Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
@ slim, καλα σου λεει ο chris αν και γαυρος.

 

Ως τωρα τα παιρναν απο ολους πλην των αθλητων.

δηλαδη εσυ και εγω φορολογουμασταν στα μικτα. δηλαδη πχ επαιρνες 10.000 τοτε 10% ακα 1000 ευρω πληρωνες φορο οποτε ειχες 9000 καθαρα

οι αθλητες ελεγαν παιρνω 9000 καθαρα και πληρωνω 10% των 9000 επιπλεον αρα 900.

 

τωρα και αθλητες και ολοι οι υπολοιποι φορολογουνται στα μικτα. απλα πηγε και η φορολογια 45% απο 20% και μπηκε το αγγουρι βαθεια.

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβες τη διαφωνία μου. Διαφωνώ επί της αρχής. Και επιπλέον δε μπορώ να ακούω "καλά να πάθουν", καλά τους κάνανε" και άλλα τέτοια. Εγώ είπα ότι θα έπρεπε να ζητάμε να επιστραφούν λεφτά κλεμμένα και όχι να επικροτούμαι ότι τα παίρνουν από όσους βγάζουν πιο πολλά από εμάς.

Πάντως δε θελώ να επιμείνω άλλο. Νομίζω ότι κάποια πράγματα είναι αυτονόητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο ρε παιδια γτ ισως δεν εχω καταλαβει καλα

 

αν ειναι οι αθλητες να πληρωνουν, τοτε οι παε γιατι ζοριζονται?

 

Μέχρι τώρα για να είναι ελκυστικές οι προσφορές πλήρωνε την εφορία η ομάδα και όχι ο παίκτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ΟΛΗ την Ευρώπη, τα συμβόλαια είναι καθαρά, την εφορία την πληρώνει η ομάδα.

 

Άρα στα @@ τους των παικτών βασικά για την εφορία αν δεν το καταλάβατε, μία δε θα πληρώσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο ρε παιδια γτ ισως δεν εχω καταλαβει καλα

 

αν ειναι οι αθλητες να πληρωνουν, τοτε οι παε γιατι ζοριζονται?

Γιατι σε αντιθεση με τις υπολοιπες δουλειες του κοσμου οπου ο εργοδοτης και ο εργαζομενος αναφερονται σε μικτες προσφορες, οι αθλητες μιλανε παντα με καθαρα. Δεν ειναι παραλογο να πω την αληθεια αν σκεφτεις οτι πχ στην Ελλαδα ποσοι αθλητες απασχολουνται σε επαγγελματικες ομαδες? Να πουμε 250 νοματαιοι?(πολλους λεω αλλα τεσπα)

 

Ε, μιλας για μια αγορα 250 ανθρωπων εκ των οποιων οι 100 και παρα πολλους εβαλα εχουν ουσιαστικη δυνατοτητα διαπραγματευσης. Νουμερα αστεια για τις μεγαλες εταιρειες(ελληνικες και ξενες)

 

Ειναι νομος προσφορας/ζητησης. Μικρη προσφορα εργατικων χεριων αρα εχουν το πλεονεκτημα να μιλανε με καθαρα, κατι που δεν μπορει να κανει ο μηχανικος, ο προγραμματιστης, ο λογιστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε και χτυπήσει κανένα Σόφο ο Παυλάρας τι γέλιο έχω να ρίξω.

 

Και Kaizer με μπλούζα Sofo (θα την πάρει XS να του κάνει) και μετά έκλεισα ως οπαδός. :lol:

Το γυρνάμε Μπάντμινγκτον που έλεγε κι ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω, καταλαβα

 

Ε ρε και χτυπήσει κανένα Σόφο ο Παυλάρας τι γέλιο έχω να ρίξω.

 

πλακα πλακα αυτο ακουγεται

Βασικα

1)Ο Σοφο τα χει παρει που δε τον εχουν καλεσει για ανανεωση(ακουσον ακουσον!)

2)Δε νομιζω οτι θα του δωσουν τα φραγκα που ζηταει

3)Θα ταν μια "απαντηση" στη μεταγραφη Σπανουλη(αν γινει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε και χτυπήσει κανένα Σόφο ο Παυλάρας τι γέλιο έχω να ρίξω.

 

Και Kaizer με μπλούζα Sofo (θα την πάρει XS να του κάνει) και μετά έκλεισα ως οπαδός. :lol:

Το γυρνάμε Μπάντμινγκτον που έλεγε κι ο άλλος.

 

Εγώ πάντως κωλοτούμπα δεν κάνω και δεν τον θέλω γιατί δεν τον θεωρώ μπασκετμπολίστα.

 

---------- Προσθήκη στις 22:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:53 ----------

 

Αυτός ο Γκοβού τι πράμα είναι;

 

Αντιπερισπασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κωλοτούμπα δεν κάνω και δεν τον θέλω γιατί δεν τον θεωρώ μπασκετμπολίστα.

Σουβλατζή? Περιπτερά? Βοηθό προπονητή στο Ρόκυ 4 ?

 

Αληθεύει ότι ο Σπανούλης θα απαντήσει μετά το γάμο τού Ζήση? Αν είναι έτσι είναι καλά αρκεί να μην περιμένουμε και το μήνα τού μέλιτος!

 

Γιά να δούμε.Θα είναι Γκοβού ή Γκαβού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας ποτε των ποτων δεν πληρωνουν οι παικτες την εφορια..Και τον Διαμαντιδη που υπογραφει με 2 μυρρια μονο, το συμβολαιο γραφει 3.6 ενω περσι θα εγραφε 2.4..εχει διαφορα οσο να ναι..

Κατα δευτερον γιατι ρε φουστη μου να τα παιρνει απο μενα με τα 700 ευρω και οχι απο τον Μπιλαρα που θα πεινασει με 400 χιλιαρικα λιγοτερα?

Τριτον ο Σοφο ζηταει 1.5 μυρριο. Πλακα μας κανει? Αυτο με την εφορια είναι 2.7..Ποιος θα τα δωσει για καποιον που δεν ξερει αν θα παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειωνουμε...

ΔΕΝ φταινε οι αθλητες.

Κανεις δεν υποχρεωνει τις ομαδες να πληρωσουν παραπανω εφορια.

Αυτο που συμβαινει ειναι αν θελει μια ομαδα να δωσει στον καθε "Σπανουλη" ενα ποσο Χ μεχρι περσυ εδινε εφορια 10 δραχμες, τωρα 30

Μια χαρα μπορουν οι ομαδες να δινουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ αρκει ο παικτης να παρει λιγοτερα καθαρα

Οποτε μην παμε "Γιατι να μην πληρωνουν οι αθλητες". Το κρατος θελει ενα ποσο για καθε μικτο ευρω συμβολαιου χωρις να την νοιαζει ποιος το πληρωνει. Οι αθλητες δεν τραβανε κανενα ζορι, μπορουν ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΠΑΕ και ΚΑΕ να πουνε "Παιδια εμεις 40 διναμε πριν, 40 και φετος, απλα για να δωσουμε 40 φετος τα καθαρα απο 30 που ηταν πριν θα πεσουν σε 20 φετος". Και οποιος αθλητης δεν θελει μπορει να δοκιμασει να τα βρει στο εξωτερικο

 

Ενταξει?Το καταλαβαμε?

 

---------- Προσθήκη στις 00:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:32 ----------

 

Κατα δευτερον γιατι ρε φουστη μου να τα παιρνει απο μενα με τα 700 ευρω και οχι απο τον Μπιλαρα που θα πεινασει με 400 χιλιαρικα λιγοτερα?

Το κρατος ΧΕΣΤΗΚΕ αν απο το μικτο μισθο του Σπανουλη τα λεφτα θα φυγουν απο τον ιδιο ή την ΑΕ. Λεφτα θελει να δει. Αρα δεν φταιει το κρατος.

Και δεν φταινε και οι αθλητες. Οι αθλητες ζητανε ενα ποσο καθαρο. Δικαιωμα τους. Το θεμα ειναι οτι αν δεν μπορει να πληρωσει μια ΠΑΕ η ΚΑΕ τους φορους θα επρεπε να πει "Στο καλο" στον αθλητη ή να τα σκασει και να μην μιλησει και οχι να γκρινιαζει για την εφορια

Κανονικα θα επρεπε να τα βαζετε με τις ομαδες που αντι να πουνε "Παιδια Ή αυξανουμε το μπατζετ για να δωσουμε τα ιδια στους αθλητες Ή παιρνουμε φτηνοτερους αθλητες και κραταμε ιδιο μπατζετ" προσπαθουν να περασουν "Να μειωθει ο συντελεστης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτάκι..Γιατι ο αθλητής να φορολογείται στα καθαρά του λεφτά και όχι στα μικτά? Εμένα μεθαυριο θα μου πληρώνει η δουλεια την εφορία? Επειδή κάποιοι τρελάθηκαν ενα salary cup δεν θα μας χαλαγε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον, η δουλεια ΉΔΗ σου πληρωνει την εφορια(ΦΜΥ)

Δευτερον...δεν διαφωνω σε κατι. Γιατι μπερδευεσαι? Μεχρι τωρα υπηρχαν κατηγοριες εργαζομενων που ειχαν αυτοτελη φορολογηση. Κακως?Φυσικα

Τωρα το κρατος το καταργει. Οκ?Ο αθλητης τι σχεση εχει?Με καθαρα μιλουσε, με καθαρα μιλαει με τον εργοδοτη του.

Στο χερι του εργοδοτη ειναι να αποφασισει "Λυπαμαι δεν μπορω" ή "Μπορω αρα δεχομαι να πληρωσω τον φορο οπως και πριν"

 

Η διαφωνια μου ειναι οτι κακως επικεντρωνεστε στους αθλητες και οχι στις εταιριες που αντι να ακολουθησουν τους 2 νομιμους δρομους προσπαθουν να παρουν τον 3ο, τον δρομο "πολιτεια μειωσε τον φορο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...