Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ω πανω που ηρεμώ με φορτώνεται ρε...:lol:

Να ορίστε..

PG: Διαμαντιδης-Καλαθης-Σάρας

G: Τεπιτς-Παππας

SG: Νικολας

SF: Ρουντυ-Περπερογλου

PF: Φωτσης-Καιμακογλου

F-C: Μπατιστ-Τσαρτσαρης

C: Μαριτς - Βουγιούκας

 

Την έχω ποστάρει σε άλλο φόρουμ με μοναδική παραλλαγή όπου είχασ σάτο για 3άρι

Τώρα αν επιμένει ο κρις..Υπάρχει και Ο Σάνι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/280812.html

 

Οταν το διαβασει κανεις, λεει ¨πωπω τι προεδραρα ειναι αυτος ο τζιγκερ¨

 

Δικιο ειχα και με κατακρινατε, τζιγκερ θεε παρε την παε (εδω πεφτουν οι φαπες απο χιλιαδες εξαγριωμενους οπαδους του παο).

 

Υ.Γ. Οταν εχεις τα φραγκα και κατευθεινεις τον τυπο, μεχρι και τον χιτλερ τον βγαζεις ευεργετη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα του ΠΑο στα γκαρντς ειναι πως δεν εχει δημιουργια. Ο Σπανουλης εφυγε, ο Σαρας ακομα και να μεινει δεν μπορεις να βασιστεις οτι θα σου βγαλει ολη τη χρονια, ενω ο ΔΔ δεν ειναι ο κλασσικος οργανωτης. Απο την αλλη, εμεις εχουμε Παπαλουκα-Τεοντοσιτς που ειναι απο τους κορυφαιους πασερ και τον Σπανουλη που μπορει να τρεξει πολυ καλα τα πικ&ρολ.

 

Υστερουμε σε σουτ, υστερειτε σε δημιουργια.

Καλα ουτε καν.

Ο Σπανουλης ειναι ο χειροτερος πασερ απο ολα τα γκαρντ και των 2 ομαδων. Και απο τον ΔΔ και απο τον Παπαλουκα και απο τον Τεοντοσιτς ειναι χειροτερος πασερ. Με τον Σαρας ουτε καν συγκριση.

 

Ο ΔΔ λες οτι δεν ειναι κλασικος οργανωτης αλλα αν δεν με απατα η μνημη μου πρωτος σε ασσιστ ηταν εφετος στον ΠΑΟ και παιζει πολυ καλα το πικ εν ρολ, εξαλλου οταν αυτος επαιζε πικ εν ρολ ο Σπανουλης ετρωγε ΜακΝτοναλντς στο Χιουστον και επαιρνε τηλεφωνα τους Γιαννακοπουλους να τον γυρισουν πισω στην Ελλαδιτσα. Θελω να πω οτι αν δεν κανω λαθος το πικ εν ρολ οταν το εφαρμοζε ο ΔΔ, ο Σπανουλης ακομα προσπαθουσε να μαθει αν ειναι ασσος η δυαρι.

 

Και στην τελικη ακομα και αψογα να το ετρεχε το πικ εν ρολ, τι να τον οταν η 1 στις 2 του wannabe assist καταληγουν ειτε σε χερια αντιπαλου ειτε εκτος γηπεδου απευθειας?

 

YΓ. Δεν χρειαζομαστε guard. Ειδικα σε περιπτωση που μεινει ο Σαρας. Η περιφερειακη γραμμη μας ειναι πληρεστατη, αλλωστε αυτο ηταν ενα απτα παραπονα του Σπανουλη, οτι δηλαδη επαιρνε λιγοτερο χρονο συμμετοχης αποσο ηθελε :) Θα εχω ΔΔ βασικο να μου βγαζει 25λεπτο, θα εχω Σαρας να μου βγαζει ενα ποιοτικο 10λεπτο και θα εχω και τον Καλαθη μπακαπ να παιρνει τα 5λεπτακια του ισως και 15λεπτακια αναλογως της κρισιμοτητας του καθε παιχνιδιου. Και θα εχω τον Τεπιτς να βαραει το ρολο του combo guard, στον οποιο Τεπιτς αυτος ο ρολος ταιριαζει πιο πολυ, αποτι του 3ριου. Τι να τον κανω εναν ακομα ασσο 25λεπτου που λες Κρις? Να τον χρυσοπληρωσω για να εχω παλι τον Καλαθη μονιμο παγκιτη? not, ευκαιρια να παιξει και ο μικρος.

 

YΓ2. Οπως εχω ξαναγραψει χρειαζομαστε πενταδατο τριαρι και πενταδατο πενταρι και το ροστερ εκλεισε. 2 δυνατες μεταγραφες δηλαδη και αντε μια προσθηκη ενος παγκιτη 4ριου (οχι ομως Γκολεματς κλπ). Μαριτς, Μαικλ οι ιδανικοτερες περιπτωσεις. Και για παγκιτη της φροντλαιν κατι απο Ελλαδα πχ Καιμακογλου ή Βουγιουκα.

 

YΓ3. Μαλ@κια. Φευγει ο αφανας απτο γαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω πανω που ηρεμώ με φορτώνεται ρε...:lol:

Να ορίστε..

PG: Διαμαντιδης-Καλαθης-Σάρας

G: Τεπιτς-Παππας

SG: Νικολας

SF: Ρουντυ-Περπερογλου

PF: Φωτσης-Καιμακογλου

F-C: Μπατιστ-Τσαρτσαρης

C: Μαριτς - Βουγιούκας

 

Την έχω ποστάρει σε άλλο φόρουμ με μοναδική παραλλαγή όπου είχασ σάτο για 3άρι

Τώρα αν επιμένει ο κρις..Υπάρχει και Ο Σάνι ;)

 

Εγω σου λεω θα εχεις -10 ποντους απ οτι ειχες φετος σαν μ.ο. ομαδας, -5 ασιστ, μεγαλυτερο παθητικο και ουτε τελικο Ευρωλιγκα πας. Εχοντας μαλιστα καταξοδευτει για Ρουντυ και εχοντας υπερφορτωσει τη ρακετα σου. Ο Ομπραντοβιτς δεν λειτουργει ετσι.

 

Ο μοναδικος που μου κανει πιθανος να ερθει ειναι ο Μαριτς. Αντε υπο προυποθεσεις και οι Βουγιουκας/Καιμακογλου (ο Ιαν πολυ καλος για μπακ απ, ο Καιμακογλου αποκλειστικα για 3αρι).

 

---------- Προσθήκη στις 01:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:12 ----------

 

Καλα ουτε καν.

Ο Σπανουλης ειναι ο χειροτερος πασερ απο ολα τα γκαρντ και των 2 ομαδων. Και απο τον ΔΔ και απο τον Παπαλουκα και απο τον Τεοντοσιτς ειναι χειροτερος πασερ. Με τον Σαρας ουτε καν συγκριση.

 

Ο ΔΔ λες οτι δεν ειναι κλασικος οργανωτης αλλα αν δεν με απατα η μνημη μου πρωτος σε ασσιστ ηταν εφετος στον ΠΑΟ και παιζει πολυ καλα το πικ εν ρολ, εξαλλου οταν αυτος επαιζε πικ εν ρολ ο Σπανουλης ετρωγε ΜακΝτοναλντς στο Χιουστον και επαιρνε τηλεφωνα τους Γιαννακοπουλους να τον γυρισουν πισω στην Ελλαδιτσα. Θελω να πω οτι αν δεν κανω λαθος το πικ εν ρολ οταν το εφαρμοζε ο ΔΔ, ο Σπανουλης ακομα προσπαθουσε να μαθει αν ειναι ασσος η δυαρι.

 

Και στην τελικη ακομα και αψογα να το ετρεχε το πικ εν ρολ, τι να τον οταν η 1 στις 2 του wannabe assist καταληγουν ειτε σε χερια αντιπαλου ειτε εκτος γηπεδου απευθειας?

 

YΓ. Δεν χρειαζομαστε guard. Ειδικα σε περιπτωση που μεινει ο Σαρας. Η περιφερειακη γραμμη μας ειναι πληρεστατη, αλλωστε αυτο ηταν ενα απτα παραπονα του Σπανουλη, οτι δηλαδη επαιρνε λιγοτερο χρονο συμμετοχης αποσο ηθελε :) Θα εχω ΔΔ βασικο να μου βγαζει 25λεπτο, θα εχω Σαρας να μου βγαζει ενα ποιοτικο 10λεπτο και θα εχω και τον Καλαθη μπακαπ να παιρνει τα 5λεπτακια του ισως και 15λεπτακια αναλογως της κρισιμοτητας του καθε παιχνιδιου. Και θα εχω τον Τεπιτς να βαραει το ρολο του combo guard, στον οποιο Τεπιτς αυτος ο ρολος ταιριαζει πιο πολυ, αποτι του 3ριου. Τι να τον κανω εναν ακομα ασσο 25λεπτου που λες Κρις? Να τον χρυσοπληρωσω για να εχω παλι τον Καλαθη μονιμο παγκιτη? not, ευκαιρια να παιξει και ο μικρος.

 

YΓ2. Οπως εχω ξαναγραψει χρειαζομαστε πενταδατο τριαρι και πενταδατο πενταρι και το ροστερ εκλεισε. 2 δυνατες μεταγραφες δηλαδη και αντε μια προσθηκη ενος παγκιτη 4ριου (οχι ομως Γκολεματς κλπ). Μαριτς, Μαικλ οι ιδανικοτερες περιπτωσεις. Και για παγκιτη της φροντλαιν κατι απο Ελλαδα πχ Καιμακογλου ή Βουγιουκα.

 

YΓ3. Μαλ@κια. Φευγει ο αφανας απτο γαυρο.

 

Μιντι με ολη την καλη διαθεση. Αν δεν παρετε αλλο 1-2, εγω αυτομπαναρομαι απο τα αθλητικα για ενα 15μερο.

 

Το πενταδατο 5αρι ειναι οντως απαραιτητο. Το 3αρι οχι. Θα ειναι πολυτελεια. Αντι του Μαικλ μαλλον εγω θα προτιμουσα Σατο (ασε που ο πρωτος ζηταει τα μαλλιοκεφαλα του).

 

Υ.Γ. Μη μου θυμιζεις τον Αφανα. Μακραν ο πιο αγαπημενος μου παικτης, μετα τον fast Eddie..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

YΓ. Δεν χρειαζομαστε guard. Ειδικα σε περιπτωση που μεινει ο Σαρας. Η περιφερειακη γραμμη μας ειναι πληρεστατη, αλλωστε αυτο ηταν ενα απτα παραπονα του Σπανουλη, οτι δηλαδη επαιρνε λιγοτερο χρονο συμμετοχης αποσο ηθελε :) Θα εχω ΔΔ βασικο να μου βγαζει 25λεπτο, θα εχω Σαρας να μου βγαζει ενα ποιοτικο 10λεπτο και θα εχω και τον Καλαθη μπακαπ να παιρνει τα 5λεπτακια του ισως και 15λεπτακια αναλογως της κρισιμοτητας του καθε παιχνιδιου.

 

οπα κατσε. 25δδ + 10σαρ + 5 καλ (στα δυσκολα) = 40 λεπτα.

 

Καλως στην αριθμητικη... Για παμε τωρα την αλλη την εξισωση

 

2 ασσους στην ομαδα???????? 80 λεπτα δεν ειναι, αλλα μια 60αρα χαλαρα..

 

Μας λειπουν ακριβως 20 λεπτα ενος ποιοτικου ασσου (που δεν θελει ο παο)..

 

Συμπερασμα... Θελει ασσο ο παο, αν δεν θελει να δει φεβρουαριο ξεφουσκωμενους δδ και σαρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα κατσε. 25δδ + 10σαρ + 5 καλ (στα δυσκολα) = 40 λεπτα.

 

Καλως στην αριθμητικη... Για παμε τωρα την αλλη την εξισωση

 

2 ασσους στην ομαδα???????? 80 λεπτα δεν ειναι, αλλα μια 60αρα χαλαρα..

 

Μας λειπουν ακριβως 20 λεπτα ενος ποιοτικου ασσου (που δεν θελει ο παο)..

 

Συμπερασμα... Θελει ασσο ο παο, αν δεν θελει να δει φεβρουαριο ξεφουσκωμενους δδ και σαρας...

 

3 καθαρους ασσους εχει ο ΠΑΟ, εκ των οποιων ο ενας με τα ολα του, ο αλλος πρωτοκλασατος αλλα βγαζει μεχρι 10λεπτα και ο τριτος πιτσιρικος στον οποιο δε θα βασισεις τη σεζον, αλλα σιγουρα ειναι μια λυση. Επισης υπαρχει και το combo guard Τεπιτς ως τριτοτεταρη επιλογη στο 1.

 

Αν καποια θεση του ΠΑΟ πρεπει να θεωρηθει πληρης, τοτε αυτη ειναι το ασσοδυο.

 

Αντιθετως αυτη τη στιγμη εχουμε ΠΡΟΒΛΗΜΑ (υπαρκτο και οχι υποθετικο ξεφουσκωμα το Φεβρουαριο), στο 3 και το 5. Δε βγαζουμε ΚΑΝ ροστερ σε αυτες τις 2 θεσεις. Αυτο λεω κι εγω λοιπον οτι πρωτα πρεπει να κινηθουμε για 3, για 5, επειτα για ενα μπακαπ στην φροντλαιν γιατι με 1 τραυματισμο την παταμε οπως περυσι. Και αμα υπαρχει και καμια αξιολογη περιπτωση guard την κοιταμε αφου πρωτα εχουν διευθετηθει ολα τα παραπανω.

 

Και για να το πω πιο απλα. Δεν ειναι αναγκη σε ολες τις θεσεις να εχουμε βασικους και παγκιτες πρωτοκλασατους παιχτες. Στον ασσο εχουμε δυο πρωτοκλασσατους, ε δε χαθηκε ο κοσμος η 3η επιλογη ναναι ο Καλαθης και ο Τεπιτς. Καποτε σηκωναμε τροπαια με βασικο ασσο τον Καλαιτζη...

 

Και για να σας το πω ακομα πιο απλα. Τη σεζον που μας περασε με ανυπαρκτο Σπανουλη η μονη θεση που δεν ειχε προβλημα ηταν το 1 και το 2. Η μαλλον ειχε προβλημα. Οταν εμπαινε ο Σπανουλης. Ε το οτι εφυγε αυτος ο παικτης σημαινει οτι θα δουμε μια περιφερεια σαν την περσυνη του ΠΑΟ, με τη διαφορα οτι Σαρας και Καλαθης θα παιζουν παραπανω. Επαναλαμβανω, ολα αυτα με δεδομενη την παραμονη Σαρας, γιατι σε διαφορετικη περιπτωση αλλαζουν ολα αυτα και τοτε ναι χρειαζομαστε γκαρντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, παω πασο, ετσι οπως το λες εχεις δικιο... Και στο τελος πιστευω οτι θα γινει ακριβως οπως το λες, θα κλεισουν πρωτα οι τρυπες στο 3 και 5 και μετα βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγεια τον παικτη, ηταν γνωστο οτι τον ειχατε κλεισει απ την μεση της χρονιας http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/92696-%CE%AD%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B5-%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%8D%CE%BA%CE%B1-%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%BF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη προσθηκη.. Δεν ξερω αν ξεκιναει βασικος, αλλα μπορει να προσφερει ποιοτικα λεπτα ξεκουραζοντας τις παλιες καραβανες..

Παιδι με ταλεντο που αν δουλευτει σωστα θα ειναι ωφελος και για τον παο και για την εθνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βουγιούκας και Καιμακογλου για τριάρι! Oh sheet!

Για εμένα θέλουμε Βουγιούκα, Μάριτς (οπωσδήποτε), ένα πρωτοκλασσάτο 1-2 και ένα καλό τριάρι. Φυσικά να ανανεώσει ο Σαρούνας.

 

Εδώ θα φανεί η βλακεία που περίμεναν τον παπα@#@ τον Σπανούλη και δεν έκλεισαν τον Μακινταιρ με τα μισά λεφτά. Τώρα θες τρελά λεφτά να φέρεις πρώτο όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε, θελεις τρελα λεφτα και δεν θα φερεις και μεγαλο ονομα... ολοι φετος nba...

 

Εκτος και αν ο τρελος ο κοντος βαλει το χερι βαθια στην τσεπη και βγαλει επιταγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...