Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όντως η κουβέντα και τα κόλπα τού Σπανούλη γίνονται γιά εκατο και διακόσια χιλιάρικα, τότε ο Σπανούλης είναι πολύ ψιλικατζής και δείχνει ότι πρέπει να είναι και τσιγκούνης.

Πιστεύω ότι αν ήταν ανύπαντρος ίσως να είχε ήδη κλείσει στον Παναθηναϊκό.Αλλά ξέρεις τι σημαίνει Χομψονίδου? Τού λέει Μπιλάκο πρόσεξε όπου πας να τούς αρμέξεις κανονικά!

Ένας αθλητής που πέρασε('ασχετα πως δεν ακούμπησε από ΝΒΑ δεν είναι καλό γιά το πρεστίζ του να κάνει παζάρια γιά εκατό χιλιάρικά.

Έχει μαζέψει ήδη στο σακούλι λεφτά να φάνε και οι κότες.Η στάση τού Σπανούλη δείχνει άνθρωπο χωρίς συναισθηματισμούς.Θα μού πείτε σε εποχές επαγγαλματισμού δεν χωράνε συναισθηματισμοί.Θα το δεχτώ αν μιλάμε π.χ γιά εκατομμύρια όχι γιά εκατό χιλιάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λιάνα η Παύλος

 

τώρα ξετυλίγεται το κουβάρι του πεντελικού.Ποιος άραγε έπαιζε παιχνίδια στην πλάτη της ομάδας?

 

Να δω τη Λιάνα πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟ και τίποτα άλλο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εν τω μεταξύ, μετά τον Σισέ και τον Γκοβού, πάνε να φέρουν και τον Γκαλάς. Γαλλική παροικία θα ανοίξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τη Λιάνα πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟ και τίποτα άλλο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εν τω μεταξύ, μετά τον Σισέ και τον Γκοβού, πάνε να φέρουν και τον Γκαλάς. Γαλλική παροικία θα ανοίξουμε;

 

Μονο ο Ντομενεκ λειπει ... :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ειναι οπως στα χωρια , θες τυρι σπιτικο??????? το φτιαχνω μονο εγω , αρα θα παρεισ και ενα κιλο πατατες αλλιως δρομο. οι μανατζερ κανουν οτι θελουν. αποικιες φτιαχνουν νησια γρεμιζουν ,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως η κουβέντα και τα κόλπα τού Σπανούλη γίνονται γιά εκατ΄λο και διακόσια μχιλιάρικα, τότε ο Σπανούλης είναι πολύ ψιλικατζής και δείχνει ότι πρέπει να είναι και τσιγκούνης.

Πιστεύω ότι αν ήταν ανύπαντρος θα είχε ήδη κλείσει στον Παναθηναϊκό.Αλλά ξέρεις μτι σημαίνει Χομψον'ίδου? Τού λέει Μπιλάκο πρόσεξε όπου πας να τούς αρμέξεις κανονικά!

Ένας αθλητής που πέρασε('ασχετα πως δεν ακούμπησε από ΝΒΑ δεν είναι καλό γιά το πρεστίζ του να κάνει παζάρια γιά εκατό χιλιάρικά.

Έχει μαζέψει ήδη στο σακούλι λεφτά να φάνε και οι κότες.Ηστάση τού Σπανούλη δείχνει άνθρωπο χωρίς συναισθηματισμούς.Θα μού πείτε σε εποχές επαγγαλματισμού δεν χωράνε συναισθηματισμοί.Θα το δεχτώ αν μιλάμε π.χ γιά εκατομμύρια όχι γιά εκατό χιλιάρικα.

2εκ ευρω ειναι (ηταν) η προσφορα του ΠΑΟ και 2.3 του ΟΣΦΠ. Και παζαρευε και με τις 2 ομαδες χωρις να απανταει σε καμια ευθεως, ωστε να ανεβασει οσο μπορει τα συμβολαια. Και συνεχιζει μεχρι σημερα αυτην την τακτικη.

 

Τωρα για περι ηθικης-επαγγελματισμου κλπ, τα πραγματα ειναι παρα πολυ απλα και θα σου παραθεσω τη γνωμη του Λαουδη απτο prasinanea.gr που ειναι και γνωμη μου.

 

"Εφόσον είχα παράπονα από τον Παναθηναϊκό (π.χ. για τον χρόνο συμμετοχής μου, για το ότι δεν αισθάνομαι αγαπητός στον κόσμο, για το ότι η ομάδα δεν με πλησίασε μεσούσης της περιόδου, για κάποια πράγματα που φέρονται να είπαν άνθρωποι μέσα από την ομάδα), τότε δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασία του παζαριού. Θα έλεγα «κύριοι σας ευχαριστώ, δεν αισθάνομαι πλέον τον Παναθηναϊκό σπίτι μου» και θα αποχωρούσα. Δεν θα άλλαζαν τα συναισθήματά μου, ούτε θα αισθανόμουν πιο σημαντικός, αν τα 2 εκατομμύρια γίνονταν 2,2 ή 2,4.

 

Εφόσον βλέπω τα πράγματα απόλυτα επαγγελματικά και δεν με ενοχλεί το να φύγω από τον Παναθηναϊκό και να πάω στον Ολυμπιακό, τότε δεν θα παζάρευα με τη λογική «με πόσα αξίζει να φάω το κράξιμο…». Θα πήγαινα εκεί που μου έδιναν τα περισσότερα. Δεν θα σκεφτόμουν «με 400 χιλιάρικα διαφορά δεν αξίζει, αλλά με 600 αξίζει…».

 

Εφόσον θεωρώ πως ο Παναθηναϊκός μου έχει φερθεί σωστά, θα προσπαθούσα να φερθώ απόλυτα επαγγελματικά μέχρι και την τελευταία μέρα μου στην ομάδα. Αν δεν ήμουν ικανοποιημένος με την πρόταση και αξιολογούσα τον εαυτό μου για περισσότερα χρήματα, θα έλεγα «ευχαριστώ, δεν θα πάρω» και θα αναζητούσα τον επόμενο σταθμό στην καριέρα μου, χωρίς να δίνω λογαριασμό σε κανέναν για το αν θα πάω στον Ολυμπιακό, τη Ρεάλ ή το ΝΒΑ.

 

Εφόσον δεν έχω αποφασίσει, θα κρατούσα ουδέτερη στάση και δεν θα έλεγα στον έναν «θέλω να μείνω» και στον άλλον «δώστε τα κι έρχομαι»."

 

Να δω τη Λιάνα πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟ και τίποτα άλλο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εν τω μεταξύ, μετά τον Σισέ και τον Γκοβού, πάνε να φέρουν και τον Γκαλάς. Γαλλική παροικία θα ανοίξουμε;

 

Eγω αλλο δεν καταλαβαινω. Εχουμε κανει κρουση για 3 αμυντικους και ειναι ολοι 33+. Κρις/Μπορντον/Γκαλας.

Η αμυνα μας εχει χρονια προβλημα και πρεπει να ερθει ενας παικτης να την στελεχωσει για τα επομενα χρονια και να χτιστει γυρω του η γραμμη αυτη. Που κολανε λοιπον οι μεταγραφες-φωτοβολιδες παιχτων που κολανε ενσημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, μετά τον Σισέ και τον Γκοβού, πάνε να φέρουν και τον Γκαλάς. Γαλλική παροικία θα ανοίξουμε;

 

Από τις παροικίες σε ..ιτς που είχαμε κατά καιρούς να πάμε σε Γαλλική παροικία δεν είναι άσχημο. Η μόνη βλακεία είναι ότι έχει ανέβει ο μ.ο. ηλικίας και σε 2-3 χρόνια θα θέλεις καινούρια ομάδα από την αρχή.

 

Για τον Σπανούλη αν πάνε να μειώσουν και το μπατζετ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πήραν τον Μακινταιρ και να τον ξεχέσουν δημόσια τον άλλο τον @#@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα Midi, πέρυσι σε χάλασε που αφήσαμε τον Μέλμπεργκ μέσα από τα χέρια μας να πάει στον γαύρο και τώρα μας λες ότι σε χαλάει να έρθει ο ...Γκαλάς στον Παναθηναϊκό και πως αν έρθει θα είναι μεταγραφή-φωτοβολίδα???????

 

Λίγη σοβαρότητα πλζ. Ο Γκοβού ήταν ανέλπιστη μεταγραφή, ακόμα και αν ήταν ο Πατέρας στην διοίκηση. Αν έρθει και ο Γκαλάς εγώ ακόμα και διαρκείας θα πάω να πάρω, για να είμαι και νόμιμος όταν θα φωνάζω στον γιαννάκη "Πουλα" μέσα στο γήπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη σοβαρότητα πλζ. Ο Γκοβού ήταν ανέλπιστη μεταγραφή, ακόμα και αν ήταν ο Πατέρας στην διοίκηση. Αν έρθει και ο Γκαλάς εγώ ακόμα και διαρκείας θα πάω να πάρω, για να είμαι και νόμιμος όταν θα φωνάζω στον γιαννάκη "Πουλα" μέσα στο γήπεδο.

 

ΟΧΙ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΡΕ Συ....ακόμα και με γκαλάς μαρτσενα αμυν.διδυμο, και καλστρομ στα αμυν.χαφ!

να τρέχουν 3 μήνες οι μισθοι, και τα διαρκείας να έιναι κολλημένα στα 4-5χιλιαρικα ....

και στο 1ο φιλικό....60χλδ κόσμος, με εισητηριο των 10 ευρω, να του λένε τι να κανει τα λεφτά του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Σπανουλη συμφωνω με midi.Κανονικα επρεπε να αποσυρει ο Παο την προταση του,ειμαστε πολυ μεγαλη ομαδα για να παιζει παιχνιδακια ο Βασιλακης.

 

Πιστευετε οτι ο ραλλακιας θα πτοηθει αν εχουμε 5 χιλ διαρκειας?Για μενα δεν ειναι σωστος δρομος αυτος,πρεπει να κοιτας αν η ομαδα θα ειναι αγωνιστικα οκ (ή θα προσφερει θεαμα-εδω γελαμε)για να δεις αν θα παρεις διαρκειας.

 

Με Γκαλας δε θα ειμαστε κομπλε για κανα 2 χρονια?Το θεμα ειναι να βρεθει ενας πιο νεος αλλα ποιοτικος στοπερ επισης,οχι ...Μπιασμιρ.

 

Επισης,θα απολαμβανουμε και αυτον για αλλα 2 χρονια!

 

http://prasinanea.gr/categories/transfers/article399006.ece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα Midi, πέρυσι σε χάλασε που αφήσαμε τον Μέλμπεργκ μέσα από τα χέρια μας να πάει στον γαύρο και τώρα μας λες ότι σε χαλάει να έρθει ο ...Γκαλάς στον Παναθηναϊκό και πως αν έρθει θα είναι μεταγραφή-φωτοβολίδα???????

 

Λίγη σοβαρότητα πλζ. Ο Γκοβού ήταν ανέλπιστη μεταγραφή, ακόμα και αν ήταν ο Πατέρας στην διοίκηση. Αν έρθει και ο Γκαλάς εγώ ακόμα και διαρκείας θα πάω να πάρω, για να είμαι και νόμιμος όταν θα φωνάζω στον γιαννάκη "Πουλα" μέσα στο γήπεδο.

 

Προφανως δε διαβασες το σκεπτικο μου. ΝΑΙ ειναι φωτοβολιδα ο Γκαλας και δεν ειναι λυση. Ειναι μια μεταγραφη που ΠΙΘΑΝΩΣ να δωσει παραταση 1 χρονου στο προβλημα μας. Δεν ειναι ο Χενρικσεν που θα στησει την αμυντικη γραμη της επομενης 5ετιας - 10ετιας.

 

Θα ρθει θα καθαριζει φασεις -αν εχει διαθεση να το κανει, γιατι ειναι και αυτο ενα θεμα- για 1 χρονο και θα μας κουνησει μαντηλι. Ε ναι με αυτο το σκεπτικο δεν μαρεσει να θεωρουμε βασικες λυσεις κ χαμερ για την αμυνα μας παιχτες ηλικιας 33+, γιατι του χρονου τετοια εποχη θα ψαχνουμε για τον επομενο 34ρη με 2,5εκ ευρω συμβολαιο το χρονο και με το φοβο ΜΗΠΩΣ δεν εχει ορεξη να παιξει ΜΗΠΩΣ δεν τραβαει λογω ηλικιας κλπ. Φυσικα δε λεω να παμε σε λυσεις τυπου Ενακαριρε, ΑΛΛΑ αφου δινεις 2,5 εκ ευρω, ψαξε την αγορα θα βρεις και 27ρηδες και 28ρηδες.

 

Οπως και να το κανουμε ο 34ρης ειναι στη δυση της καριερας του, ειτε Φλαβιο Κονσεισαο λεγεται, ειτε Μελπμεργκ, ειτε Ριβαλντο, ειτε Γκαλας. Θα σου παιξει 1 χρονακι και αν. Ο Ριβαλντο επαιξε λιγο παραπανω, γιατι η τεχνικη δεν ειναι συναρτηση της ηλικιας. Σε αντιθεση με την φυσικη κατασταση που ειναι βασικο χαρακτηριστικο για εναν αμυντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλικη και Αργεντινικη και Βραζιλιανικη παροικια

Θελω παικταραδες Γαλλους, Αργεντινους, Βραζιλιανους και οχι Ελληνες δημοσιους υπαλληλους και σαπακια Σαριεγκιδες που τους ανανεωσαμε και μιζερους Σαλπιγγιδηδες και λουφαδορους Σειταριδηδες

 

Θελω Σισε και Γκοβου και Γκαλας και Τουλαλαν αμα λαχει και Τζιλμπερτο και Λουσιο αν γινεται και μην πω να δωσουμε την Μοτορ Οιλ για τους Σνειντερ και Ρομπεν

 

Ναι, παροικια, ο ενας Γαλλος παικταρας να φερει τον αλλο γαλλο παικταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΡΕ Συ....ακόμα και με γκαλάς μαρτσενα αμυν.διδυμο, και καλστρομ στα αμυν.χαφ!

να τρέχουν 3 μήνες οι μισθοι, και τα διαρκείας να έιναι κολλημένα στα 4-5χιλιαρικα ....

και στο 1ο φιλικό....60χλδ κόσμος, με εισητηριο των 10 ευρω, να του λένε τι να κανει τα λεφτά του!!

 

Εννοείται πως αν τελικά το πάρω απόφαση και πάρω το διαρκείας δεν θα το κάνω για να επικροτήσω τον οποιοδήποτε Τζίγγερ.

 

Κοίτα, το γήπεδο δεν θα μου το κόψει κανένας Τζίγγερ. Οπότε οι επιλογές που έχω είναι ή να μπαίνω τζαμπατζής με μανούρα κάθε Κυριακή ή να του δώσω ένα γ@μω300ευρο και να μπαίνω άνετος. Αν ήμουν εικοσάρης σαφώς θα επέλεγα το πρώτο. Τώρα έχουμε και λίγα χρονάκια βρε αδερφέ.

 

Προφανως δε διαβασες το σκεπτικο μου. ΝΑΙ ειναι φωτοβολιδα ο Γκαλας και δεν ειναι λυση. Ειναι μια μεταγραφη που ΠΙΘΑΝΩΣ να δωσει παραταση 1 χρονου στο προβλημα μας. Δεν ειναι ο Χενρικσεν που θα στησει την αμυντικη γραμη της επομενης 5ετιας - 10ετιας.

 

Θα ρθει θα καθαριζει φασεις -αν εχει διαθεση να το κανει, γιατι ειναι και αυτο ενα θεμα- για 1 χρονο και θα μας κουνησει μαντηλι. Ε ναι με αυτο το σκεπτικο δεν μαρεσει να θεωρουμε βασικες λυσεις κ χαμερ για την αμυνα μας παιχτες ηλικιας 33+, γιατι του χρονου τετοια εποχη θα ψαχνουμε για τον επομενο 34ρη με 2,5εκ ευρω συμβολαιο το χρονο και με το φοβο ΜΗΠΩΣ δεν εχει ορεξη να παιξει ΜΗΠΩΣ δεν τραβαει λογω ηλικιας κλπ. Φυσικα δε λεω να παμε σε λυσεις τυπου Ενακαριρε, ΑΛΛΑ αφου δινεις 2,5 εκ ευρω, ψαξε την αγορα θα βρεις και 27ρηδες και 28ρηδες.

 

Οπως και να το κανουμε ο 34ρης ειναι στη δυση της καριερας του, ειτε Φλαβιο Κονσεισαο λεγεται, ειτε Μελπμεργκ, ειτε Ριβαλντο, ειτε Γκαλας. Θα σου παιξει 1 χρονακι και αν. Ο Ριβαλντο επαιξε λιγο παραπανω, γιατι η τεχνικη δεν ειναι συναρτηση της ηλικιας. Σε αντιθεση με την φυσικη κατασταση που ειναι βασικο χαρακτηριστικο για εναν αμυντικο.

 

Midi, αυτά που λες απλά δεν στέκουν. Η θέση του κεντρικού αμυντικού είναι σαφώς αυτή με τα λιγότερα τρεξίματα, γιαυτό και οι περισσότεροι κεντρικοί αμυντικοί φτάνουν στο peak της καριέρας του μετά τα 30. Αν μιλάγαμε για οποιαδήποτε άλλη θέση θα συμφωνούσα μαζί σου.

 

Για τον Γκαλας μιλάμε που πέρυσι έκανε γεμάτη σεζόν στην Άρσεναλ, σύνελθε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, είναι δυνατόν να μη σας κάνει ο Γκαλας λόγω ηλικίας;

 

Οι κεντρικοί αμυντικοί της Ιντερ είναι κι αυτοί 32 χρονων - είχε μεγάλο πρόβλημα φέτος η άμυνα της; Η άμυνα της Μιλαν όταν πήραν το Τσ. Λιγκ το 2007 ήταν ο Νεστα (31 τότε) και ο Μαλντινι (38). Η θέση του αμυντικού είναι αυτή που επηρεάζεται λιγότερο από το πέρασμα του χρόνου γιατί η εμπειρία και οι καλές τοποθετήσεις μπορούν να καλύψουν την έλλειψη εκρηκτικότητας.

 

Έτσι κι αλλιώς στοπερ επιπέδου Γκαλας στα 26-27 δεν υπάρχει διαθέσιμος ούτε με τα διπλάσια χρήματα, ενώ αν πάρετε νέο σε ηλικία πρέπει να είστε αποφασισμένοι να δεχτείτε ότι θα χάσετε κάποια παιχνίδια (πιθανόν ντερμπυ ή Τσ.Λιγκ) από λάθη λόγω απειρίας.

 

Νομίζω πως δίδυμο Γκαλας - Μπιαρσμιρ μια χαρά θα είναι για εσας, θα μάθει τη θέση δίπλα σε ενα απο τους καλύτερους στοπερ στο κόσμο και μπορεί να γίνει ηγέτης της άμυνας για τα επόμενα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...