα.

 

Ο Σκατούλης ευτυχώς έφυγε και ο Μεγάλος θα σταματήσει το fairplay που έπαιζε όποτε τον έβαζε και εγώ τα καντήλια όποτε τον έβλεπα μέσα στο παρκέ.

 

Ο Καλάθης έχει απίστευτο ταβάνι, ο πιο ταλαντούχος Έλληνας παίκτης με διαφορά.

 

Ο Τέπιτς καλύτερα να ανέβει και να παίξει 1-2 που έπαιζε και στην Παρτιζάν που έπαιζε και καλύτερα. Η αλλαγή ομάδας, περιβάλλοντος, απαιτήσεων και θέσης του έπεσαν πολλά μαζεμένα. Ταλέντο υπάρχει πάντως.

 

Στον Βεργίνη πέρυσι είπαν να βρει ομάδα γιατί δεν τον υπολογίζουν και ο ίδιος ήθελε να μείνει. Δε νομίζω να τον υπολογίζουν για φέτος ξαφνικά.

 

Για τον Σάρας, όποτε του ζητήσει ο ΠΑΟ, υπογράφει και με λιγότερα απ' όσα προσφέρει η Μακάμπι, άρα παίζει μόνος του ο ΠΑΟ. Το θέμα είναι ότι μάλλον δύσκολα θα μείνει.

 

Ο Σχορτσανίτης αν δε μείνει ΝΒΑ λένε ότι έχει κλείσει στον Παναθηναϊκό. Πράγμα που δεν πρόκειται να αλλάξει τη γνώμη μου ότι πρόκειται για ένα μεγάλο όρθιο μπιφτέκι.

 

Ο Μαριτς και μενα δεν με ενθουσιαζει αλλά μπορει να κανει δουλεια στο λοου ποστ λογω σωματοδομής.

Για Σπανουλη συμφωνω στο οτι ειναι απροβλεπτος αλλά μερικες φορες ειναι καταλύτης για την ομαδα του και δεν μασαει στα δυσκολα.

Συμφωνω απολυτα για Καλαθη και Τεπιτς! Ειδικα για τον 1ο. Το θεμα ειναι αν ειναι διατεθημενος ο Ομπραντοβιτς να τον εμπιστευτει (πραγμα που περιεργως δεν εκανε περσι) και να τον ριξει στα βαθια.

Ο Βεργινης ειναι βλάκας που μενει αλλά 400.000 δεν προκειται να βρει πουθενα εκτος και αν ο παο πληρωσει το συμβολαιο του. Κατι ακουστηκε για Αρη αλλά θεωρω οτι είναι δυσκολο να ερθει κυρίως λόγω συμβολαιου.

Ο Σοφο δεν τα πηγς καλα στο 1ο φιλικο και οι φιλαθλοι των Κλιπερς περασαν απο την αποθέωση στο κραξιμο αλλά εχει αλλα 3 φιλικά μπροστα του. Επίσης τον θεωρω παιχτη καταλύτη αλλά εχει αρχισει να βαραινει και πλεον τα περιτα κιλά δεν τον βοηθάνε.. Πρεπει να πεσει στα 130 τουαχιστον οπου και πάλι θα ειναι κτηνος μεσα στη ρακετα αλλά θα αποκτήσει τη χαμένη του εκρηκτικοτητα.

Κατι μου λεει οτι ο Ομπραντοβιτς πολυ θα ηθελε να στειλει τον Σαρας αλλά ξερει οτι του χρειαζεται. Αυτος ειναι ακομα παντρεμένος με την μις Ισραήλ ή οχι; Και αν ναι γιατι του λεει να μείνουν Αθηνα;

 

* κρις λογικά ο Καιμακόγλου σε σχημα Ομπραντοβιτς θα παιζει 4 και ανάλογα θα κατεβαίνει λιγακι στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Παρτιζάν έχει ήδη πέσει στα 800.000 για τον Μάριτς, ο ΠΑΟ της δίνει 500.000. Αν και εμένα δε με ενθουσιάζει ο παίκτης αυτός και το λέω από τώρα.
Ο Μαριτς ειναι καλος φινισερ επομενως πιστευω οτι ταιριαζει στη λογικη Ομπραντοβιτς.. Ασε που δεν κυκλοφορει κ τπτ καλυτερο στην Ευρωπη (αφου ο Σπλιτερ πηγε ΝΒΑ και ο Περοβιτς Μπαρτσα..)

Στον Βεργίνη πέρυσι είπαν να βρει ομάδα γιατί δεν τον υπολογίζουν και ο ίδιος ήθελε να μείνει. Δε νομίζω να τον υπολογίζουν για φέτος ξαφνικά

. Ο ιδιος λεει οτι ηθελε να παει Ισπανια τα Χριστουγεννα και δεν τον αφηνατε.

 

Για τον Σάρας, όποτε του ζητήσει ο ΠΑΟ, υπογράφει και με λιγότερα απ' όσα προσφέρει η Μακάμπι, άρα παίζει μόνος του ο ΠΑΟ. Το θέμα είναι ότι μάλλον δύσκολα θα μείνει.

ΓΙατι να μην τον κρατησετε? Με γυρω στο 1εκ ειναι κορυφαια περιπτωση.
Ο Σχορτσανίτης αν δε μείνει ΝΒΑ λένε ότι έχει κλείσει στον Παναθηναϊκό. Πράγμα που δεν πρόκειται να αλλάξει τη γνώμη μου ότι πρόκειται για ένα μεγάλο όρθιο μπιφτέκι.

 

Ο καλος Σοφο ειναι δυναμιτης, ο κακος ειναι για Γ Εθνικη. Προσωπικα τον θεωρω αναξιοπιστο για βασικο σεντερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σαρας βρηκε μια ελληνιδα μοντελο γι'αυτο και η κρεβατομουρμουρα στον Σαρας και γι'αυτο μενει και με 500κ. Ο ομπραντοβιτς πιστευω θα τον εδιωχνε αν δεν εφευγε ο σπανουλης αλλα πλεον ετσι θα χασει 2 πρωτοκλασσατους παικτες.

Εκτοσ αν βρει τοπ 3αρι

 

Ρε ο Σαρας μενει και με 500-600 σας λεω...

Τωρα εμπιστευεστε 3αδα με Μπατιστ Βουγιουκα Σοφο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι ακομα παντρεμένος με την μις Ισραήλ ή οχι; Και αν ναι γιατι του λεει να μείνουν Αθηνα;
ΘΕΛΞΗ!

 

*

κρις λογικά ο Καιμακόγλου σε σχημα Ομπραντοβιτς θα παιζει 4 και ανάλογα θα κατεβαίνει λιγακι στο 3.

 

Δεν νομιζω οτι θα παιζει 4 ο Καιμακογλου. Ισως η λογικη της αποκτησης του να ειναι το να μπαλωνει τρυπες στο 3-4 αλλα σε υψηλο επιπεδο εμενα δε μου κανει για 4αρι. Και γνωριζοντας το σκεπτικο του Ομπραντοβιτς για τη θεση, μαλλον για αμυντικο καμικαζι στο 3 μου κανει..

 

---------- Προσθήκη στις 22:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:49 ----------

 

Α! Κ κατι τελευταιο για τον ΠΑο. Οι προσθηκες Βουγιουκα/Καιμακογλου ειναι θετικοτατες. Πανε τα ελλειπη ροστερ οπου ο Παο αν εχανε Πεκο/Μπατιστ με φαουλς, εβαζε τον Φωτση 5αρι κανοντας αλχημειες. Με ενα καλο 5αρι, με τον Καιμακογλου να μπαλωνει τρυπες στο 3-4 η ομαδα ειναι πληρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα παιζει 4 ο Καιμακογλου. Ισως η λογικη της αποκτησης του να ειναι το να μπαλωνει τρυπες στο 3-4 αλλα σε υψηλο επιπεδο εμενα δε μου κανει για 4αρι. Και γνωριζοντας το σκεπτικο του Ομπραντοβιτς για τη θεση, μαλλον για αμυντικο καμικαζι στο 3 μου κανει..

 

Τον θεωρω καλύτερο του Περπέρογλου, πολύ πιο παθιασμένο. Θα μπορουσε να προσφέρει και στο 3 και στο 4 αλλά οταν ο Ομπραντοβιτς παιζει με Νικολας - ΔΔ και Σπανουλη έ δε νομιζω να βαλει τον καιμακόγλου στο 3. Για αμυντικος εξολοθρευτής ναι κανει! Παντως θεωρώ ότι ο Παο θα κινηθει για παιχτη 2-3 (Ρουντυ π.χ.) ή για 1-2 (με την προυπόθεση να μείνει και ο Σαρας) και τεπιτς παλι στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαινουν ρε παιδια τα κουκια χωρις μεταγραφη ασσου. Με τπτ. Ο Παο θα παρει ασσο, τελειωσε! Το θεμα ειναι ποιος εχει μεινει ελευθερος, που θα εχει την ποιοτητα να παιξει στον Παο? Ο Γιαριτς ισως, ο Χουερτας (αν ειναι ελευθερος) και φινιτο! Δε μπορω να σκεφτω καποιον αλλον! Πριτζιονι με συμβολαιο, Κουκ/ΜακΙντ υπεγραψαν, αρα ποιος?

 

Διαμαντίδης

 

Τέπιτς στην Παρτιζαν έπαιζε πολύ στο 1

 

Νίκολας έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει στο 1, στο κολλέγιο εξάλλου άσσος έπαιζε.

 

Καλάθης

 

Μπορεί να μείνει ο Σάρας.

 

Δεν είναι και ΤΟΣΟ απαραίτητο, εφόσον έρθει άλλος παίκτης που θα παίζει στην περιφέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μπαλα παντως, και διορθωστε με αν το καταλαβαινω λαθος, ο Τζιγγερ δειχνει πως μ αυτη του την κινηση δινει τα ρεστα του για το γηπεδικο.. Και απο τη στιγμη που σας κανει γηπεδο (κατι που ενδεχομενως θα καταστησει την Παε κερδοφορο) αντε να τον διωξετε..
Δυστυχως

 

ΚWSN_MEN για ασσο εσυ τι λες? Ειχαμε διαφωνησει προσφατα με τον Μιντι. Ποιον βλεπεις να παιρνετε? Η θεωρεις οτι δεν θα γινει μεταγραφη εκει?

Μπορει ναι, μπορει οχι.

Μπορει να παει με Μητσο, Καλαθη αναβαθμισμενο και να κατεβασει Τεπιτς(ο οποιος μην τα ξαναλεμε, και στην Παρτιζαν επαιζε ασος και στους τελικους ακουμπαγε πολυ μπαλα σαν ασος φετος)

Μπορει και να παρουμε

Με τον Καιμακογλου δεν κλεινει το 3 σας?

Δυστυχως

Ελπιζουμε απλα να ειναι "καβατζα" χρημα για να δωθει σε γκαρντ ή/και πενταρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από mpala.gr

 

Πρόσληψη με πολιτικοοικονομικούς

και όχι ποδοσφαιρικούς όρους

Δεν είναι τυχαίο ότι η πρόσληψη του Νίκου Κωνσταντόπουλου στην προεδρία του Παναθηναϊκού προκαλεί μεγάλες αντιδράσεις από τον κόσμο της ομάδας και μεγαλώνει τον όγκο αυτών που λένε: «Τζίγγερ πούλα» την στιγμή, μάλιστα, που ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ λειτουργώντας μόνος του το «πράσινο» μαγαζί κάνει μεγάλες κινήσεις, τύπου Γκοβού ως αντίβαρο στις αναταράξεις που έχει προκαλέσει η αποχώρηση του Πατέρα και του Βγενόπουλου.

Ο κόσμος με το αλάθητο αισθητήριό του ξέρει ότι η τοποθέτηση του πρώην προέδρου του Συνασπισμού δεν έγινε με ποδοσφαιρικά κριτήρια, αλλά δεν ξέρει γιατί έγινε. Αυτό θα το απαντήσει το mpala.gr.

 

Ξεκινήσαμε το κείμενο με την λέξη πρόσληψη. Δεν είναι τυχαίο αυτό που γράψαμε. Ο Νίκος Κωνσταντόπουλος γίνεται πρόεδρος στον Παναθηναϊκό με πολιτικοοικονομικούς όρους και όχι ποδοσφαιρικούς. Γίνεται πρόεδρος για να πολεμήσει σε ανοιχτά μέτωπα του ομίλου Βαρδινογιάννη, δηλαδή, ουσιαστικά μιλάμε για έναν επιχειρηματικό μάνατζερ.

 

Ποια είναι αυτά τα μέτωπα;

 

1.Το μέτωπο με το εφοπλιστικό λόμπι, που στον «αιώνιο» εχθρό Ολυμπιακό, εκφράζεται στο πρόσωπο του Β. Μαρινάκη και στην ευρύτερη Παναθηναϊκή οικογένεια στα πρόσωπα των εσωτερικών εχθρών, Νικόλα Πατέρα και Ανδρέα Βγενόπουλου.

 

2.Το μέτωπο με το κατασκευαστικό λόμπι (Βωβός κλπ) μέσα στο οποίο υπάρχει και το θέμα της δημιουργίας του νέου γηπέδου του Παναθηναϊκού στον Βοτανικό.

Εδώ μπορεί να ρωτήσει κανείς: «μπορεί να λειτουργήσει ως μάνατζερ ο Ν. Κωντσταντόπουλος;»

 

Άνθρωποι που γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις της Μητροπολιτικής Αθήνας σε όλα τα επίπεδα μιλούν για τις συνεργασίες που είχε ο διακεκριμένος νομικός Νίκος Κωνσταντόπουλος με ισχυρά επιχειρηματικά γκρουπ για την διαχείριση σοβαρών υποθέσεων. Γι’ αυτό η τοποθέτηση του Ν. Κωνσταντόπουλου στην προεδρία του Παναθηναϊκού δεν θεωρείται ως κίνηση Τζίγγερ, αλλά κίνηση που έχει την σφραγίδα του Βαρδή Βαρδινογιάννη.

 

Ο Ν. Κωνσταντόπουλος δεν είναι ένα τυχαίο πρόσωπο στην δημόσια ζωή της χώρας. Ήταν εισαγγελέας στην υπόθεση Κοσκωτά. Ήταν ο πολιτικός ηγέτης, που οδήγησε τον Συνασπισμό στην Βουλή με 5% μετά την αποτυχία του κόμματος να μπει στην Βουλή υπό την ηγεσία της Μαρίας Δαμανάκη. Είναι ένα πρόσωπο με μεγάλη διεισδυτικότητα σε θεατά και αθέατα κέντρα λήψης αποφάσεων στην πολιτική και την οικονομία της χώρας.

 

Είναι ένας άνθρωπος με ευφράδεια λόγου, θα λέγαμε ότι διαθέτει έναν χαρισματικό λόγο και γι’ αυτό ποτέ δεν έχει δεσμευτεί στις θέσεις του. Στην πολύχρονη θητεία του στα δημόσια πράγματα της χώρας, στην ελληνική κοινή γνώμη κανένας δεν μπορεί να θυμηθεί μία θέση Κωνσταντόπουλου και αυτό είναι δείγμα του πόσο ικανός είναι στους ελιγμούς.

 

 

 

 

Βρίζουμε όλοι Βαρδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχέση έχει ρε φίλε το τι προτείνω και αν προτείνω καν , με το πως κρίνω τα όσα γίνονται; τι πίνετε εκεί στο παρεάκι ;

Γιά την ώρα μόνο μπύρες.

Στη μπαλα παντως, και διορθωστε με αν το καταλαβαινω λαθος, ο Τζιγγερ δειχνει πως μ αυτη του την κινηση δινει τα ρεστα του για το γηπεδικο.. Και απο τη στιγμη που σας κανει γηπεδο (κατι που ενδεχομενως θα καταστησει την Παε κερδοφορο) αντε να τον διωξετε..

 

ΚWSN_MEN για ασσο εσυ τι λες? Ειχαμε διαφωνησει προσφατα με τον Μιντι. Ποιον βλεπεις να παιρνετε? Η θεωρεις οτι δεν θα γινει μεταγραφη εκει?

 

Με τον Καιμακογλου δεν κλεινει το 3 σας?

Εσύ το έπιασες το νόημα. Αποκλειστικός στόχος τού Τζίγκερ είναι το γήπεδο. Και ο Κωνσταντόπουλος δεν θα κάνει τίποτε άλλο παρά να βρίσκει φόρμουλες και παράθυρα να περνάνε τα σχέδια γι αυτό το σκοπό. Εξ άλλου διαπρεπής νομικός(και ξέρει και τα πολιτικά παιχνίδια καλά) είναι ο άνθρωπος.Δεν είναι καμιά ποδοσφαιρόφατσα. Ήδη μού μυρίζει πετρέλαιο από τις μπουλντόζες.Βούρ γιά γήπεδο λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαντίδης

 

Τέπιτς στην Παρτιζαν έπαιζε πολύ στο 1

 

Νίκολας έδειξε ότι μπορεί να βοηθήσει στο 1, στο κολλέγιο εξάλλου άσσος έπαιζε.

 

Καλάθης

 

Μπορεί να μείνει ο Σάρας.

 

Δεν είναι και ΤΟΣΟ απαραίτητο, εφόσον έρθει άλλος παίκτης που θα παίζει στην περιφέρεια.

 

Ομως ο Ομπραντοβιτς ρε συ παντα επαιζε με πολλα 1-2 ωστε να μπορει να πιεζει στην περιφερεια.. Εγω επιμενω οτι τα πραγματα ειναι στριμοκωλα με τους παικτες που παραθετεις.. Δηλ πες οτι τραυματιζεται ο ΔΔ, ποιος θα βγαλει 40 ποιοτικα λεπτα στον ασσο σε κρισιμα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που μπερδεψε τον Συνασπισμο με τον Παναθηναικο ηταν ολα τα λεφτα ....

Εγραψε μιλαμε ....

Ο αλλος διπλα δε μπορουσε να κρατησει τα γελια του ... :lol::lol::lol:

 

 

Εμενα μου εχει καρφωθει παντως πως το κανει επιτηδες για να σας τη σπασει .... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου λεω θα εχεις -10 ποντους απ οτι ειχες φετος σαν μ.ο. ομαδας, -5 ασιστ, μεγαλυτερο παθητικο και ουτε τελικο Ευρωλιγκα πας. Εχοντας μαλιστα καταξοδευτει για Ρουντυ και εχοντας υπερφορτωσει τη ρακετα σου. Ο Ομπραντοβιτς δεν λειτουργει ετσι.

 

Ο μοναδικος που μου κανει πιθανος να ερθει ειναι ο Μαριτς. Αντε υπο προυποθεσεις και οι Βουγιουκας/Καιμακογλου (ο Ιαν πολυ καλος για μπακ απ, ο Καιμακογλου αποκλειστικα για 3αρι).

 

Η ομάδα που ποστάρει το παιδί, μαζί με Ρούντι και τον Μεγάλο στο τιμόνι και χωρίς να έχει την ατυχία που είχε φέτος*, πάει για 3 τίτλους.

 

*Ο Πέκοβιτς, κατά τύχη, είπε το ίδιο πράγμα που έλεγα. Ότι αν οι τίτλοι κρίνονταν 1 μήνα αργότερα, που είχαν γυρίσει οι παίκτες του ΠΑΟ, θα τα είχαν σηκώσει όλα. Και ναι, δεν είναι αντικειμενικός κριτής, και ναι με τις υποθέσεις απλά λέμε για να λέμε, αλλά σε εφημερίδα της πατρίδας του μίλησε και ενώ έχει φύγει. Άρα κάποια βάση υπάρχει όσα να είναι...

 

 

---------- Προσθήκη στις 01:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:12 ----------

 

 

Μιντι με ολη την καλη διαθεση. Αν δεν παρετε αλλο 1-2, εγω αυτομπαναρομαι απο τα αθλητικα για ενα 15μερο.

 

Το πενταδατο 5αρι ειναι οντως απαραιτητο. Το 3αρι οχι. Θα ειναι πολυτελεια. Αντι του Μαικλ μαλλον εγω θα προτιμουσα Σατο (ασε που ο πρωτος ζηταει τα μαλλιοκεφαλα του).

 

Υ.Γ. Μη μου θυμιζεις τον Αφανα. Μακραν ο πιο αγαπημενος μου παικτης, μετα τον fast Eddie..

 

Γι αυτό είσαι άμπαλος... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...