Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τσέκαρε το video...

 

http://troktiko.blogspot.com/2010/06/blog-post_3049.html

 

Το κατέβασαν. Τσέκαρε εδώ.

 

http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=104898 Πήγαινε στο 53:30

 

Μάλλον τα απέσυραν. Και τα δυο link είναι νεκρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε χαλαρωσε ειπαμε ο Γκαλης ειναι μια κατηγορια απο μονος του. Μιλαμε για τους κοινους θνητους και για τα ασσοδυα που εχουν περασει απ το ελληνικο μπασκετ. Γκαλης ηταν ενας.

 

Υ.Γ. Σαν παικτη δε νομιζω να προτιμας τον Γιαννακη στα νιατα του, απο τον Σπανουλη?

 

None of the above.

 

Ρώτα τον Keyzer τι έχω σούρει τόσα χρόνια του Σπανούλη. Και μπορεί να μην είμαι σαν τους γραφικούς που βρίζουν και φων'αζουν μέσα στο γήπεδο, αλλά τα έσουρνα.

 

Να σου έρχεται ώρες ώρες να κλάψεις δηλαδή.

 

Καλά θα μου πεις, γιατί τον θέλει ο Ομπράντοβιτς τόσο πολύ;

 

Γιατί αν δεν έκανε λάθη και δεν είχε κολλήματα, θα ήταν ο θεός ας πούμε, όχι ο Ομπράντοβιτς. Και γι' αυτό τον αγαπάμε περισσότερο.

 

---------- Προσθήκη στις 16:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:12 ----------

 

Μην αρπάζεσαι μωρέ, δεν το είπε υποτιμητικά. Για το σκηνικό έχει δίκιο, κατά λάθος το χε ρίξει.

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

 

Ναι, και το σακάκι καταλάθος το είχε πετάξει στο πάτωμα...

 

Επίσης τώρα τελευταία που ο Piaggio είχε πετάξει κάτω τον Χοψωνίδη έδειχνε κοροϊδευτικά ότι ήταν θέατρο. Για τους παίχτες που έφαγε υποτίθεται ψωμί κι αλάτι μαζί ε; Φαντάσου σεβασμό που έχει για τους υπόλοιπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις λιγο να μας εξηγησεις τι σε χαλαει στον Σπανουλη?

 

Εγω τον θεωρω πολυτιμη μοναδα για τον Παο εστω και αν καποιες φορες ειναι επιπολαιος ή καθυστερει την επιθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις λιγο να μας εξηγησεις τι σε χαλαει στον Σπανουλη?

 

Εγω τον θεωρω πολυτιμη μοναδα για τον Παο εστω και αν καποιες φορες ειναι επιπολαιος ή καθυστερει την επιθεση.

 

To ότι στα 4 χρόνια του στον Παναθηναϊκό έκανε 1 καλή σαζόν και ότι όταν έχει στα χέρια του τη μπάλα, αν δεν κάνει ηρωική προσπάθεια, θα κάνει μαλακία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά καλός είναι για να τρέχει την ομάδα του, έχει βελτιώσει και το σουτάκι του, έχει καλή διεισδυση αλλα μην τρελαθούμε δεν είναι και αναντικατάστατος.

Από τα - του δεν έχει σταθερότητα στην απόδοση όταν έχει ένα καλό αμυντικό απέναντί του εξαφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι για τον Τζίγγερ

 

2008

 

Δεχεται νέους μετόχους και αυθαίρετα κάνει μια αποτίμιση της ΠΑΕ. Σύμφωνα με αυτήν, τα 67 μύρια που βάζουν οι καινούργιοι μέτοχοι τους δίνουν το 34-36% περίπου.

 

2010

 

Έρχεται εταιρεία που βάζει ο ίδιος και λέει ότι το 54-56% που κατέχει ο ίδιος αποτιμάται στα 59-62 μύρια.

 

Μια τρίτη εταιρεία αν υπολόγιζε καθαρή θέση θα τα 'εβγαζε λιγ'ότερα.

 

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ;

 

Πούλα σιχαμένε να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι για τον Τζίγγερ

 

2008

 

Δεχεται νέους μετόχους και αυθαίρετα κάνει μια αποτίμιση της ΠΑΕ. Σύμφωνα με αυτήν, τα 67 μύρια που βάζουν οι καινούργιοι μέτοχοι τους δίνουν το 34-36% περίπου.

 

2010

 

Έρχεται εταιρεία που βάζει ο ίδιος και λέει ότι το 54-56% που κατέχει ο ίδιος αποτιμάται στα 59-62 μύρια.

 

Μια τρίτη εταιρεία αν υπολόγιζε καθαρή θέση θα τα 'εβγαζε λιγ'ότερα.

 

ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ;

 

Πούλα σιχαμένε να τελειώνουμε.

 

Εννοείτε πως αν υπολόγιζε την καθαρή θέση θα τα έβγαζε λιγότερα. Πολύ πολύ λιγότερα.

 

Δεν έχει σχέση με την αξία πώλησης.

 

Εγώ απορώ γιατί δεν βγαίνει ο Βγενό να πει τόσο είναι η αξία. Αφού 2 χρόνια έκοβε και έραβε με τον Πατέρα. Δεν ξέρουν;

 

Αλλά είπα... Διευκολύνουν το έργο του Τζίγκερ που δεν θέλει να πουλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει έτσι Panah, ο Τζίγγερ έχει πάνω από το 50%, ενώ με βάση αυτά που λέει ο KWSN οι μετοχές του αξίζουν λιγότερο από των υπολοίπων.

 

Απλώς δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η αξία μιας εταιρείας δεν μένει σταθερή με το χρόνο. Επομένως, δεν νομίζω ότι είναι σωστό να συγκρίνουμε ποσά από διαφορετικές εποχές. Δες την ΑΕΚ. Πριν λίγο καιρό, με 1 ευρώ γινόσουν μεγαλομέτοχος. Πριν αρκετά χρόνια, με 20 μύρια θα έπαιρνες ένα μέτριο ποσοστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

None of the above.

 

Ρώτα τον Keyzer τι έχω σούρει τόσα χρόνια του Σπανούλη. Και μπορεί να μην είμαι σαν τους γραφικούς που βρίζουν και φων'αζουν μέσα στο γήπεδο, αλλά τα έσουρνα.

 

Να σου έρχεται ώρες ώρες να κλάψεις δηλαδή.

 

Καλά θα μου πεις, γιατί τον θέλει ο Ομπράντοβιτς τόσο πολύ;

 

Γιατί αν δεν έκανε λάθη και δεν είχε κολλήματα, θα ήταν ο θεός ας πούμε, όχι ο Ομπράντοβιτς. Και γι' αυτό τον αγαπάμε περισσότερο.

 

---------- Προσθήκη στις 16:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:12 ----------

 

 

Ναι, και το σακάκι καταλάθος το είχε πετάξει στο πάτωμα...

 

Επίσης τώρα τελευταία που ο Piaggio είχε πετάξει κάτω τον Χοψωνίδη έδειχνε κοροϊδευτικά ότι ήταν θέατρο. Για τους παίχτες που έφαγε υποτίθεται ψωμί κι αλάτι μαζί ε; Φαντάσου σεβασμό που έχει για τους υπόλοιπους...

 

Δεν τον εχει μονο ο Ομπραντοβιτς ομως σε εκτιμηση, αν δεν κανω λαθος και πολλοι αλλοι μεγαλοι παικτες εχουν αναφερθει κολακευτικα γ αυτον (τουρκογλου, τζινομπιλι, παρκερ,..)

 

Τεσπα σε πιστευω σε οτι λες, και ενας δικος μου φιλος φουλ βαζελος μου λεγε πριν 1-2 χρονια πως 1000 φορες να χαναν τον Σπανουλη, παρα τον Σαρας. Και με ειχε παραξενεψει αυτο, γιατι οσο να ναι τους ελληνες παικτες σου εχεις 1 λογο παραπανω να τους κρατησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλικάρια κανα-δυο απορίες... το 2008 ο σοφέρ με δική του εκτίμηση, είπε η ΠΑΕ = 200... το 2010 με εκτίμηση deloitte με στοιχεία δοσμένα από την ΠΑΕ (άρα πάλι με εκτίμηση του σοφέρ), η ΠΑΕ = 110... αν δεχόταν τις 2 εταιρείες ορκωτών του Βγενο, με δεδομένο ότι δεν πουλάει Παιανία και αφού δεν έχουμε γήπεδο, ζήτημα είναι να έβγαινε η αξία στα 60-70 εκατομμύρια... αυτό που δεν έχω δει πουθενά να αναφέρεται είναι πως στο διάολο μία εταιρεία χάνει 90 εκατομμύρια σε αξία σε 2 χρόνια; και αν γινόταν πραγματική αποτίμηση και καταλήγαμε στα 60-70 πραγματικής αξίας, αυτή η διαφορά ~130 εκατομμυρίων σε 2 χρόνια, πως δικαιολογείται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διαβάζω ότι κάνει τον δύσκολο, και ζητάει παραπάνω από τους απέναντι...

 

Ελπίζω να έχει καταλάβει ότι πλέον είναι ανεπιθύμητος στους απο δω, καλά θα κάνει να συμφωνήσει μην έχουμε κανα αστείο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς δεν τον έχουν αφήσει τελείως, χωρίς καν πρόταση. Να του κλείσουν την πόρτα. Προσπαθεί στις πλάτες του Παναθηναϊκού να κάνει μεγαλύτερο συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό. Περιμένουν Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός το Σπανούλη λες και είναι ο Τζόρνταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...