Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια πουλακια τους.υπαρχει συγκριση μεταξυ του αυτοδημιουργητου ασου της πιατσας βγενοπουλου,και του φλωρου που αν δεν ειχε βγει απο @ρχιδι@ βαρδινογιανεικα δεν θα ειχε στον ηλιο μοιρα.

 

Το μυστρί και το πηλοφόρι τον έφτασαν εκεί που βρίσκεται...

 

Ε ρε πλύση εγκεφάλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οι επιστολές και του ενός και του άλλου είναι λες και προορίζονται να διαβαστούν από ηλίθιους. Δυο τινά μπορεί να συμβαίνουν: ή είναι ηλίθιοι και οι δύο, ή μας έχουν όλους εμάς για ηλίθιους και με όλα αυτά μας κοροϊδεύουν κανονικότατα και οι δύο. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι δύο επιχειρηματίες τέτοιου βεληνεκούς επιδίδονται σε αυτή τη δημόσια κοκορομαχία για την αγοραπωλησία μιας επιχείρησης. Άρα κλίνω προς το 2ο*. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί αλλά μιλώντας για τον εαυτό μου τον τελευταίο χρόνο έχω αλλάξει κάπως τις προτεραιότητές μου. Ο ποδοσφαιρικός Παναθηναϊκός δεν είναι πλέον μία από αυτές. Και σιγά μην κατέβω στο δρόμο Αντρέα για τον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό. Τα προβλήματα που είναι πλέον στο μυαλό μας είναι τόσα πολλά και τόσο σοβαρά που δεν χωράει η πορεία υπέρ του Παναθηναϊκού. Ας τον κάνουν μπουρδέλο, ας βγει 8ος. Όταν η επιχείρηση ΠΑΕ Παναθηναϊκός (και η κάθε μεγάλη ΠΑΕ) είναι - και το ξέρουμε - λαϊκή ασπίδα για τα συμφέροντα και τις λαμογιές του κάθε μεγαλοεπιχειρηματία, και εμείς σαν μαλάκες ψάχνουμε τι θα γίνει και κάνουμε μάγκα τον ένα ή τον άλλο (όταν και οι δύο έχουν λερωμένες τις φωλιές τους στα διαπλεκόμενα της χώρας), αυτό δε μπορεί να είναι τιμητικό για εμάς.

 

* Βέβαια, όταν βλέπω το Star να βγάζει θέματα-χολή για τον Βγενόπουλο, κλίνω και προς το πρώτο. Καλά, για την Πράσινη δε θα σχολιάσω. Κρίμα για τον Παύλο, να έχει ένα τέτοιο κωλοπαίδι για γιο και να μην μπορεί να το κάνει καλά, και να σπιλώνεται και το όνομα του ίδιου. Εκτός αν όχι απλά τον σιγοντάρει αλλά είναι αυτός από πίσω. Δυστυχώς είναι τόσα τα παρασκήνια που δεν μπορούμε να τα ξέρουμε. Πάντως για να υπάρχει αυτή η σχέση Πράσινης-Τζίγγερ, μάλλον θα δούμε Γιαννακόπουλο πρόεδρο στην ΠΑΕ κάποια στιγμή. Δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα τα οπαδικά συναισθήματα όσο μεγαλώνω και βλέπω τα πράγματα πιο σφαιρικά, φθίνουν όλο και περισσότερο. Πάλι καλά που υπάρχουν τα παιδιά στο μπάσκετ και έχεις λόγο να είσαι οπαδός ομάδας, κάθε χρόνο είτε πάρουν είτε όχι ευρωπαϊκό, πρωτάθλημα ή κύπελλο, τουλάχιστον θα δεις ένα θέαμα πολύ υψηλού επιπέδου στο άθλημα αυτό. Όσο και να λένε κάποιοι "μα με τη σπυριάρα θα ασχοληθούμε" ειδικά στην Ελλάδα (βλέπε και τόπικ για Εθνική Ελλάδος ποδοσφαίρου) νομίζω είναι τραγικό να κοροϊδεύουμε το μπασκετάκι όταν έχουμε ομάδες και παίκτες τόσο υψηλού επιπέδου που σου δίνουν λόγους να παρακολουθήσεις το εν λόγω θέαμα αντί να πας σινεμά ή για κάνα ποτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και ο κοκκαλης με εναν σταυρο νααα φτιαχτηκε...

Γιατι ρε φίλε έβγαλε κανενας τον Κόκκαλη απ'εξω?Αλλα αυτα τα αυτοδημιούργητος ασσος της πιατσας που έχεις στο μυαλό σου τα βρίσκω πολυ ρομαντικά....Αυτοδημιουργητος μεχρι ενος σημείου ναι.Αλλο αυτο και άλλο να κατέχεις τις μισες ελληνικές εταιρίες ή να έχεις 500 εμπρικά πλοιά να πηγαινοερχονται Πειραια-Κινα.Ε εκει νομίζω οτι δεν αρκει να είσαι αυτοδημιουργητος.Και μην μου ξαναπεις για τον κοκκαλη.Τα ίδια είναι.Θα θεωρούσα καποιον αφελή να πιστεύει οτι ο Κοκκαλης και ο καθε Κοκκαλης εφτασε ως εκει με σκληρη δουλεια και με προσευχή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοδημιούργητος δεν σημαίνει και ηθικός .

 

δεν κατάλαβα που διαφωνείτε με αυτό που ειπε ο SCORPIO777.

 

ο ένας φτιάχτηκε μόνο του , ο άλλος τα κληρονόμησε.

 

Το πως , είναι άσχετο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φίλε έβγαλε κανενας τον Κόκκαλη απ'εξω?Αλλα αυτα τα αυτοδημιούργητος ασσος της πιατσας που έχεις στο μυαλό σου τα βρίσκω πολυ ρομαντικά....Αυτοδημιουργητος μεχρι ενος σημείου ναι.Αλλο αυτο και άλλο να κατέχεις τις μισες ελληνικές εταιρίες ή να έχεις 500 εμπρικά πλοιά να πηγαινοερχονται Πειραια-Κινα.Ε εκει νομίζω οτι δεν αρκει να είσαι αυτοδημιουργητος.Και μην μου ξαναπεις για τον κοκκαλη.Τα ίδια είναι.Θα θεωρούσα καποιον αφελή να πιστεύει οτι ο Κοκκαλης και ο καθε Κοκκαλης εφτασε ως εκει με σκληρη δουλεια και με προσευχή.....

 

δεν παιζει κανενα ρολο ο ρομαντισμος εδω.απλα προτιμαω τους αυτοδημιουργητους απο τους οικογενοιοδημιουργητους.αλλη πειρα αποκτας μονος σου και αλλη αν εισαι βολεμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο ένας φτιάχτηκε μόνο του , ο άλλος τα κληρονόμησε.

Βασικα η διαφορα φαινεται στην αντιμετωπιση της καταστασης

Ο ραλλακιας θεωρει, οπως για πολλα πραγματα στη ζωη, οτι ο Παναθηναικος του ανηκει δικαιωματικα, πως ειναι κληρονομικο δικαιωμα, σαν την βασιλεια ενα πραγμα.

Γιαυτο κανει οτι μπορει για να αγκιστρωθει πανω του θετωντας ανεφικτους ορους

 

Ο Βγενοπουλος ξερει πολυ καλα πως το μονο που ανηκει στον Βαρδινογιαννη ειναι η Ποδοσφαιρικη Ανωνυμη Εταιρεια Παναθηναικος και καποιες αλλες εταιρειες και γιαυτο τις αντιμετωπιζει οπως κανει στην καθημερινη του δραστηριοτητα, σαν εταιρειες που εχουν συγκεκριμενα λογιστικα μεγεθη και συγκεκριμενη αξια και δεν γινεται καποιος να θετει τρελους ορους και απαιτησεις επειδη την ειδε "Ο Παναθηναικος υπαρχει απο το 1979"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο Βγενοπουλος ξερει πολυ καλα πως το μονο που ανηκει στον Βαρδινογιαννη ειναι η Ποδοσφαιρικη Ανωνυμη Εταιρεια Παναθηναικος και καποιες αλλες εταιρειες και γιαυτο τις αντιμετωπιζει οπως κανει στην καθημερινη του δραστηριοτητα, σαν εταιρειες που εχουν συγκεκριμενα λογιστικα μεγεθη και συγκεκριμενη αξια και δεν γινεται καποιος να θετει τρελους ορους και απαιτησεις επειδη την ειδε "Ο Παναθηναικος υπαρχει απο το 1979"

 

Εδω κανεις λαθος.νομιζω οτι ο παναθηναικος ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν βλεπει ο βγενοπουλος με απλη λογιστικη.εδω κολλαει ο ρομαντισμος που ανεφερε ο φιλος πιο πανω.σε καμμια περιπτωση ομως δεν θα πληρωσει το διπλασιο τιμημα που ζηταει ο βολεμενος.εχει και ο ρομαντισμος τα ορια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω κανεις λαθος.νομιζω οτι ο παναθηναικος ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν βλεπει ο βγενοπουλος με απλη λογιστικη.εδω κολλαει ο ρομαντισμος που ανεφερε ο φιλος πιο πανω.σε καμμια περιπτωση ομως δεν θα πληρωσει το διπλασιο τιμημα που ζηταει ο βολεμενος.εχει και ο ρομαντισμος τα ορια του.
Που ειπα εγω για Παναθηναικο και λογιστικη?;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω κανεις λαθος.νομιζω οτι ο παναθηναικος ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν βλεπει ο βγενοπουλος με απλη λογιστικη.εδω κολλαει ο ρομαντισμος που ανεφερε ο φιλος πιο πανω.σε καμμια περιπτωση ομως δεν θα πληρωσει το διπλασιο τιμημα που ζηταει ο βολεμενος.εχει και ο ρομαντισμος τα ορια του.

 

Εγώ νομίζω πως εσύ κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει ρομαντισμός. Καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω πως εσύ κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει ρομαντισμός. Καθόλου.

 

http://el.wikipedia.org/wiki/Ανδρέας_Βγενόπουλος

 

Το καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι,αλλα μερικα πραγματα δεν μπορεις να τα δεις στυγνα επαγγελματικα.δεν ειμαστε και ρομποτ σε καποια πραγματα υπαρχει και ο ρομαντισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οργισμένη αντίδραση Πατέρα

 

“Ο τόνος της επιστολής του κ. Βαρδινογιάννη και ο τρόπος που απευθύνεται έτσι σε ανθρώπους που έβαλαν 65 εκατ, ευρω για την ενίσχυση της ομάδας πριν δύο χρόνια, είναι απαράδεκτος και θα πρέπει όλοι να την καταδικάσουν.”
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...