Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα δηλαδη θελουμε εναν αντικαταστατη του σπανουλη,ενα τριαρι και εναν σεντερ;τα λεω καλα ή οχι;

 

Βασικα θελουμε ενα αντιΧοψονιδη και εναν αντιΠεκο. Οπως ειναι τα πραγματα το 3αρι θαναι μπονους

 

ΚΛΕΙΣΤΕ ΒΟΥΓΟΥΚΙΑ και δωστε το χαρτι για ξενο γκαρντ και παικταρα σεντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ενταξει επαγγελματιας ειναι οπου θελει παει αλλα εμενα προσωπικα μου την εσπασε οτι 3 βδομαδες τωρα μας δουλευε...αφου απ την αρχη οι αλλοι του εδιναν περισσοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει επαγγελματιας ειναι οπου θελει παει αλλα εμενα προσωπικα μου την εσπασε οτι 3 βδομαδες τωρα μας δουλευε...αφου απ την αρχη οι αλλοι του εδιναν περισσοτερα...

 

Και ποιος σου λεει οτι δεν το εκανε επιτηδες?Ειδικα αφου θα παρει 2.4 οσα απο την πρωτη στιγμη του δινανε

Ηδη ο ΜακΙνταιρ χαθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου λεει οτι δεν το εκανε επιτηδες?Ειδικα αφου θα παρει 2.4 οσα απο την πρωτη στιγμη του δινανε

Ηδη ο ΜακΙνταιρ χαθηκε

 

σωστο κι αυτο...φετος παντως δε παιζουν πολλα ονοματα(ελευθεροι παιχτες τουλαχιστον)...αντε να δουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει επαγγελματιας ειναι οπου θελει παει αλλα εμενα προσωπικα μου την εσπασε οτι 3 βδομαδες τωρα μας δουλευε...αφου απ την αρχη οι αλλοι του εδιναν περισσοτερα...

 

Θα ηταν επαγγελματιας αν φεροταν επαγγελματικα απεναντι και στις 2 ομαδες, κατι που δεν εκανε.

 

Θα ηταν επαγγελματιας αν δεχοταν εξαρχης την καλυτερη προταση του ΟΣΦΠ και οχι να καθεται να μου παζαρευει και με τους 2 επι 1 μηνα για να του ανεβασουν την προσφορα κατα 50.000 αντε 100.000 ευρω.

 

Θα ηταν επαγγελματιας αν δεν το τραιναρε τοσο καιρο, περιμενοντας απο τον ΠΑΟ να του κλεισει την πορτα, ωστε να βγει και να πει "οριστε εσεις με διωξατε, δεν πηγα εγω στον Πειραια".

 

Θα ηταν επαγγελματιας αν συνυπολογιζε οτι οταν δεν ειχε στον ηλιο μοιρα και παρακαλαγε να βρει Ευρωπαικη ομαδα να τον φερει πισω, η ομαδα που ενδιαφερθηκε για το μελλον του ηταν ο ΠΑΟ. Και ξοδεψε ΠΟΛΛΑ λεφτα, απλα επειδη ο Σπανουλης ηθελε να δοκιμασει την τυχη του στο ΝΒΑ αλλα δεν καλοπερασε και βιαστηκε να επιστρεψει. Αυτην του την κακοπεραση και την βιασυνη καποια ομαδα και καποια διοικηση του την χρυσοπληρωσε, για να του δειξει οτι ειναι κοντα του και στα δυσκολα. Αλλιως θα περνουσε αλλη μια χρονια ανυπαρξιας στο ΝΒΑ με διαφορες πιθανες συνεπειες για την καριερα του.

 

Θα ηταν επαγγελματιας αν θα παραεβλεπε το 15% μεγαλυτερο συμβολαιο για να ακουσει την επιθυμια του ανθρωπου που τον ανεδειξε στον μπασκετικο χαρτη. Ο Ζοτς πριν κανα μηνα του ζητησε κατ'ιδιαν να μεινει στον ΠΑΟ. Οταν στο ζηταει ο Ζοτς, ο ανθρωπος που σε εκανε αυτο που εισαι, νομιζω τα 300.000 επιπλεον ευρω του ΟΣΦΠ μπαινουν σε 2η μοιρα, μπρος στην επιθυμια του μεντορα σου.

 

Επισης μια διευκρινηση. Καμια σχεση η περιπτωση Σπανουλη με την περιπτωση Οικονομου, τουλαχιστον ως προς την ηθικη "υποχρεωση" του καθε παιχτη απεναντι σε συλλογο-προπονητη και την τακτικη διαπραγματευσεων που ακολουθηθηκε.

 

Να διευκρινισω οτι σε ολα τα παραπανω δεν εχω λαβει καν υποψιν σε ποια ομαδα υπεγραψε. Και στη Ρεαλ να πηγαινε, ακριβως τα ιδια θα εγραφα. Αυτα για να μην πει καποιος οτι υπεισερχεται οπαδισμος σε οσα γραφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ο Σπανούλης χαλάστηκε απο τον παναθηναικό ε? Κοίτα με λίγους παιχτες τα εχει κάνει αυτα η διοικηση και ο Σπανουλης καθόταν και μας κοροιδευε. Για αυτο του αξιζει και αναλογη αντιμετωπιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο Γιαννάκης, ο Γκάλης, ο Παπανικολάου κτλ δεν ήταν επαγγελματίες;

 

Δεν διαβασες οσα περιγραφω στο ποστ μου. Αυτα δε τα εκανε ουτε ο Γιαννακης, ουτε ο Γκαλης, ουτε ο Οικονομου, ουτε ο Παπανικολαου. Και επισης καμια ομαδα δεν τους ειχε προσφερει τοσα πολλα οσα προσφερε ο ΠΑΟ στον Σπανουλη. Για να στο πω κι αλλιως. Ο Σπανουλης ειναι ο παιχτης που εχει τυχει της ευνοικοτερης μεταχειρισης απο διοικηση και προπονητη την τελευταια 10ετια. Και παραλληλα ειναι ο παιχτης που εχει φερθει με το χειροτερο τροπο σε διοικηση και προπονητη.

 

Για μενα η διαφορα των 300.000 ευρω (ενω ηδη εχεις 2εκ ευρω στην τσεπη) ειναι αμελητεα μπρος σε οσα του εχει προσφερει διοικηση/Ομπραντοβιτς/κοσμος/συλλογος γενικοτερα εδω και μια 6ετια. Ειδικα οταν προκειται να μετακινηθεις απο αυτο τον συλλογο στον πιο μισητο-σημαντικο του αντιπαλο. Αλλα επαναλαμβανω ειναι δευτερευον το σε ποια ομαδα μετακινειται, για μενα ουδεμια σημασια εχει οτι παει στον ΟΣΦΠ. Ολα τα αλλα εχουν σημασια. Και στη Ρεαλ να πηγαινε τα ιδια θα ελεγα, αν ειχε κανει τους ιδιους χειρισμους.

 

Επισης ειναι σχεδον αμελητεο οτι αποφασισε να μας αφησει. Δικαιωμα του, κανεις δεν ειναι ομηρος. Ολο αυτο το σιριαλ που εστησε εδω και 1 μηνα, απεναντι στον ΟΣΦΠ αλλα κυριως απεναντι στη διοικηση του ΠΑΟ, ειναι απτα πραγματα που δειχνουν το ηθος του.

 

Δεν πειραζει την απαντηση του εκτος απο το οτι απο πρωταθλητης θα γινει αιωνιος δευτερος, θα την παρει και live οταν ερθει στο ΟΑΚΑ. Αν ερθει.

20.000 κοσμου για πρωτη φορα σε ματς ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, δε θα ασχοληθουν με τον Ολυμπιακο για ουτε 1 δευτερολεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να ρωτησουμε τους Ολυμπιακους να μας πουνε αν θα ανταλλασαν Τζιγγερ και λεφτα με 12 τιτλους και 50Μ τρυπα μετα απο 15 χρονια Κοκκαλη

 

Κατσε να μην υπηρχε ο μαρινακης να τα πληρωσει και θα σου ελεγα τι θα προτιμουσαν...

 

vlachaquito, αυτά που λες είναι εκτός πραγματικότητας. Ο Παναθηναϊκός επί Βαρδ. δεν τίναξε ποτέ την μπάνκα στον αέρα. Αυτό έλλειπε να χρωστάει κιόλας.

 

Επίσης είναι τουλάχιστον αστείο να παρομοιάζεις τον Κόκκαλη με τον Βγενό. Ο πρώτος έβγαινε και μίλαγε για "πελάτες" και "κότες" και ο δεύτερος δήλωνε πως ξενερώνει ακόμα και με τα υβριστικά συνθήματα που ακούγονται στα γήπεδα.

 

Γενικά, η οικογένεια Βαρδ. πάντα έβλεπε τον Παναθηναϊκό σαν τσιφλίκι της και έκανε πολλές προσπάθειες για να την απομονώσει από τον κόσμο της. Αν θεωρήσουμε τους Βαρδ. θεματοφύλακες της ομάδας του Παναθηναϊκού ζήτω που καήκαμε. Μοναδικός αξιόπιστος θεματοφύλακας του Παναθηναϊκού είναι ο κόσμος και δεν είναι καθόλου τυχαίο που αυτός βράζει σύσσωμος κατά της οικογένειας και δείχνει με κάθε τρόπο του την επιθυμία του να πουλήσουν την ΠΑΕ.

 

Γιαυτο ειχες τον πατερα, να λεει αυτος για αυτα.. Φυσικα αυτες οι διοικησεις δεν τιμουν κανεναν ουτε ολυμπιακο ουτε παο, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ!

 

Κλειστε τωρα κανα σοβαρο παικτη να πουμε

 

υγ. Ελα, κλειστε Βουγιουκα για αντιΣερμαντινι για το διαβατηριο και φερτε ξενο παικταρα

 

Ερωτηση και θελω ειλικρινη απαντηση. Πιστευεις οτι ο παο θα παρει παικτη ισαξιο η καλυτερου του σπανουλη?? Πριν απαντησεις, σκεψου τα εξης.

 

1) Και η κουτση μαρια παει να παιξει φετος νβα για να τσιμπησει μεγαλους μισθους πριν το lock down της επομενης χρονιας. Ο μπεβερλι κοντα να υπογραψει στους μιαμι τα λεει ολα..

 

2) Η αδιαφορια της φετινης διοικησης. Εχουν περασει 10 μερες απο τοτε που κατεβηκε ο ομπραντοβιτς και ακομα να γινουν ανακοινωσεις για μπατιστ και νικολας.

 

3) Πιστευεις οτι ο γιασκε θα ειναι καλυτερη λυση απο τον σπανουλη (γιατι εκει θα καταληξει, δεν νομιζω οτι θα παρει αλλον)

 

Περιμενω απαντηση σε συναρτηση με τα παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) Και η κουτση μαρια παει να παιξει φετος νβα για να τσιμπησει μεγαλους μισθους πριν το lock down της επομενης χρονιας. Ο μπεβερλι κοντα να υπογραψει στους μιαμι τα λεει ολα..

 

2) Η αδιαφορια της φετινης διοικησης. Εχουν περασει 10 μερες απο τοτε που κατεβηκε ο ομπραντοβιτς και ακομα να γινουν ανακοινωσεις για μπατιστ και νικολας.

 

3) Πιστευεις οτι ο γιασκε θα ειναι καλυτερη λυση απο τον σπανουλη (γιατι εκει θα καταληξει, δεν νομιζω οτι θα παρει αλλον)

 

Περιμενω απαντηση σε συναρτηση με τα παραπανω...

 

1) Υπαρχουν και ευρωπαικές λύσεις.

2) Ο Νίκολας ανακοινωθηκε

3) Καραλολ...Είναι ο Σπανουλης ίδιος παίκτης με τον Σάρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Υπαρχουν και ευρωπαικές λύσεις.

2) Ο Νίκολας ανακοινωθηκε

3) Καραλολ...Είναι ο Σπανουλης ίδιος παίκτης με τον Σάρας?

 

για πες μου τις ευρωπαικες εφικτες λυσεις γιατι δεν μου ερχεται καμια...

 

για το 2 σορρυ δεν το ηξερα, παω πασο.

 

δεν ειναι ιδιος, αλλα ιδιο θα τον κανουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς υπάρχει ένας παίκτης που λέγεται Μάριτς. Αν δεν τον πάρουμε θα δούμε. Μέχρι πριν λίγες μέρες υπήρχε και ο Ντάριους Λαβρίνοβιτς και ο Πέροβιτς(δυστυχώς έκλεισαν)..Αλλά εμείς φταίμε που καθόμασταν και ακούγαμε τον καριόλη τον Σπανόυλη.

Για το 2 λίγη σημασία έχει.

Για το 3 εγώ δεν τους θεωρώ ίδιους παίκτες. Ο Σάρας είναι τοπ στις ασιστ. Τοπ σε σουτ και τοπ σε σουτ πίσω απο το σκριν. Ο σπανούλης καλύτερος στην άμυνα και στο ντραιβ.

Ο Σάρας είναι άσσος ο Σπανούλης combo guard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μου τις ευρωπαικες εφικτες λυσεις γιατι δεν μου ερχεται καμια...

 

για το 2 σορρυ δεν το ηξερα, παω πασο.

 

δεν ειναι ιδιος, αλλα ιδιο θα τον κανουν ;)

 

Ο Σαρας την περσυνη (και μονο) σεζον υστερησε σε φυσικη κατασταση σε σχεση με το Σπανουλη. Λογω του τραυματισμου του και ισως της τεμπελιας του στις αρχες τις σεζον.

 

Σε τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...