Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Συγχαρητήρια, ο επόμενος που θα ξεφτιλίσετε φροντίστε να είναι ο Γκάλης.

 

Αφού ούτως ή άλλως τα μυαλά του Δημητράκη κουβαλάτε, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα σεβασμού σε κανέναν, όσο μεγάλη ιστορία κι αν κουβαλάει στην πλάτη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και μένα μου φάνηκε άκομψο και σίγουρα όχι αστείο. Ένα παλιότερο πχ. με τον Ολισαντέμπε και το Πράσινο Μίλι (:-)) ήταν αρκετά έξυπνο - το οποίο αν δεν κάνω λάθος δεν περιελάμβανε αντιπάλους. Αυτό είναι κάφρικο και... εχμ... ηλίθιο. Δε μπορώ να καταλάβω που είναι το αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειακι ηλιθιο αλλα ο Μπαναωτης μονος του ξεφτιλιστηκε και αφηστε τις εξυπναδες και το φιλαθλο πνευμα

Κανεις δεν του εριξε καντηλια με το που υπεγραψε, με το που αρχισε τις γελοιοτητες ρεζιλευτηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζούμε στη χώρα τού χαβαλέ και τίποτα πιά δεν με εκπλήσσει.

Δεν θα εκπλαγώ να δω τον Σπανούλη στη Πράσινη φωτομοντάζ με τακούνια και μίνι έτσι και αποφασίσει να πάει στον Ολυμπιακό. Το αίσχος της Πράσινης αλλά και τού Ντέρμπυ έχουν φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη. Αγνώμονες , ηλίθιοι άνθρωποι που χρειάζονται ενδεχομένως ιατρική βοήθεια κυβερνάνε αυτές τις εφημερίδες.

Τέτοια επίθεση και με τέτοιο άγαρμπο τρόπο προς τους ανθρώπους που έδωσαν τόσα λεφτά γιά να φέρουν ένα νταμπλ, δεν έχω ματαδεί.

Δεν κρατάνε πιά ούτε τα προσχήματα υποτιθεται προς ανθρώπους που είναι ομοϊδεάτες.

Αυτο το παιδάκι ο Δημητράκης πρέπει να πιαστεί χέρι-χερι με τον Γκόντζο και να χορέψουν το χορό του Ζαλόγγου και να απαλλαγεί ο τύπος και ο τόπος από δημοσιογραφικά μιάσματα που υποβαθμίζουν ακόμη περισσότερο την ζωή όσων λογικών έχουν απομείνει σε αυτο τον τόπο.

Να μάθουν επιτέλους κάποιοι οτι όταν λένε ότι ο Παναθηναϊκός ανήκει στον λαό του(σλόγκαν της Πράσινης στη κορυφή της πρώτης σελίδας), πρέπει και να το εφαρμόζουν.

Αυτή τη στιγμή ένα ποσοστό γύρω στο 80% και λίγο λέω, είναι αντίθετο με αυτές τις πρακτικές και δεν μπορεί έτσι με θρασύτητα να προσβάλλεται η πλειοψηφία πρασινου κόσμου αλλά να προκαλείται και θέμα σχέσεων με αντίπαλους οπαδούς.

Όταν ο Γιαννάκης συμμετείχε στο πρώτο Ευρωπαϊκό τού Παναθηναϊκού μήπως δεν τον έλεγαν τότε ..Μπαναώτη που λένε επενειλημμένα? Είναι ντροπή και αίσχος αυτά τα πράγματα,

Καλά οι άνθρωποι που τα γράφουν αυτά είναι άρρωστοι σίγουρα. Τι να πουμε τότε γι αυτούς που τους στηρίζουν δηλαδή τους αναγνώστες τους?

Προσωπικά δεν μπορώ να γελάσω με τέτοια φωτομοντάζ, μου θυμίζουν το φτηνό χιούμορ του τουρτοπόλεμου στις παλιές Ελληνικές ταινίες.

Αφού θέλουν πόλεμο οι συγκεκριμένες εφημερίδες και οι ιδιοκτήτες τους, φυσικά θα τον έχουν. Και δεν εννοώ πόλεμο στην κυριολεξία. Αλλά εννοώ στάση και συμπεριφορά τέτοια που δεν θα έχουν που να σταθούν.

Ένα εμπόδιο δυστυχώς υπάρχει γι αυτον τον ...ανένδοτο αγώνα, που είναι η καλή πορεία του μπάσκετ.Γιατί αν δεν πήγαινε καλά και το μπάσκετ θα είχαν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα και στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό.

Το μπάσκετ στην ουσία λειτουργεί σαν ασπίδα προς τον αποτυχημένο Τζίγγερ. Γιατί ο κόσμος λέει ότι ας πηγαίνω στο μπασκετ και ας αφήσω τον Τζίγγερ.Διασπάται έτσι το μαζικό μέτωπο εναντίον του Τζίγγερ ο οποίοε έχει βρεί στα πρωτοσέλιδα της Πράσινης έναν όψιμο δικηγόρο!

Ακούω ότι ο Τζίγγερ θα κάνει όχι μια αλλά δύο μεταγραφές αεροδρομίου, ήτοι πολύ μεγάλες, γιά να τη σπάσει στον Βγενόπουλο. Αν αυτό γίνει, τοτε ο Βγενόπουλος θα έχει νικήσει γιατί έχει εκμυστηρευτεί σε φίλους του ότι αυτό θα καταδείξει ότι η ΠΕΚ ακόμη λειτουργεί, αφου δημιουργήθηκε ως μέσο πίεσης.Θα αναγκαστεί δηλαδή ο Τζίγκερ να κάνει αυτά που δεν θελει ο ίδιος αλλά αναγκάζεται.

Όπως και να έχει το πράγμα ο κόσμος παρακολουθεί και περιμένει.Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.

Αλλα θα παρακαλέσω τουλάχιστον τα παιδιά που γράφουμε εδώ να μη γελάμε με αηδίες και φωτομοντάζ.Να μην παίζουμε το παιχνιδάκι του Δημητράκη. Γιατί θεωρώ πως εμείς εδώ έχουμε καποιο μυαλό παραπάνω από τον τυχερό κληρονόμο.Γιατί η φύση ευτυχώς δεν τα δίνει όλα σε κάποιον. Του λέει πάρε λεφτά με την σέσουλα, αλλά μυαλό θα πάρεις λίγο.Είναι άδικο να τα πάρεις εσύ όλα!

 

Θα πείτε ότι μεγάλωσα αρκετά και ότι έχω αυτά τα μυαλά.

Δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας.Και προς επιρρωσιν αυτού θα σας πω ένα περιστατικό.

Στο Λύκειο ένα παιδί την ώρα της γυμναστικής πατάει την μπάλα και πέφτει φαρδύς πλατύς. Ο γυμναστής χτυπιέται από τα γέλια επί δύο λεπτά. Τον πλησιάζει ο ο πιό διαβασμένος μαθητής της τάξης(ένα περίεργο γιά μας παιδί που διάβαζε οτιδήποτε πέραν των σχολικών βιβλίων) και τον καθηλώνει τον καθηγητή ρωτώντας τον.

Πού βλέπετε το περίεργο κύριε?

Κόκκαλο ο γυμναστής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί θεωρώ πως εμείς εδώ έχουμε καποιο μυαλό παραπάνω από τον τυχερό κληρονόμο.Γιατί η φύση ευτυχώς δεν τα δίνει όλα σε κάποιον. Του λέει πάρε λεφτά με την σέσουλα, αλλά μυαλό θα πάρεις λίγο.Είναι άδικο να τα πάρεις εσύ όλα!

 

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο,οτι πολλα παιδια που γραφουν στο τοπικ του παναθηναικου εχουν περισσοτερο μυαλο απο τον βολεμενο.εγω πιστευω ακομα και τις επιστολες αλλοι τις γραφουν γι αυτον.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια, ο επόμενος που θα ξεφτιλίσετε φροντίστε να είναι ο Γκάλης.

 

Αφού ούτως ή άλλως τα μυαλά του Δημητράκη κουβαλάτε, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα σεβασμού σε κανέναν, όσο μεγάλη ιστορία κι αν κουβαλάει στην πλάτη του.

 

Σιγά την ξεφτίλα. Ένα από τα καλύτερα και ποιο έξυπνα μοντάζ που έχω δει. Ταιριάζει και με τις εξελίξεις των ημερών.

 

Ξεφτίλα είναι το πέτα την μασέλα, να σαπίσουν τα κόκαλα σου και τα λοιπά.

 

Δηλαδή αυτός που ντύθηκε Galis-Couper στο καρναβάλι πρέπει να σταυρωθεί;

 

Αθλητής ήταν ο Γιαννάκης. Δεν ήταν ήρωας κάποιας μάχης. Ο αθλητισμός αυτό είναι. Διασκέδαση και πλακίτσα.

 

Άτομα σαν εσάς χάνετε το νόημα του αθλητισμού και τον καταστρέφετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βασικα ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ βλεπουμε την υπερβολη της Ελλαδας. ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ τον σεβασμο προς καποιον που εχει κανει 5 πραγματα το μετατρεπουμε σε αλεγισφαιρο και αγιοποιηση

 

Ερωτηση: Εσυ Ερωδιες ελεγες για τον φουστη (μην φαμε και κανενα μπαν ετσι?) Διαμαντιδη. Το Ευρωπαικο το '05 το πανηγυρισες ομως ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα όρτσα για του χρόνου δε βάζω, σε 1 χρόνο μπορει να ειμαι εγω ο αγοραστης. αλλα αν το βαζεις και για φετος δεχομαι τις μπυρες και την αναμονη για τα εισιτηρια.

Αντρέα, το βάζω εγώ το στοίχημα. Όσο κι αν χέστηκε στα πόδια του ο Βγενόπουλος λόγω της υπόθεσης Βατοπεδίου, δύσκολα θα ξελασπώσει, απλά και μόνο αγοράζοντας μία ΠΑΕ.

 

Είμαι 101% σίγουρος, ότι τη χρονιά 2011-12, ο παναθηναικός ΔΕ θα ανήκει στους καρκίνους.

Δεν ξέρω αν ο αγοραστής θα είναι ο βγενό και η πεκ, ή αν είναι οι γιαννακόπουλοι, ή κάποιος αλλος, αλλά το καλοκαίρι το φετινό είναι το τελευταίο ή προτελευταίο του ρανταπλάν!

Σνολλυ, αν κερδίσεις εσύ το στοίχημα....σε ρίχνω ρε!!!! γιατι δε θα περιμένω σε καμία ουρά για να σου πάρω το εισητήριο! ετσι και μείνει η παε στον τζίγγερ, 10 ατομα θα ειναι στο γήπεδο!!!

Ρε ερωδιε, με σένα τι να βάλω? αν είχες τη δύναμη να κρατήσεις το μπαναώτη για να κάνει την ομάδα πάλι πρώτη, θα το συζητούσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βασικα ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ βλεπουμε την υπερβολη της Ελλαδας. ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ τον σεβασμο προς καποιον που εχει κανει 5 πραγματα το μετατρεπουμε σε αλεγισφαιρο και αγιοποιηση

 

Ερωτηση: Εσυ Ερωδιες ελεγες για τον φουστη (μην φαμε και κανενα μπαν ετσι?) Διαμαντιδη. Το Ευρωπαικο το '05 το πανηγυρισες ομως ε?

 

Ναι ρε μλκα, εγώ έλεγα για τον φούστη τον Διαμαντίδη, όπως εσύ έχεις πει για τον φούστη το Τζόλε.

 

Αυτό, από το να του βάλω τακούνια και να τον βγάλω στη Συγγρού, απέχει παρασάγκας. Και το Ευρωπαϊκό του 2005 μια χαρά το πανηγύρισα και σαν παίχτη τον γουστάρω, αλλά αν έβγαινε τέτοιο μοντάζ θα αηδίαζα.

 

Και sorry, αλλά ο ΔΔ δε συγκρίνεται σε ιστορία ούτε καν με τον Καμπούρη. Επειδή είμαστε κοντά ηλικιακά, καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Όσο για τα περί σεβασμού και αγιοποίησης, άστο, οι Γιαννακόπουλοι έχουν χάσει από καιρό την έννοια του σεβασμού, επειδή αποφάσισε ο Γιαννάκης να αλλάξει στρατόπεδο.

 

Όπως λέει και ο Geo, ο επόμενος είναι ο Σπανούλης, έτσι και έρθει Ολυμπιακό.

Με τακούνια και περούκα θα ποζάρει.

 

PS Και μιλάμε για τον Γιαννάκη που φόρεσε βαζελόφανέλα και σήκωσε ευρωκούπα. Για να δεις πόσο κοντόφθαλμους και αμνήμονες παράγοντες έχουμε...

 

---------- Προσθήκη στις 13:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:29 ----------

 

Ρε ερωδιε, με σένα τι να βάλω? αν είχες τη δύναμη να κρατήσεις το μπαναώτη για να κάνει την ομάδα πάλι πρώτη, θα το συζητούσα ;)

 

Βάζεις στοίχημα ότι και του χρόνου με Τζίγκερ θα κάνεις μεταγραφικό σχεδιασμό και θα χτυπάς Χαριστέα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις στοίχημα ότι και του χρόνου με Τζίγκερ θα κάνεις μεταγραφικό σχεδιασμό και θα χτυπάς Χαριστέα? :lol:

 

Πέρσι (2008-2009) ο Χαριστέας ήταν στις λίστες του Αντωνίου και τον ήθελε και ο Πατέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βλέπεις την ιστορική πλέον κίνηση του Μπουρούση με τα χέρια του είναι αστεία από μόνη της, δεν χρειάζονται πολλά πολλά.Όταν δεν μπορείς να σγκρατήσεις τον εαυτό σου αυτά παθαίνεις, και μετά πρέπει να ανεχτείς τις συνέπειες.

 

Επίσης όταν αντί για προπονητής, γίνεσαι γελοτοποιός για 2 ώρες και προκαλείς με τις αντιδράσεις και τα καραγκιοζιλίκα σου, όταν αντιμετωπίζεις την ομάδα που έχεις υπάρξει μέλος της(λόγος που πιπιλάτε συνεχώς για να τον σεβαστούμε), και επιπλέον έχεις "απέναντι" σου παίχτες οι οποίοι σε έχουν ανεβάσει στον ουρανό με τα χρώματα της Εθνικής και δεν τους σέβεσαι, τότε δεν νομίζω ότι μπορείς να έχεις και πολλές απαιτήσεις να σε σεβαστούν οι υπόλοιποι.

 

Τώρα όσον αφορά το συγκεκριμένο χιουμοράκι, εμένα δεν με ξετρέλανε και το βρήκα λιγάκι υπερβολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όσον αφορά το συγκεκριμένο χιουμοράκι, εμένα δεν με ξετρέλανε και το βρήκα λιγάκι υπερβολικό.

 

Εγώ το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να γράψω τον αγώνα σε ένα dvd έφτιαξα εξώφυλλο το κόλλησα στο dvd, πήρα μια κασετίνα για δισκάκι (από αυτές που δίνουν οι εφημερίδες τα dvd) Έβαλα και εκεί το εξώφυλλο και το πήγα πακέτο σε κάτι φίλους μου Ολυμπιακούς. Πέσαμε κάτω από τα γέλια. 10 χρόνια θα γελάμε με αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...